Strajk u Telekomu

Atreides

Ističe se
Banovan
Poruka
2.736
Beograd -- Članovi Sindikata "Telekoma" su spremni da stupe u štrajk ako se ne ispune njihovi zahtevi za povećanje plata i plaćanje toplog obroka i regresa.

Predsednik Sindikata "Telekoma" Miroslav Joksimović rekao je za B92 da su se oni samo prepoznali u onome što su nedavno izjavili ministar ekonomije i premijer Srbije – da uspešna preduzeća mogu da podignu plate. On kaže da za sada nisu formirali štrajkački odbor i odredili dalje korake jer daju šansu vladi da uđe u pregovore.

"Šest odsto koje tražimo je projektovana inflacija, ništa više od toga. Tražimo i topli obrok i regres. Rečeno je da je moguće da se isplaćuje topli obrok i regres kod onih preduzeća koja imaju sredstava za to, a mi tvrdimo da možemo, budući da imamo rekordnu dobit ove godine i ukupan prihod koji je povećan u odnosu na prošlu godinu“, kaže on.

"Vlada određuje zarade u svim preduzećima, negde čak daju i više iako imaju manji prihod i manju dobit, a ko ima više - to nema veze. Sve zavisi od toga čega se Vlada plaši, da li preduzeće može da stane sa radom ili ne. Evo i mi kažemo da možemo da stanemo“, poručio je Joksimović.

On kaže da je prosečna plata u "Telekomu" oko 50 000 dinara, ali da po zaradama zaostaju za konkurentskim firmama. Kako tvrdi, u slučaju da primanja ostanu kao i do sada, toj kompaniji preti opasnost da iz nje odu najbolji stručnjaci.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=12&nav_category=9&nav_id=403384


z:)
 
ja ne znam sta je u telekomu, ali znam da su na 988 uveli nesto kao kol centar, pa se mnogo sporije dobija veza, i kad zoves sa mobilnog vec posle tri minuta pocinje nervoza, a svo vreme neka blesava muzika i nebulozna interna reklama.

resili i oni da se ovajde od korisnika, pa kad nece korisnik milom, hoce silom
 
Vidis da kaze onaj neki da je plata u Telekomu manja nego kod konkurencije pa postoji opasnost da iz Telekoma odu najbolji strucnjaci. To su valjda oni koji nam omogucuju da i dan danas imamo dvojnike, mizeran internet..i da ne nabrajam dalje njihova dostignuca.
 
ja ne znam sta je u telekomu, ali znam da su na 988 uveli nesto kao kol centar, pa se mnogo sporije dobija veza, i kad zoves sa mobilnog vec posle tri minuta pocinje nervoza, a svo vreme neka blesava muzika i nebulozna interna reklama.

resili i oni da se ovajde od korisnika, pa kad nece korisnik milom, hoce silom

I kazu svi operateri su zauzeti cekanje ce biti duze od 5 min :)
 
ja ne znam sta je u telekomu, ali znam da su na 988 uveli nesto kao kol centar, pa se mnogo sporije dobija veza, i kad zoves sa mobilnog vec posle tri minuta pocinje nervoza, a svo vreme neka blesava muzika i nebulozna interna reklama.

resili i oni da se ovajde od korisnika, pa kad nece korisnik milom, hoce silom

i jos ti naplacuju svaki minut na 988 i sve te call usluge.
 
A tek oni dzabalebarosi u poslovnicama, nemaju pojma o poslu. Ja se presla, pa se prebacila u postpaid. Vec cetvrti racun placam, a nikad da mi uracunaju preko 300 d iz prepaida. Sto puta sam isla da se zalim i tek su danas napisali neki zahtev i poslali u centralu.
Poslala sam vec nekoliko mailova u njihov call centar i, naravno, niko me nije udostojio odgovora.
I jos traze istu platu kao konkurencija, pa to su strane firme i gazda moze da se razbacuje koliko hoce, nije im deda ostavio u nasledstvo Telekom.
Uostalom, ko jos danas ima regres i "topli" obrok? Ja ne dobijem ni kiflu. Imam samo onaj automat za vodu, pa natocim vrucu vodu i razmutim kafu ili caj.
 
Poslednja izmena:
A tek oni dzabalebarosi u poslovnicama, nemaju pojma o poslu. Ja se presla, pa se prebacila u postpaid. vec cetvrti racun placam, a nikad da mi uracunaju preko 300 d iz prepaida. Sto puta sam isla da se zalim i tek su danas napisali neki zahtev i poslali u centralu.
Poslala sam vec nekoliko mailova u njihon call centar i naravno niko me nije udostojio odgovora.
I jos traze istu platu kao konkurencija, pa to su strane firme i gazda moze da se razbacuje koliko hoce, nije im deda ostavio u nasledstvo Telekom.
Uostalom, ko jos danas ma regres i "topli" obrok? Ja ne dobijem ni kiflu. Imam samo onaj automat za vodu, pa natocim vrucu vodu i razmutim kafu ili caj.

Opa!! Imas vodu. Luxuziras se. z:)
 
Pa ondak strajkujte i vi .

Shta se bunite i kukate ovde po forumima a pred gazdom prpa.

O ceni usluga dovoljno govori to shto se niko ne javlja za licencu za drugog operatera za fiksnu telefoniju.

Impuls najjeftiniji ,pretplata najjeftinija.

Pretplata za telefon iznosi 230 dinara 195 + 35 pdv i niko o regionu nema tako nisku pretplatu.

Niko.

Oni bre jedva chekaju da se pojavi drugi operater pa da cene budu ko u Bosni Hrvatskoj Makedoniji.

Javice se korisnici iz tih zemalja pa nek kazu kolko je pretplata a kolko impuls .

Ovaj nash "monopol" je suprotan monopolu kakvog zamishljaju neki ovde
 
hehe oce i oni vece plate.

mamu im monopolsku.

800 dinara naplacuju samo na ime pretplate od korisnika telefona svakog meseca!

koristio ne koristio telefon pretplata ti je 500-800 dinara!


Tihi brate, ala ga pretera..

Pretplata na fixni telefon je jos od 01.01.2009 godine celih 195.00 dinara..
Ne znam o kakvim to ciframa govoris..

necu reci da podrzavam vise bilo koje strajkove velikih firmi i onih koji imaju kako tako pristojne plate..

Elem, na ovim ci ciframa preterao..


Tacka.
:rtfm:
 
Pa ondak strajkujte i vi .

Shta se bunite i kukate ovde po forumima a pred gazdom prpa.

O ceni usluga dovoljno govori to shto se niko ne javlja za licencu za drugog operatera za fiksnu telefoniju.

Impuls najjeftiniji ,pretplata najjeftinija.

Pretplata za telefon iznosi 230 dinara 195 + 35 pdv i niko o regionu nema tako nisku pretplatu.

Niko.

Oni bre jedva chekaju da se pojavi drugi operater pa da cene budu ko u Bosni Hrvatskoj Makedoniji.

Javice se korisnici iz tih zemalja pa nek kazu kolko je pretplata a kolko impuls .

Ovaj nash "monopol" je suprotan monopolu kakvog zamishljaju neki ovde
...а колика су примања...јашта море!
 
Beograd -- Članovi Sindikata "Telekoma" su spremni da stupe u štrajk ako se ne ispune njihovi zahtevi za povećanje plata i plaćanje toplog obroka i regresa.

Predsednik Sindikata "Telekoma" Miroslav Joksimović rekao je za B92 da su se oni samo prepoznali u onome što su nedavno izjavili ministar ekonomije i premijer Srbije – da uspešna preduzeća mogu da podignu plate. On kaže da za sada nisu formirali štrajkački odbor i odredili dalje korake jer daju šansu vladi da uđe u pregovore.

"Šest odsto koje tražimo je projektovana inflacija, ništa više od toga. Tražimo i topli obrok i regres. Rečeno je da je moguće da se isplaćuje topli obrok i regres kod onih preduzeća koja imaju sredstava za to, a mi tvrdimo da možemo, budući da imamo rekordnu dobit ove godine i ukupan prihod koji je povećan u odnosu na prošlu godinu“, kaže on.

"Vlada određuje zarade u svim preduzećima, negde čak daju i više iako imaju manji prihod i manju dobit, a ko ima više - to nema veze. Sve zavisi od toga čega se Vlada plaši, da li preduzeće može da stane sa radom ili ne. Evo i mi kažemo da možemo da stanemo“, poručio je Joksimović.

On kaže da je prosečna plata u "Telekomu" oko 50 000 dinara, ali da po zaradama zaostaju za konkurentskim firmama. Kako tvrdi, u slučaju da primanja ostanu kao i do sada, toj kompaniji preti opasnost da iz nje odu najbolji stručnjaci.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=01&dd=12&nav_category=9&nav_id=403384


z:)

:per::per::D
 

Back
Top