psihofizicki test za radno mesto u prosveti
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: psihofizicki test za radno mesto u prosveti

Veoma poznat latisa (avatar)
    Učlanjen
    11.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    301

Podrazumevano psihofizicki test za radno mesto u prosveti

Po novom zakonu sada je, pored lekarskog pregleda, za rad u prosveti potrebno da se uradi i neki psihofizicki test u NSZ. Nadam se da postoji neko ko ga je polagao i ko bi mogao da mi kaze od cega se taj test tacno sastoji, kako izgleda, koliko traje i sl. Unapred hvala

Domaćin ija_ftn (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Re: psihofizicki test za radno mesto u prosveti

Citat Original postavio latisa Pogledaj poruku
    Po novom zakonu sada je, pored lekarskog pregleda, za rad u prosveti potrebno da se uradi i neki psihofizicki test u NSZ. Nadam se da postoji neko ko ga je polagao i ko bi mogao da mi kaze od cega se taj test tacno sastoji, kako izgleda, koliko traje i sl. Unapred hvala

Traje cetiri sata. Testiraju te psiholozi in NSZ. Sastoji se iz vise delova (logika, test licnosti, opsta kultura i svasta - nesto). Na kraju ide intervju sa psihologom.

Rezultati su odprilike tipa:
    u potpunosti zadovoljava
    zadovoljava
    ne zadovoljava

Koje radno mesto i gde?
    Traži, traži pa ćeš naći...

Početnik
    Učlanjen
    22.01.2010.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    27
    Reputaciona moć
    0

Rezultati su : u potpunosti zadovoljava, u vecoj meri zadovoljava, u manjoj meri zadovoljava, cetvrti stepen je verovatno da ne zadovoljava. Inace rezultati predstavljaju prof. tajnu. Tacno je da se sadrzi iz vise delova .

Aktivan član Jukie (avatar)
    Učlanjen
    22.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Nisam znao ovo... ja sam bio na lekarskom pregledu (koji mi je u međuvremenu istekao) pre nekoliko godina i radili smo test ličnosti i razgovore sa dvoje psihologa (?) u okviru samog lekarskog pregleda.

Još sam ja bio na zameni od NEDELJU dana (ponedeljak-petak) a taj lekarski pregled su mi zakazali u četvrtak. I šta da sam došao u školu u petak i rekao "E znate šta, ovo što sam radio ove nedelje, ja u stvari nisam sposoban, ups!"

Domaćin ija_ftn (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2004.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Jukie Pogledaj poruku
    Nisam znao ovo... ja sam bio na lekarskom pregledu (koji mi je u međuvremenu istekao) pre nekoliko godina i radili smo test ličnosti i razgovore sa dvoje psihologa (?) u okviru samog lekarskog pregleda.

Još sam ja bio na zameni od NEDELJU dana (ponedeljak-petak) a taj lekarski pregled su mi zakazali u četvrtak. I šta da sam došao u školu u petak i rekao "E znate šta, ovo što sam radio ove nedelje, ja u stvari nisam sposoban, ups!"
    Onaj lekarski od pre par godina prilikom kojeg ides kod desetak lekara (laboratorija, ocni, sluh, psiholog, ginekolog itd) nije isto sto i ovaj o kojem pricamo.

Test psihofizicke sposobnosti su uveli ove godine i svaka skola po zakonu mora da trazi testiranje svih prijavljenih kandidata koji ispunjavaju uslove konkursa. Najgore je sto direktor uvek moze izabrati onog kandidata koji mu se vise "svidja" bez obzira na uspeh na testu. Znaci rezultati testa ne obavezuju poslodavca da primi kandidata koji je imao bolji uspeh prilikom testiranja. I ja se pitam cemu sve to onda?
    Traži, traži pa ćeš naći...

Slične teme

1. RADNO MESTO
    Autor anarog u forumu Politika
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 19.02.2008., 19:39

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •