Mesija ,prorok ili smerovi u veri ?

pobornik ste doktrine ili verujete u?

  • evolucionizam

  • kreacionizam=bog stvara pojedinu dusu

  • traducionalizam(tartulijan)=dusa se stvara od dusa kao telo

  • metamsomatoza(reinkarnacija)

  • preegzistencija(duse postoje pre tela)

  • predestinacija(predodredjenost)

  • nesto sedmo?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Citat:Budzislav
Original postavio Caliburn Pogledaj poruku
Krecionizam.
Jedan od nacina da se slepima (citaj evolucionistima) otvore oci...

Citat:


Znaci da vi u stvari svi vi pravite razliku izmedju evolucionista i kreacionista sta god to bili ali kao suprotstavljenih strana ali ne odgovarate na anketu?z:(z:dm3::ovca:
 
Poslednja izmena:
Citat:
Original postavio Caliburn Pogledaj poruku
Krecionizam.
Jedan od nacina da se slepima (citaj evolucionistima) otvore oci...

Citat:


Znaci da vi u stvari svi vi pravite razliku izmedju evolucionista i kreacionista sta god to bili ali kao suprotstavljenih strana ali ne odgovarate na anketu?z:(z:dm3::ovca:

Naravno.
Onaj jedini glas za kreacioniste je moj.
Ako te bas zanima da li odgovaramo ili ne na anketu.
Ostali se ne izjasnjavaju.
Niti moraju, slobodna je volja, zar ne?
 
Jedan od nacina da se slepima (citaj evolucionistima) otvore oci...
:bye:

Evolucionisti ne postoje. To je izmišljotina kreacionista, običan propagandni trik, kojim prave "mi protiv njih" situaciju, kako bi lakše izmuzli novac od onih vernika avramskih religija koji su dovoljno glupi ili neobrazovani da poveruju u budalaštine koje pričaju.
Kreacionisti su poslednji put bili na sudu 2005. godine (predmet: Tammy Kitzmiller, et al. v. Dover Area School District, et al. (400 F. Supp. 2d 707, Docket no. 4cv2688) ), kada su pokušali da opsore teoriju evolucije i katastrofalno su izgubili. Tokom suđenja njihovi sopstveni svedoci su odbili da se pojave. Za one svedoke koji se jesu pojavili je utvrđeno da lažu i protiv njih se vode procesi za krivokletstvo.
Pregledom dokaznog materijala zaključeno je da su kreacionisti svesno lagali, obmanjivali, falsifikovali i zloupotrebljavali svoj položaj.
Ako je to tvoje "otvaranje očiju" pokušaj da se ljudi navedu da poveruju u satanske laži, ja bih radije da ostanem slep. :bye:


Ako nije tacno i ako ga sledis, i kako malo nize u ovom postu kazes da postujes zakon
kako to da ne postujes Njegovu rec, Pismo???

Odakle ti ta ideja? Ne sledim ono što su pisali ljudi.
To što ti svoj lični stav pokušavaš da prikažeš kao božju reč... pa to je nešto za šta bi ozbiljno trebalo da se pokaješ, shodno tvojoj sopstvenoj veri.


I ja se to pitam???

Pošto vidim da imaš problema da shvatiš osnovne logičke postavke, da ti objasnim još jednom: ja nisam ateista i ne dokazujem da bog ne postoji.
Ukoliko tvrdiš drugačije navedi poruku u kojoj se ja izjašnjavam drugačije.
Ako takve poruke nema, moraćemo da zaključimo da shodno modelu ponašanja kreacionista pribegavaš izmišljotinama, jer drugih argumenata nemaš.


Nezavisno proverljiv dokaz je tvoja licna molitva Bogu
i Njegov odgovor na nju.z:poz:

Hm, da... znači ja se pomolim za nešto i ako dobijem odgovor onda bog postoji... ?
Znaš to je već pokušano na ovom forumu, na jednoj drugoj temi...
Nije bilo odgovora.
Očito ne razumeš šta znači nezavisno proverljiv dokaz. :think:


Sad dajes sebi za pravo da sudis o tudjem mehanizmu shvatanja???


Kada se na tovje poruke doda da si kreacionista, tvoj mehanizam shvatanja postaje više nego očigledan.


A svoje nerazumevanje pisma ne vidis, zaista cudno...

Hm, opet ti problem pravi logika.
To što se ja ne slažem sa tvojim tumačenjem Svetog pisma, ne znači da ga ne razumem.


Nisi tvrdio ali si posredno dokazivao zastupajuci stav evolucije,
koja je u dijametralnoj suprotnosti sa Bozjom reci...
Nije sija nego vrat.

Pošto ti je više puta skrenuta pažnja da se nepostojanje boga ne može dokazati, jasno je da si "nabio prste u uši" i apsolutno odbijaš da čuješ bilo šta što ti se kaže.
Teorija evolucije je u suprotnosti samo sa tumačenjem jednog dela Svetog pisma od strane jednog dela vernika avramskih religija.
Teorija evolucije ni na koji način nije suprotstavljena bogu.
Samo neznalice, koje misle da su toliko vredni da na osnovu svog neobrazovanja imaju pravo da određuju šta će i kako će bog da čini, misle da se teorija evolucije suprotstavlja bogu.
Sa druge strane, njihovo tumačenje Svetog pisma se suprotstavlja i zdravom razumu i realnosti, pa je kao takvo zasigurno suprotstavljeno bogu.


Prvo ja nisam izmislio veru da bi bila moja.

Skup različitih tumačenja svetih spisa, koja smatraš tačnim i religijom inspirisanih pogleda na život, u svojoj ukupnosti čine tvoju veru.


Vera je dar Bozji koji ti ocigledno jos nemas.

Po ko zna koji put - ja nisam ateista... :roll:

Drugo navedi mi sta sam to izmislio..?

Tvrdiš da ja dokazujem da bog ne postoji, na primer.

Sve ti navodim iz Pisma.

Tumačenja koja iznosiš se ne nalaze u Svetom pismu. Kreacionizam se takođe ne nalazi u Svetom pismu.

Naukom se ne bavim.

Ne brini se, nikome ni na pamet ne bi palo da pomisli da se ti baviš naukom. I to nije nešto čime bi trebalo da hvališ. ;)


Ali dozvoljavam sebi da imam stav u vezi prihvatanja
ili neprihvatanja pojedinih naucnih "dokaza".

Slobodno ti imaj stav.


Dakle navedi mi sta sam to iz Pisma naveo kao izmisljotinu, voleo bih da znam.
Ako se ustrucavas onda ne moras, necu se potresti.
I dalje cu citati Pismo i postovati ono sto u njemu pise.

Ništa iz Svetog pisma nisi naveo kao izmišljotinu.

Procitaj ponovo prethodni pasus.

Još uvek pati od nedostatka logike. I šta sad? :confused:

Ja tebi dadoh odgovore ali ti se oni ne dopadaju.
E tu vec ne mogu da ti pomognem.
To moras da resis sa Sivom ili kako li se vec zove tvoj Bog,
mozda evolucija ili slicno...

Tvoj odgovor na konkretno naveden kontradiktornosti i neispunjena proročanstva u vezi Mesije je bio tačno koji?
Da to što sam naveo ne postoji? :lol:
Zapravo, meni se taj tvoj odgovor veoma dopada, jer jasno pokazuje da tvoje tumačenja odgovora nema, tj. da nije valjano.
Objasnio sam ti šta je evolucija.
Raduje me što odbijaš da shvatiš. Lepo demonstriraš i svu zatucanost tvog tumačenja.
Samo nastavi! :ok:


Opet pogresno.
Ne na nacin kako je meni poznato vec na nacin kako je Bog to ostavio u svjoj reci.
Ja se Bogu zahvaljujem sto mi omogucava da svakog dana sve vise saznajem.
Istina je da ni ja sam ne razumem sve i da sam tek zagrebao po povrsini.
Ali ono sto je od krucijalnog znacaja je da je i toliko dovoljno za onoga ko zeli da se Bogu priblizi i shvati sta Bog zeli i sta coveku nudi.

Pogrešno? Na koji način?
Da li je Sveto pismo pisao bog? Nije, pisali su ga ljudi.
Da li je tvoje tumačenje Svetog pisma pisao bog? Nije. Nastalo je na osnovu tvog iskustva, afiniteta, karaktera, obrazovanja, ...
Dalje, tvoje tumačenje Svetog pisma se razilazi u delovima ili u celini od tumačenja pojednih hrišćanskih denominacija.
I pored svega toga, ti insistiraš da je samo tvoje tumačenje ispravno.


Recimo druga zapovest, ispravno je razumeju.
Ali zato ne razumeju postanak. Smatraju da je sestodnev staranja nedoslovan.
Vec odobravaju stav evolucije, da se radi o dugim periodima i time u stvari
protivrece Bozjoj reci.
:roll:

Znači po tebi je božja reč ono što su pisali jevrejski čobani pre 3500 godina, iako je u suprotnosti sa onim što znamo da je tačno i za šta imamo nezavisno proverljive i neoborive dokaze?
Zanimljivo. :think:
Da li zaista misliš da je tvom bogu milo što mu pišaš po delu, samo zato što te mrzi da učiš? :confused:


Niti citam njihve brosure niti su prepisi.

A znaš njihovo tumačenje onda odakle? :lol:


Merilo je Sv. Pismo.

Ono isto Sveto pismo, za koje znamo da je činjenično netačno po delovima? :lol:


Ako se u jednoj licnosti, Isusu Hristu, ispune mnogobrojna prorocanstva
vezana za Mesiju, od kojih su mnoga nekoliko vekova unapred prorecena,
i ako su se takodje i ostala prorocanstva ispunjavala
(neka i nisu jer tek treba a neka nisu jer su bila uslovna)
To u mnogome doprinosti da se pokloni poverenje bibliji.
Istorijski dokaz ispunjenja prorocanstva je jedan od tumacenja ispravnosti.
Npr.
Prorocanstvo o propasti grada Tira.
Istorijski dokazano.

OK, po ovom principu Isus Hristos nije Mesija, jer se nisu ispunila odgovarajuća proročanstva. Sjajno! :roll:
I ti meni prebacuješ da dokazujem da bog ne postoji?! :hahaha:
Kada govoriš o proračanstvu o propasti grada Tira, na koji deo Jezekilja tačno misliš (glava i stih)?


Toliko o tvom postovanju Bozjeg zakonaz:poz:

Uočavanje evolucije je kao uočavanje sjaja Sunca. Nepobitna činjenica.
Koliko se ja sećam postoji zapovest koja kaže: "Ne svedoći lažno!", zar ne?
Kako neko ko je uočio evoluciju može da laže o tome i kaže da evolucije nema? :dontunderstand:
To bi bilo kršenje božjeg zakona. :bye:


Procitaj ponovo.
Lepo rekoh da je Bozji zakon VECAN I NEPROMENLJIV
i to je stav koji zastupam jer biblija tako nalaze.
Drugo ponovicu
nauci sta su ceremonijalni i gradjanski zakoni
pa onda ce biti da: lepo napredujemo. :ok:
z:poz:

Shvatam, shvatam... kada se menja to je građanski zakon, a kada se ne menja to je božji zakon... sve prema potrebi tumača.
Veoma korisno. :ok:


Citaj ponovo.
Zaista nemam nameru da crtam.

OK, znači proročanstvo znaka proroka Jone nije ispunjeno.
Zašto onda pišeš o navodnom ispunjenju proročanstva? :dontunderstand:


Znaci da vi u stvari svi vi pravite razliku izmedju evolucionista i kreacionista sta god to bili ali kao suprotstavljenih strana ali ne odgovarate na anketu?z:(z:dm3::ovca:

Ne, evolucionizam je propagandna izmišljotina kreacionista. Pokušaj da se kreacionizmu da legimitet putem medijske obmane, jer na drugi način ne može da ga stekne.
 
Ne, evolucionizam je propagandna izmišljotina kreacionista. Pokušaj da se kreacionizmu da legimitet putem medijske obmane, jer na drugi način ne može da ga stekneNe, evolucionizam je propagandna izmišljotina kreacionista. Pokušaj da se kreacionizmu da legimitet putem medijske obmane, jer na drugi način ne može da ga stekne

jos boje,ipak znate da razlika z:Dpostoji...
 
Evolucionisti ne postoje. To je izmišljotina kreacionista, običan propagandni trik, kojim prave "mi protiv njih" situaciju, kako bi lakše izmuzli novac od onih vernika avramskih religija koji su dovoljno glupi ili neobrazovani da poveruju u budalaštine koje pričaju.
Kreacionisti su poslednji put bili na sudu 2005. godine (predmet: Tammy Kitzmiller, et al. v. Dover Area School District, et al. (400 F. Supp. 2d 707, Docket no. 4cv2688) ), kada su pokušali da opsore teoriju evolucije i katastrofalno su izgubili. Tokom suđenja njihovi sopstveni svedoci su odbili da se pojave. Za one svedoke koji se jesu pojavili je utvrđeno da lažu i protiv njih se vode procesi za krivokletstvo.
Pregledom dokaznog materijala zaključeno je da su kreacionisti svesno lagali, obmanjivali, falsifikovali i zloupotrebljavali svoj položaj.
Ako je to tvoje "otvaranje očiju" pokušaj da se ljudi navedu da poveruju u satanske laži, ja bih radije da ostanem slep. :bye:

Evolucionisti ne postoje. To je izmišljotina kreacionista,
Ovo mi je poznata retorika sa pocetka `90-ih.
Pitam se samo ko im je sudio (da li je bilo kreacionista u poroti) ?
E, da je l` to bio neki nezavisan sud?
Moze li se proveriti na nekom drugom mestu je li sud doneo ispravnu odluku?

Odakle ti ta ideja? Ne sledim ono što su pisali ljudi.
To što ti svoj lični stav pokušavaš da prikažeš kao božju reč... pa to je nešto za šta bi ozbiljno trebalo da se pokaješ, shodno tvojoj sopstvenoj veri.

Ne sledis ono sto su pisali ljudi...

Zanimljivo.
Izgleda da je Bog pisao evolucijuz:poz:
Usudjujes se da komentarises moj licni stav i jos pokusavas da mi prikacis kako
svoje stavove obavijam i bojim da izgleda kao da to pise u bibliji???
Ovo je ozbiljna optuzba. A mozes li mi navesti primeer?
Pošto vidim da imaš problema da shvatiš osnovne logičke postavke, da ti objasnim još jednom: ja nisam ateista i ne dokazujem da bog ne postoji.
Ukoliko tvrdiš drugačije navedi poruku u kojoj se ja izjašnjavam drugačije.
Ako takve poruke nema, moraćemo da zaključimo da shodno modelu ponašanja kreacionista pribegavaš izmišljotinama, jer drugih argumenata nemaš.
Dobro, onda mi objasni molim te mini nelogicnom i neukom,
ako zastupas stav dijametralno suprotan hriscanskom, evolucionisticki,
to je kao dve jednosmerne ulice suprotnih smerova,
hriscani tvrde da Boga ima, evolucija da nema...
ako nisi ateista, kako kazes, a nisi ni hriscanin, to si cini mi se napomenuo,
(onda je razumljivo zasto je ovaj razgovor sa tobom mucan)
onda lepo objasni kako to ne dokazujes da bog ne postoji
ako evolucija negira boga, a Biblija evoluciju?
Valjda ti je sada jasno...
To je i malom Mikici jasno.

Hm, da... znači ja se pomolim za nešto i ako dobijem odgovor onda bog postoji... ?
Znaš to je već pokušano na ovom forumu, na jednoj drugoj temi...
Nije bilo odgovora.
Očito ne razumeš šta znači nezavisno proverljiv dokaz. :think:
Odgovor ces sigurno dobiti ako si iskren i otvoren sa Bogom.
Drugo, kada ce Bog odgovoriti na tvoje pitanje, to ti niko ne moze reci.
To je Bozjoj nadleznosti.
Tragedija je sto je na ovom forumu ostalo samo na pokusajima...

Drugo, Bog nije kompjuper na kojem pritisnes taster i on radi...
ne funkcioniste to tako prijatelju.
Prvo se pomiri sa Bogom i dobices odgovor. To je Njegovo obecanje.
Procitaj Otkivenje Jovanovo...
Kada se na tovje poruke doda da si kreacionista, tvoj mehanizam shvatanja postaje više nego očigledan.
Ja se ponosim stavom kreacionista, koji znaju da im je otac, Bog nebeski...
ostatak sveta koji veruje u evoluciju, ima za svog pretka majmuna,
(kasnije su se evolucionisti dosetili da ubace u prazan prostor cuvenih "karika koje nedostaju" zajednickog pretka)z:lol:
Ja sam veoma zadovoljan ovim shvatanjem i vrlo, vrlo srecan zbog toga.z:)
Hm, opet ti problem pravi logika.
To što se ja ne slažem sa tvojim tumačenjem Svetog pisma, ne znači da ga ne razumem.
To što se ja ne slažem sa tvojim tumačenjem evolucije, ne znači da je ne razumem.
z;)
Pošto ti je više puta skrenuta pažnja da se nepostojanje boga ne može dokazati, jasno je da si "nabio prste u uši" i apsolutno odbijaš da čuješ bilo šta što ti se kaže.
Teorija evolucije je u suprotnosti samo sa tumačenjem jednog dela Svetog pisma od strane jednog dela vernika avramskih religija.
Teorija evolucije ni na koji način nije suprotstavljena bogu.
Samo neznalice, koje misle da su toliko vredni da na osnovu svog neobrazovanja imaju pravo da određuju šta će i kako će bog da čini, misle da se teorija evolucije suprotstavlja bogu.
Sa druge strane, njihovo tumačenje Svetog pisma se suprotstavlja i zdravom razumu i realnosti, pa je kao takvo zasigurno suprotstavljeno bogu.
O zdravom razumu bi se zaista moglo raspravljati ali na nekoj drugoj temi.
Time sto ne prihvatam teoriju evolucije ne znaci da sam neobrazovan.
Verovatno su bili neobrazovani i oni kojima se sudilo sa pocetka ove price...z:hm:
Skup različitih tumačenja svetih spisa, koja smatraš tačnim i religijom inspirisanih pogleda na život, u svojoj ukupnosti čine tvoju veru.
Pogresno.
Ne skup tumacenja, jer ih ima na milione, ne bih stigao da ih procitam,
vec iskljucivo biblija ili Sv. Pismo ako ti je tako lepse.
Ne kazem da ne citam razna tumacenja, radi svog sireg obrazovanja,
jer to cine i evolucionisti...
ali, konacnu odluku donosim na osnovu Pisma a ne necije dogme.
Sam odlucujem, da li cu necije tumacenje prihvatiti, bilo u delovima ili u celosti.
Na to imam pravo buduci da nisam Bogom dan, niti najpametniji, vec onaj koji
u svoj ovoj pajapazjaniji zeli da se priblizi Bogu i slusa Njegov glas.
Zato glas poput tvog ne prihvatam, ali sam u stanju da ga saslusam iz postovanja
tvebe kao coveka.
To sto se razlikujemo u shvatanjima, je nesto drugo.
Tumačenja koja iznosiš se ne nalaze u Svetom pismu. Kreacionizam se takođe ne nalazi u Svetom pismu.
Ali ga potkrepljuje...
Ne brini se, nikome ni na pamet ne bi palo da pomisli da se ti baviš naukom. I to nije nešto čime bi trebalo da hvališ. ;)
Jesi li siguran...
Kad pomislim koliko sarlatana se bavi "naukom" sve vise shvatam da je malo pravih naucnika.
Danas se dobijaju naucne disertacije na temu "puberteta buva"
samo da bi se ispred njihovog imena nalazilo jedno dr ili mr
cast onim izuzecima koji to zaista zasluzuju.

I jos nesto, ne nipodastavam ja nauku, vec evoluciju i naucnike koji je zastupaju.
Tvoj odgovor na konkretno naveden kontradiktornosti i neispunjena proročanstva u vezi Mesije je bio tačno koji?
Vraticemo se na Jonu.
Jona je trebalo da obavesti Ninevljane (ili Ninivljane zavisi od prevoda)
da ce za 40 dana Ninevija propasti.
Kada su Ninevljani culi to, sta su uradili,
pali su na kolena (na celu sa svojim carem), i molili Boga da ne ucini to sto je naumio.
Izvestaj kaze da je Bog tu zaista usrdnu molitvu SVIH ninevljana uslisio.

Ovo je cist primer prorocanstva koje je bilo proreceno da ce se dogoditi,
ali da je Bog promenio odluku, iz (za Njega) opravdanih razloga (mozda za ljude koji citaju nije opravdano)

Drugi primer.

Avram moli Boga da postedi pravednike u Sodomi i Gomori.
I pita ako ima 50 hoce li zatrti grada.
Bog kaze ne.
I tako Avram je moli osve dok nije broj ljudi pao na samo 10
i Bog obecava i kaze

1. Moj 18

32 Najposlije reče: nemoj se gnjeviti, Gospode, što ću još jednom progovoriti; može biti da će se naći deset. Reče: neću ih pogubiti radi onijeh deset.

Na molbu jednog pravednog coveka, Bog svoju nameru zeli da promeni u korist coveka,

sto samo govori o velicini Bozjoj.
Naravno, nije se naslo 10 pravednika, i gradovi su unisteni.
O fenicanskom gradu Tiru sam ti vec napomenuo...
 
Da to što sam naveo ne postoji? :lol:
Zapravo, meni se taj tvoj odgovor veoma dopada, jer jasno pokazuje da tvoje tumačenja odgovora nema, tj. da nije valjano.
Objasnio sam ti šta je evolucija.
Raduje me što odbijaš da shvatiš. Lepo demonstriraš i svu zatucanost tvog tumačenja.
Samo nastavi! :ok:
Zanimljiva logika.
Kada covek odbija da svati nelogicnost evolucije, i prihvata hriscansku logiku,
onda je zatucan,
a kada je obratno onda je vrlo obrazovan...
zanimljivo za one kojima je majka priroda a ne otac Bog...z:poz:

Pogrešno? Na koji način?
Da li je Sveto pismo pisao bog? Nije, pisali su ga ljudi.
Da li je tvoje tumačenje Svetog pisma pisao bog? Nije. Nastalo je na osnovu tvog iskustva, afiniteta, karaktera, obrazovanja, ...
Dalje, tvoje tumačenje Svetog pisma se razilazi u delovima ili u celini od tumačenja pojednih hrišćanskih denominacija.
I pored svega toga, ti insistiraš da je samo tvoje tumačenje ispravno.

2.Pet. 1,21.

Jer nikad proroštvo ne bi od čovječije volje, nego naučeni od svetoga Duha govoriše sveti Božiji ljudi.

Sasvim dovoljan dokaz ko je autor biblije (prorosvo)
a ako ti i ova rec smeta uzmi pa citaj ceo kntekst i razumeces,
ako ti to Bog dozvoli...
Znači po tebi je božja reč ono što su pisali jevrejski čobani pre 3500 godina, iako je u suprotnosti sa onim što znamo da je tačno i za šta imamo nezavisno proverljive i neoborive dokaze?
Zanimljivo. :think:
Ne po meni. Opet gresis. Nego po milionima onih koji znaju da je to rec Bozja.
To je vise puta dokazano. Ali, nema ko da cita...
Da li zaista misliš da je tvom bogu milo što mu pišaš po delu, samo zato što te mrzi da učiš? :confused:
Ne vidis brvno u svom oku...
Ono isto Sveto pismo, za koje znamo da je činjenično netačno po delovima? :lol:
Pre ce biti da se neke stvari ne razumeju nego da je netacno...
Uostalom, kao sto se to isto tvrdilo i pre vei i po...
A onda kad dodje otkrice, onda se svi pokriju po usima i nigde ih nema.
OK, po ovom principu Isus Hristos nije Mesija, jer se nisu ispunila odgovarajuća proročanstva. Sjajno! :roll:
Sad jos i lupetas jer si neuk (ao i ja za nauku) z;)
Ne citas pazljivo, lepo rekoh da neka tek treba da se ispune.
Drugi dolazak npr...
I ti meni prebacuješ da dokazujem da bog ne postoji?! :hahaha:
Kada govoriš o proračanstvu o propasti grada Tira, na koji deo Jezekilja tačno misliš (glava i stih)?
z:poz:
Citaj. Obrazuj se. Necu ti reci, nadji sam.
Drugo vec napominjes jednog proroka,
sto upucuje da si vec citao, prema tome...
z:poz:
Uočavanje evolucije je kao uočavanje sjaja Sunca. Nepobitna činjenica.
Koliko se ja sećam postoji zapovest koja kaže: "Ne svedoći lažno!", zar ne?
Kako neko ko je uočio evoluciju može da laže o tome i kaže da evolucije nema? :dontunderstand:
To bi bilo kršenje božjeg zakona. :bye:
Uh ovo si dobro rekao:
"kao uočavanje sjaja Sunca"
tipicno za neznabosce!!!
Kult sunca!
Sjajno, bolje nisi mogao reci.

Shvatam, shvatam... kada se menja to je građanski zakon, a kada se ne menja to je božji zakon... sve prema potrebi tumača.
Veoma korisno. :ok:
Ne tumaca nego potrebe za postojanjem.
Ako vise zakon nema smisla cemu njegovo postovanje?

Recimo:

Imas semafor.
Crveno je zakon, zar ne.
Sta ce biti kad se ugasi crveno,
hoces li i dalje stajati na raskrsnici
i smeti saobracaj???
Ne nego ces se vladati prema
novom zakonu
zelenom.

Ovo za one koji imaju logiku
pa da malo razbijemo monotoniju...z:cry:
Ok, znači proročanstvo znaka proroka Jone nije ispunjeno.
Zašto onda pišeš o navodnom ispunjenju proročanstva? :dontunderstand:
Zaista si neumoran.
Jednom je receno, dokle vise.
Ako ti se ne svidja objasnjenje, ok, ne mora.
Pocinjes da smaras.
 
creationismproof.jpg
 
Pitam se samo ko im je sudio (da li je bilo kreacionista u poroti) ?
E, da je l` to bio neki nezavisan sud?
Moze li se proveriti na nekom drugom mestu je li sud doneo ispravnu odluku?
Sudija je protestant, religiozan, republikanac. Postavio ga je Buš, inače poznati zagovornik kreacionizma.
Kada je suđenje počelo, svi su bili ubeđeni da će presuditi u korist kreacionizma.
Međutim, tokom suđenja je na videlo izašlo toliko laži, obmana, falsifikata i izmišljotina koje su kreacionisti izneli, da je u jednom trenutku sam sudija, zgađen njihovim postupcima preuzeo ispitivanje svedoka, u neverici da neko može toliko bezočno i otvoreno da laže... i da nastavlja da laže suočen sa dokazima.
U toku suđenja, sami ekspertski svedoci kreacionisti se odustali od svedočenja, svesni da mogu da izlože samo izmišljotine.
Imaš na internetu sadržaj celog suđenja, dokumenta i svedočenja.
Ukoliko ti je nešto nejasno slobodno pitaj.
 
Ne sledis ono sto su pisali ljudi...
Zanimljivo.
Izgleda da je Bog pisao evolucijuz:poz:
Ima li razloga da bog ne piše kroz evoluciju?
Nije li to daleko veličanstvenije i adekvatnije njegovoj moći i slavi, nego jevrejski čobani? :think:

Usudjujes se da komentarises moj licni stav i jos pokusavas da mi prikacis kako svoje stavove obavijam i bojim da izgleda kao da to pise u bibliji???
Ovo je ozbiljna optuzba. A mozes li mi navesti primeer?
Ah, znači ti možeš da imaš stav, ali ja ne? :lol:
Naravno da ti mogu navesti primer. Ti si odabrao jedno od mnogih tumačenja Svetog pisma.
Pri tome je to tumačenje u konfliktu sa realnošću.
Ako pođeš od toga da je bog stvorio sve, pa i tu realnost, onda je tvoje tumačenje u konfliktu sa bogom.


Dobro, onda mi objasni molim te mini nelogicnom i neukom, ako zastupas stav dijametralno suprotan hriscanskom, evolucionisticki,
to je kao dve jednosmerne ulice suprotnih smerova,
hriscani tvrde da Boga ima, evolucija da nema...
ako nisi ateista, kako kazes, a nisi ni hriscanin, to si cini mi se napomenuo,
(onda je razumljivo zasto je ovaj razgovor sa tobom mucan)
onda lepo objasni kako to ne dokazujes da bog ne postoji
ako evolucija negira boga, a Biblija evoluciju?
Valjda ti je sada jasno...
To je i malom Mikici jasno.
Mali Mikice, drago mi je što sam te upoznao. :lol:
Tvoj stav nije stav celog hrišćanstva, nego tvoj stav.
Dalje, teorija evolucije nije suprotstavljena hrišćanstvu, nego pojedinim tumačenjima Svetog pisma, koja su činjenično netačna.
Uzgred, teorija evolucije ne tvrdi da nema boga.
Ovo je lep primer kao izmišljaš u pokušaju obmanjivanja.
Teorija evolucije baš ništa ne govori o bogu.
Što se tiče negiranja evolucije od strane Svetog pisma, imaj u vidu da su isto pisali jevrejski čobani i da je to ostavilo traga na taj spis.


Odgovor ces sigurno dobiti ako si iskren i otvoren sa Bogom.
Drugo, kada ce Bog odgovoriti na tvoje pitanje, to ti niko ne moze reci.

Drugo, Bog nije kompjuper na kojem pritisnes taster i on radi...
ne funkcioniste to tako prijatelju.
Prvo se pomiri sa Bogom i dobices odgovor. To je Njegovo obecanje.
Procitaj Otkivenje Jovanovo...

Hm, da... znači nemaš nezavisno proverljiv dokaz.
Ako bog ne odgovori onda je problem u meni, a ako odgovori onda ga ima. Zanimljivo.

Ja se ponosim stavom kreacionista, koji znaju da im je otac, Bog nebeski... ostatak sveta koji veruje u evoluciju, ima za svog pretka majmuna,
(kasnije su se evolucionisti dosetili da ubace u prazan prostor cuvenih "karika koje nedostaju" zajednickog pretka)z:lol:
Ja sam veoma zadovoljan ovim shvatanjem i vrlo, vrlo srecan zbog toga.z:)
Da je čovek nastao od majmuna pričaju samo oni koji nisu upoznati sa time šta tvrdi teorija evolucije.
To što neki ljudi imaju potrebu da njihovo dupe bude centar Univerzuma, pa to pravdaju time što je navodno bog stvorio čitav Univerzum, da bi se njihovo dupe nauživalo, je problem njihove vere, koja po pravilu ne preživi sudar sa realnošću.

To što se ja ne slažem sa tvojim tumačenjem evolucije, ne znači da je ne razumem.

Evolucija se ne tumači. Evolucija je proces u prirodi i ljudskim delatnostima.
Teorija evolucije je model koji objašnjava taj proces.
Gde ti tu tačno vidiš mesta za tumačenje? :confused:


O zdravom razumu bi se zaista moglo raspravljati ali na nekoj drugoj temi.
Time sto ne prihvatam teoriju evolucije ne znaci da sam neobrazovan.
Verovatno su bili neobrazovani i oni kojima se sudilo sa pocetka ove price...z:hm:

Naravno da to što ne prihvataš teoriju evolucije ne znači da si neobrazovan.
Samo neznalice, koje misle da su toliko vredni da na osnovu svog neobrazovanja imaju pravo da određuju šta će i kako će bog da čini, misle da se teorija evolucije suprotstavlja bogu.
Sa druge strane, njihovo tumačenje Svetog pisma se suprotstavlja i zdravom razumu i realnosti, pa je kao takvo zasigurno suprotstavljeno bogu.
Oni sa početka priče verovatno i jesu bili neobrazovani, inače ne bi tvrdili onakve budalaštine.


Pogresno.
Ne skup tumacenja, jer ih ima na milione, ne bih stigao da ih procitam,
vec iskljucivo biblija ili Sv. Pismo ako ti je tako lepse.
Ne kazem da ne citam razna tumacenja, radi svog sireg obrazovanja,
jer to cine i evolucionisti...
ali, konacnu odluku donosim na osnovu Pisma a ne necije dogme.
Sam odlucujem, da li cu necije tumacenje prihvatiti, bilo u delovima ili u celosti.
Na to imam pravo buduci da nisam Bogom dan, niti najpametniji, vec onaj koji
u svoj ovoj pajapazjaniji zeli da se priblizi Bogu i slusa Njegov glas.
Zato glas poput tvog ne prihvatam, ali sam u stanju da ga saslusam iz postovanja
tvebe kao coveka.
To sto se razlikujemo u shvatanjima, je nesto drugo.
Šta je pogrešno? :dontunderstand:
Tumačiš Sveto pismo. Sigurno ga ne uzimaš bukvalno, jer bi u tom slučaju bio šizofren, s obzirom na broj kontradikcija, kako logičkih, tako i činjeničnih.


Ali ga potkrepljuje...
Misliš laži, obmane i falsifikati potkrepljuju Sveto pismo? :eek:
OK, ako ti tako kažeš. :ok:


Jesi li siguran...
Kad pomislim koliko sarlatana se bavi "naukom" sve vise shvatam da je malo pravih naucnika.
Danas se dobijaju naucne disertacije na temu "puberteta buva"
samo da bi se ispred njihovog imena nalazilo jedno dr ili mr
cast onim izuzecima koji to zaista zasluzuju.
"Naučne disertacije" :lol:
Biti naučnik, znači baviti se naučno-istraživačkim radom, a dr i mr su samo titule koje ne znače da je neko naučnik.

I jos nesto, ne nipodastavam ja nauku, vec evoluciju i naucnike koji je zastupaju.
Ne nipodavaštavaš nauku, samo 99,98% naučnika i sve naučne discipline koje su nastale zahvaljujući teoriji evolucije ili napredovale zahvaljujući njenim rezultatima. Pri tome nipodaštavaš činjenicu koju uočavamo u prirodi.
:lol:

Vraticemo se na Jonu.
:ceka:
Ostali primeri koje navodiš nemaju veze sa Mesijom.

O fenicanskom gradu Tiru sam ti vec napomenuo...
Ne, nisi, samo si ga spomenuo.
Kada govoriš o proračanstvu o propasti grada Tira, na koji deo Jezekilja tačno misliš (glava i stih)?


Zanimljiva logika.
Kada covek odbija da svati nelogicnost evolucije, i prihvata hriscansku logiku,
onda je zatucan,
a kada je obratno onda je vrlo obrazovan...
zanimljivo za one kojima je majka priroda a ne otac Bog...z:poz:
Opet izmišljaš. Umeš li drugačije da zastupaš svoj stav ili ne? :think:
Ukoliko ti je evolucija nelogična izvoli i napiši šta ti je nejasno i nelogično na nekoj od tri teme na ovom forumu koje se bave tom tematikom.
Ukoliko smatraš da je "hrišćanska logika" logična, pojavi se na nekoj od tema koja se tim problemom bave.


Sasvim dovoljan dokaz ko je autor biblije (prorosvo)
a ako ti i ova rec smeta uzmi pa citaj ceo kntekst i razumeces,
ako ti to Bog dozvoli...
Aha, znači kada bih ja napisao knjigu, ista bi bila i tačna i od boga data, ako bih napisao da je tačna i od boga data u njoj samoj? :hahaha:



Ne po meni. Opet gresis. Nego po milionima onih koji znaju da je to rec Bozja.
To je vise puta dokazano. Ali, nema ko da cita...
Ok, ako znaju i ako je dokazano izvoli i iznesi dokaz, koji se može nezavisno proveriti.

Ne vidis brvno u svom oku...
Znači misliš da mu je milo. Posle meni kažu da ja hulim. :roll:


Pre ce biti da se neke stvari ne razumeju nego da je netacno...
Uostalom, kao sto se to isto tvrdilo i pre vei i po...
A onda kad dodje otkrice, onda se svi pokriju po usima i nigde ih nema.
Aha, za one stvari za koje Sveto pismo tvrdi da su se desile, a utvrđeno je ne samo da se nisu desile, nego da se nisu ni mogle desiti, problem je u nerazumevanju, ne u tome što su ti delovi netačni? :lol:

Sad jos i lupetas jer si neuk (ao i ja za nauku) z;)
Ne citas pazljivo, lepo rekoh da neka tek treba da se ispune.
Drugi dolazak npr...
Pokolj dece, znak proroka Jone, genealogija Mesije, itd., sve to izgleda tek treba da se desi, pošto nije ispunjeno... :roll:


Citaj. Obrazuj se. Necu ti reci, nadji sam.
Drugo vec napominjes jednog proroka,
sto upucuje da si vec citao, prema tome...
z:poz:
Znači ne znaš ni gde se pominje to proročanstvo, ali tvrdiš da je ispunjeno? :lol:
Zamisli ne znam Sveto pismo na pamet i nemam vremena da ga iščitavam ponovo.
Imaš li glavu i stih kao referencu ili nemaš?


Uh ovo si dobro rekao:
"kao uočavanje sjaja Sunca"
tipicno za neznabosce!!!
Kult sunca!
Sjajno, bolje nisi mogao reci.
A to je odgovor na šta tačno? :dontunderstand:
Znači smatraš da treba kršiti božji zakon. Zanimljivo. :think:


Ne tumaca nego potrebe za postojanjem.
Ako vise zakon nema smisla cemu njegovo postovanje?
Ah, zakon ima potrebu da postoji. Vrlo zanimljivo.


Ovo za one koji imaju logiku
pa da malo razbijemo monotoniju...z:cry:
Za one koji znaju logiku je jasno da zakon nema potrebu da postoji. :roll:


Zaista si neumoran.
Jednom je receno, dokle vise.
Ako ti se ne svidja objasnjenje, ok, ne mora.
Pocinjes da smaras.
Tri dana i tri noći... gde je tvoje objašnjenje za to?
Sračunaj sam, pa ćeš videti da ono što si ranije napisao nikako ne može da se uklopi u tri dana i tri noći.
 
Sudija je protestant, religiozan, republikanac. Postavio ga je Buš, inače poznati zagovornik kreacionizma.
Kada je suđenje počelo, svi su bili ubeđeni da će presuditi u korist kreacionizma.
Međutim, tokom suđenja je na videlo izašlo toliko laži, obmana, falsifikata i izmišljotina koje su kreacionisti izneli, da je u jednom trenutku sam sudija, zgađen njihovim postupcima preuzeo ispitivanje svedoka, u neverici da neko može toliko bezočno i otvoreno da laže... i da nastavlja da laže suočen sa dokazima.
U toku suđenja, sami ekspertski svedoci kreacionisti se odustali od svedočenja, svesni da mogu da izlože samo izmišljotine.
Imaš na internetu sadržaj celog suđenja, dokumenta i svedočenja.
Ukoliko ti je nešto nejasno slobodno pitaj.

Ja cu te podsetiti na arheologiju, koja je potvrdila poostojanje Ninive,
grada kloji se jedino pominjao u Pismu.
Pre njegovog otkrica, citav evolucionisticki svet, ismevao se i izrugivao tvrdnjama biblije.
To su bile "biblijske legende" i izmisljotine (kako i ti - pretpostavljam - smatras)
medjutim,
kada su arheolozi potvrdili da se radi o doticnom gradu,
svi su odjednom zamukli...
Zasto?
Verovatno zato sto biblija laze:per:

Drugo, to sto ti zoves "dokazom" je dokaz za tebe, ali ne i za hriscanina.
Hriscanin ima merila koja su iznad svih marila i njima se upravlja i njima veruje,
taman se i nebo otvorilo, poginuo zbog toga ili proganjan bio.
JA KAO HRISCANIN ZNAM DA JE BIBLIJA ISTINITA.
Do tog saznanja se ne dolazi naucnim putem, vec onim sto Bog usadi u srce coveku.
A ako verujem Bogu, verovaacu i Njegovorj reci.
Tako da moze doci 6 000 000 000 naucnika evolucionista i reci nije tacno,
ja znam da jeste.
Jer kako kaze Pavle u Rimljanima

Rim. 8,35. Ko će nas rastaviti od ljubavi Božije? Nevolja li ili tuga? ili gonjenje? ili glad? ili golotinja? ili strah? ili mač? kao što stoji napisano:
Rim. 8,39. Ni visina, ni dubina, ni druga kakva tvar može nas rastaviti od ljubavi Božije, koja je u Hristu Isusu Gospodu našemu.
 
