Turska traži izvinjenje Izraela

МАЧАК

Buduća legenda
Poruka
25.542
Turska traži izvinjenje Izraela

Tel Aviv -- Turska vlada traži od Izraela zvanično izvinjenje zamenika šefa izraelske diplomatije Danija Ajalona zbog njegovih kritika turskom ambasadoru u Tel Avivu.

Ajalon je snimljen kako poziva kamermana da zabeleži kamerom da ambasador Turske Ahmet Oguz Celikol sedi za vreme razgovora na nižoj stolici od njegove. "Obratite pažnju, on sedi na nižoj stolici, a mi smo na višim, da je samo izraelska zastava na stolu i da se ne smejemo", kazao je Ajalon na hebrejskom jeziku.

Povod za kritike bila je turska TV serija u kojoj su izraelski agenti prikazani kao otmičari beba.

Turska je odmah reagovala, pozvavši izraelskog ambasadora u Ankari Gabija Levija u Ministarstvo spoljnih poslova da izrazi protest zbog odnosa prema svom ambasadoru u Izraelu.

Jedan turski diplomata je precizirao da je traženo objašnjenje i da je izraženo negodovanje. U slučaju da Izrael odbije izvinjenje, Turska bi mogla uzvratiti diplomatskim sankcijama, odnosno opozvati svog ambasadora u znak protesta, prenose večeras izraelski mediji.

Od izraelskog ambasadora je traženo da objasni i saopštenje izraelskog Ministarstva spoljnih poslova koje je odgovorilo na jučerašnje kritike turskog premiejra Tajipa Redžepa Erdogana zbog izraelske vojne operacije na pojas Gaze prošle zime.

Erdoganova izjava je ocenjena kao "antiizraelska i neobuzdana". U saopštenju je navedeno i da su "Turci poslednji koji mogu da pridikuju moralnost Izraelu".

"Čekomo izvinjenje izraelske strane i to skoro," rekao je neimenovani turski zvaničnik ambasadoru Leviju, naglasivši da "ako ne bude izvinjenja, odgovorićemo diplomatskim koracima".

Taj zvaničnik je okarakterisao Ajalona i šefa izraelske diplomatije Avigdora Libermana, vođu ultradesne partije Izrael naš dom, kao adolescente jer su očito namerno postavili izaslanika Ankare da sedi na nižoj stolici na sastanku u ministarstvu u ponedeljak.

Savetnici turskog ambasadora izjavili su ranije danas za izraelski vojni radio da je sastanak sa Ajalonom bio za njega najsramotniji koji je doživeo za 35 godina kao diplomata.
 
Fora je odlicna.

Ko god pisa Turcima po glavi, nije los covek.

_47092205_ayalon226.jpg
 
mister ayalon se brze bolje izvinio kao sto se vidi.

draza mi je bivsa americka marioneta turska koja pokusava da se otme iz atlantskih kandzi i koja se okrece rusiji i istoku nego izrael koji gura suntave amere u bliskoistocne ratove zbog kojih smo mi morali da platimo, da se sacuveju dobre veze muslimana i amera preko nasih ledja.

da podsetim, ameri se nisu mesali u yugo sukob dok nije krenuo rat u bosni.
 
Citam da Turci snimaju filmove i serije u kojima Izraelci ubijaju bebe, otimaju jadnu tursku decu i podizu ih kao Jevreje, itd

Hahah

Treba im samo Klinton kao dodatak, shto potpisuje "historijski" dokument koji ide u anale opc'e istine chiji govor je prevod i komentar njegovog hrvatskog mnogo-jeznika ili pak prevodioca sholovanog u Vatikanu.:snesko5:
 
Poslednja izmena:
Citam da Turci snimaju filmove i serije u kojima Izraelci ubijaju bebe, otimaju jadnu tursku decu i podizu ih kao Jevreje, itd

Hahah

ma to jeste tacno, cista budalastina. mada ne znam bas za tursku decu, citao sam da se radi o palestinskoj deci. cista propaganda.
ono sto je vazno u ovom slucaju je da je usa gurnula te dve potpuno neprirodne nacije u savez koji im nikako ne lezi. turci su muslimani ma koliko se kurobecali da nisu, yehudimi su rasisti bez kurobecanja i otvoreno.
tako da ne ide, moze da ide samo silom a ta sila jenjava, ona na severu se budi.

ameri, njihove bliskoistocne gazde i svi njihovi sateliti odlaze, i ako je turska na tom frontu, ima od mene podrsku.

poturice i turska tesko da imaju iceg zajednickog danas.

isto koliko i katolicka argentina sa katolickom hrvatskom
 
inace 99-a u izraelu je bila turbulentna.
nase regrute na makedonskoj granici, koje je snimila izraelska nacionalna televizija su nazivali srpskim demonima, nasu ambasadu su demonstranti ruinirali, po novinama su se vukli uzasni naslovi o nama, takvi naslovi da se i CNN zgrozi.
cela nacija se udruzila u demonizaciji srba, valjda da se i ona jednom pokaze kao humana, da i oni mare za muslimane, da nisu rasisti.

vrhunac price je bio kad mi je jedan izralcic, kepec, doso na vrata da trazi dobrovoljni prilog za izmuceno siptarsko pleme....
pa su onda siptare dovodili na aerodrom, da se i izrael pokaze u lepom svetlu jednom, primise neke izbeglice a posle toga su u parlametnu vristali da se pridruze milosrdnom andjelu. barak je predvodio skupinu.
sharon je stavio tacku na yotu pa se yehudimsko izdkavanje nije pretvorilo u orgiju.

sva sreca pa se srbi nisu nasli u palestini 40-ih nego muslimani.
 
nase regrute na makedonskoj granici, koje je snimila izraelska nacionalna televizija su nazivali srpskim demonima, nasu ambasadu su demonstranti ruinirali, po novinama su se vukli uzasni naslovi o nama, takvi naslovi da se i CNN zgrozi.
cela nacija se udruzila u demonizaciji srba, valjda da se i ona jednom pokaze kao humana, da i oni mare za muslimane, da nisu rasisti.

imas slike i citate iz izraelske stampe, ili samo ispires usta?


sva sreca pa se srbi nisu nasli u palestini 40-ih nego muslimani.

da, siroti palestinci/muslimani.....poceli rat 1948,( nisu prihvatili particiju palestinskog mandata) dobili po nosu, bili pod okupacijom jordanaca od 1948 do 1967, na istom teritoriju gde su danas,i nisu se bunili , da su okupirani.
da li si video slike gaze ? izuzev onih propagandnih sa mrtvom decom, (koja se posle dignu).pogledaj kolicinu mercedesa , pogledaj kako su slatko debeli, i kako ceo dan dan sede po kafanama. i to sve na racun UNRA-e . odgovara im da glume izbeglice, i to u svojoj vlastitoj zemlji.u gazi nema izraelaca vec godinama. ali im izraelci daju struju, i vodu . niko ne treba gazu. i niko im ne brani da proglase nezavisnost. neka mirno naprave dve palestinske drzave.
 
al evo malo, nije da nema:



A separate demonstration took place later, sponsored by Meretz Youth. Police claimed the demonstrators attempted to break into the embassy and were turned back. Four demonstrators were arrested, some forcefully.

u clanku nije napisano da su ambasadu ruinirali farbom.

Dedi Zucker, leading the Green Party he now belongs to since leaving Meretz.

"We are here to take a stand against massacres and deportation," he said.

Labor Party leader Ehud Barak promised that his One Israel coalition will back any action taken by the government to assist those in need in Kosovo.

"No Jew and no citizen can stand by and close their eyes to the horror taking place in Kosovo," Barak said in a statement. "One Israel will support any action taken by the government to aid the Western countries...[to] stop this horrible massacre."

http://www.jweekly.com/article/full/10494/israel-plan-to-aid-albanians-delayed/
 
bile su dve demonstracije; jedna pred americkom ambasadom od strane jevreja iz srbije , druga pred jugoslovenskom ambasadom od onih drugih. niti jedno , niti drugo , nije zvanicna politika izraela
izrael je poslao humanitarnu pomoc na kosmet, ali je to isto napravio i u bosni, i hrvatskoj ( i prebacio kvantum izbeglica, ukljucujuci srbe)
izrael je bio protiv bombardovanja srbije , i to je bio zvanicni stav vlade
izrael nije priznao nezavisnost kosova


kiseli, a jel bi ti prihvatio particiju tvoje zemlje, mislim licno tvoje?

a koja je tvoja zemlja? palestina?
 
Poslednja izmena:
bile su dve demonstracije; jedna pred americkom ambasadom od strane jevreja iz srbije , druga pred jugoslovenskom ambasadom od onih drugih. niti jedno , niti drugo , nije zvanicna politika izraela
izrael je poslao humanitarnu pomoc na kosmet, ali je to isto napravio i u bosni, i hrvatskoj ( i prebacio kvantum izbeglica, ukljucujuci srbe)
izrael je bio protiv bombardovanja srbije , i to je bio zvanicni stav vlade
izrael nije priznao nezavisnost kosova
a koja je tvoja zemlja? palestina?

ja sam srbin, moja je zemlja srbija.
sta si ti mislio lebati?

sve ovo sto si napisao su parole.
ja sam bio tamo u to doba, prenmosim informacije a ti ih primi li ne, cisto me zabole, nemam ja ni volje ni moci da nekog ubedim u nesto.

i da ti odam jos jednu tajnu - mrze hriscane vise nego arape.

ako ne verujes meni, imas onih 30 000 hriscana proteranih 48-e.

to sto izrael nije priznao kosovo, to sto saron nije hteo da podrzi amere u bombardovanu srbije ne brise cinjenicu da je cela izraelska javnost bila protiv srbije u to doba i da je sharon bio na udaru javnosti.

barak je danas u vlasti, taj isti barak koji je trazio da se izraelski avioni pridruze nato-u, dal ti je to poznato?

i jos nesto da ti kaze znojavi, vise da ti ponovi, da je u palestini 40-ih bilo srba umesto palestinskih arapa, isto, ako ne i gore bi se proveli, jer taj rat nije rat civilizacija kako hoce da ti to predstave, nego rat za zemlju.

nesto slicno se desava na kosovu.
 
mister ayalon se brze bolje izvinio kao sto se vidi.

draza mi je bivsa americka marioneta turska koja pokusava da se otme iz atlantskih kandzi i koja se okrece rusiji i istoku nego izrael koji gura suntave amere u bliskoistocne ratove zbog kojih smo mi morali da platimo, da se sacuveju dobre veze muslimana i amera preko nasih ledja.

da podsetim, ameri se nisu mesali u yugo sukob dok nije krenuo rat u bosni.

Mehmed-aga viknu na dželata
Dželat trže sablju ispod skuta,
Te Iliji odsiječe glavu;;
A Aleksa sjede na ćupriju,
Pa ovako poče govoriti
"Bog ubio svakog rišćanina,
"Koji drži vjeru u Turčinu!

"Ah Jakove, moj rođeni brate!;
"Ti ne drži vjere u Turcima,
"Ðe s' udesiš, udri se s Turcima."

 
Turska traži izvinjenje Izraela

Tel Aviv -- Turska vlada traži od Izraela zvanično izvinjenje zamenika šefa izraelske diplomatije Danija Ajalona zbog njegovih kritika turskom ambasadoru u Tel Avivu.

Ajalon je snimljen kako poziva kamermana da zabeleži kamerom da ambasador Turske Ahmet Oguz Celikol sedi za vreme razgovora na nižoj stolici od njegove. "Obratite pažnju, on sedi na nižoj stolici, a mi smo na višim, da je samo izraelska zastava na stolu i da se ne smejemo", kazao je Ajalon na hebrejskom jeziku.

Povod za kritike bila je turska TV serija u kojoj su izraelski agenti prikazani kao otmičari beba.

Turska je odmah reagovala, pozvavši izraelskog ambasadora u Ankari Gabija Levija u Ministarstvo spoljnih poslova da izrazi protest zbog odnosa prema svom ambasadoru u Izraelu.

Jedan turski diplomata je precizirao da je traženo objašnjenje i da je izraženo negodovanje. U slučaju da Izrael odbije izvinjenje, Turska bi mogla uzvratiti diplomatskim sankcijama, odnosno opozvati svog ambasadora u znak protesta, prenose večeras izraelski mediji.

/ z:Dz:Dz:D / МИСЛИМ ДА БИ СЕ УБИЛИ ПЛАЧУЋИ

Od izraelskog ambasadora je traženo da objasni i saopštenje izraelskog Ministarstva spoljnih poslova koje je odgovorilo na jučerašnje kritike turskog premiejra Tajipa Redžepa Erdogana zbog izraelske vojne operacije na pojas Gaze prošle zime.

Erdoganova izjava je ocenjena kao "antiizraelska i neobuzdana". U saopštenju je navedeno i da su "Turci poslednji koji mogu da pridikuju moralnost Izraelu".

"Čekomo izvinjenje izraelske strane i to skoro," / z:Dz:Dz:D / rekao je neimenovani turski zvaničnik ambasadoru Leviju, naglasivši da "ako ne bude izvinjenja, odgovorićemo diplomatskim koracima".

Taj zvaničnik je okarakterisao Ajalona i šefa izraelske diplomatije Avigdora Libermana, vođu ultradesne partije Izrael naš dom, kao adolescente jer su očito namerno postavili izaslanika Ankare da sedi na nižoj stolici na sastanku u ministarstvu u ponedeljak.
/ z:Dz:Dz:D / / z:Dz:Dz:D / / z:Dz:Dz:D /

Savetnici turskog ambasadora izjavili su ranije danas za izraelski vojni radio da je sastanak sa Ajalonom bio za njega najsramotniji koji je doživeo za 35 godina kao diplomata.

Турска може да подудла Израелу....
Израел је озбиљна држава..а не ко наше сероње...
 
vrhunac price je bio kad mi je jedan izralcic, kepec, doso na vrata da trazi dobrovoljni prilog za izmuceno siptarsko pleme....
pa su onda siptare dovodili na aerodrom, da se i izrael pokaze u lepom svetlu jednom, primise neke izbeglice a posle toga su u parlametnu vristali da se pridruze milosrdnom andjelu. barak je predvodio skupinu.
sharon je stavio tacku na yotu pa se yehudimsko izdkavanje nije pretvorilo u orgiju...

Levica. Uvek zlo.
 
imas slike i citate iz izraelske stampe, ili samo ispires usta?

Ovo je cista istina! Ruski mediji su u vreme bombardovanja prikazivali te scene sa Telavivskog aerodroma,kad ceo drzavni vrh Izraela docekuje JADNE siptare. A jedan deda siptar prica,kako je cetrdeset i neke spasao jevrejsku porodicu.
Jes da imam prijatelje u Izraelu,ali globalno gledjuci po meni najgora nacija na svetu su Jevreji.
 

Back
Top