Pobratimstvo

Za crkvu ne znam, ali sam se sa jednim drugarom u srednjoj skoli pobratimila/posestrimila, e ybg ne znam, posto smo razilicitog pola :lol:. Bocnuli smo starom prste i pomesali krv i tako smo kao postali brat i sestra.
 
Iskreno, neznam najpreciznija sta je to...trazio sam po internetu, ali nema :( nesto jako malo...a imam jednog jaaaaako dobrog prijatelja, pa smo mi nesto razmisljali...pa rekoh da pitam...

Davno,davno mi je baba pricala kako se ona pobratimila,valjda se sprema neki kolac,izabere svetac pa se kolac presec u crkvi,al mozda i gresim bas sam bio mali kad mi je pricala,zaboravio sam
 
Bre kakvi ste emovci :):):) Mi kada hocemo da se pobratimo lepo potpisemo ugovor, a vi se tu secete... Jos mozete neke bolesti da prenesete jedni drugima.
Dovoljno bre sto ti je taj drug dobar drug i sto ga volis. Sta imas od toga da se pobratis sa njim? Osim vas dvoje niko nece ni da zna za to, nece da bude negde zapisano. Njegova deca nece moci da nasledjuju tvoja imanja, niti ce tvoja moci njegova. Cemu to pobratimstvo onda? :)
 
Bre kakvi ste emovci :):):) Mi kada hocemo da se pobratimo lepo potpisemo ugovor, a vi se tu secete... Jos mozete neke bolesti da prenesete jedni drugima.
Dovoljno bre sto ti je taj drug dobar drug i sto ga volis. Sta imas od toga da se pobratis sa njim? Osim vas dvoje niko nece ni da zna za to, nece da bude negde zapisano. Njegova deca nece moci da nasledjuju tvoja imanja, niti ce tvoja moci njegova. Cemu to pobratimstvo onda? :)

Tipicno Jevrejski odgovor....pu bre,kod vas nema nista bez mastila i papira. xD ;)
Crno-na-belo pa tek onda valja,jel? Ajoooj.....

To ti dodje nesto kao specijalna(uzvisena) emotivna i psihicka veza izmedju dvoje ljudi...to potvrdjuje krvni ritual,to ti dodje isto ko papir i olovka xD....samo sto je ovo dublje(i ne mislim na ranu) ;)
Naravno,to nema nikakve veze s bilokakvim nasledstvom....vecno prijateljstvo,nema nikakve veze s parama,kucama,imanjima,njivama,vocnjacima,itd... :)

Heh,jedan moj drug hteo da se pobratimi samnom,a ja kad sam mu spomenuo kako(noz,ruke,prolivanje krvi) on me otero u tri lepe. xD Covek mislio da zajedno drmnemo po jednu ljutu i viknemo "Pobratime" i tolko. xD Hehe,al sam ga prepao. >8D
 

Back
Top