Zavrsena istraga o ubistvu Brisa Tatona!

iivanabg

Ističe se
Banovan
Poruka
2.497
Završena istraga o ubistvu Brisa Tatona

Istražni sudija Višeg suda u Beogradu završio je istragu u slučaju ubistva francuskog navijača Brisa Tatona i slučaj dostavio zameniku javnog tužioca na dalje postupanje, rečeno je u sredu agenciji Beta u tom sudu.Portparolka Višeg suda u Beogradu Dušica Ristić rekla je Beti da je, po završenoj istrazi, 11. januara spis dostavljen Višem javnom tužilaštvu na dalje postupanje.

Prema njenim rečima, Više javno tužilaštvo u Beogradu sada ima rok od 15 dana da eventualno zatraži dopunu istrage, podigne optužnicu protiv osumnjičenih za ubistvo ili da izjavu da odustaje od gonjenja.

"Taj rok može da se produži najviše za još 15 dana, po zahtevu krivičnog vanraspravnog veća", rekla je Ristićeva i dodala da za to vreme osumnjičeni ostaju u pritvoru.



Navijač francuskog fudbalskog kluba Tuluz Bris Taton preminuo je 29. septembra u bolnici u Beogradu od posledica povreda koje su mu naneli huligani Partizana pre utakmice dva kluba u Beogradu 17. septembra.

Za teško ubistvo, učešće u tuči i pomaganje izvršiocu krivičnog dela, beogradska policija uhapsila je ukupno 13 navijača Partizana, od kojih je jedan kasnije pušten da se brani sa slobode.

sta mislite, da li ce dobiti maksimalnu kaznu ili ce da se izvuku kao i uvekz:((
 
Nije počinjeno krivicno delo za koje ih optuznica tereti. Prava kvalifikacija bi bila ''nanosenje teskih telesnih povreda sa smrtom posledicom'', a ne tesko ubistvo, sto ce verovatni, ako budu imali dobrog advokata znatno otezati proces. Nema potrebe da se na taj nacin vrsi prekvalifikacija dela, nego treba da budu sudjeni za ono sta su napravili po Krivicnom zakonu koji je na snazi. Ako praksa pokazuje da Zakon nije dobar, treba ga menjati, a ne politickom odlukom vrsiti prekvalifikaciju.
Inace, moj stav je da se mora stati na kraj divljanju dela navijaca, pred kojima vise niko nije siguran i omoguciti porodicne posete utakmicama, kao nekad, a ovi momci treba da dobiju primerenu kaznu prema (ne)nelu koje su pocinili, dakle sto stroze, ali po Zakonu.
 
Kad ce Knez Mihajlova da promeni ime u ulicu Brisa Tatona?!

Knez Mihailova neće menjati ime jer je Knez Mihailo svakako ostavio više traga od Bris Tatona koji, osim što je nesrećno poginuo, ni po čemu nije bitan. Pritom se zločin nije ni odigrao u ulici o kojoj govoriš već na Obilićevom vencu gde će biti postavljena spomen ploča. Potpisi su sakupljeni i predati i to je, koliko ja znam, u proceduri.
 
Knez Mihailova neće menjati ime jer je Knez Mihailo svakako ostavio više traga od Bris Tatona koji, osim što je nesrećno poginuo, ni po čemu nije bitan. Pritom se zločin nije ni odigrao u ulici o kojoj govoriš već na Obilićevom vencu gde će biti postavljena spomen ploča. Potpisi su sakupljeni i predati i to je, koliko ja znam, u proceduri.


Ja toj ploci dajem maximum nedelju dana zivota....
 
Knez Mihailova neće menjati ime jer je Knez Mihailo svakako ostavio više traga od Bris Tatona koji, osim što je nesrećno poginuo, ni po čemu nije bitan. Pritom se zločin nije ni odigrao u ulici o kojoj govoriš već na Obilićevom vencu gde će biti postavljena spomen ploča. Potpisi su sakupljeni i predati i to je, koliko ja znam, u proceduri.

Aaa, pa sad će Tadić ukazom da naredi da se od sada pa nadalje i ubuduće zove Tatonov Venac.:sanke:
 
13 људи није убило човека, убио га је један... И кад ће више тај снимак. Оћете да кажете да Обелићев венац није под камерама? А око оне приче, да су седели у граду без обележја, чак и носили српске заставе... Глупост, дечко је имао мајицу Индианс Тулуз ( Ултрас група )...

То је слично да на пример ја одем у Рим, на дан утакмице, са мајицом Белгрејд Бојс Ред Стар и седим у центру граду, пијем пиво... Па логично да би добио батине...
 
13 људи није убило човека, убио га је један... И кад ће више тај снимак. Оћете да кажете да Обелићев венац није под камерама? А око оне приче, да су седели у граду без обележја, чак и носили српске заставе... Глупост, дечко је имао мајицу Индианс Тулуз ( Ултрас група )...

То је слично да на пример ја одем у Рим, на дан утакмице, са мајицом Белгрејд Бојс Ред Стар и седим у центру граду, пијем пиво... Па логично да би добио батине...




ma jok, bre..........logicnije je da te roknu kao prase..........z:((
 
13 људи није убило човека, убио га је један... И кад ће више тај снимак. Оћете да кажете да Обелићев венац није под камерама? А око оне приче, да су седели у граду без обележја, чак и носили српске заставе... Глупост, дечко је имао мајицу Индианс Тулуз ( Ултрас група )...

То је слично да на пример ја одем у Рим, на дан утакмице, са мајицом Белгрејд Бојс Ред Стар и седим у центру граду, пијем пиво... Па логично да би добио батине...

Tebi je logično...on je gažen od strane razularene,bezobzirne kukavičke bande a po meni treba da odgovaraju i oni koji su samo prošli ulicom u tom momentu pa se tako nešto ne bi događalo a i ti bi to drugačije shvatio...
 
[/B]

ma jok, bre..........logicnije je da te roknu kao prase..........z:((

Ја стварно жалим тог дечка, и оног ко је могао да убије човека, треба осудити у складу са законом, али мислим да је глупо осудити 15 људи на робију због дела једног или двојице... Мада полицијски снимци постоје, само што нама нису доступни, а тамо се јасно види ко је шта радио... Ово убиство има политичку основу...Глас осуђених се нечује, постоји само верзија која је изашла у медијима...

Ево опет ћу нагласити да је Француз био у мајици своје ултрас групе, што каже да је навијач, или ти хулиган како их зовете... То је оно што провоцира, и те приче да је мирно седео, пијуцкао кафицу са српском заставом око леђа, не пију воду...
Од ових 13 момака који су у затвору, један чак и није био на месту злочина, само су га момци из екипе позвали тог јутра, да као нападну неке француске навијаче у граду... ( Делије и Гробаре су нападале на стотине екипа, на ком год гостовању се појавили... )
 

Back
Top