King Diamond - Deadly Lullabies Live

. . .

Poznat
Poruka
8.586
Za 20 sepetmbar je najavljen izlazak live albuma "Deadly Lullabies Live".
A na njemu se nalaze
1. Funeral
2. A Mansion In Darkness
3. The Family Ghost
4. Black Horsemen
5. Spare This Life
6. Mansion In Sorrow
7. Spirits
8. Sorry Dear
9. Eye Of The Witch
10. Sleepless Nights
11. The Puppet Master
12. Blood To Walk
13. So Sad
14. Living Dead "Outro"
15. Welcome Home
16. The Invisible Guests
17. Burn
18. "Introductions"
19. Halloween
20. No Presents For Christmas

Pa kad vec nismo imali prilike da ga vidimo u Evropi uzivo da ga bar onda cujemo!
A sa mog omiljenog HOG nema nista :cry:
 
Napokon nesto live od Kim Bendix-a i ostale kompanije.Nema sumnje da ce zvucati najbolje,a bio bi zaista red da i on napokon objavi live album posle 11 studijskih.Samo mi se izbor pesama nimalo ne svidja,ne razumem zasto toliko forsira pesme sa Abigail II,
a nema nijedne sa Voodoo,The Spider's Lullabye, The Graveyard,House Of God,i svakako da bi pesme poput Black Devil,The Poltergeist,Sending Of Dead zvucale fantasticno.Takodje zameram zasto nema pravih hitova kao sto je to The Lake ili Room 17.Stvarno steta.
Ali dobro,nema sumnje da ce album zvucati vanserijski,mada bi vise voleo da ostavi Andy-a na miru da se malo odmori i da negde u Kopenhagenu potrazi Hank Shermann-a,Bjarne Holm-a,i D'Angela,pa da lepo snime studijski Mercyful Fate album.
Jer stvarno posle albuma 9,jako mi nedostaje ta punoca Mercyful Fate zvuka i cela ta kompletnost banda gde se jasno cuje uticaj i drugih clanova,a ne samo Petersena.
Ali neka,samo da nam pozivi King Diamond i da nastavi da deli lekcije klincima kako se zaista prave albumi i sta znace pravi tekstovi.Jer ko jos u 56 godini bi se usudio,osim legendarnog UDO,da napravi mocan live album.
 
Dont_Break_The_Oath:
Napokon nesto live od Kim Bendix-a i ostale kompanije.Nema sumnje da ce zvucati najbolje,a bio bi zaista red da i on napokon objavi live album posle 11 studijskih.Samo mi se izbor pesama nimalo ne svidja,ne razumem zasto toliko forsira pesme sa Abigail II,
a nema nijedne sa Voodoo,The Spider's Lullabye, The Graveyard,House Of God,i svakako da bi pesme poput Black Devil,The Poltergeist,Sending Of Dead zvucale fantasticno.Takodje zameram zasto nema pravih hitova kao sto je to The Lake ili Room 17.Stvarno steta.
Ali dobro,nema sumnje da ce album zvucati vanserijski,mada bi vise voleo da ostavi Andy-a na miru da se malo odmori i da negde u Kopenhagenu potrazi Hank Shermann-a,Bjarne Holm-a,i D'Angela,pa da lepo snime studijski Mercyful Fate album.
Jer stvarno posle albuma 9,jako mi nedostaje ta punoca Mercyful Fate zvuka i cela ta kompletnost banda gde se jasno cuje uticaj i drugih clanova,a ne samo Petersena.
Ali neka,samo da nam pozivi King Diamond i da nastavi da deli lekcije klincima kako se zaista prave albumi i sta znace pravi tekstovi.Jer ko jos u 56 godini bi se usudio,osim legendarnog UDO,da napravi mocan live album.
To se i ja pitam zasto je izostavio pojedine albume u potpunosti. . .
 
Evo omota novog duplog CD-a od KD-a!

KingLive.gif
 
Kladim se Oath da bi te i ovo znimalo pa ti saljem, ukoliko nisi vec cuo.

A lot of rumours (as usual) have been going on since we've learned that the European King Diamond Tour has been postponed. One of the more ridiculous ones we've heard was the one that King's health is very poor. This is absolutely NOT TRUE. Read what King has to say ...

The ONLY reason for postponement of the Euro-Tour, is that my immigration/ naturalization process with the US-government is taking longer than expected, and this procedure prevents me from leaving the country. I already missed the first test, and had to reschedule it, due to being on tour last November. This rescheduled test has still not taken place, and If I for some reason miss it, I will have to start the whole procedure all over again.
The reason for this taking so long, is probably because of all the extra precautions and checks the US-government has to take in these times of TERRORISM.
So.... in order to not waste any time, songwriting for the next King- album will start in a couple of weeks, and if everything goes without any problems, we might have the music recorded right before X-mas. Vocals would then be put down in January, and then who knows what ???? Mix the album??? Tour ??? Where ??? That I can't see in my crystal ball. BUT, one thing is for sure, a European tour should happen next year.
Until then, I hope the fans will enjoy the double LIVE-album.

By the way, my health is excellent !!!!!!!!!

