Upoznavanje roditelja

LJDJB

Početnik
Poruka
4
Imam decka vec skoro 2 godine smo zajedno. Moji roditelji ga obozavaju i to me zabrinjuje. Hvale ga kao da je ne znam ni ja sta i sve mi govore kako je on super decko. On jeste dobar ali to hvalisanje me sve vise nervira. I sad prosle nedelje su me njegovi roditelji pitali da moji roditelji dodju kod njih u posetu :confused:.
Ne znam kako da gledam na to pffffffff nisam bas spremna da imam neku ozbiljnu relaciju a moji to shvataju vec ozbiljnije. Jel ima neko neki savet ili neko iskustvo da podeli sa mnom?????
 
nemoj da se osecas manje vrednom il nesto zbog toga sto ga oni tolko fale nego im skresi da olade malo ako ti se vec cini da preteruju
a akciju upoznavanja iskuliraj ako ti nije do toga (smisli vec nesto-na kraju krajeva reci da tvoju kevu boli d.upe...il tako nesto..)
 
Imam decka vec skoro 2 godine smo zajedno. Moji roditelji ga obozavaju i to me zabrinjuje. Hvale ga kao da je ne znam ni ja sta i sve mi govore kako je on super decko. On jeste dobar ali to hvalisanje me sve vise nervira. I sad prosle nedelje su me njegovi roditelji pitali da moji roditelji dodju kod njih u posetu :confused:.
Ne znam kako da gledam na to pffffffff nisam bas spremna da imam neku ozbiljnu relaciju a moji to shvataju vec ozbiljnije. Jel ima neko neki savet ili neko iskustvo da podeli sa mnom?????

Paz' ovamo ja sam bila u vezi 10 godina i moji roditelji nisu hteli da se upoznaju sa roditeljima mog tipa, mislim da interesovanja nije bilo ni sa druge strane.A šta ima i da se upoznaju koji moj....upoznali su se slučajno na ulici.z:hm:
A to što ti pitaš šta to znači, e pa to može da znači više stvari ili da hoće da budu sigurni s kim imaju posla... msm ne vidim ja u tome ništa loše ali....zavisi ko kakav ugao zauzme u tom upoznavanju.....mož' da bude super a nekada bogami i ne...A te što mnogo hvale to ne valja i ovog mog su hvalili, ispade im on bolji od menez:hm: mada vremenom se slika malo iskristalisala pa je onda došlo sve na svoje....da ne tupim....ako ne misliš da nisi za neku ozbiljnu relaciju (msm ako pod ozbiljnom relacijom misliš na brak) možda je bolje da se ne upoznaju i to lepo reci svojim roditeljima.Pusti ti njih da misle šta hoće a ti radi kako misliš i osećaš da treba.:zgrudvanje:
 
Roditelji znaju zašto je to potrebno.Znaćeš jednoga dana i ti kad budeš imala svoju decu.Mada izgleda neprijatno nemora tako da bude kad se dogodi.Uostalom neizbežno je ako je veza ozbiljna.Nije loše videti roditelje prepoznaceš štošta a nešto ćeš možda i predvideti.
 
Imam decka vec skoro 2 godine smo zajedno. Moji roditelji ga obozavaju i to me zabrinjuje. Hvale ga kao da je ne znam ni ja sta i sve mi govore kako je on super decko. On jeste dobar ali to hvalisanje me sve vise nervira. I sad prosle nedelje su me njegovi roditelji pitali da moji roditelji dodju kod njih u posetu :confused:.
Ne znam kako da gledam na to pffffffff nisam bas spremna da imam neku ozbiljnu relaciju a moji to shvataju vec ozbiljnije. Jel ima neko neki savet ili neko iskustvo da podeli sa mnom?????

Kao prvo, uopšte nije bilo potrebe da svog dečka predstavljaš roditeljima...

Al' pošto na žalost već jesi, a kol'ko vidim oni (i tvoji i njegovi) su rešili da vas žene :per: mogla bi jednostavno da im kažeš da vi (ti i dečko) smatrate da još nije vreme za takve susrete...

...misim...eto još jednog od razloga zašto pertner/ka ne treba da se vodi kući kada su roditelji prisutni...
 
Imam decka vec skoro 2 godine smo zajedno. Moji roditelji ga obozavaju i to me zabrinjuje. Hvale ga kao da je ne znam ni ja sta i sve mi govore kako je on super decko. On jeste dobar ali to hvalisanje me sve vise nervira. I sad prosle nedelje su me njegovi roditelji pitali da moji roditelji dodju kod njih u posetu :confused:.
Ne znam kako da gledam na to pffffffff nisam bas spremna da imam neku ozbiljnu relaciju a moji to shvataju vec ozbiljnije. Jel ima neko neki savet ili neko iskustvo da podeli sa mnom?????

Razmisljaj ovako "nek se sve nosi u onu stvar" , sto znaci radi onako kako ti zelis a ne drugi , jednog dana ces da sazaljevas sebe jer si zbog roditelja bila se nekim ko ti se ne svidja i sto te tretiraju kao stvar ...
 
