Reciprocnost...
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 53

Tema: Reciprocnost...

Elita Dijenek (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    289
    Reputaciona moć
    280

Podrazumevano Reciprocnost...

Pre nekoliko dana sretnem drugaricu u gradu i ona mi prebaci kako sam je zaboravio i kako se dugo nismo videli...
    Ja se, onako zbunjen, izvinim sto se nisam toliko dugo javljao.
    I onda dodjem kuci i pocnem da razmisljam o toj situaciji i shvatim da se nas odnos zasnivao na tome da se ja stalno prvi javljam i odrzavam taj kontakt. I da je sve prosto zamrlo kad sam, sticajem objektivnih okolnosti, prestao da se javljam.

To me dalje dovede do pitanja da li je normalno da samo jedna strana vuce u odnosu i da li je prihvatljivo za nas same da gradimo takve odnose?
    I kakve odnose vi gradite?

(Molim vas da se skoncentisete na moje pitanje, a ne da mi dajete savete sta ja i kako treba da uradim po pitanju ove moje prijateljice... )
    http://forum.krstarica.com/entry.php/31788-%D0%89%D1%83%D0%B1%D0%B0%D0%B2%D0%B8

Buduća legenda neizreciva (avatar)
    Učlanjen
    02.04.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    569

Podrazumevano Re: Reciprocnost...

uglavnom ja vucem i onda mi vremenom dojadi pa pustim malko i drugoj strani.....ali, opet pocnem ja da vucem, ne daju mi pundravci mira, i tako nastavim po starom.....mada, umorila sam se, moram priznati....
    Smatram da je smeh jedna od najozbiljnijih stvari...

Buduća legenda Brajan Koen (avatar)
    Učlanjen
    30.07.2008.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    7
    Reputaciona moć
    795

Da je ta drugarica zgodna cica ( dobra p'ička ), zvao bi je nekoliko puta dnevno.
    Nuclear Ganja

Aktivan član brunhilda (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

U nekim odnosima "vucem" ja.
    U nekim drugim, ta druga osoba.
    Ponekad uzajamno cimamo .

Treba na to opusteno gledati. Ako zelis odnos sa nekim, javljaces mu se i iniciraces kontakt. A ako to ne radis, mozda te boli uvo, a mozda si jednostavno nemaran prema ljudima, za'ladjen. Pa kao... nek' se javi on meni. Kul mi je da budem sa njim, ali bas me briga i ako ga nikad vise ne sretnem... Sta ja znam.

Kontam da ako mi je neko bas zanimljiv, trudicu se da ga ne izgubim.
    Slutim da nije jednostavno pitanje... :S

Aktivan član brunhilda (avatar)
    Učlanjen
    30.11.2006.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    56

A sto se pitanja tice...
    Normalno je
    Ali mislim da nije ni dobro ni pozeljno, i takvi odnosi se gase, kad samo jedan vuce.
    To ti je kao u vezi. Kad samo jedan voli. Normalno da ce da puknete.

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

zavisi
    ako mi je taj neko drag, i zelim da odrzim kontakt, prijateljstvo, sve jedno, javim se, javljaju mi se...ako nije...sta da pricam dalje
    Kao Neron Rim...

Elita Violetna (avatar)
    Učlanjen
    29.06.2006.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    1138

Sa svima mi je različito u nijansama sve, ali u proseku sam ja inicijator u prijateljskim odnosima.
    Saper vedere
    "Људи који не могу владати својим срцем, још мање могу владати својим језиком"

Domaćin vd (avatar)
    Učlanjen
    17.08.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    128

Podrazumevano sistemska greška

Djenek
    ja sam kao ta tvoja cica devojčica
    navikao da me uvek zovu
    mislim redovno se javljam
    al da nazovem prvi
    muka živa

Buduća legenda Luna (avatar)
    Učlanjen
    09.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    2858

Imam tri prijateljice s kojima redovno odrzavam kontakt i mislim da nijedna od nas ne gleda na to"ciji je red da se javi ili nazove".
    "Some people never go crazy.What truly horrible lives they must lead."
    Charles Buk
    owski

Zaslužan član goxy (avatar)
    Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio Dijenek Pogledaj poruku
    Pre nekoliko dana sretnem drugaricu u gradu i ona mi prebaci kako sam je zaboravio i kako se dugo nismo videli...
    I onda dodjem kuci i pocnem da razmisljam o toj situaciji i shvatim da se nas odnos zasnivao na tome da se ja stalno prvi javljam i odrzavam taj kontakt. I da je sve prosto zamrlo kad sam, sticajem objektivnih okolnosti, prestao da se javljam.

To me dalje dovede do pitanja da li je normalno da samo jedna strana vuce u odnosu i da li je prihvatljivo za nas same da gradimo takve odnose?