King
 
Ma sve je to ok od Kima i ostatka banda,koji je btw bio protiv objavljivanja live albuma,inace ceo materijal je totalno izmiksovan i isproduciran u Gøtenbørg-Sverige,u studiju Los Angered.
Ali licno mislim da je nepotrebno da taj band ima live album.Glupo je.Previse unikatno da bi se moglo kvariti,jer drugacije je kada je Kim glavni u bandu pa drzi skoro sve konce u rukama.
Gledao sam live KD u Pragu 2000,i zvucalo je bedno u odnosu na Mercyful Fate 1999 u Budimpesti,jer je Mercyful Fate ipak komletniji band gde se jasno vidi ko je ekspert za tekstove a ko za muziku.
 
Dont_Break_The_Oath:
Ma sve je to ok od Kima i ostatka banda,koji je btw bio protiv objavljivanja live albuma,inace ceo materijal je totalno izmiksovan i isproduciran u Gøtenbørg-Sverige,u studiju Los Angered.
Ali licno mislim da je nepotrebno da taj band ima live album.Glupo je.Previse unikatno da bi se moglo kvariti,jer drugacije je kada je Kim glavni u bandu pa drzi skoro sve konce u rukama.
Gledao sam live KD u Pragu 2000,i zvucalo je bedno u odnosu na Mercyful Fate 1999 u Budimpesti,jer je Mercyful Fate ipak komletniji band gde se jasno vidi ko je ekspert za tekstove a ko za muziku.
Ja KD-a nisam gledao nigde, a isto je i za MF :cry:
Ali nadam se da cu uspeti da ih odgledam jednom!
 
Pa ako se smire strasti izmedju clanova MF i Kima,onda ces imati prilike da uzivas u jos jednom velikom come backu,isto kao sto su uradili 1992,ali sto se tice Kimovog zdravlja,treba uzeti u obzir njegove godine i njegov glas koji mi zvuci sve slabije i slabije.Ipak je on covek koji bi trebao malo da popusti i da se odmori vec,uostalom i sam je rekao da ne voli turneje,a na koncertima KD ili MF je zabranjeno pusenje,zabranjeno tocenje alkhola(sto pozdravljam),vazduh mora da bude sasvim cist.
I bilo bi mu bolje da se vrati u Dansku da zivi nego u onom sugavom zagusljivom i suludom Dallasu.
 
Ocenicu sve njegove albume od 1 do 10,ne racunam Mercyful Fate.

1. Fatal Portrait (1986) 6
2. Abigail (1987) 9
3. "Them" (1988) 10
4. Conspiracy (1989) 7
5. The Eye (1990) 9+
6. The Spider´s Lullabye (1995) 8
7. The Graveyard (1996) 5
8. Voodoo (1998) 5
9. House Of God (2000) 7+
10. Abigail II:The Revenge (2002) 8
11. The Puppet Master (2003) 8
12. Deadly Lullabies Live (2004) 4

Pa ti sada Jo vidi sta bi slusala najradje.
 
Dont_Break_The_Oath:
Pa ako se smire strasti izmedju clanova MF i Kima,onda ces imati prilike da uzivas u jos jednom velikom come backu,isto kao sto su uradili 1992,ali sto se tice Kimovog zdravlja,treba uzeti u obzir njegove godine i njegov glas koji mi zvuci sve slabije i slabije.Ipak je on covek koji bi trebao malo da popusti i da se odmori vec,uostalom i sam je rekao da ne voli turneje,a na koncertima KD ili MF je zabranjeno pusenje,zabranjeno tocenje alkhola(sto pozdravljam),vazduh mora da bude sasvim cist.
I bilo bi mu bolje da se vrati u Dansku da zivi nego u onom sugavom zagusljivom i suludom Dallasu.
Oath, Don't Mess with Texas!
Zar Kim ne zivi u San Dijegu?
 
Dont_Break_The_Oath:
Nope,Kim zivi u Dallasu,i povremeno u San Antoniu,a o Kaliforniji nije bilo ni govora,nikada on nije ziveo u San Diegu.Cak je lose govorio o Kaliforniji i NY states,a u vreme snimanja "Voodoo" je boravio u Button Rouge-Louisianna.Tamo je i dobio ideju za snimanje tog albuma.
Nisam to znao. . .
Aj sad malo da se reklamiram ili sta vec :D Letos sam bio u Button Rouge-u i New Orleans-u :D Fini su. Nekako te juzne drzave, Louisianna i Mizuri (ne mogu da se setim kako se tacno pise :oops: ) dosta su me podsetile na taj album.
Inace znas li mozda koja mu je adresa? Dogodine, ako sve bude OK, opet bi trebao da idem u SAD pa da svratim da vidim kakva mu je kuca i sl. :D
 
Znam samo za Dallas da mu je kuca u Danskom stilu i da temperatura u kuci nikada nije iznad 18 c,kao u København.Inace covek ne pusi,ne pije,vegetarijanac je,ne podnosi turneje,jeste satanitsa,ali individualni.Ne voli da se kupa u bazenima,niti voli more uopste,ima veliku kucnu biblioteku i uglavnom slobodno vreme provodi citajuci.
I nikada nije u kontaktu sa clanovima banda osim kada je u pitanju posao.
A da ne govorim o odnosu sa MF ljudima sa kojim razgovara samo rec,dve vec 24 godine.
Inace je jako ozbiljan,hladan,voli sve sam da radi,osim onog sto ne zna,i jako je ljubazan u ophodjenju sa novinarima.I rodjen je 14. Juna 1956 godine u København,Danmark.
 

Back
Top