Ne znam kako da gledam na to pffffffff nisam bas spremna da imam neku ozbiljnu relaciju a moji to shvataju vec ozbiljnije.

Ovo "relacija" predpostavljam da mislis na brak...pa u prilog tome i normalna je tvoja "zabrinutost" u vezi sa upoznavanjem.Ne razumem jedino zasto si iznenadjena reakcijom svojih roditelja,jer to je prosto ono sto oni ocekuju i redovan tok dogadjaja.Moje misljenje je da devojka uopste nema potrebe da upoznaje roditelje sa momkom,sem ako nije bar priblizno sigurna da je on "taj",a dovesti nekoga u kucu i predstaviti ga svojima tek tako,pa onda sledeceg,pa sledeceg...bezveze skroz.A tek o upoznavanju roditelja ....to tek nikako,potpuno bespotrebno,sem ako stvari vec nisu resene,tj ako je brak na pomolu.
 
Poslednja izmena:
Ovo sto kaze maxyma... da je bez veze da devojka dovodi momka u kucu svojih roditelja ako nije izvesno da je on buduci mladozenja... pa onda dovede sledeceg, pa sledeceg i tako redom...
I ja mislim da je bez veze. Ali ne zbog mene, nego zbog roditelja, koji mozda nisu raspolozeni da im kuca bude tako...prolazna stanica za raznorazne momke njihove cerke.
Ali neki roditlji bas vole da znaju sa kime im cerka provodi vreme, pa i kad nije neka ozbiljna veza u pitanju, vole da upoznaju momka i lakse im je da znaju da su tu u njenoj sobi, nego da se smucaju ko zna gde. Moji su takvi, recimo.

A mislim i da je mnogo udobnije dovoditi momka kod sebe u sobu, ici kod njega... nekako mi je to normalno - a i gde da se tucaju ti ljudi ako niko nikog kuci ne dovodi? Po kolima, sobama nekih drugara, hotelima, klupama u parkovima... ?
 
A mislim i da je mnogo udobnije dovoditi momka kod sebe u sobu, ici kod njega... nekako mi je to normalno - a i gde da se tucaju ti ljudi ako niko nikog kuci ne dovodi? Po kolima, sobama nekih drugara, hotelima, klupama u parkovima... ?

Pa nisu ti valjda mama i tata 24h i 365 dana u godini kod kuce? z;)
Salim se malo,ali dovesti momka kuci ne znaci i obavezno ga upoznati sa roditeljima,sto znaci dovesti ga kad si sama.:zper: A ovo sto navodis kao razlog za dovodjenje kuci...vidis ima nas raznih z;) ja licno pre biram klupu u parku ili slicno,nego sobu do mamine i tatine...z:lol:
 
Ne,nije nista ruzno...cak naprotiv.Ali da ne skrecemo previse sa teme jer govori o medjusobnom upoznavanju roditelja jednog para,reci cu samo da je vrlo degutantno za jednu iole pristojnu devojku da dovodi kuci svakog momka,simpatiju ili sta znam vec.Smatram da ipak sa malo vise ozbiljnosti treba pristupiti tome,jer slozices se jedna prosecna devojka ima bar 3/4 veze i vezice pre onog tzv "pravog",pa sad da svaki od njih vrslja po kuci i upoznaje mamu i tatu...bzv.A dovesti ga kad si sama/sam iz prakticnih razloga je nesto drugo.Sto se tice muske populacije,mislim tj znam da su tu roditelji mnogo fleksibilniji i rezervisaniji,i imaju totalno drugaciji pristup celoj prici od roditelja zenske dece.E,jedina je razlika sto se majke muske dece lakse i brze vezu za te devojke sto ima dolaze u kucu,ali to je vec neka druga tema.
 
Poslednja izmena:
Pa nisu ti valjda mama i tata 24h i 365 dana u godini kod kuce? z;)
Salim se malo,ali dovesti momka kuci ne znaci i obavezno ga upoznati sa roditeljima,sto znaci dovesti ga kad si sama.:zper: A ovo sto navodis kao razlog za dovodjenje kuci...vidis ima nas raznih z;) ja licno pre biram klupu u parku ili slicno,nego sobu do mamine i tatine...z:lol:

Ako je mama domacica i ne ide na posao...hm... da, sansa je ogromna da je prilicno stalno kod kuce. Tako je kod mene.
 
Mojи су знали (скороz:mrgreen:) све моје момке. И клиначка забављања и озбиљније везе (обеz:hm:). И онда ми је то било ок - долазили су у кућу као што су долазили и остали другари, нисмо се закључавали по собама и били неваљали....z:mrgreen: И данас кад размишљам као родитељ - као што волим да познајем другове и другарице мојих ћерки, желела бих да сутра упознам и њихове момке, без обрзира на то колико је веза кратка и површна... Ако је то неко са ким проводе време, са ким излазе - свакако бих желела да видим какве су то особе....

А међусобно упознавање родитеља је већ нека друга прича. За тим и нема неке потребе сем ако не треба у нечему заједно да учествују (веридба, свадба, опремање стана) или евентуално неко путовање младог пара које маторци треба да организују и исфинансирају... За пуко дружење, ето тек тако, не видим потребе....

А колико ти имаш година? Маторци можда желе да ти ставе до знања да је време за удају? z;)

Ако ниси за то тако им и реци:'Нема потребе за тиме, за сада!''z;)
 
Ovo sto kaze maxyma... da je bez veze da devojka dovodi momka u kucu svojih roditelja ako nije izvesno da je on buduci mladozenja... pa onda dovede sledeceg, pa sledeceg i tako redom...
I ja mislim da je bez veze. Ali ne zbog mene, nego zbog roditelja, koji mozda nisu raspolozeni da im kuca bude tako...prolazna stanica za raznorazne momke njihove cerke.
Ali neki roditlji bas vole da znaju sa kime im cerka provodi vreme, pa i kad nije neka ozbiljna veza u pitanju, vole da upoznaju momka i lakse im je da znaju da su tu u njenoj sobi, nego da se smucaju ko zna gde. Moji su takvi, recimo.

A mislim i da je mnogo udobnije dovoditi momka kod sebe u sobu, ici kod njega... nekako mi je to normalno - a i gde da se tucaju ti ljudi ako niko nikog kuci ne dovodi? Po kolima, sobama nekih drugara, hotelima, klupama u parkovima... ?

"Po ulazima i dvorištima...
po podrumima i skloništima...
po tavanima i šupama ...
po parkovima i klupama -
vaša deca vode ljubav! "
R.Čorba,sa albuma(ako se dobro sećam) "Pokvarena mašta i prljave strasti" :)
 
Mojи су знали (скороz:mrgreen:) све моје момке. И клиначка забављања и озбиљније везе (обеz:hm:). И онда ми је то било ок - долазили су у кућу као што су долазили и остали другари, нисмо се закључавали по собама и били неваљали....z:mrgreen: И данас кад размишљам као родитељ - као што волим да познајем другове и другарице мојих ћерки, желела бих да сутра упознам и њихове момке, без обрзира на то колико је веза кратка и површна... Ако је то неко са ким проводе време, са ким излазе - свакако бих желела да видим какве су то особе....

А међусобно упознавање родитеља је већ нека друга прича. За тим и нема неке потребе сем ако не треба у нечему заједно да учествују (веридба, свадба, опремање стана) или евентуално неко путовање младог пара које маторци треба да организују и исфинансирају... За пуко дружење, ето тек тако, не видим потребе....

А колико ти имаш година? Маторци можда желе да ти ставе до знања да је време за удају? z;)

Ако ниси за то тако им и реци:'Нема потребе за тиме, за сада!''z;)
jes da nisam majka al ovo je i moja logika...bolje da znam sa kim je,nego da nagadjam i citam u suljpu gde li se ona nalazi i sta radi.

meni je upoznavanje roditelja normalna stvar,jer razumem potrebu da vidis sa kim ti se dete zabavlja...mada ja licno ne volim mojima da dam previse pristupa (zapravo vise nego sto je neophodno) jer znam kako su ispitivacki raspolozeni prema meni (mada oni tvrde da sam ja misteriozna,a ne oni nametljivi),pa me muka hvata kad pomislim sta bi mogli da komentarisu drugoj osobi :neutral: sadasnjem sam posle dosta kratko vremena upoznala roditelje i ono,ok su ljudi.

a za to upoznavanje roditelja nisam ni ja bas,bar do nekog trenutka dok ne bude krajnje neophodno :neutral:
 
Nikad svoje momke nisam upoznavala sa mojim roditeljima...upoznacu samo onoga sa kojim cu imati zelju da delim buducnost..itd....roditelji znaju kakva sam, pa nema razloga za brigu, strahovanja i panicarenja...Uvek su imali poverenja u mene...

Mislim da je najbolje resenje iskren razgovor sa roditeljima...lepo im kazes da ti smeta to preterano hvalisanje kako ti je decko super, da ne zelite da se roditelji medjusobno upoznaju itd...da ni sama tacno ne znas sta zelis i da ti na taj nacin samo otezavaju sve...Trebalo bi da te ispostuju...
 
Nikad svoje momke nisam upoznavala sa mojim roditeljima...upoznacu samo onoga sa kojim cu imati zelju da delim buducnost..itd....roditelji znaju kakva sam, pa nema razloga za brigu, strahovanja i panicarenja...

Potpuno se slazem z:poz:.Kad roditelj poznaje svoje dete,kad zna njegova interesovanja,karakter,navike,obaveze i sto sta,i posebno kada sa njim razgovara o svemu,nema nikakve potrebe da sebi pruza audio/vizuelni dozivljaj upoznavajuci sve momke ili ti devojke svog deteta da bi eventualno stvorio sliku o istom.
 

Back
Top