Da li se bolje zhivi nego pre 10 godina?

Da li se sada zhivi bolje nego pre 10 godina (2000.te)?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
A koja su merila tog sadasnjeg boljeg zivota koji impliciras tendenciozno postavljenim pitanjem? Mozda pune korpe sitnih nepotrepshtina koje vidjam u redovima velikih marketa ili se mozda malo vise putuje ili je mozda porasla opsta zaoslenost pomocu kurseva o pisanju CV-a :roll: ili je siromastvo manje uocljivo jer je dozvoljeni minus privid sopstvenog novca z:hm:?

Kad sve ovo premerim sa tim da je narod sto puta tuplji nego ikad, da ljudi od svoje halavosti ne vide ponor u zaduzivanju, da je zemlja u kriticnom stanju po pitanju svog suvereniteta, da su najgora gamad na rukovodecim pozicijama u drzavi, da moral nije cak ni na nuli nego u minusu i da su svi u nekom statickom raspolozenju bez motiva i ambicija na sirem planu...onda mi ona gore puna korpa dodje kao neka sarena lazha.
 
Poslednja izmena:
A koja su merila tog sadasnjeg boljeg zivota koji impliciras tendenciozno postavljenim pitanjem? Mozda pune korpe sitnih nepotrepshtina koje vidjam u redovima velikih marketa ili se mozda malo vise putuje ili je mozda porasla opsta zaoslenost pomocu kurseva o pisanju CV-a :roll: ili je siromastvo manje uocljivo jer je dozvoljeni minus privid sopstvenog novca z:hm:?

Kad sve ovo premerim sa tim da je narod sto puta tuplji nego ikad, da ljudi od svoje halavosti ne vide ponor u zaduzivanju, da je zemlja u kriticnom stanju po pitanju svog suvereniteta, da su najgora gamad na rukovodecim pozicijama u drzavi, da moral nije cak ni na nuli nego u minusu i da su svi u nekom statickom raspolozenju bez motiva i ambicija na sirem planu...onda mi ona gore puna korpa dodje kao neka sarena lazha.


На жалост корпа је све празнија и празнија - све што си написала је :klap:. Имам само једну малу ограду то што је данас лоше и сваким даном све горе и горе, никако не значи да је пре 2000-те било добро.
На анкету једноставно не могу да одговорим. 2003, 2004 је било боље него 1999, али данас све стрмоглавије јуримо ка 1999.години, а разлика је у томе што се 1999 народ борио, имао наду да ће некада бити боље, данас....:think::thumbdown:
 
Tesko da iko moze odgovoriti da li se bolje zivelo pre 10 godina ili sad jer niko ne moze da tvrdi da bas svako zivi bolje ili gore nego 2000-te. Mogu samo po sebi da ocenim a to cu i uraditi. Danas imam kablovsku TV, ranije sam kanale "pecao" preko antene. Danas imam kablovski internet od 1.5mbps (a od februara, Boze zdravlja, i od 4mbps), ranije sam imao dial-up. Danas imam Samsung TV dijagonale 23 inca a ranije sam imao TV (mislim da je Ei Nis pravio) cija je dijagonala manja od monitora koji trenutno koristim (21 inc) a mozda i od starog monitora (17 inci). Imam sta da jedem sad, imao sam i ranije. Obalcim se isto, nista ekstravagantno, ni tad ni sad. Danas imam centralno grejanje, ranije sam koristio elektricnu pec i sporet (kad su bile restrikcije). Sve u svemu, moze se reci da danas bolje zivim nego sto sam ziveo pre 10 godina.
 
Poslednja izmena:
А тек пре 20, немој више сузе ће ми кренути!
Немој да спамујеш, у наслову стоји 10 година....
@алекс...
И шта кажете, имате интернет и телевизију?
А живот? Имате ли живот? Или је сурогат живота бољи од живота уживо?
Ено, на некој од тема хвали се девојче како је одгајање детета могуће уз ББЦ и Путнички канал...можеш да мислиш...
Нећете ни схватити када сте престали да живите....
 
Pa sad........ako racunas vreme za vreme gotovo je isto,ali ako ne racunas vreme za vreme tj. razvoj tehnologije u svetu zivimo malo losije nego 93' za vreme ratova,sankcija itd.....malko losije.

pa koliki moron neko treba biti pa da mu je bilo pre 2000 te god.

..........redovi za hleb i mleko, corba u flasama koka kole, restrikcije struje.........

hiperinflacija...............ratovi,,,,,,,,,,,,

Koliki moron treba biti pa izmisliti da je pre 2000' bilo nekih redova za mleko,corbe u flasama,restrikcija struje,hiperinflacije itd.

