Grabljivi vuci
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Grabljivi vuci

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Grabljivi vuci

(MODERNA BASNA made by Antoniusss)
    Zašto se raspala SFRJ?
    Pokušaću ukratko da objasnim.
    Raspala se zato što je ostala bez gazde. Ovo je čista istina sviđala se ona nekom ili ne.
    Ima pesma Rambo amadeusa "Čobane vrati se ovce tvoje, ne mogu bez tebe". To je istina. Mada mi nismo bili stado koje je on ekonomski koristio, za šišanje,klanje i pravljenje kobasica. Ne, mi smo bili nešto kao kućni ljubimci kuce i mace, koje čovek uzgaja radi svog zadovoljstva i razmazi ih kao da su mu deca.
    Da, gospodo. Čitava SFRJ je bila odgajena kao razmaženo dete. Tito je bio tata koji je svojoj deci sve nabavljao, a za uzvrat je hteo samo da deca budu mirna i da vole tatu. Imali su besplatno školovanje, lečenje, letovanje, zimovanje, stanove....
    Za uzvrat nije traženo ništa, nisu morali da rade ništa, u firmama u kojima su bili zaposleni SFRJ nazovi-radnici nisu efektivno radili ni 2 sata, ostatak su ispijali kafe, tračarili, održavali beskonačne sednice itd...a plata (i to DOBRA) je bila svakog prvog u mesecu. Radio ne radio svira ti radio. Niko od Titove dece (pionira, omladinaca i komunista) nije ništa morao da radi a imao je sve. Tito je bio ekonomski genije i uspeo je što legalno, što ilegalno da obezbedi svom stadu odličnu ispašu (kreditima, trgovinom, legalnim i ilegalnim izvozom oružja...). Međutim, kako to već biva sa razmaženom decom a i kućnim ljubimcima, nedostatak prirodnog stresa dovodi do toga da stado izgubi prirodnu snalažljivost. Poznato je da je inteligencija divlje svinje neuporedivo veća od inteligencije pitome svinje. Zašto, ako su genetski potpuno iste???
    Zato što divlja mora da se pomuči da nađe hranu i da se sačuva od vukova, a pitoma samo leži i čeka ručak. Čitava SFRJ je bila puna ugojenih, masnih svinja, koje su godinama uzgajane samo da klimaju glavom, a ne da razmišljaju sa njom. Taj sistem negativne selekcije u čitavom društvu, a naročito u CK SKJ, SIV-u i JNA je doveo do neminovnog kraja.
    Posle tatine smrti deca ili kućni ljubimci nisu znali da se snađu. Tito svoje ljubimce nije pripremio za surovi svet koji se nalazi izvan SFRJ utopije. U velikom svetu iza SFRJ granice su uvek preživljavali najsposobniji, najgrabljiviji biznismeni ili poslovne ajkule. Kad je gazda umro a nije ostavio naslednika, belosvetski grabljivci u jagnjećim kožama su se pojavili.
    U Svetom Pismu je opisan sličan događaj (Matej 7:15) Čuvajte se od lažnijeh proroka, koji dolaze k vama u odijelu ovčijemu, a unutra su vuci grabljivi.
    (Dela apostolska 20:29) Jer ja ovo znam da će po odlasku mome ući među vas teški vuci koji neće štedjeti stada;30 I između vas samijeh postaće ljudi koji će govoriti izvrnutu nauku da odvraćaju učenike za sobom.
    Budući da je Biblija za mene najveći poznati autoritet, ja i ovaj put vidim da se njene reči obistinjuju.
    Belosvetski vuci su se privukli stadu bez čobana i prvo počeli da obrađuju kerove iz DB (državne bezbednosti). Doneli su im gomilu kostiju i bacili, a za uzvrat su ih ovi pustili da rovare, da prave jedni pro-ustaške, drugi pro-četničke, treći pro-balijske organizacije i političke partije. Onda su vuci počeli da bude gotovo zaboravljene religije. Svi su odjednom postali vernici par exelans, iako su se neki krstili sa 30-40 godina a neki i danas kriju da nisu osunećeni, a ne mogu ni da klanjaju pravilno (jer je kičmu trebalo u mladosti naviknuti).
    Cilj čitave igre je bio opljačkati jednu vrlo bogatu i razvijenu zemlju. Glupo i nezaštićeno stado je mislilo da ga vukovi vole. a ovnovi predvodnici su mislili kako oni imaju sposobnost da budu čobani, a mesto kerova će naravno iskoristiti vukove. Naravno da je to smešna pretpostavka jer ovan nikad ne može biti pastir, ali ovan to ne zna. Tako razni ovnovi naprave dogovor sa raznim vukovima i ožeži. Udri jedni po drugim. Dalja priča je opšte poznata. Pastirska koliba je zapaljena, ograda srušena, imanje isparcelisano, pola stada se razbežalo po svetu, četvrtina poklana, na pastirsku dužnost umesto nedostajućeg pastira postavljen je magarac (poznato je da ovce u nedostatku pastira idu za njegovim magarcem, jer misle ako je magarac tu da je tu i pastir). Međutim uz sve ove loše događaje dogodilo se i nešto dobro. Mnoge debele svinje su se razbežele i u međuvremenu omršavile i podivljale. Narasla im je čekinja i kljove. Silom prilika su naučile da prežive u surovom vučijem svetu. Kako će sad vuci izaći na kraj sa njima??? Pokušavaju da ih umire i opiju (alkoholom i heroinom i opijumom za narod=religijom). Međutim primećujem da su divlje svinje postale toliko divlje da nikakav opijum tu više ne pomaže. Čini mi se da će uskoro mnogi vukovi osetiti kljove i rogove na svojoj koži (neki su već i osetili). Nemojte da mislite da ja delim stado na jarce, ovnove i svinje (svi su oni Titovi i svi su podivljali), neki diluju drogu po Austriji, neki miniraju banke po Norveškoj, neki vode bordele po Nemačkoj, neki će verovatno eksplozivom porušiti Ajfelov toranj itd...
    EVROPO ŠTO SI TRAŽILA TO ĆEŠ I DOBITI.

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: Grabljivi vuci

Zanimljiva analiza, mada površna, no velikim delom tačna.
    Sa druge strane greška je roditelja, ako je dete toliko razmaženo da to prelazi u autodestruktivnost.
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

Zainteresovan član
    Učlanjen
    21.07.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Grabljivi vuci

Citat Original postavio Caliburn Pogledaj poruku
    Zanimljiva analiza, mada površna, no velikim delom tačna.
    Sa druge strane greška je roditelja, ako je dete toliko razmaženo da to prelazi u autodestruktivnost.
    Pa to i kažem. To ti je ono kad bogati zemljoposednik Lord u engleskoj ostavi ogromno imanje nesposobnom sinu, a ovaj to prokocka pa krepa pod mostom kao beskućnik. Od njega je krivlji njegov umrli otac zato što ga nije pravilno vaspitao.

Slične teme

1. Vuci me u pakao
    Autor Slaven777 u forumu Film i video
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 14.12.2009., 04:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •