Telekineza, levitacija, parapsihološke pojave
Prikazujem rezultate 1 do 21 od 21

Tema: Telekineza, levitacija, parapsihološke pojave

Aktivan član DaRkGuitaRist88 (avatar)
    Učlanjen
    12.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Telekineza, levitacija, parapsihološke pojave

Telekineza predstavlja poseban domen istraživanja parapsiholoških pojava i odnosi se na uticaj psiholoških doživljaja čoveka na fizička zbivanja, kao što je pokretanja predmeta uticajem volje.

Za sada je malo pouzdanih dokaza koji bi mogli pomoći u razumevanju ovakvih pojava, koje mnogi smatraju i za natprirodne, međutim postoji i grupa ljudi koji se trude da to objasne sa naučnog aspekta. Oni veruju da je to jedan od novih i neistraženih vidova energije i prirodnih zakonitosti koje ćemo moći da razumemo i koje će kao i ostale pojave postati deo našeg svakodnevnog života i realnosti.

Kako i odakle ta energija, zna li uopste neko takva ljude.....

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Podrazumevano Re: Telekineza, levitacija, parapsihološke pojave

Ma nema toga, niko nije pokazao da zna?!
    Zasto bi krio?
    Ljudi su isuvise pokvareni i zele da stave do znanja da su posebni da cak i kad bi imao neko odmah bi izlaprdao!
    Tako da ne verujem u to?!
    Niti ima neko naucno objasnjenje za to?
    Odakle ta energija ?! I tako to ...

Učlanjen
    12.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Mislim da je za tako nesto potrebna velika inteligencija ako bi to bilo moguce, velika koncentracija itd...
    Postoje milion sajtova pa cak i uputstva za vezbu i koncentraciju da bi probudili tu sposobnost u nama, kao neki vid meditacije!!!

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio DaRkGuitaRist88 Pogledaj poruku
    Mislim da je za tako nesto potrebna velika inteligencija ako bi to bilo moguce, velika koncentracija itd...
    Postoje milion sajtova pa cak i uputstva za vezbu i koncentraciju da bi probudili tu sposobnost u nama, kao neki vid meditacije!!!
    Ma meni to nema nikakvu naucnu osnovu?!
    Kakve veze ima pomeranje necega sa nasom inteligencijom?

Učlanjen
    12.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    44

Zato sto je sve pocinje iz mozga.

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Zato sto je sve pocinje iz mozga.
    Ma jok bre, nema to nikakve veze sa inteligencijom ...

Domaćin HappyFuneral (avatar)
    Učlanjen
    07.10.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Vec sam negde na pdfu pomenuo da je sestra na medicinskom fakultetu izucava malog Kineza koji je bio u stanju da mislima pomera kursor misa na racunaru... Verujem da postoji, a sto se tice ovoga (kao sto je neko rekao), da su ljudi zlobni i da bi odma sve izlaprdali... Ne mora da znaci... Ko zna sta se sve nekom izdesavalo zbog sposobnosti koju ima, pa je pomislio da je mozda bolje da cuti...
    Drugarica je ispricala drugoj drugarici tacan nacin na koji ce da joj pogine otac, tacno vreme. Svaki detalj u vezi sa njegovom smrcu je ispricala i na kraju, kada se desilo sve ono sto je receno, njih dve su prestale da pricaju, gadno se isposvadjale itd... Desavalo joj se jos par slicnih situacija i zato je odlucila da ce da cuti, osim ako bas ne bude morala nesto da kaze...
    Nije u pitanju telekineza kod ove devojke, ali sam samo hteo da kazem da nekad neko ima razloga da krije ono sto zna i moze...

Elita
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    205

Citat Original postavio HappyFuneral Pogledaj poruku
    Vec sam negde na pdfu pomenuo da je sestra na medicinskom fakultetu izucava malog Kineza koji je bio u stanju da mislima pomera kursor misa na racunaru... Verujem da postoji, a sto se tice ovoga (kao sto je neko rekao), da su ljudi zlobni i da bi odma sve izlaprdali... Ne mora da znaci... Ko zna sta se sve nekom izdesavalo zbog sposobnosti koju ima, pa je pomislio da je mozda bolje da cuti...
    Drugarica je ispricala drugoj drugarici tacan nacin na koji ce da joj pogine otac, tacno vreme. Svaki detalj u vezi sa njegovom smrcu je ispricala i na kraju, kada se desilo sve ono sto je receno, njih dve su prestale da pricaju, gadno se isposvadjale itd... Desavalo joj se jos par slicnih situacija i zato je odlucila da ce da cuti, osim ako bas ne bude morala nesto da kaze...
    Nije u pitanju telekineza kod ove devojke, ali sam samo hteo da kazem da nekad neko ima razloga da krije ono sto zna i moze...
    Ne verujem ja tome dok se licno i personalno ne uverim....
    Zao mi je....

