Prijemni na medicinskom ?

Ja sam upisala medicinski fakultet 1997.Polagala sam prijemni iz hemije i biologije.Tada su postojale,a i sada zbirke zadataka iz biologije i hemije,koje se mogu kupiti u skriptarnici na fakultetu.U njima se nalazi uglavnom tip zadataka i pitanja koja su na prijemnom.To je uglavnom (koliko ja znam) ostalo isto. Veliki pozdrav. Ukoliko vam treba jos neka informacija rado cu odgovoriti.Pozdrav
 
Cao! Upisao sam medicinu ove godine. Nije neka velika konkurencija (2 konkurisu za jedno mesto). Zbirke za pripremu mogu da se kupe u knjizari a informator potrazi od nekog ko je vec upisao medicinu. U informatoru imas brdo pitanja. U zbirci lepo pise koje se oblasti traze i samo to uci, problem je sto tih oblasti ima mnogo :x , inace nije strasno ako na vreme pocnes. Pozdrav! 8)
 
Trut:
Cao! Upisao sam medicinu ove godine. Nije neka velika konkurencija (2 konkurisu za jedno mesto). Zbirke za pripremu mogu da se kupe u knjizari a informator potrazi od nekog ko je vec upisao medicinu. U informatoru imas brdo pitanja. U zbirci lepo pise koje se oblasti traze i samo to uci, problem je sto tih oblasti ima mnogo :x , inace nije strasno ako na vreme pocnes. Pozdrav! 8)

A kako stoji stvar sa fizikom i hemijom na prvoj godini ? Mene grdno naplasise sa tim. U gimnaziji sam drustveni smer, a vanredno zavrsavam medicinsku. Bas danas sam polozio farmakologiju :)
 
Prijemni nije uopste tezak. Ja sam upisala ove godine i imala sam 97 bodova. Ako si bio odlican djak u srednjoj i ucio redovno, onda ti uopste nece biti tesko da celo gradivo ponovis. Jedino sto ces morati da naucis knjigu za prvu, i trecu godinu srednje medicinske. Mada one nisu uopste teske, vec mnogo lakse od gimnazijskih. U samoj zbirci zadataka koju kupis ti tacno pise sta sve treba da naucis. Nemoj nista van toga da ucis, amo ces da gubis vreme. Sto se tice hemije i fizike na samom fakultetu, posle ove reforme hemija je ukinuta, a fizika je izborni predmet. Tako da nema da brines.
 
Ja sam na novosadskom univerzitetu...Kod nas su uveli parcijalne testove kod gotovo svih predmeta,pa je mnogo,mnogo lakse...Sad su problem uslovni ispiti,koje su uveli prosle godine-skoro da je nemoguce dati uslov.Ljudi,ne izostajte ni sa jednog predavanja,nikada...
 
Ja sam na novosadskom univerzitetu...Kod nas su uveli parcijalne testove kod gotovo svih predmeta,pa je mnogo,mnogo lakse...Sad su problem uslovni ispiti,koje su uveli prosle godine-skoro da je nemoguce dati uslov.Ljudi,ne izostajte ni sa jednog predavanja,nikada...
 

Back
Top