Za koga kreiraju kreatori?

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Cesto na TV gledam modne revije, neke sam gledao i u zivo i uvek se pitam jedno: ZA KOGA KREIRAJU MODNI KREATORI?

Njihove kreacije su u 95% slucajeva tako cudne da ih ni najextravagantnija osoba na svetu NIKADA NE BI OBUKLA!



vivienne_westwood_paris_2010-13.JPG
 
Poslednja izmena od moderatora:
To je cesto pitanje koje postavljaju ljudi koji su van modnih krugova. Iako gospodin postavljac teme o meni nema neko misljenje, ipak, cu odgovoriti, jer mislim da ce mnogima pomoci moj odgovor. Priemtili ste da veoma malo ljudi nosi te kreacije, koje sub prilicno smele i ekstaravagntne, a ne ulici ih i ne mozete videti. Postoji nesto sto se zove industrijski dizajn, koji se razlikuje od modnog. Odn. Oba dizajna su modna, ali je industrijski vise primenjen u masovnoj proizvodnji. Modni dizajn bi trebalo da pokaze trendove za sezonu koja se predstavlja. Vrste materijala, boje, i sl. A izgled tih materijala se predtsavlja preko tih kreacija koje su pomalo ekstarvagantne. Sigurno vam se cini da je glupo sto neko nosi sesir od zica na glavi, ali to treba samo da pokaze kako ce se neki materijali od metala koristiti. Postoji i linije dzinsa, sportske opreme i sl. koje se masovno proizvode, ali te modne revije se ne prikazuju kod nas. Veoma retko ce neko nostit neku od tih kreacija u potpunosti istu, kao sto je napravio taj kreator. S jedne strane, on mora da prilagodi toj osobi, jer nije svko visok 180 cm i nema 54 kg, a i oni vole da ubace skuplje materijale, da bi bilo skuplje. Ipak, normalna osoba ce shvatiti, kada je car go. ;)
 
Cesto na TV gledam modne revije, neke sam gledao i u zivo i uvek se pitam jedno: ZA KOGA KREIRAJU MODNI KREATORI?

Njihove kreacije su u 95% slucajeva tako cudne da ih ni najextravagantnija osoba na svetu NIKADA NE BI OBUKLA!



vivienne_westwood_paris_2010-13.JPG

Јеси ли гледао некад ревију Ели Саба? z:)

Ево нашла сам једну слику на компу, чисто да ти дочарам :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ma kakvi, cini ti se samo...
Ako si gledao Aleksandra MC Queen-a ili Viktora i Rolfa, to je jasno da na ulicu moze samo Lady Gaga da iznese, ali postoje i druge revije.
Ja bih npr Burberry nosila sve do poslednje kreacije sa 2009/10 revije koja se nonstop vrti po FTV-u. Ali stvarno. Druga je stvar sto nemam para za tako nesto,hehe....

Zavisi kakva je revija. Imas one O'couture ili vec kako se zovu sto su visoka moda i mogu da se nose eventualno na dodelu Oskara, al ima i puno skroz normalnih.

Sve u svemu, meni se cini da sa tih FTV revija treba da pohvatas vise koje su boje, kakvi materjali i koja silueta trend, posto se to po pravilu prenese i na normalnu odecu iz konfekcija. Lepo ti je to rekla ova pevacica. Eto, npr, ove godine je bilo puno velikih sljokica po revijama, puno puf rukava koji prave trouglastu siluetu, uglavnom ribarske cizme, neutralnije sivo-trula visnja boje, leprsavi materjali, svecane haljine u onom nekom carlston stilu i tako. Ako obratis paznju na ponudu po prodavnicama, to ti je otprilike to. Samo prilagodjeno tako da sa njim moze da se izadje na ulicu.
 
Cesto na TV gledam modne revije, neke sam gledao i u zivo i uvek se pitam jedno: ZA KOGA KREIRAJU MODNI KREATORI?

Njihove kreacije su u 95% slucajeva tako cudne da ih ni najextravagantnija osoba na svetu NIKADA NE BI OBUKLA!



vivienne_westwood_paris_2010-13.JPG

Moj dragi prijatelju nije bas tako...vidi, revije su performansi, sva vizija dizajnera se slije u tih 45 - 50 minuta, dakle sve je dopusteno...sam kreator se prepusti ideji koja vodi reviju...U radnjama je kasnije druga prica pa mi se nekoliko puta desilo da ugledam Vivijen Vestvud fantasticno odelo, sako + pantalone, a znam kakve cudnovate revije pravi i da je sama kraljica panka...ono sto dospe u radnje i ono sto je umetnicki izraz revije su, cini mi se, dve skoro pa sasvim razlicite stvari iz tog razloga sto su stvari sasvim drugacije kombinovane i sparene + scenska sminka i kompletan stajling...doduse ima i dizajnera koji imaju umerene i veoma "nosive" same revije...na pr. Armani, Laura Biagiotti, Max Mara, Prada, Ralf Loren, Stela Makartni, Narciso Rodrigez...gomila zaista...ja vooooLem modu pa sam se uzivela sorry:sanke:
 