Obećava
    Učlanjen
    29.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

POUKA - dont try this

Domaćin pirox (avatar)
    Učlanjen
    16.01.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

To su sile koje funkcionišu van prirodnih i fizičkih zakona materijalnog univerzuma.
    Što navodi na zaključak da smo mi svesno ili nesvesno povezani i sa potpuno drugačijim silama,svetovima i njihovim energijama koje se kanališu na ovaj materijalni ravan postojanja.

Početnik
    Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Ovo je moguce jedino u slucaju da je svet kreacija uma (podsvesnog).

Ističe se Crazy-Wolf (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio dr Steve Pogledaj poruku
    Ma nema toga, niko nije pokazao da zna?!
    Zasto bi krio?
    Ljudi su isuvise pokvareni i zele da stave do znanja da su posebni da cak i kad bi imao neko odmah bi izlaprdao!
    Tako da ne verujem u to?!
    Niti ima neko naucno objasnjenje za to?
    Odakle ta energija ?! I tako to ...
    A mozda ti nije palo na pamet da neko jednostavno ne zeli toliku popularnost...i da pojedini debili upiru prstom u njega,gledali ga unezvereno i pricajuci "e,to je onaj sa tv-a","e to je ona nakaza koju sam vido na youtube-u"...

A i ovo svakako ima veze s intaligencijom i utrasnjim "mirom"...jer,ajd' da kazemo,retardirana osoba ne bi mogla da pomeri stvari telekinezom bez svesti o sebi i svojim mogucnostima,tj intaligencije... Mada,mislim da bi i to bilo moguce,jer mislim da je pre svega(intaligencije,koncentracije) potrebna velika volja za necim da bi se to nesto ostvarilo,u ovom slucaju,telekineza...intaligencija,koncentracija i opste znanje o tim stvarima samo pojednostavljuje proces.

Moderator Borac za prava zivotinja (avatar)
    Učlanjen
    02.09.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    96
    Reputaciona moć
    4355

Slična tema do skoro je postojala
    http://forum.krstarica.com/showthread.php?t=203096&highlight=telekineza
    Vodite računa da ne odete u spam i off.
    Tuđa mišljenja su kao ekseri: što više udaramo po njima, to dublje prodiru.

Ističe se smilingSun (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    59

Slazem se...to jeste pitanje inteligencije, i jedne karakteristicne energije, nesvojstvene obicnim ljudima, to ide jedno uz drugo. Takvi ljudi su rijetki, neki od njih radjaju se sa tom sposobnoscu, a neki je razviju tokom zivota, vjezbama kako sam kazes. ja sam upoznala covjeka koji je tu sposobnost dobio nakon klinicke smrti. Uostalom to je pitanje nivoa svijesti a i zasluge (jer takve sposobnosti jesu dar), da je covjecanstvo na visem stupnju svjesnosti (humanije), da nema ovolikih ratova, mislim da bi bilo i vise takvih ljudi. Negdje sam procitala da ce se ljudi buduceg vijeka radjati sa sposobnoscu telepatske komunikacije, teleportacije, telekineze....Inspirativna tema! pozz

Zainteresovan član MrFunny (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Ako je neko dobre volje ko poznaje ove vestine moze da mi posalje na pp,znam da nema nikakvog osnova da mi veruje da to necu zloupotrebiti ali mi verujte necu!

Aktivan član bau (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    28

Svet i jeste kreacija uma tj.duha.Samo,taj duh obitava u nekim visim sferama postojanja.Ako se zeli izazvati neki takav"paranormalni"efekat,onda se mora covekova svest uzdici na taj visi nivo.

Zainteresovan član MrFunny (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    54

Citat Original postavio bau Pogledaj poruku
    Svet i jeste kreacija uma tj.duha.Samo,taj duh obitava u nekim visim sferama postojanja.Ako se zeli izazvati neki takav"paranormalni"efekat,onda se mora covekova svest uzdici na taj visi nivo.
    KAKO?

Domaćin
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio vladimirmm Pogledaj poruku
    Ovo je moguce jedino u slucaju da je svet kreacija uma (podsvesnog).
    A kakv je to "podsvjesni" um? Ako je podsvjestan znači da je ispod svijesti i da nije svjestan. Ne postoji um koji nema svijst. Postoje razna tijela u kojima mi živimo zavisno od svijeta u kojem se nalazi svijest. tako ljudi pored ovog fizičkog tijela posjeduju još i astralno tijelo (sdasdtavlčjeno od suptilne materije 4D svijeta), tuijeklo oblika špice badema sa šareneim svijetlima unutra (tijelo5 ili 6D), tijelo oblika gusjenice od trouglova koji se okreću sami u sebe (tijelo 7d svijeta koji je za mene svijetlo), pričaju da postoje još neka tiojela ali ih ja nijesam vidio, mada znam da postoje po reakcijama drugih kad bih se pokazao u tom tijelu.

Ako sve jeste energija ( a materije je energija na niskoj učestalosti) ne vidim razlog da se na energiju u bilo kom obliku (pa čak i u obliku materije) ne može uticati energetskim putem pomoću nekih drugih vidova energije i energetskih polja. Ne mislite valjda da smo otkrili sve tajne svijeta?

Citat Original postavio MrFunny Pogledaj poruku
    KAKO?
    Nit sam pokušavao niti želio ali zaista je moguće.
    Poslednji put ažurirao/la FORMICA : 17.10.2013. u 21:12

Aktivan član bau (avatar)
    Učlanjen
    13.10.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    28

Svaki nivo svesti tj. postojanja moze se predstaviti uz pomoc nekog simbola.Sam po sebi simbol ne znaci mnogo.Mozemo pokusati da ga objasnimo recima ili da diskutujemo o njemu.U tom slucaju sve bi ostalo na nekom intelektualnom nivou.Za prakticnu upotrebu on bi se morao aktivirati tj.otkljucati i staviti u rad.To se postize usmeravanjem najvece moguce paznje-koncentracija- na odredjeni simbol.
    Ima mnogo metoda za ulazenje u visa stanja svesti.Ovo sto sam naveo je samo jedan primer.Sustina svih takvih radnji jeste gasenje unutrasnjeg dijaloga i koncentracija.Pre svega je potrebno disciplinovati sebe po pitanju misli,osecanja i volje.Ima lepih knjiga o takvim stvarima.Moja omiljena se zove Unutrasnji oganj od Karlosa Kastanede.Ili recimo Celestinsko prorocanstvo od Dzejmsa Redfilda.
    Meni su takve teme zanimljive ali se drzim iskljucivo teorije.Ne bih zalazio u praksu niti davao neke instrukcije jer mislim da su takve prakse prilicno klizav teren za eksperimentisanje.

Domaćin
    Učlanjen
    18.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    95

Citat Original postavio bau Pogledaj poruku
    Svaki nivo svesti tj. postojanja moze se predstaviti uz pomoc nekog simbola.Sam po sebi simbol ne znaci mnogo.Mozemo pokusati da ga objasnimo recima ili da diskutujemo o njemu.U tom slucaju sve bi ostalo na nekom intelektualnom nivou.Za prakticnu upotrebu on bi se morao aktivirati tj.otkljucati i staviti u rad.To se postize usmeravanjem najvece moguce paznje-koncentracija- na odredjeni simbol.
    Ima mnogo metoda za ulazenje u visa stanja svesti.Ovo sto sam naveo je samo jedan primer.Sustina svih takvih radnji jeste gasenje unutrasnjeg dijaloga i koncentracija.Pre svega je potrebno disciplinovati sebe po pitanju misli,osecanja i volje.Ima lepih knjiga o takvim stvarima.Moja omiljena se zove Unutrasnji oganj od Karlosa Kastanede.Ili recimo Celestinsko prorocanstvo od Dzejmsa Redfilda.
    Meni su takve teme zanimljive ali se drzim iskljucivo teorije.Ne bih zalazio u praksu niti davao neke instrukcije jer mislim da su takve prakse prilicno klizav teren za eksperimentisanje.
    To je tačno.

Dremač je trenutno na forumu
    Bojkot medija, smrt govninarima, JsdpFSS lopovima. C.Zvezda šampion 30x
    Aktivan član Dremač (avatar)
    Učlanjen
    21.06.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    69

In my sleep I'm searching for a way to find the open door leading me to where it all begins.

Slične teme

1. Levitacija
    Autor evro u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 19.11.2007., 12:16
  2. iluzionisti-levitacija
    Autor Nemanja 90 u forumu Književnost
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 06.02.2006., 09:25

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor