Čovek, životinje, priroda, posledice...
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Čovek, životinje, priroda, posledice...

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Podrazumevano Čovek, životinje, priroda, posledice...

Kakav je čovek stoka...Svedoči i prizor koji sam video juče kad sam vozio bajs,u novobeogradskim blokovima,zapravo mnogo dalje od njih,već prema Surčinu tamo.Čitava deponija smeća bačena u Savu,samo ne jednom mestu,najmanje 5 tona smeća...Neki stiropoL,plastika,folije...Očigledno od raspakivanje neke bele tehnike,veće količine.Na drugim mestima bačene one plastične kese pune smeća,po jedna dve plutaju..Ma užas.Al i tamo sve poplavljeno...
    Poslednji put ažurirao/la smeh : 12.01.2010. u 18:29
    Myles Bennett Dyson

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Podrazumevano Re: LOV

Citat Original postavio gospodjica14 Pogledaj poruku
    ...svest o tome da je covek deo planete a ne njen gospodar postoji tek od nedavno, mozda par decenija. Pre toga ljudi su zaista mislili, a sto je najgore i ponasali se, kao da su Bogom dani da arce planetarne resurse i unistavaju sve pred sobom bez posledica. Greska. Posledice su neminovne, i sada je vec jasno da ce biti vrlo dalekosezne. Covek je najbahatije bice na zemlji i zasluzio je da bude istrebljen, bas kao sto je doveo do istrebljenja nebrojenih vrsta na ovoj planeti.
    Ovo apsolutno nije tačno!
    Svest o tome da je čovek, kao i sve ostalo deo jednog sistema postoji hiljadama godina.
    Ideja da je čovek vrshunski proizvod Tvorca, i da je sve podređeno čoveku, potiče iz avramskih religija i antičke Grčke.
    Možemo govoriti o tome da je ta ideja vodilja zapadnog sistema robovlasničkog kapitalizma, ali reći da svest o tome da je čovek deo planete jednostavno ne odgovara istorijskim činjenicama.
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    356

Caliburn, kao osoba koja zivi u 21.veku malo mi je daleko da se osvrcem cak do vremena avramskih religija i anticke grcke, vec govorim o poslednjih tristotinak godina, kada ja covek najvise i unazadio planetu. Zapravo, sto je sebe vise razvijao to je sve drugo vise unistavao, to je moj utisak. I pravo da ti kazem, nesto me bas briga za istoriske cinjenice, vise me zanima stvarnost kakva je sada i prognoze za buducnost. A one nisu ruzicaste nimalo. Ovu planetu do ruba unistenja nisu dovele zivotinje nego ljudi. Ako su bili svesni onoga sto cine, tim gore. I to je cinjenica.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Buduća legenda Tsuymish (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

a da mi otvorimo posebnu temu za to?

Iskusan
    Učlanjen
    21.08.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    12
    Reputaciona moć
    356

Podrazumevano Re: Čovek, životinje, priroda, posledice...

Vidi, vidi, otvorena posebna tema Jos samo Caliburn da dodje pa da se onako ljudski i zastitarski posvadjamo
    Naravno salim se, mislim da se nismo najbolje razumeli. Verujem da je covek u stara vremena (stara Grcka, Rim, Egipat) mnogo vise postovao prirodu nego savremen covek. Negde je to i razumljivo, jer je vise i zavisio od hirova prirode. Same religije dosta govore o tome - vecina bozanstava u mnogobozackim religijama vezana su za prirodu kao takvu. Sa osavremenjivanjem, covek postaje osion. Kako u smislu brige o prirodu, tako i u smislu svog polozaja na planeti. Kao sto uvodni post lepo ilustruje, ljudi vec decenijama jako malo paznje posvecuju brizi o prirodi (i svojoj zivotnoj sredini koju ona predstavlja). Skoro pa nimalo. U tom smislu sam ja govorila o nepostojanju svesti, odnosno tek nedavnom budjenju svesti o izuzetnoj vaznosti postovanja i brige o prirodi, svemu sto nas okruzuje. I svesti o tome da svakim nasim cinom - dovodjenjem do istrebljenja neke zivotinjske vrste, besomucnim izbacivanjem sopstvenog otpada, ispustanjem gasova itd. - mi ne samo da uticemo na prirodu, vec uticemo i na svoj polozaj na planeti. Svest o tome da ljudi ne zive u vakuumu, vec su samo jedna karika u ekosistemu, jedan deo prirode koja ce nas trpeti samo do odredjene granice. Ako joj jos samo malo narusimo ravnotezu, unistice nas. Prosto ce nas zbrisati. Ja cak negde mislim da smo vec vidjeni za unistenje, ma sta sad ucinili.
    Kad zaćutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobedio. To znači da više nisi vredan mog vremena. Bukowski

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Zaista je čovekov bezobrazluk ogroman...Mene lično nerviraju i ljudi koje vode pse bez ''kesice''...I to na mestima gde se deca igraju recimo u pesku,možda i njihova deca...Jako mnogo ima nekulture i nehigijene u Srba...
    Myles Bennett Dyson

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.02.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    35

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Zaista je čovekov bezobrazluk ogroman...Mene lično nerviraju i ljudi koje vode pse bez ''kesice''...I to na mestima gde se deca igraju recimo u pesku,možda i njihova deca...Jako mnogo ima nekulture i nehigijene u Srba...
    Slazem se, nasa obaveza je da pokupimo iza naseg psa, ali ja ne mogu da kontrolisem gde ce pas i da piski. U Pionirskom , u pesku gde se deca igraju, vise puta sam videla i odrasle kako se tamo 'olaksavaju'. Po svetu su takvi prostori ogradjeni.

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

Ali ubedljivo me najvise izludjuje kad se necije kuce iskaki na sred trotoara i taj neko ne skloni to...

Poznat
    Učlanjen
    08.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    132

Vidi, vidi, otvorena posebna tema Jos samo Caliburn da dodje pa da se onako ljudski i zastitarski posvadjamo

Naravno salim se, mislim da se nismo najbolje razumeli.

Verujem da je covek u stara vremena (stara Grcka, Rim, Egipat) mnogo vise postovao prirodu nego savremen covek. Negde je to i razumljivo, jer je vise i zavisio od hirova prirode. Same religije dosta govore o tome - vecina bozanstava u mnogobozackim religijama vezana su za prirodu kao takvu.
    Ovaj, molim te, pričaj meni, slovenskom paganu o tome. Zaista mi je zanimljivo za čitanje.
    Sad bez šale, "preaching to the choir".

Sa osavremenjivanjem, covek postaje osion. Kako u smislu brige o prirodu, tako i u smislu svog polozaja na planeti. Kao sto uvodni post lepo ilustruje, ljudi vec decenijama jako malo paznje posvecuju brizi o prirodi (i svojoj zivotnoj sredini koju ona predstavlja). Skoro pa nimalo. U tom smislu sam ja govorila o nepostojanju svesti, odnosno tek nedavnom budjenju svesti o izuzetnoj vaznosti postovanja i brige o prirodi, svemu sto nas okruzuje. I svesti o tome da svakim nasim cinom - dovodjenjem do istrebljenja neke zivotinjske vrste, besomucnim izbacivanjem sopstvenog otpada, ispustanjem gasova itd. - mi ne samo da uticemo na prirodu, vec uticemo i na svoj polozaj na planeti. Svest o tome da ljudi ne zive u vakuumu, vec su samo jedna karika u ekosistemu, jedan deo prirode koja ce nas trpeti samo do odredjene granice. Ako joj jos samo malo narusimo ravnotezu, unistice nas. Prosto ce nas zbrisati. Ja cak negde mislim da smo vec vidjeni za unistenje, ma sta sad ucinili.
    To "osavremenjavanje" nije svuda izazvalo iste posledice. Postoje savremena društva koja svoju životnu sredinu čuvaju.
    Pre bi se moglo diskutovati o uticaju kulture, određene avramskim religijama, koja oblikuje svest.

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Ne samo gde se deca igraju, već bilo gde.
    Počistiti za svojim psom predstavlja ne samo deo kulture i vaspitanja, nego je higijenski korisno, a i pokazuje da oni koji izmetom zagađuju ulice nisu napušteni psi, već vlasnički psi.
    http://sites.google.com/site/zvezdaraforest

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Danas sam baš bio svedok šta se sve izliva u Savu kod ''Gazele''...
    Al opet se reka nekako pročisti pa na momente možeš da vidiš i dno...Čak ima i riba i ptica...
    Gledao sam neku emisiju čini mi se o Rajni u Nemačkoj koja je 70-ih bila otprilike u istom stanju kao i naša Sava,čak i gorem,valjda su sve ribe izumrle od zagađenja, pa je državnim projektom počišćena,sad je čista i lepa...
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

jes...u Nemackoj
    ovde ce ili ostati ovako ili ce biti jos gore
    okreni se oko sebe i vidi kakvi ljudi te okruzuju
    umislili da su bogovi i da su samo oni bitni.....neunistivi
    sve ruse pred sobom... "za dobrobit" covecanstva
    jbte,povraticu

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Willkommen na temu
    Ovo se između ostalog izliva direktno u reku.

To možda i nije toliko ''opasno'' jer je čvrsto,pa padne na dno i postane deo reke,ali tečne hemikalije.Ta firma snabdeva šljunkom krečem i ostalim velika gradilišta verovatno i most preko Ade pa od kontrole nema ništa...A filteri su skupi i često se menjajuPo logici promućurnog vlasnika
    Myles Bennett Dyson

Učlanjen
    25.05.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    658

divota

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Sve je danas relativno i sve se može oprati...Možda će baš sutra taj isti ''kapitalista'' da da donaciju za neku DRUGU ekološku akciju ili Azil za pse ili će da kupi i pokloni neku životinju Zoo vrtu...Ovde je sve postalo tako grozno Sivo.
    Myles Bennett Dyson

mimi's mom nije na forumu
    Life ain't not having problems, it's being able to deal with ones ya got.
    Buduća legenda mimi's mom (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    818

Odgovara naslovu teme... Samo prvo popijte nesto za smirenje.

Poslednji put ažurirao/la mimi's mom : 04.08.2012. u 16:39

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •