Kupuj hrvatsko, bre!!!
Strana 1 od 4 1234 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 83

Tema: Kupuj hrvatsko, bre!!!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kupuj hrvatsko, bre!!!

Hrvati nam ovog Božića nisu, kako to reče ministar Jeremić, zabili prst u oko. Ama, jok! Hrvati su nam iskopali oko, onako naživo, bez anestezije!

Mesićevo pomilovanje ustaškog krvnika Siniše Rimca i Mesićeva ritualna poseta „državi Kosovo" jesu najgori akt neprijateljstva prema Srbiji i Srbima. To što je Stjepan Mesić uradio ne može se drugačije tumačiti nego kao nastavak pavelićevske, genocidne, antisrpske politike. I to treba jasno i glasno reći. I treba povući konkretne poteze kojima će ova država pokazati da to zaista i jeste - ozbiljna država koja drži do svog dostojanstva i do svojih nevinih žrtava.

Nije dovoljna medijska ljutnja predsednika Borisa Tadića, nisu dovoljne oštre izjave ministra Vuka Jeremića. Ne! Mora to mnogo konkretnije i mnogo jasnije. Kako? Pa, recimo da povučemo našeg ambasadora iz Zagreba ili da proteramo njihovog iz Beograda. Ili, još bolje, da udarimo Hrvate tamo gde ih najviše boli - po džepu! Da vidimo, na primer, kako to sve one silne hrvatske firme rade po Srbiji. Da li redovno plaćaju poreze, da li u roku uplaćuju doprinose za zaposlene, da li imaju sve neophodne dozvole, da li ispunjavaju sve zakonom propisane standarde?

E, a kad smo već kod hrvatskog džepa valjalo bi da i mi, obični smrtnici, povedemo računa o svojim novčanicima. Da li baš moramo da hleb i mleko kupujemo u hrvatskim supermarketima, da li treba da pijemo njihovu vodu i jedemo njihove čokoladice, da li deci treba da kupujemo igračke baš u hrvatskim radnjama? Molim lepo, nije to nikakav šovinizam. To je, bre, čist razum. Ako već zvanična hrvatska politika (koju obilato pomažu tamošnji privrednici) toliko otvoreno mrzi Srbiju i koristi svaku priliku da ponizi Srbe, pa šta mi treba da radimo? Da i dalje pazarimo u „Idei", da pijemo „jamnicu", da jedemo „kraš„ i dižemo promet „Turbo limaču"?! Je l', može biti, treba da i narednog leta idemo na hrvatsko primorje i ostavljamo naše pare u Dubrovniku? Pa, ko je tu, u stvari, glup?

I kad ćemo već jednom, ljudi moji, mi Srbi da shvatimo da sa Hrvatima nikada ne možemo biti ništa više od komšija? Kada ćemo da poverujemo svojim očima i vidimo očigledno - bar 75 odsto Hrvata misli o nama isto ono što i Stjepan Mesić. Dakle, Srbi im valjaju samo kad na njima mogu nešto da zarade, a svaki srpski krvnik i svaki srpski neprijatelj njihov je najbolji prijatelj. I nije to od juče. I nisu nas jednom Hrvati preveli žedne preko vode...

U pamet se, braćo Srbi.

http://www.pressonline.rs/sr/kolumne/story/95544/Kupuj+hrvatsko,+bre.html

А шта ћемо с тим што жутаћи на власти немају памет него само новац из наших џепова уместо јастука,кад иду на спавање

KOLEGA IVAN nije na forumu
    ПОМАЖЕ СВЕЦКУ ЕКОНОМИЈУ НА ГЛОБАЛНОМ НИВОУ
    Poznat KOLEGA IVAN (avatar)
    Učlanjen
    27.05.2008.
    Pol
    muški
    КОНТРАОБАВЕШТАЈНИ СЕКТОР БИА-Е, АНТИСУБВЕРЗИВНА УПРАВ
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    216

Podrazumevano Re: Kupuj hrvatsko, bre!!!

Citat Original postavio misoni Pogledaj poruku
    Hrvati nam ovog Božića nisu, kako to reče ministar Jeremić, zabili prst u oko. Ama, jok! Hrvati su nam iskopali oko, onako naživo, bez anestezije!

Mesićevo pomilovanje ustaškog krvnika Siniše Rimca i Mesićeva ritualna poseta „državi Kosovo" jesu najgori akt neprijateljstva prema Srbiji i Srbima. To što je Stjepan Mesić uradio ne može se drugačije tumačiti nego kao nastavak pavelićevske, genocidne, antisrpske politike. I to treba jasno i glasno reći. I treba povući konkretne poteze kojima će ova država pokazati da to zaista i jeste - ozbiljna država koja drži do svog dostojanstva i do svojih nevinih žrtava.

Nije dovoljna medijska ljutnja predsednika Borisa Tadića, nisu dovoljne oštre izjave ministra Vuka Jeremića. Ne! Mora to mnogo konkretnije i mnogo jasnije. Kako? Pa, recimo da povučemo našeg ambasadora iz Zagreba ili da proteramo njihovog iz Beograda. Ili, još bolje, da udarimo Hrvate tamo gde ih najviše boli - po džepu! Da vidimo, na primer, kako to sve one silne hrvatske firme rade po Srbiji. Da li redovno plaćaju poreze, da li u roku uplaćuju doprinose za zaposlene, da li imaju sve neophodne dozvole, da li ispunjavaju sve zakonom propisane standarde?

E, a kad smo već kod hrvatskog džepa valjalo bi da i mi, obični smrtnici, povedemo računa o svojim novčanicima. Da li baš moramo da hleb i mleko kupujemo u hrvatskim supermarketima, da li treba da pijemo njihovu vodu i jedemo njihove čokoladice, da li deci treba da kupujemo igračke baš u hrvatskim radnjama? Molim lepo, nije to nikakav šovinizam. To je, bre, čist razum. Ako već zvanična hrvatska politika (koju obilato pomažu tamošnji privrednici) toliko otvoreno mrzi Srbiju i koristi svaku priliku da ponizi Srbe, pa šta mi treba da radimo? Da i dalje pazarimo u „Idei", da pijemo „jamnicu", da jedemo „kraš„ i dižemo promet „Turbo limaču"?! Je l', može biti, treba da i narednog leta idemo na hrvatsko primorje i ostavljamo naše pare u Dubrovniku? Pa, ko je tu, u stvari, glup?

I kad ćemo već jednom, ljudi moji, mi Srbi da shvatimo da sa Hrvatima nikada ne možemo biti ništa više od komšija? Kada ćemo da poverujemo svojim očima i vidimo očigledno - bar 75 odsto Hrvata misli o nama isto ono što i Stjepan Mesić. Dakle, Srbi im valjaju samo kad na njima mogu nešto da zarade, a svaki srpski krvnik i svaki srpski neprijatelj njihov je najbolji prijatelj. I nije to od juče. I nisu nas jednom Hrvati preveli žedne preko vode...

U pamet se, braćo Srbi.

А шта ћемо с тим што жутаћи на власти немају памет него само новац из наших џепова уместо јастука,кад иду на спавање
    Ovo je kompatibilno sa onim što je Tihi pisao pre neki dan.

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Dakle, Srbi im valjaju samo kad na njima mogu nešto da zarade, a svaki srpski krvnik i svaki srpski neprijatelj njihov je najbolji prijatelj. I nije to od juče. I nisu nas jednom Hrvati preveli žedne preko vode...
    То би било то.

Aktivan član
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Придружујем се лепим жељама

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio KOLEGA IVAN Pogledaj poruku
    Ovo je kompatibilno sa onim što je Tihi pisao pre neki dan.
    Тихи би требало да буде унапређен у хонорарног колумнисту Преса,да уредник не губи време.

Primećen član
    Učlanjen
    19.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Opet povlačenje ambasadora?

Pa vi bi samo da šetate te jadne ljude!

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ljubo003 Pogledaj poruku
    Pa vi bi samo da šetate te jadne ljude!

Ја бих теби дао те јадне људе да их водиш...на море.

Primećen član
    Učlanjen
    19.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

I kad ćemo već jednom, ljudi moji, mi Srbi da shvatimo da sa Hrvatima nikada ne možemo biti ništa više od komšija?
    E za ovo, svaka čast!

Stvarno, kad ???

Primećen član
    Učlanjen
    19.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ја бих теби дао те јадне људе да их водиш...на море.
    Ne bi se mogli požaliti!