(Molim vas da se skoncentisete na moje pitanje, a ne da mi dajete savete sta ja i kako treba da uradim po pitanju ove moje prijateljice... )
    Pa slična situacija mi se nedavno desila,s tom osobom sam prekinuo kontakt a imam još jednu prijateljicu koja je tako poslična...Bedak...Cimaš se a ustvari ne znaš šta ta osoba stvarno misli...Jer ako je neko sav fin kad se vidite,kad ga ti iscimaš,onda tu nešto duboko ne valja,i ona ne oseća potrebu za tobom.Mada ima tako ljudi,lenjih,pa možda bi te on/a i nazvao/la ali mu je cim.Ima i uobraženih,možda još više,''neću da mu se javim,ja sam ''FACA'' i on mora da se iscima''.Jadno,ali postoji
    Myles Bennett Dyson

Legenda gica (avatar)
    Učlanjen
    07.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    647

то се разликује од чоека до чоека
    emancipate yourselves from mental slavery
    none but ourselves can free our minds

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

To su u suštini bezvezni ljudi.Deo je bezobrazan pa se tako ponaša,ubija vreme,deo stvarno ne zna šta hoće...
    Myles Bennett Dyson

Iskusan VIRGINIJA (avatar)
    Učlanjen
    23.05.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

To me dalje dovede do pitanja da li je normalno da samo jedna strana vuce u odnosu i da li je prihvatljivo za nas same da gradimo takve odnose?I kakve odnose vi gradite?

pa da li je normalno ne znam
    ali deshava se.
    kao shto vidish traje bash toliko koliko ta jedna strana vuche, kad stane sve staje.

sem ako druga osoba nije sujetna i posesivna, pa zbog nekog osecaja odbachenosti navali da se trudi

kakve odnose ja gradim?

hm.... mozda u pochetku razmishljam o tome ko je koga zvao i ostalo...
    ali kad nekoga volim to mi nije bitno.
    vazno mi je da chujem kako je taj neko

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Postoji samo jedna osoba zbog koje to radim...ni zbog koga više...al' on i nije baš drug...i ja znam da njega zabole za mene...al' jednostavno imam potrebu povremeno da ga čujem i da vidim kako je...da ne budem baš načisto isključena iz njegovog života...i tako ja igram ulogu drugarice koja brine, a on druga koji ne stiže da joj se javi....

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

prihvatljivo je da jedna strana ponekad vuce u odnosu ali ne all the time
    upravo sam okoncala jedan takav odnos, ne zvanicno samo
    nastavila dalje sa drugim ljudima pa... ako nam se ukrste putevi ponovo, ok, ako ne... opet ok
    neki su ljudi jednostavno takvi, ne rade to namjerno a cesto niti su svjesni kakve to posledice moze ostaviti na odnos
    trudim se da imam u krugu ljudi razlicite sorte
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Veoma poznat gost 37180 (avatar)
    Učlanjen
    03.07.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

pa zavisi kakvi smo prijatelji,..sa najboljom drugaricom nemam takav odnos mislim ne obracam paznju na to zovemo se medjusobno...

ali sam primetila da sa dve bivse koleginice ako ih ja ne pozovem nikada se ne bi javile
    i zvala sam jednom, dvaputa, triputa i onda sam prestala da ih zovem i evo i dalje nista sa njihove strane

znas kako

Ako neko hoce da se druzi sa tobom i bude u drustvu
    sa tobom on ce da te zove i gnjavi da se vidite

To je nekako moja logika..........

Veoma poznat Ansai ♀ (avatar)
    Učlanjen
    18.12.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio goxy Pogledaj poruku
    Pa slična situacija mi se nedavno desila,s tom osobom sam prekinuo kontakt a imam još jednu prijateljicu koja je tako poslična...Bedak...Cimaš se a ustvari ne znaš šta ta osoba stvarno misli...Jer ako je neko sav fin kad se vidite,kad ga ti iscimaš,onda tu nešto duboko ne valja,i ona ne oseća potrebu za tobom.Mada ima tako ljudi,lenjih,pa možda bi te on/a i nazvao/la ali mu je cim.Ima i uobraženih,možda još više,''neću da mu se javim,ja sam ''FACA'' i on mora da se iscima''.Jadno,ali postoji
    ah, ti si jedan od onih .... sto duze razmisljaju o necem
    sve nepovoljniji scenario im se vrzma po glavi
    treba ti malo vise samopouzdanja i povjerenja u ljude, nekad je cigara samo cigara, a ako se neko ne javlja, ne mora da znaci da mu nije stalo ^___^
    "I am anti-life, the beast of judgement, I am the dark at the end of everything, the end of universes, gods, worlds … of everything. And what will you be then, Dreamlord?" - I am hope.

Buduća legenda koto (avatar)
    Učlanjen
    22.12.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    4946

ma nije problme ni da se dozivotno prva javljam , ako coveka volim i ako znam da je takav..ne smeta mi to.
    ali mrzim kad mi prigovaraju..sto se nisam javila..e brate, pa imas moj telefon, izvoli..
    u stvari, bilo kakvo prigovaranje u prijateljstvu mi je besmisleno.
    treba imati u vidu da ima takvih ljudi koji stalno nesto zakeraju..i jednostavno ne umeju da kazu e bas se te se uzeleo, vec umesto toga kazu *** sto se ne javljas..
    ja ne volim da me neko gnjavi i da mi nabija osecaj krivice.a imam gomilu ljudi sa kojima se cujem dva puta godisnje a ipak su mi vrlo dragi

Ćutljivi pun mesec pojavljuje se sad.

Elita
    Učlanjen
    15.02.2005.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pre nepunih dva meseca, stigne meni poruka od drugarice u kojoj je sve i svasta napisala i psovala me i mazala da sam je zaboravio, kako joj se vise ne javljam.... i taman da napisem izvinjenje, setim se necega:

pa ja sam par godina svaki put nju zvao. Ja sam svaki put predlozio da izadjemo. Ja sam svaki put prvi poslao sms, zvao...sve ja. Ona kad mi posalje prva sms, to je da me maze. I poslao sam joj sta mislim i otad mi se vise nije javila. Valjda je shvatila neke stvari.

Da, potrebno je da oboje radite na izgradnji te drugarske veze

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Citat Original postavio unsaie ♀ Pogledaj poruku
    ah, ti si jedan od onih .... sto duze razmisljaju o necem
    sve nepovoljniji scenario im se vrzma po glavi
    treba ti malo vise samopouzdanja i povjerenja u ljude, nekad je cigara samo cigara, a ako se neko ne javlja, ne mora da znaci da mu nije stalo ^___^
    U prethodnom postu si napisala upravo istu priču kao i ja
    Ah,iskustvo me je naučilo da dosta ljudi gura stvari pod tepih i da je ignorancija poruka:''nisi zanimljiv,odlazi,ali glupo mi je da ti to kažem''.Bolje onda odmah reći i završiti stvar istog trenutka.Ne može ti neko biti prijatelj kad mu dune.Ili jeste prijatelj stalno ili nije nikad.
    Myles Bennett Dyson

1976! nije na forumu
    Uz pokvarenu maštu i prljave strasti, ja sam vrlo, vrlo, vrlo zadovoljan tip
    Domaćin 1976! (avatar)
    Učlanjen
    02.08.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    17
    Reputaciona moć
    95

"Prijateljstvo je kao cveće-lepo je,ali ga treba negovati"
    "Ko govori istinu,ima malo prijatelja"
    Ne volim da "čupam" od nekoga neki prijateljski gest,ne volim da trčim za atobusom koji izmiče,ne odbacujem one koji su mi naklonjeni,ne utpavam se među one koji me neće.
    Trudim se da pokažem dobru volju,da uzvratim što mi je pruženo,ako sam u mogućnosti.
    Ne merim sve na gram,ali nikako ne volim da me neko iskorišćava.
    Više puta pružim ljudima priliku,ali nemam mnogo strpljenja.Možda zato što brzo procenim kakav je ko,i retko se u tome prevarim.
    Nemam mnogo prijatelja.Možda zbog prethodno navedenog
    Moje ime nije važno,jer je namera-to što čini razliku od čoveka do čoveka

Učlanjen
    14.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3373

Nije bitan kvantitet nego kvalitet.
    Myles Bennett Dyson

Buduća legenda Say it right (avatar)
    Učlanjen
    27.03.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    832

Citat Original postavio Luna72 Pogledaj poruku
    Imam tri prijateljice s kojima redovno odrzavam kontakt i mislim da nijedna od nas ne gleda na to"ciji je red da se javi ili nazove".
    pa kada nekog znas duze vreme i sa kime se druzis to nije ni bitno
    Kao Neron Rim...

Veoma poznat
    Učlanjen
    26.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

...uh pa ne znam...zavisi...sa prijateljima ne gledam na to uopste, ko se kada javi jel dobrodosao je, nisam neko zlopamtilo i ne opterecujem se podelama na precizne delove, ko kada kako, to je moj moto...Sa momcima je situacija bitno drugacija, nekako njemu prepustam inicijativu, neravnopravnu i pomalo staromodnu ali ja ne bih mogla drugacije, cak i neka malo pretera na startu nije problem, svako nejavljanje protumacim kao da mu nije stalo, nije ga briga, ne dopadam mu se...neka se malo, samo malo potrudi na startu ja kasnije nadoknadim svaki trud ali na pocetku ne mogu nikako...valjda sam nesigurna

Elita crveni oblak (avatar)
    Učlanjen
    25.01.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    379

Uopste ne obracam paznju na to ko koga cima i u kojim vremenskim razmacima. Kad me neko pozive idem da se druzim, kad se nekog uzelim pozovem ja njega i sve jednostavno.

Ponekad se nekog uzelim, recimo, u sitne sate ili negde gde nemam telefon, a onda kad sam u situaciji da zvrcnem tu osobu, ja opet zaboravim i verujem da se mnogim ljudima to desava i da uopste ne treba siliti vidjanja i druzenja nego pustiti da drugarstvo tece prirodno, bez ikakvih obaveza.

Mislim, sta da kazem kad se sa najboljom drugaricom nekad vidim nekad jednom u dve nedelje, a nekad jednom u tri meseca, a najbolja mi je zbog nekih sasvim drugih nasih poklapanja, a ne zbog vremenskog perioda koji provedemo zajedno.
    ...

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •