Moze mala(velika) pomoc!!! hitno!!!
Prikazujem rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Moze mala(velika) pomoc!!! hitno!!!

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Exclamation Moze mala(velika) pomoc!!! hitno!!!

1.Ono sto me najvise muci je nesanica.evo vec ceo mesec lezem ujutru oko 5-6-7 a danju se budim u 14-15.sad sam poceo da idem u skolu i moram da se budim do 12 (druga smena) ali opet kasno zaspim! KAKO DA BRZE ZASPIM?

2.Dali je zdravo vezbati pre spavanja?Cuo sam da se posle vezbanja tesko zaspi(i prestao sam da vezbam 3 sata pre spavanja)

3.Dali je zdravo da u mojim godinama vezbam.Negde sam citao da tako manje rastem.Jel to tacno? inace imam 13god.

znam da teme vezane za nesanicu postoje ali sam hteo ovde da pitam ponovo a i naravno zbog toga sto imam jos pitanja.
    takodje mislim da pitanja 2 i 3 treba da stoje u temama vezane za zdravlje a ne za bodybilding.Zbog ove dve stvari smatram da moderatori ne treba da brisu ili premestaju temu.
    hvala unapred

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Podrazumevano Re: Moze mala(velika) pomoc!!! hitno!!!

Isti slučaj ovde ... jedan dan nemoj da legneš ujutru nego izdrži do uveče i ima da se vratiš u normalu.

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

to je NEMOGUCE.(zbog roditelja)jedino da legnem oko 6 pa da se probudim oko 9.
    jel moze tako.

Veoma poznat Enchanted (avatar)
    Učlanjen
    07.11.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    144

Pa može, tri sata sna ti nisu dovoljna, bićeš umoran uveče pa ćeš lepo spavati ... ili lezi u krevet ali nemoj da zaspiš.

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

da ne zaspim.... hahahahahahahah
    sta je tebi?salim se.ja kad legnem vise ne ustajem...msm ako legnem zaspacu.ali to tek posle 4-5.
    nema ljutis???(zbog ovog ludog smejanja) msm ne ljutis li se???
    Poslednji put ažurirao/la gost 199422 : 13.01.2010. u 04:37

Obećava
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Cao Jokilip

Ja se izvinjavam, ali sta radis celu noc?

Ako se ne varam; sedis za kompom?... ili gledas filmove?...

Iz iskustva znam da je zameniti dan za noc jako ozbiljna stvar, pogotovo u tvojim godinama, necu da te plasim, ali ako tako nastavis mozes da upadnes u velike probleme i fizicki i psihicki, a da ne pominjem probleme sa skolom!

Odgovori mi pa cemo nastaviti posle

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pa kad se spremim za spavanje ja nisam uopste umoran.onda ustanem a posto svi spavaju nemogu nigde iz sobe(probudicu ostale).tako da sednem za komp i 70% veceri na krstarici,20% google a ostatak kako kad...nekad gledam video klipove(na slusalicama),neke slike,citam viceve,sms poruke(trazim po netu)........................

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

А преко дана, излазиш ли напоље да се играш с другарима? Фудбал, кошарка, тенис....

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ponekad.ali sad sam posao u skolu a tamo se malo umorim,a danas idem na doceg N.G. ostacemo sigurno do kasno.znam na sta ciljate...mislite da trebam tokom dana da se vise ismorim,a i nocu umesto da sedim za kompom opet da se umaram...ja ponekad(danju) dizem tegove,radim sklekove,trbusnjake...time se malo umorim.
    jesam upravu...ili mozda gresim...

Buduća legenda Софија (avatar)
    Učlanjen
    29.08.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    1577

Нисам мислила само на замарање, већ и на физичку кондицију.
    Човек који је поседује много боље и памти и сконцентрисанији је кад је то потребно, боље спава...
    А значајан фактор је и провођење времена на свежем ваздуху, зато је боље да уместо седења за компом, позовеш неког другара да увече мало прошетате по крају, или да се скупи више вас напољу да се на тај начин дружите.

Изабери неки спорт који ти се свиђа па тренирај два-три пута недељно. То би била права ствар.

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ok.hvala na savetu...

Elita Андроник Комнин (avatar)
    Učlanjen
    10.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    7108

Citat Original postavio Софија Pogledaj poruku
    А значајан фактор је и провођење времена на свежем ваздуху, зато је боље да уместо седења за компом, позовеш неког другара да увече мало прошетате по крају
    Боље "неку другарицу", а и више би се "заморио"...
    Волим Достојевског, волим све што воле млади и навијам за Црвену звезду

Obećava
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio jokilip Pogledaj poruku
    pa kad se spremim za spavanje ja nisam uopste umoran.onda ustanem a posto svi spavaju nemogu nigde iz sobe(probudicu ostale).tako da sednem za komp i 70% veceri na krstarici,20% google a ostatak kako kad...nekad gledam video klipove(na slusalicama),neke slike,citam viceve,sms poruke(trazim po netu)........................

To sam i pretpostavljala,

Svi koji su ti do sada davali savete su apsolutno u pravu. Treba što više vremena da se zabaviš sa bilo čime u toku dana najviše napolju.

Moj sin je 19 godina i radio potpuno iste stvari (na sreću sada ima devojku sa kojom se već duže vreme zabalja, pa je manje za kompom). Sa noćnim sedenjem za kopom je počeo negde sa 16 godina, nije nigde izlazio, postao je potpuno asocijalan, popustio je u školi, postao nezadovoljan sa svim, prestao je da se smeje, postao razdražljiv (zbog nedostatka sna)...

Ti ulaziš u pubertet, a poznato je da je tinejdjerima potrebno mnogo vise sna (zbog hormona).

Zato budi sebi prijatelj i iščupajse iz toga!!! Odredi sebi neko vreme (2 sata) za kompjuter (u toku dana) i drži se toga, a noću ga ignoriši!

Ako misliš da nemožeš sam da izadješ sa tim na kraj, priznaj roditeljima jer sigurno ne želiš da postaneš "ovisnik o kompjuteru".

Puno pozdrava,
    Želim ti sve najbolje

Gost 36589 nije na forumu
    je ono za cim ti umires a nikada neces biti :
    Domaćin
    Učlanjen
    20.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio sasha_bgd Pogledaj poruku
    Боље "неку другарицу", а и више би се "заморио"...
    decko ima 13 godina,,,pitanje da li je vec krenuo sa "zamaranjem"

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ma mogu ja da se zamaram sa njom...a roditelji znaju(kao!!!)ali misle da nije nista posebno,i misle da mogu da zaspim kad god hocu...a i ja necu da ih smaram sa mojim problemima...

Obećava
    Učlanjen
    06.10.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    38

Wink Re: Moze mala(velika) pomoc!!! hitno!!!

Roditelji su tu da pomognu i to nikako nije smaranje vec ozbiljan problem

Aktivan član Nikolass (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    45

1.Ono sto me najvise muci je nesanica.evo vec ceo mesec lezem ujutru oko 5-6-7 a danju se budim u 14-15.sad sam poceo da idem u skolu i moram da se budim do 12 (druga smena) ali opet kasno zaspim! KAKO DA BRZE ZASPIM?

2.Dali je zdravo vezbati pre spavanja?Cuo sam da se posle vezbanja tesko zaspi(i prestao sam da vezbam 3 sata pre spavanja)

3.Dali je zdravo da u mojim godinama vezbam.Negde sam citao da tako manje rastem.Jel to tacno? inace imam 13god.

znam da teme vezane za nesanicu postoje ali sam hteo ovde da pitam ponovo a i naravno zbog toga sto imam jos pitanja.
    takodje mislim da pitanja 2 i 3 treba da stoje u temama vezane za zdravlje a ne za bodybilding.Zbog ove dve stvari smatram da moderatori ne treba da brisu ili premestaju temu.
    hvala unapred
    Vezbanje nema veze sa spavanjem,a nije lose malo da se razgibas.....a to sto lezes u 7 a ustajes u 15 to si ti ``zamenio dan za noc``,probaj jedan dan da ustanes rano i ne spavaj preko dana ma koliko bio umoran i za dan dva sve bude normalno.....

Aktivan član Nikolass (avatar)
    Učlanjen
    09.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    16
    Reputaciona moć
    45

hvala unapred
    Vezbanje nema veze sa spavanjem,a nije lose malo da se razgibas.....a to sto lezes u 7 a ustajes u 15 to si ti ``zamenio dan za noc``,probaj jedan dan da ustanes rano i ne spavaj preko dana ma koliko bio umoran i za dan dva sve bude normalno.....

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

ok.ali ipak cu da probam da ne spavam celu noc a pnda ce valjda biti sve ok.

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

Probaj da u prodavnici zdrave hrane ili u biljnoj apoteci kupis caj od bosiljka. jednu kasikicu tog caja prelijes sa 2 dl provrele vode, osladis sa kasikicom meda ili secera, procedis posle desetak minuta i pjes u malim gutljajima pre spavanja. To je caj koji lepo opusti organizam i trebalo bi da ti obezbedi dobar san.

Ističe se
    Učlanjen
    01.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

probacu.ne moze da steti sigurno.
    hvala.
    ljudi 2 i 3 pitanje cekaju odgovore...

Iskusan Marge Simpson (avatar)
    Učlanjen
    18.02.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    584

To za vezbanje bi trebalo da pitas nekog tvog nastavnika fizickog ili jos bolje, ako znas gde, u kojoj ambulanti postoji sportski lekar.
    Znam da je moj brat, vezbajuci tegovima zaustavio rast, ali on je to i zeleo. Sa druge strane, imam sina tvojih godina koji aktivno trenira veslanje gde u okviru treninga nekada trce po 15 km, nekada rade samo vezbe oblikovanja, nekada veslaju a ima perioda kada samo vezbaju u teretani. Postoje ljudi kojima je to posao i oni moraju da znaju sta kom telu odgovara. Zato, najbolje sportski lekar ili neki sport gde ce treneri biti odgovorni za tebe i pratiti kako ti se ponasa telo u odnosu na odredjene vezbe.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    5973

Nema potrebe da dize tegove nego da trci ili pliva..vozi bajs..radi neke vezbe istezanja i razgibavanja..pa polako ubacuje sklekove..trbusnjake..zgibove..preskakanje konopca..bitno da se umori pre podne i da je jede kasno..normalno nocni zivot ne ide u prilog redovnom snu
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Slične teme

1. Ako može mala pomoć
    Autor drbob u forumu Internet
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 11.06.2008., 15:42
  2. mala velika pomoc
    Autor srkipjp u forumu Internet
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 11.06.2008., 08:06
  3. Mala-velika stvar koja me iritira, pomoc...
    Autor cavalli u forumu Žene
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 09.08.2007., 12:50
  4. Mala pomoc...ako moze
    Autor tikatina u forumu Automobilizam
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 14.03.2005., 20:09
  5. Mala pomoc, VELIKA KORIST!!!
    Autor Help,help,help u forumu Mobilna telefonija
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 13.10.2004., 08:47

Pravila za slanje poruka