Korektivne mere u tradicionalnoj astrologiji

Ja znam za jednu varijantu, npr, pošto je Mars suv i vreo, on zagreva i isušuje deo tela koji je predstavljen znakom u kojem se nalazi, pa je tom delu tela potrebno više vode i nekako treba da se rashlađuje. Zbog toga treba da na taj deo tela stavlja hladne obloge, ili da masira hladnim oblogama, kao i da koristi čajeve/preparate koji su napravljeni od biljke koju simbolizuje Mesec u istom znaku u kojem je i Mars, jer je Mesec hladan i vlažan i time taj deo tela dovodi u ravnotežu...
 
Ja znam za jednu varijantu, npr, pošto je Mars suv i vreo, on zagreva i isušuje deo tela koji je predstavljen znakom u kojem se nalazi, pa je tom delu tela potrebno više vode i nekako treba da se rashlađuje. Zbog toga treba da na taj deo tela stavlja hladne obloge, ili da masira hladnim oblogama, kao i da koristi čajeve/preparate koji su napravljeni od biljke koju simbolizuje Mesec u istom znaku u kojem je i Mars, jer je Mesec hladan i vlažan i time taj deo tela dovodi u ravnotežu...

Hvala. Postoji li neka knjiga, ili leiteratura, koja bi na rto upućivala?
 
Znam da je Paracelzus spravljao spagirike, tj biljne alhemijske tinkture, koje je davao kao korigujuću meru ako bi neko imao neku lošu kombinaciju u natalnoj karti. Da li neko nešto zna o ovoj vezi tradicionalne astrologije i alhemije?
Da li se tim korektivnim merama mogu ispraviti problemi sa kozom koji me prate jos od ranog puberteta, za to sam skoro saznala da je kriv odnos Saturn i Pluton u konjukciji u mom natalu?! Gotovo od nastanka problema se borim sa tim, znaci jako dugo..i nista ne pomaze..
 
Hm.. nisam znao za ovakve metode... :) U usvakom slucaju ne skodi da se proba, a ako imas problema sa kozom to najverovatnije potice od afliktovane Venere i to vrlo mogu ce u neko m asperktu bas sa tim Saturnom i Plutonom. Uglavnom, Venera i Saturn u losim aspektima daju probleaticnu kozu, tako da pogledas gde je taj Venus i sta radi.
 
Ja znam za jednu varijantu, npr, pošto je Mars suv i vreo, on zagreva i isušuje deo tela koji je predstavljen znakom u kojem se nalazi, pa je tom delu tela potrebno više vode i nekako treba da se rashlađuje. Zbog toga treba da na taj deo tela stavlja hladne obloge, ili da masira hladnim oblogama, kao i da koristi čajeve/preparate koji su napravljeni od biljke koju simbolizuje Mesec u istom znaku u kojem je i Mars, jer je Mesec hladan i vlažan i time taj deo tela dovodi u ravnotežu...

Svaka cast - nikad nisam cula za ovako nesto. Zapravo nikad nisam cula nista konkretno o nacinu lecenja ( lekovima, biljem ) pomocu poznavanja astrologije. Odlicno stvarno.
 
Znam da je Paracelzus spravljao spagirike, tj biljne alhemijske tinkture, koje je davao kao korigujuću meru ako bi neko imao neku lošu kombinaciju u natalnoj karti. Da li neko nešto zna o ovoj vezi tradicionalne astrologije i alhemije?

Preko astrologije se mogu napraviti tinkure po principu bahovih kapi. Licno sam pravio kuglice od koprive ljudima koji su imali slabog Marsa.
 
Astrohiling kao oblast astrologije bavi se lečenjem teških aspekta, kompleksno je, ali npr jedna od stvari su težak aspekt Mesec-Saturn-osoba treba da izbegava oblačenje u crnu boju,da posti subotom ( Saturnov dan)i tako svašta još...
Ili Mars u lošem aspektu sa npr Plutonom- izbaciti iz ishrane crveno meso, ako već osoba nema želju za veg.načinom ishrane...
Zaista široka oblast, da bi se navodili pojedinačni primeri...
Svaka boja ima svoju energiju, što je dobro poznato, kao i svaka planeta,pa u zavisnosti od aspekture, stvari deluju...I ne zasniva se sve na bojama, naravno.
 

Back
Top