Moj dragi prijatelju nije bas tako...vidi, revije su performansi, sva vizija dizajnera se slije u tih 45 - 50 minuta, dakle sve je dopusteno...sam kreator se prepusti ideji koja vodi reviju...U radnjama je kasnije druga prica pa mi se nekoliko puta desilo da ugledam Vivijen Vestvud fantasticno odelo, sako + pantalone, a znam kakve cudnovate revije pravi i da je sama kraljica panka...ono sto dospe u radnje i ono sto je umetnicki izraz revije su, cini mi se, dve skoro pa sasvim razlicite stvari iz tog razloga sto su stvari sasvim drugacije kombinovane i sparene + scenska sminka i kompletan stajling...doduse ima i dizajnera koji imaju umerene i veoma "nosive" same revije...na pr. Armani, Laura Biagiotti, Max Mara, Prada, Ralf Loren, Stela Makartni, Narciso Rodrigez...gomila zaista...ja vooooLem modu pa sam se uzivela sorry:sanke:

To sam i ja rekla.
 
Cesto na TV gledam modne revije, neke sam gledao i u zivo i uvek se pitam jedno: ZA KOGA KREIRAJU MODNI KREATORI?

Njihove kreacije su u 95% slucajeva tako cudne da ih ni najextravagantnija osoba na svetu NIKADA NE BI OBUKLA!
vivienne_westwood_paris_2010-13.JPG


...Nekolicina komentara je dala odlican odgovor na temu...U prilog istim, a po mom miljenju, veoma nosive kolekcije muske...

http://forum.krstarica.com/threads/290338&page=2

...i zenske mode:

http://forum.krstarica.com/threads/290263&page=2
 
Aha ti si htela reći da nisi u trendu i da ne nosiš ono što se nosi u vremenu
u kojem živimo nego si obukla neku košuljicu sa početka prošlog veka
koju ti je ostavila prabaka u amanet?

Nije stvar u tome da li sam ja u trendu (ili bilo ko) ili nisam. Stvar je u tome da ako gledas danasnje modne revije, tesko da ces naci ono sto je nosivo, a papreno je.

Valjda bi ti trebala prva da budes informisana ovde da je modna industrija u teskoj krizi vec vise od godine. Pitaj se - zasto?
 
Nije stvar u tome da li sam ja u trendu (ili bilo ko) ili nisam. Stvar je u tome da ako gledas danasnje modne revije, tesko da ces naci ono sto je nosivo, a papreno je.

Valjda bi ti trebala prva da budes informisana ovde da je modna industrija u teskoj krizi vec vise od godine. Pitaj se - zasto?

Verovatno zato što svi volimo da furamo Eva-stil pa tekstilci nemaju za koga da šiju i kreiraju!
 
Cesto na TV gledam modne revije, neke sam gledao i u zivo i uvek se pitam jedno: ZA KOGA KREIRAJU MODNI KREATORI?

Njihove kreacije su u 95% slucajeva tako cudne da ih ni najextravagantnija osoba na svetu NIKADA NE BI OBUKLA!
И ја сам се ово питала много пута досад...
Појави се манекенка на писти, на себи носи најобичнију белу мајицу...
...питам се ко би за то дао неки већи кеш...
 
Ja revije visoke mode doživljavam pre kao neki performans, umetnički izraz kreatora. Modeli prikazani tu su najčešće smernice za dalje ulične trendove. Npr Galijano, od njega se i očekuje bajka na modnoj pisti, i naravno da se nećemo obući kao Alisa u zemlji čuda, da bismo pratili njegovu koncepciju i doživljaj mode. Ali kad on izbaci azurno plavu ili sivu boju u prvi plan na svojim revijama, uskoro će se ta boja pojaviti kao dominantna u modelima brendova tipa Mango, St Olivier...
 
Složila bih se sa nekim damama iznad da kreatori ustvari dalju samo smernice koje boje, materijali, krojevi čće biti aktuelni u narednoj sezoni, a modna industrija njihove ekstravagantne ideje pretvara u kombinacije koje su nosive u svakodnevnom životu.
Evo jedan lep link za sajt sa prilozima sa najvećih fashion događaja i o skoro svim svetskim kreatora, pa sukupljate ideje:
http://www.coutorture.com/
 
Svi imamo pre svega razliciti ukus..
Kreatori su po meni ljudi, koji sklapaju neki svoj neobicni, ili jednostavni odevni ukus, ali pre svega jako su zeljni da budu ne u svetu "mode", vec u svetu popularnosti.. da se oko njih skoro sve vrti.. I da budu gledani na TV.. Iskreno, videla sam par slucajeva.. Nije im bitno uraditi nesto onako, videti, i nositi.. Vec pojaviti se, i biti popularan..
 

Back
Top