SRPSKE BUDZE
Prikazujem rezultate 1 do 9 od 9

Tema: SRPSKE BUDZE

Iskusan Neznanko (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Podrazumevano SRPSKE BUDZE

Današnja vest iz Srbije : Uhapšeno šestoro direktora preduzeća

Policija je danas uhapsila šestoro osumnjičenih da su zloupotrebama u privatizaciji prisvojili više od 350.000.000 dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.

Ova vest me inspirisala da napišem o našim BUDZAMA ovo dole:

Ljudi se ne radjaju kao BUDZE, ko direktori, ljudi postaju direktori...

Lopovi su samo oni gradjani koji su uhvaćeni u kradji...mada ni to nije tačno u Srbiji-lopovi su samo oni koji se pravosnažno osude, tako kaže naš zakon. A takih lopova u Srbiji nema ni desetinu jednu.
    Pitate se siguro, ko nam onda marnu tolike milijarde, to jest tolike novce ? Evo naredna rečenica će Vam odmah dati jasan, konkretan i tačan odgovor:
    Ali zato neosudjenih, neuhvaćenih kod nas ima na stotine hiljada-najmanje. Jelte.

Bilo bi skandalozno, da ovaj post o srpskim direktorima ne počnem ovako kako sam uvodnikom počeo, a kako ću završiti, ne znam ni sam, ako vas baš to interesuje, moraćete da me čitate do poslednje rečenice.

Ponekad nekom greškom neki čovek dodje do direktorske fotelje, bolje reći moći, inače, ti „pogrešno" postavljeni su obično-normalni i pošteni ljudi...ali, samo do momenta kad ih to samo mesto, ta funkcija od njih ne napravi, to što oni uglavnom kod nas i postanu.
    Znate onu narodnu: prilika čini lopova, a direktori svih fela su uvek u prilici da budu pored kante meda, a niko ko radi sa„MEDOM"nije ostao bez da mu prsti ne ulete u isti.

Dakle, čak kada i normalnog čoveka u Srbiji inogurišete u direktora bilo čega, kad-tad će ta funkcija i naš sistem od istog napraviti nekog „USKOK-ovića, Ignjatovića ili Peru Jankovića. Ako to mesto , ta funkcija , ta moć od takvih normalnih ljudi napravi to što napravi...možete misliti kako funkcionišu direktori, koji po genetskom kodu su navikli i svikli , da mažnjavaju, da lapaju, da klepaju-svo društveno i samoupravno "porodićno" blago, nekog od X, Y-preduzeća.

Setimo se ranog samoupravnog socijalizma i komunizma, svi političari su tada voleli da se udvaraju radničkoj klasi-i to tako, što su im tetošili kako je u ondašnem Sfrj-otu vlast bila u rukama radničke klase...i to im je bilo malo što su tvrdili i lagali ih, no su radnicima pripisivali i vlasništvo nad fabrikama za proizvodnju ! Doduše ne papiriloški i kao zakonski vlasnici, već samo parolaški, po sistemu, ništa nas ne košta, ako im kažemo da su sve Fabrike i sredstva za proizvodnju u Jugoslaviji bila u radničkim rukama.

Hm, tako je sve bilo na rečima, dok nije došlo do privatizacije tih fabrika, preduzeća.kada se ispostavilo da su vlasnici tih Fabrika zapravo ini večiti „POLITIČARI", koji su sve do jedne, iste prodali, otudjili, ne pitajući nikoga ništa.
    Tu prodaju su obavili gore pomenuti „DIREKTORI", koji su ili sami iste fabrike kupili, ili su iste prodali nekom svom favoritu , prijatelju, poslovnom partneru.

P.S. U praksi se pokazalo kao na dlanu, da su kod nas pošteni samo oni ljudi, od kojih nište ne zavisi, niti se za išta pitaju.
    Ostali... pa ostali su na mestima na kojima su, a ta mesta i sistem kakav imamo i kakav smo napravili, omogućava im da sve kriminalne radnje rade po zakonu i po uredbi-donešenoj po pravilu
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

Podrazumevano Re: SRPSKE BUDZE

Ako te ne ulove do prvih 1000000 evra, posle je lako.

Iskusan zadovoljni kupac (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

kad sam video naslov pomislio sam da je la dolcevita otvorila temu

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio zadovoljni kupac Pogledaj poruku
    kad sam video naslov pomislio sam da je la dolcevita otvorila temu

A kad si video post, nisi ništa ni pomislio, već ti se slošilo od broja karaktera u njemu...rekao bih.
    Od onoga ko tvrdi da Bog ne postoji, gluplji je samo onaj koji tvrdi da Bog postoji (J. G. Haman)

Iskusan zadovoljni kupac (avatar)
    Učlanjen
    05.12.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    97

naravno da mi se smucilo od hrpe "karaktera" sumanuto nabacanih na gomilu prepunu svakakvih gramatickih gresaka

a ako ces da pises o iskustvu sa budzama idi na LJIS

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio zadovoljni kupac Pogledaj poruku
    naravno da mi se smucilo od hrpe "karaktera" sumanuto nabacanih na gomilu prepunu svakakvih gramatickih gresaka

a ako ces da pises o iskustvu sa budzama idi na LJIS
    He,he, da gomilu nabacanih, izvini što te karaktere nisam razbacao po celom sajtu, tako da ih kupite i sakupljate do proleća. Što lažeš bre da si čitao post.