Aktivan član
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ne bi se mogli požaliti!
    И ја ценим да се не би вратили

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Ovaj Vucicevic je inace budaletina par-ekselans

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

U pamet se, braćo Srbi.

..što se mene tiče..mošte i Kineski.. kruv da edete...sas Kineske spajdermene da se sigrate..Vodu mošte iz Dunava..toga imate u izobilju....e..čokoladice Zvečevo..to je vec kvaliteta..

Zaslužan član eremita (avatar)
    Učlanjen
    02.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2078

@ tema

Одличан текст Вучићевића - добро је да има бар неколико нормалних новинара.
    Са том квази-државом основаном на бројним масовним гробницама Срба - ТРЕБА ВОДИТИ ПОЛИТИКУ СТРИКТНОГ РЕЦИПРОЦИТЕТА. Ни више ни мање...
    само ИСТОМ МЕРОМ.
    БИТИ СЛОБОДАН означава стање у којем субјект може деловати без присиле и забране.

Elita NEPOBEDIVO SUNCE (avatar)
    Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku

Ovaj Vucicevic je inace budaletina par-ekselans
    Jel' ti neshto u rodu ?
    Mislim lichite malo
    Sve je ovo laz pa cak i to !!!

Aktivan član
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

леше

СУНЦЕ nije na forumu
    НАЈЛЕПШЕ СЈА НАД СРБИЈОМ
    Primećen član
    Učlanjen
    12.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Kada ćemo da poverujemo svojim očima i vidimo očigledno - bar 75 odsto Hrvata misli o nama isto ono što i Stjepan Mesić.
    А сад погледајте шта мисле о нама.....Са једног хрватског форума....

Bog i Hrvati - šta točno znači ta uzrečica?

Veselko_Pig, 18.8.2009 11:02
    Ajde, neka mi netko objasni šta točno znači to "bog i hrvati"?

Mislim, da li su hrvati tako snažan i utjecajan te brojan narod da bog od svih naroda mora da stane samo uz njih? Čime su to zaslužili? Pošteni su? Ne sjebavaju svoju državu? Ne kradu? Nemaju fašistički nastrojene tzv "katolike" koji nikada nisu ni pročitali bibliju?

Dalje, kako to da onda tako nije bilo i prije - čak štoviše, oni koji masovno ližu oltare uglavnom su se krstili sa 40 i nešto a prije toga su bili u partiji.

Šta točno znači ta uzrečica? Zašto bi hrvati bili odabrani narod?

I molim bez glupih odgovora tipa: "Zato!" "Puši *****, komunjaro!" i "Bog i hrvati!" Neću parole, hoću objašnjenje.

Bog_Sveh_Rvata, 18.8.2009 11:14
    puši ***** komunjaro

odi u srbiju

rvati su božji narod

stari_blaz, 18.8.2009 11:17
    to znači da Hrvati nisu sami protiv četnika i komunjara, nego je svemogući Bog na našoj strani!

Veselko_Pig, 18.8.2009 11:17
    Zašta vas onda nije spasio od one brutalne privatizacije?

Bog_Sveh_Rvata, 18.8.2009 11:20

Citat [Veselko_Pig]

Veselko_Pig, 18.8.2009 11:27
    Trebali bi da se vratite šumskim božansvima - perunu, vesni, onom kako se zvao...ignjacu ili tako nešta...šta to nije zabavnije? I nećete morati da gradite crkve i plaćate popove - eventualno tu i tamo kojeg šamana.

__evil_angel__, 19.8.2009 09:46
    radi se o tome da smo mi najveći licemjeri na svijetu koji se skriva iza halja djevice marije tražeći oprost svojih grijeha. hrvati su najveći svjetski muljatori i lopovi
    ali kao narod, nismo dovoljno mentalno jaki da bismo se nosili s težinom naših zlodjela, pa tražimo partnerstvo sa gospom.
    ma nabijem ja sve to

EndimionR10, 19.8.2009 12:54
    I oni tvrde da je bog uz njih. I ameri tvre da je bog uz njih, i talibani tvrde da je bog uz njih i Izraelci tvrde da je bog uz njih.......... Nekak mi to sve liči na to da vaš bog želi da se mi svi međusobno pokoljemo uz njegovu podršku.

martin_mojmir, 20.8.2009 19:19
    Bog i Hrvati. To su dva najvažnija pojma jednom hrvatskom klerofašistu
    Stalno ih hoće čuti.
    Neka vrsta masturbacije.

Gero_nimo, 20.8.2009 20:41
    Ako drugi svijet postoji,a vjerujem da u nekom obliku postoji, duboko se nadam da nas neće opet svrstavat po nacionalnosti,vjeri,rasi,etničkoj pripadnosti...,nego po djelima na ovom svijetu.
    U prijevodu, radije ću u istu skupinu sa 1 000 Srba ako su normalni ljudi, nego sa ijednom velikom Hrvatinom (npr. Hebrang, Sanader, Mesić...).

ichi, 21.8.2009 08:25
    Ne znači ništa! To je dio ispraznog laprdanja kojeg Kradezeove papige i novokomponirani vjernici ponavljaju u besvjest!
    Ako bi se pokušalo naći objašnjenje onda ono puca od arogancije kao npr. bog kao najveći i najmoćniji a uz njega Hrvati, "predziđe kršćanstva", "najstariji narod" itd i opet samozavaravanje, isprazna laprdanja i opsjednutost mitovima i obmanama.
    Ako i postoji bog onda on s nama ili bez nas kao i ostalim narodima.

R.N.3859, 21.8.2009 10:19
    da se vratimo na temu
    značenje besmislice "bog i hrvati" je to da su hrvati toliko iskompleksiran mali i beznačajni narod da im preostaje samo svojatanje boga kako bi se kurčili pred susjedima slovencima i srbima, jer to im je jedino bitno da se kurče i da si umišljaju da su bolji od susjeda, a sve je to isti k...c, srbin, rvat, slovenac

sons05, 21.8.2009 12:03
    Čitam vaše komentare i nije mi jasno zašto se opće vodi ova rasprava koja uopće nema veze s onim što vi pričate,to je samo jedan stari pravaški pozdrav kojim se koristio Ante Starčević u vrijeme kad su Hrvati bili ugnjetavani i htjeli su svoju državu.Ante Starčević je kao objašnjenje
    tog pozdrava naveo da je jedini prijatelj Hrvata "BOG" ali on je izrekao ovu uzrečicu u okviru tadašnjeg vremena,za današnje nisam više siguran šta bi trebao značiti.

kurijozn., 21.8.2009 12:15
    znaci, zakljucak je: "bog i hrvati" znaci da hrvate niko ne voli.

ajde, sad kad smo zakljucili sto znaci ova parola, mozda bi bilo dobro otvorit topik: "zasto se domoljubi kurce cinjenicom da hrvate niko ne voli" ili "zasto hrvate niko ne voli" (ceo svet je protiv nas).

nczg, 21.8.2009 14:33
    ma naravno... bog i hrvati je nesto s cim bi se sad svi mi skupa samnom trebali zgrazat i pricat o tome kako smo balkanci kako smo krscanstvo primili zamisli 900 godina nakon krista, kako smo u biti glupi... ali zato je francuz frajer kad vice egalite fratelite liberte jer on je ****** francuz. nema veze sto su drdali po africi par sto godina oni su ti civilizacija. ili sve prisutni ameri koji vicu in god we trust e oni su ti slika i prilika krscana i dobrocinitelja. al mi smo đubrad... i za kraj : "Zato!" "Puši *****, komunjaro!" i "Bog i hrvati!" Proud to be a đubre

R.N.3859, 21.8.2009 14:41
    kompleksi pripadnika malog i beznačajnog naroda. čudno da se kad ponestane argumenata uvijek poziva na kolonijalnu prošlost svijetskih velesila. očito iz ljubomore, jer da su i hrvati bili sposobni i oni bi imali svoje kolonije, ali ****** nisu, kad su oduvijek bili mali jadni i zatvoreni u svojem balkanskom kavezu režali na srbe i slovence

Kaja1402, 21.8.2009 18:30
    hmm...
    Kršćanstvo je najraširenija i najzastupljenija religija hrvatskog naroda od naseljena današnjih prostora pa sve do danas.Postotak katolika u hrvatskoj je negdje oko 89 % što je najviše u Europi uz Portugal i Irsku.Prvi smo od slavenskih naroda primili kršćanstvo.Pitanje je uopće koliko smo mi zapravo podrijetlom Slaveni... no to je neka druga priča.
    Uglavnom smo uvijek bili jako povezani sa Rimom i Papom; stali smo uz Rim i nakon crkvenog raskola... kad je bila prijetnja Osmanlija Hrvatska je bila nazivana Antemurale Christianitatis - predziđe kršćanstva; naravno jer su prodori Osmanlija i daljna islamizacija zaustavljeni upravo na našim prostorima.Rezultat toga jest izgubljena Bosna i Hercegovina, od davnina hrvatska tekovina...
    Naši vojnici su uvijek u ratovima zazivali pomoć Božju, Isusovu, Svete Djevice Marije... nosio se križ oko vrata uvijek... u Domovinskom ratu isto...

Bog nam je poklonio ovu prekrasnu zemlju...

Bog i Hrvati !

o0i0o, 21.8.2009 19:54
    Ako je Bog sa Hrvatima, zašto je onda stvorio Srbe? Zašto je stvorio Simonu Gotovac? Zašto je stvorio internet koji samo služi četnicima, komunjarama i hrvatskim izdajicama da seru po Hrvatskoj, a i po njemu samom?

dalibor_brun, 21.8.2009 20:41

ja mislin da su isus i bog zatitnici hrvatskog naroda jer su oni najpoznatiji bogovi u ovim našim krajevima
    kurijozn., 21.8.2009 21:06

Citat [Kaja1402]

Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio MilesaKlise Pogledaj poruku
    леше

Evo ja cu da iznajmim(rent a pic) par rvatica za jednokratnu upotrebu , da se ne kaze kako ne volim rvate

Ističe se chat-nik (avatar)
    Učlanjen
    12.11.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    57

Citat Original postavio iwo jima Pogledaj poruku
    ..što se mene tiče..mošte i Kineski.. kruv da edete...sas Kineske spajdermene da se sigrate..Vodu mošte iz Dunava..toga imate u izobilju....e..čokoladice Zvečevo..to je vec kvaliteta..
    e....a malina arijlska......
    "Jos sekunda do kraja, pa mi tu ne možemo ništa.....to mogu samo Srbi.!!!!!!! :)

Elita
    Učlanjen
    28.09.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio MilesaKlise Pogledaj poruku
    леше

Primećen član
    Učlanjen
    19.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

@sunce

E ovo ti je argument do yaya!

Idi na bilo koji srpski nacionalistički forum, pa ćeš vidjeti šta Srbi misle o Hrvatima.

Veoma poznat dragosh (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    162

Ne nasedajte propagandi,

Hrvati sipaju brom u cokolade za istocno trziste, zato je i oslabio natalitet u naske!!!

Elita Marty Misterija (avatar)
    Učlanjen
    14.02.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    273

U pamet se, braćo Srbi.

Паметно рече човек..свака част!
    “Mors tua, vita mea”

Učlanjen
    21.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

@sunce

E ovo ti je argument do yaya!

Idi na bilo koji srpski nacionalistički forum, pa ćeš vidjeti šta Srbi misle o Hrvatima.
    Nisu Srbi toliko perverzni

Buduća legenda
    Učlanjen
    17.10.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio dragosh Pogledaj poruku
    Ne nasedajte propagandi,

Hrvati sipaju brom u cokolade za istocno trziste, zato je i oslabio natalitet u naske!!!
    Vidim da tebi vijuge zveče od Zvečevo čokolada.

Elita Halix (avatar)
    Učlanjen
    19.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    359

Ko je dozvolio ovde reklamiranje hrvatskih proizvoda?Od kad je krsta postala EPP?
    “Ponosni smo na srpsko porijeklo i crnogorsku državnost, na slavnu istoriju srpskog naroda. Zato i vjerujemo u zajedničku budućnost i prosperitet.” - Milo Djukanović

Slične teme

1. NE KUPUJTE NISTA hrvatsko.
    Autor mitrovic u forumu Politika
    Odgovora: 334
    Poslednja poruka: 13.06.2009., 17:46
  2. Weg mp4 player - ne kupuj
    Autor *AuroraNS* u forumu Multimedija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 05.08.2008., 17:44
  3. balvan revolucija u hrvatsko, dva
    Autor absonic u forumu Politika
    Odgovora: 15