Korektivne mere u tradicionalnoj astrologiji
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Korektivne mere u tradicionalnoj astrologiji

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Korektivne mere u tradicionalnoj astrologiji

Znam da je Paracelzus spravljao spagirike, tj biljne alhemijske tinkture, koje je davao kao korigujuću meru ako bi neko imao neku lošu kombinaciju u natalnoj karti. Da li neko nešto zna o ovoj vezi tradicionalne astrologije i alhemije?
    Poslednji put ažurirao/la Gwydion : 13.01.2010. u 02:37

Aktivan član UltimaN (avatar)
    Učlanjen
    23.07.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    53

Podrazumevano Re: Korektivne mere u tradicionalnoj astrologiji

Ja znam za jednu varijantu, npr, pošto je Mars suv i vreo, on zagreva i isušuje deo tela koji je predstavljen znakom u kojem se nalazi, pa je tom delu tela potrebno više vode i nekako treba da se rashlađuje. Zbog toga treba da na taj deo tela stavlja hladne obloge, ili da masira hladnim oblogama, kao i da koristi čajeve/preparate koji su napravljeni od biljke koju simbolizuje Mesec u istom znaku u kojem je i Mars, jer je Mesec hladan i vlažan i time taj deo tela dovodi u ravnotežu...

Iskusan
    Učlanjen
    24.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio UltimaN Pogledaj poruku
    Ja znam za jednu varijantu, npr, pošto je Mars suv i vreo, on zagreva i isušuje deo tela koji je predstavljen znakom u kojem se nalazi, pa je tom delu tela potrebno više vode i nekako treba da se rashlađuje. Zbog toga treba da na taj deo tela stavlja hladne obloge, ili da masira hladnim oblogama, kao i da koristi čajeve/preparate koji su napravljeni od biljke koju simbolizuje Mesec u istom znaku u kojem je i Mars, jer je Mesec hladan i vlažan i time taj deo tela dovodi u ravnotežu...
    Hvala. Postoji li neka knjiga, ili leiteratura, koja bi na rto upućivala?

Primećen član
    Učlanjen
    02.11.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    272

Citat Original postavio Gwydion Pogledaj poruku
    Znam da je Paracelzus spravljao spagirike, tj biljne alhemijske tinkture, koje je davao kao korigujuću meru ako bi neko imao neku lošu kombinaciju u natalnoj karti. Da li neko nešto zna o ovoj vezi tradicionalne astrologije i alhemije?
    Da li se tim korektivnim merama mogu ispraviti problemi sa kozom koji me prate jos od ranog puberteta, za to sam skoro saznala da je kriv odnos Saturn i Pluton u konjukciji u mom natalu?! Gotovo od nastanka problema se borim sa tim, znaci jako dugo..i nista ne pomaze..

Iskusan NaraYan (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    150

Hm.. nisam znao za ovakve metode... U usvakom slucaju ne skodi da se proba, a ako imas problema sa kozom to najverovatnije potice od afliktovane Venere i to vrlo mogu ce u neko m asperktu bas sa tim Saturnom i Plutonom. Uglavnom, Venera i Saturn u losim aspektima daju probleaticnu kozu, tako da pogledas gde je taj Venus i sta radi.
    etan, metan, butan, nepal.

Aktivan član Antonina (avatar)
    Učlanjen
    21.11.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    50

Citat Original postavio UltimaN Pogledaj poruku
    Svaka cast - nikad nisam cula za ovako nesto. Zapravo nikad nisam cula nista konkretno o nacinu lecenja ( lekovima, biljem ) pomocu poznavanja astrologije. Odlicno stvarno.
    "I'm just like anyone. I cut and I bleed. And I abash easily."- Michael Jackson

Primećen član emillly (avatar)
    Učlanjen
    07.04.2009.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Antonina Pogledaj poruku
    Svaka cast - nikad nisam cula za ovako nesto. Zapravo nikad nisam cula nista konkretno o nacinu lecenja ( lekovima, biljem ) pomocu poznavanja astrologije. Odlicno stvarno.
    Mislim da je Froli pisao o tome..

Poznat Daniel Bor (avatar)
    Učlanjen
    26.02.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3100

Nista ne razumem.
    "Don't take diet advice from hippies" - Martin Berkhan

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    682

Preko astrologije se mogu napraviti tinkure po principu bahovih kapi. Licno sam pravio kuglice od koprive ljudima koji su imali slabog Marsa.

Elita
    Učlanjen
    28.11.2011.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Astrohiling kao oblast astrologije bavi se lečenjem teških aspekta, kompleksno je, ali npr jedna od stvari su težak aspekt Mesec-Saturn-osoba treba da izbegava oblačenje u crnu boju,da posti subotom ( Saturnov dan)i tako svašta još...
    Ili Mars u lošem aspektu sa npr Plutonom- izbaciti iz ishrane crveno meso, ako već osoba nema želju za veg.načinom ishrane...
    Zaista široka oblast, da bi se navodili pojedinačni primeri...
    Svaka boja ima svoju energiju, što je dobro poznato, kao i svaka planeta,pa u zavisnosti od aspekture, stvari deluju...I ne zasniva se sve na bojama, naravno.

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    682

Citat Original postavio AlterEgona Pogledaj poruku
    Astrohiling kao oblast astrologije bavi se lečenjem teških aspekta, kompleksno je, ali npr jedna od stvari su težak aspekt Mesec-Saturn-osoba treba da izbegava oblačenje u crnu boju,da posti subotom ( Saturnov dan)i tako svašta još...
    Ako ljudi sa losim Saturnom treba da poste subotom, ko treba da posti svaki dan, oni sa dobrim?

Slične teme

1. Zablude u astrologiji
    Autor vindex u forumu Astrologija odnosa
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.04.2016., 12:53
  2. Verovanja, sujeverje i običaji u tradicionalnoj kulturi
    Autor *Dragonfly* u forumu Zanimljivosti
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 14.08.2012., 16:55
  3. osnovni pojmovi u tradicionalnoj astrologiji
    Autor *merkur* u forumu Astrologija - stručno
    Odgovora: 17