Domaćin opanak (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    60
    Reputaciona moć
    76

Citat Original postavio Neznanko Pogledaj poruku
    Današnja vest iz Srbije : Uhapšeno šestoro direktora preduzeća

Policija je danas uhapsila šestoro osumnjičenih da su zloupotrebama u privatizaciji prisvojili više od 350.000.000 dinara, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije.

Ova vest me inspirisala da napišem o našim BUDZAMA ovo dole:

Ljudi se ne radjaju kao BUDZE, ko direktori, ljudi postaju direktori...

Lopovi su samo oni gradjani koji su uhvaćeni u kradji...mada ni to nije tačno u Srbiji-lopovi su samo oni koji se pravosnažno osude, tako kaže naš zakon. A takih lopova u Srbiji nema ni desetinu jednu.
    Pitate se siguro, ko nam onda marnu tolike milijarde, to jest tolike novce ? Evo naredna rečenica će Vam odmah dati jasan, konkretan i tačan odgovor:
    Ali zato neosudjenih, neuhvaćenih kod nas ima na stotine hiljada-najmanje. Jelte.

Bilo bi skandalozno, da ovaj post o srpskim direktorima ne počnem ovako kako sam uvodnikom počeo, a kako ću završiti, ne znam ni sam, ako vas baš to interesuje, moraćete da me čitate do poslednje rečenice.

Ponekad nekom greškom neki čovek dodje do direktorske fotelje, bolje reći moći, inače, ti „pogrešno" postavljeni su obično-normalni i pošteni ljudi...ali, samo do momenta kad ih to samo mesto, ta funkcija od njih ne napravi, to što oni uglavnom kod nas i postanu.
    Znate onu narodnu: prilika čini lopova, a direktori svih fela su uvek u prilici da budu pored kante meda, a niko ko radi sa„MEDOM"nije ostao bez da mu prsti ne ulete u isti.

Dakle, čak kada i normalnog čoveka u Srbiji inogurišete u direktora bilo čega, kad-tad će ta funkcija i naš sistem od istog napraviti nekog „USKOK-ovića, Ignjatovića ili Peru Jankovića. Ako to mesto , ta funkcija , ta moć od takvih normalnih ljudi napravi to što napravi...možete misliti kako funkcionišu direktori, koji po genetskom kodu su navikli i svikli , da mažnjavaju, da lapaju, da klepaju-svo društveno i samoupravno "porodićno" blago, nekog od X, Y-preduzeća.

Setimo se ranog samoupravnog socijalizma i komunizma, svi političari su tada voleli da se udvaraju radničkoj klasi-i to tako, što su im tetošili kako je u ondašnem Sfrj-otu vlast bila u rukama radničke klase...i to im je bilo malo što su tvrdili i lagali ih, no su radnicima pripisivali i vlasništvo nad fabrikama za proizvodnju ! Doduše ne papiriloški i kao zakonski vlasnici, već samo parolaški, po sistemu, ništa nas ne košta, ako im kažemo da su sve Fabrike i sredstva za proizvodnju u Jugoslaviji bila u radničkim rukama.

Hm, tako je sve bilo na rečima, dok nije došlo do privatizacije tih fabrika, preduzeća.kada se ispostavilo da su vlasnici tih Fabrika zapravo ini večiti „POLITIČARI", koji su sve do jedne, iste prodali, otudjili, ne pitajući nikoga ništa.
    Tu prodaju su obavili gore pomenuti „DIREKTORI", koji su ili sami iste fabrike kupili, ili su iste prodali nekom svom favoritu , prijatelju, poslovnom partneru.

P.S. U praksi se pokazalo kao na dlanu, da su kod nas pošteni samo oni ljudi, od kojih nište ne zavisi, niti se za išta pitaju.
    Ostali... pa ostali su na mestima na kojima su, a ta mesta i sistem kakav imamo i kakav smo napravili, omogućava im da sve kriminalne radnje rade po zakonu i po uredbi-donešenoj po pravilu
    Bravo.....samo jel moze SRPSKI POLITICKI BUZDOVANI.................

Veoma poznat Džek svih zanata (avatar)
    Učlanjen
    28.03.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    32
    Reputaciona moć
    317

Pa to nam je nacionalni sport...krasti drzavu.

Mislim, i ja bih...samo da me negde posade za direktora....
    Moj Kung Fu je jači od tvog Kung Fua!

Učlanjen
    05.12.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    69
    Reputaciona moć
    83

Citat Original postavio opanak Pogledaj poruku
    Bravo.....samo jel moze SRPSKI POLITICKI BUZDOVANI.................
    Buzdovan je suviše lepa reč za tu felu...mislim da bi prikladnije zvučalo: srpski politički GOTOvani...

Slične teme

1. Srpske vojskovodje
    Autor neboysha u forumu Istorija
    Odgovora: 58
    Poslednja poruka: 24.01.2011., 19:23
  2. Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 25.04.2007., 11:00
  3. Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 23.11.2006., 05:45
  4. Srpske vikendice?
    Autor LIBERTAS u forumu Politika
    Odgovora: 14