Tesko da iko moze odgovoriti da li se bolje zivelo pre 10 godina ili sad jer niko ne moze da tvrdi da bas svako zivi bolje ili gore nego 2000-te. Mogu samo po sebi da ocenim a to cu i uraditi. Danas imam kablovsku TV, ranije sam kanale "pecao" preko antene. Danas imam kablovski internet od 1.5mbps (a od februara, Boze zdravlja, i od 4mbps), ranije sam imao dial-up. Danas imam Samsung TV dijagonale 23 inca a ranije sam imao TV (mislim da je Ei Nis pravio) cija je dijagonala manja od monitora koji trenutno koristim (21 inc) a mozda i od starog monitora (17 inci). Imam sta da jedem sad, imao sam i ranije. Obalcim se isto, nista ekstravagantno, ni tad ni sad. Danas imam centralno grejanje, ranije sam koristio elektricnu pec i sporet (kad su bile restrikcije). Sve u svemu, moze se reci da danas bolje zivim nego sto sam ziveo pre 10 godina.

Sve ja to razumem brate,ali ti izgleda nisi shvatio odredjenu temu na odredjenom PDF-u,na planeti svakog sledeceg trenutka se zivi bolje,ako krene losije to jedino moze biti zbog nekog svetskog rata.

Tema postavljena na ovom PDF-u se odnosi na politicke poteze a ne na svetski napredak tehnlogije:)

Ako bi isli tvojom logikom,Tadic je uspesniji predsednik od Tita (:hahaha: )
 
Poslednja izmena:
Meni je bolje sada. Ali to ima veze i sa time koliko godina imam.

Sada imam 35, završen fakultet, posao u dobroj firmi, solidnu i redovnu platu, svoj auto (kupljen kao nov) , još da rešim stambeno pitanje ( a radi se na tome).

Znači, pre 10 godina sam bio student bez kinte i bez perspektive u zatvorenoj i blokiranoj državi.

Današnji 25-godišnji studenti imaju mnogo bolju perspektivu nego ja pre 10 godina.
 
Немој да спамујеш, у наслову стоји 10 година....
@алекс...
И шта кажете, имате интернет и телевизију?
А живот? Имате ли живот? Или је сурогат живота бољи од живота уживо?
Ено, на некој од тема хвали се девојче како је одгајање детета могуће уз ББЦ и Путнички канал...можеш да мислиш...
Нећете ни схватити када сте престали да живите....

Znaci bolje je bilo nekad, kad su se deca igrala klikerima i penjala na drvece nego sad kad imaju takve djavolje naprave poput interneta, televizije, kompjutera...ako cemo tako, onda ceo svet ide nezadrzivo u propast. Kako se ne uhvatiste za pitanje grejanja nego ste samo videli to sto vam je odgovaralo da vidite da biste izneli takav komentar. "Zivljenje" je subjektivna stvar. Ono sto utice na kvalitet zivota su izmedju ostalog i stvari koje vas okruzuju. Drugo je pitanje da li sam tada imao vise prijatelja nego sto imam sad, da li sam vise izlazio i tome slicno. Autor teme sigurno nije mislio na privatni zivot svakog pojedinca u okviru srpske populacije kad je postavio ovu temu vec na njeno materijalno stanje, koje sam izneo.
 
pa koliki moron neko treba biti pa da mu je bilo pre 2000 te god.

..........redovi za hleb i mleko, corba u flasama koka kole, restrikcije struje.........

hiperinflacija...............ratovi,,,,,,,,,,,,

Боље да си прво прочитао тему него што си полетео да оставиш коментар о моронима.
У теми се ради о 2000-тој година а не о периоду пре 2000-те године.
 
malo se bolje zivelo 2004-2007.

ovo sad je propast

2004 do 2007 se zivelo malo bolje na foru zaduzivanja i rasprodaje drzavne imovine, i tim kreditima i rasprodanom srpskom privredom je stvoren privremeni lazan privid boljeg zivota. Naravno sve se srusilo od 2008 kad su se parice potrosile a vise se nije moglo ni zaduzivati osim za odrzavanje kursa i sprecavanje pucanja budzeta.
 
Znaci bolje je bilo nekad, kad su se deca igrala klikerima i penjala na drvece nego sad kad imaju takve djavolje naprave poput interneta, televizije, kompjutera...ako cemo tako, onda ceo svet ide nezadrzivo u propast. Kako se ne uhvatiste za pitanje grejanja nego ste samo videli to sto vam je odgovaralo da vidite da biste izneli takav komentar. "Zivljenje" je subjektivna stvar. Ono sto utice na kvalitet zivota su izmedju ostalog i stvari koje vas okruzuju. Drugo je pitanje da li sam tada imao vise prijatelja nego sto imam sad, da li sam vise izlazio i tome slicno. Autor teme sigurno nije mislio na privatni zivot svakog pojedinca u okviru srpske populacije kad je postavio ovu temu vec na njeno materijalno stanje, koje sam izneo.

Pa normalno da je bolje.

A 2000' nije bilo tv,kompjutera i interneta,ma kakvi.
 

Back
Top