Ima li razloga da bog ne piše kroz evoluciju?
Nije li to daleko veličanstvenije i adekvatnije njegovoj moći i slavi, nego jevrejski čobani? :think:
Nije, samo je umanjuje, razvlaceci stvaranje na milijarde godina
i tako umanjujuci moc Onoga koji je sve stvorio za samo 6 dana!!!:per:

Ah, znači ti možeš da imaš stav, ali ja ne? :lol:
Naravno da ti mogu navesti primer. Ti si odabrao jedno od mnogih tumačenja Svetog pisma.
Pri tome je to tumačenje u konfliktu sa realnošću.
Ako pođeš od toga da je bog stvorio sve, pa i tu realnost, onda je tvoje tumačenje u konfliktu sa bogom.
Nisam to rekao.
Zar to nisi odabrao jedno od tumacenja nauke, evoluciju umesto kreacionizam...???:dash:
Drugo Bog je tu da presudjuje, da li sam ili nisam u konfliktu sa njim
a ne ti...
A bilo da jesam ili nisam, to se tice Njega i mene, a ne Njega i tebe
(ili bilo kog drugog coveka umesto mene)
Mali Mikice, drago mi je što sam te upoznao. :lol:
Tvoj stav nije stav celog hrišćanstva, nego tvoj stav.
Dalje, teorija evolucije nije suprotstavljena hrišćanstvu, nego pojedinim tumačenjima Svetog pisma, koja su činjenično netačna.
Uzgred, teorija evolucije ne tvrdi da nema boga.
Ovo je lep primer kao izmišljaš u pokušaju obmanjivanja.
Teorija evolucije baš ništa ne govori o bogu.
Što se tiče negiranja evolucije od strane Svetog pisma, imaj u vidu da su isto pisali jevrejski čobani i da je to ostavilo traga na taj spis.
Da... zanimljivo, evolucija ne tvrdi da nema Boga, a svim silama se trudi da negira kroz postanak sveta i samo Njegovo postojanje i moc...
Vidim da imas nesto protiv jevreja.
Smeta ti sto su ti cobani bili mudriji nego danasnji evolucionisticki naucnici
i prihvatili spasenje koje im je ponudjeno, s punim srcem i zahvalnoscu...
Drugo malo se raspitaj koje bio pisac koje knjige u pismu i nemoj sa nipodastavanjem da pricas o njima.
Svaki od tih pastira je ljudsko bice, ako ti je to promaklo...:confused:
Hm, da... znači nemaš nezavisno proverljiv dokaz.
Ako bog ne odgovori onda je problem u meni, a ako odgovori onda ga ima. Zanimljivo.
Da uvek je problem u coveku.
Gresan je.
Ne moze biti u Bogu.
Savrsen je.
Prosto za onoga ko razmisla logicno...
Da je čovek nastao od majmuna pričaju samo oni koji nisu upoznati sa time šta tvrdi teorija evolucije.
To što neki ljudi imaju potrebu da njihovo dupe bude centar Univerzuma, pa to pravdaju time što je navodno bog stvorio čitav Univerzum, da bi se njihovo dupe nauživalo, je problem njihove vere, koja po pravilu ne preživi sudar sa realnošću.
Upravo suprotno.
Hriscanstvo u centar svih zbivanja stavlja Boga,
a evolucija coveka...
naucnice.
I samo uz Boga covek ima sansu,
ostali ce se i dalje vuci po evolucionim "karikama koje nedostaju"...:per:
Evolucija se ne tumači. Evolucija je proces u prirodi i ljudskim delatnostima.
Teorija evolucije je model koji objašnjava taj proces.
Gde ti tu tačno vidiš mesta za tumačenje? :confused:
Ljudskim delatnostima...
Hm...
dakele, i sad i nezive stvari su u mogucnosti da evoluiraju...
Bez prisustva coveka. Pretpostavljam da je i to prirodan proces??? :hahaha::hahaha:

Naravno da to što ne prihvataš teoriju evolucije ne znači da si neobrazovan.
Samo neznalice, koje misle da su toliko vredni da na osnovu svog neobrazovanja imaju pravo da određuju šta će i kako će bog da čini, misle da se teorija evolucije suprotstavlja bogu.
Sa druge strane, njihovo tumačenje Svetog pisma se suprotstavlja i zdravom razumu i realnosti, pa je kao takvo zasigurno suprotstavljeno bogu.
Oni sa početka priče verovatno i jesu bili neobrazovani, inače ne bi tvrdili onakve budalaštine.
Jesi li siguran da je taj "zdrav razum" na koji se pozivas zaista zivi u to realnosti ili je pusta fikcija onih koji bi da budu iznad Boga???
To sto ti nazivas budalastinama biblija je davno opisala:

1. Kor 1

18 Jer je riječ krstova ludost onima koji ginu; a nama je koji se spasavamo sila Božija.
19 Jer je pisano: pogubiću premudrost premudrijeh, i razum razumnijeh odbaciću.
20 Gdje je premudri? Gdje je književnik? Gdje je prepirač ovoga vijeka?
Ne pretvori li Bog mudrost ovoga svijeta u ludost?
21 Jer budući da u premudrosti Božijoj ne pozna svijet premudrošću Boga,
bila je Božija volja da ludošću poučenja spase one koji vjeruju.

22 Jer i Jevreji znake ištu, i Grci premudrosti traže.
23 A mi propovijedamo Hrista razapeta, Jevrejima dakle sablazan a Grcima bezumlje;
24 Onima pak koji su pozvani, i Jevrejima i Grcima, Hrista, Božiju silu i Božiju premudrost.
25 Jer je ludost Božija mudrija od ljudi, i slabost je Božija jača od ljudi.

Šta je pogrešno? :dontunderstand:
Tumačiš Sveto pismo. Sigurno ga ne uzimaš bukvalno, jer bi u tom slučaju bio šizofren, s obzirom na broj kontradikcija, kako logičkih, tako i činjeničnih.
Ti od naucne logike ne vidis logiku pisma koja je vrlo jednostavna.
A kada bi umeo da je sagledas video bi svu lepotu i jednostavnost Bozju.
Tada ti ne bi bilo tesko da shvatis ni kreacionizam ni svu ludost evolucije...

Ja ne kazem da nema napretka u nauci. U tehnickom smislu.
Nauka ima svoje mesto u zivotu coveka i korisna je samo onda kada uzdize i slavi Tvorca,
u suprotnom je destruktivna...
Ne nipodavaštavaš nauku, samo 99,98% naučnika i sve naučne discipline koje su nastale zahvaljujući teoriji evolucije ili napredovale zahvaljujući njenim rezultatima. Pri tome nipodaštavaš činjenicu koju uočavamo u prirodi.
:lol:
Posmatramo prirodu iz razlicite perspektive i uocavam upravo dijametralno suprtotne stvari...
Zato je to tako.
Ja vidim ocima ono sto Bog trazi da vidim i primetim, sto je na moju korist,
a ti trazis ono sto ne postoji...

milijarde godina...

smesno...
Opet izmišljaš. Umeš li drugačije da zastupaš svoj stav ili ne? :think:
Ukoliko ti je evolucija nelogična izvoli i napiši šta ti je nejasno i nelogično na nekoj od tri teme na ovom forumu koje se bave tom tematikom.
Ukoliko smatraš da je "hrišćanska logika" logična, pojavi se na nekoj od tema koja se tim problemom bave.
Ja sam upravo to i napomenuo u jednom od postova.
Da ovo nije post u vezi sa tim.
Dakle tu se slazemo.
Kada budem ovaj post zavrsio,
vise necu rec pomenuti o krezcionizmu ili evoluciji na ovom postu.
Obecavam.
Aha, znači kada bih ja napisao knjigu, ista bi bila i tačna i od boga data, ako bih napisao da je tačna i od boga data u njoj samoj? :hahaha:
Biblija je nastla u razmaku od oko 15 vekova i veliki broj pisaca, kako starog tako i novog zaveta.
Dakle morao bi da se umnozis i razvuces na 15 vekova, plus da budes nadahnut Bozjim duhom za tako nesto.
A posto evolucija barata sa karikama koje nedostaju, mozda ce to i biti moguce,
taman da dokazete jos da je covek = Bog
Aha, za one stvari za koje Sveto pismo tvrdi da su se desile, a utvrđeno je ne samo da se nisu desile, nego da se nisu ni mogle desiti, problem je u nerazumevanju, ne u tome što su ti delovi netačni? :lol:
Rekoh ti Bog ne daje pogresne informacije...
Bog je progovorio covecanstvu raspolozivim (grehom nacetim ljudima)
Znači ne znaš ni gde se pominje to proročanstvo, ali tvrdiš da je ispunjeno? :lol:
Zamisli ne znam Sveto pismo na pamet i nemam vremena da ga iščitavam ponovo.
Imaš li glavu i stih kao referencu ili nemaš?
Jezekilj 26
A to je odgovor na šta tačno? :dontunderstand:
Znači smatraš da treba kršiti božji zakon. Zanimljivo. :think:
LOGIKA TI JE ZA 10!
I moja pokojna baba bi mogla bolje!
Bas zanimljivo.:whistling:
Tri dana i tri noći... gde je tvoje objašnjenje za to?
Sračunaj sam, pa ćeš videti da ono što si ranije napisao nikako ne može da se uklopi u tri dana i tri noći.
Ja pisah, ali nema ko da cita...
 
Ja cu te podsetiti na arheologiju, koja je potvrdila poostojanje Ninive,
grada kloji se jedino pominjao u Pismu.
Pre njegovog otkrica, citav evolucionisticki svet, ismevao se i izrugivao tvrdnjama biblije.
To su bile "biblijske legende" i izmisljotine (kako i ti - pretpostavljam - smatras)
medjutim,
kada su arheolozi potvrdili da se radi o doticnom gradu,
svi su odjednom zamukli...
Zasto?
Verovatno zato sto biblija laze:per:

Ja ću te podsetiti na to da se arheologija ne bavi evolucijom, kao što ti smatraš, a takođe bih te podsetio ne samo na kontradiktornosti u Svetom pismu, nego i na izmišljotine kao što su Izlazak, rat Isusa Navina i pokolj dece od strane Iroda.
Ta ista arheologija na koju se pozivaš, koja je dokazala da Sveto pismo ne greši po pitanju Ninive, je dokazala da Sveto pismo greši po pitanju navedene tri teme. :bye:

Drugo, to sto ti zoves "dokazom" je dokaz za tebe, ali ne i za hriscanina.
Hriscanin ima merila koja su iznad svih marila i njima se upravlja i njima veruje,
taman se i nebo otvorilo, poginuo zbog toga ili proganjan bio.
JA KAO HRISCANIN ZNAM DA JE BIBLIJA ISTINITA.
Do tog saznanja se ne dolazi naucnim putem, vec onim sto Bog usadi u srce coveku.

Drugim rečima, dokaza koji bi verodostojnost tvojih reči potvrdili nema, ima dokaza koji govore protiv njih, pa si odlučio da tvrdiš da su hrišćani navodno iznad merila dokaza.
Zanimljivo.
Laganje, izmišljanje i falsifikovanje, što su sve atributi često viđeni uz hrišćanske hroničare, su po tebi iznad merila logike i čvrstih dokaza? :eek:


A ako verujem Bogu, verovaacu i Njegovorj reci.
Tako da moze doci 6 000 000 000 naucnika evolucionista i reci nije tacno,
ja znam da jeste.

Baš lepo što znaš da jeste.
Imaš li neki dokaz za tu tvrdnju?
Ako nemaš, onda ne znaš.
Veoma jednostavno. :bye:
 
Nije, samo je umanjuje, razvlaceci stvaranje na milijarde godina
i tako umanjujuci moc Onoga koji je sve stvorio za samo 6 dana!!!:per:

Opet ti trpaš avramskog boga u tvoje tumačenje... :roll:
Obrnimo stvari na sledeći način.
Tvorac je toliko moćan da jednom pokrenut, njegov plan nepogrešivo nastavlja čak i posle 14 milijardi godina.
Imaš li predstavu koliko je savršenstvo da se tako nešto ostvari u Univerzumu, u kome caruje slučajnost?
Tvoje tumačenje avramskog boga nije odmaklo mnogo od tumačenje jevrejskih čobana.
Još uvek je ograničeno znanjem koje ti je na raspolaganju, i to ne nekim koji bi se mogao pohvaliti.
Nije li čudno ograničavati Tvorca Vaseljene, umom jednog smrtnika i to ne nekim spektakularnim umom? :think:
Da ti nacrtam:
al-evolution-00.jpg



Nisam to rekao.
Zar to nisi odabrao jedno od tumacenja nauke, evoluciju umesto kreacionizam...???:dash:

Nauka ne tumači evoluciju.
Nauka uočava da evolucija postoji, zato što može da je izmeri.
Baš kao što možeš da izmeriš delovanje elektromagnetnog polja.
Tu nema tumačenja, samo uočavanja činjenica.


Drugo Bog je tu da presudjuje, da li sam ili nisam u konfliktu sa njim
a ne ti...
A bilo da jesam ili nisam, to se tice Njega i mene, a ne Njega i tebe
(ili bilo kog drugog coveka umesto mene)

Mnogo se ti visoko uznosiš. :think:


Da... zanimljivo, evolucija ne tvrdi da nema Boga, a svim silama se trudi da negira kroz postanak sveta i samo Njegovo postojanje i moc...

Da ponovimo. :roll:
Evolucija je proces koji postoji u prirodi, i ljudskim delatnostima, a teorija evolucije taj proces modelira.
Na koji način to evolucija negira postojanje boga? :think:
Teorija evolucije se bogom uopšte ne bavi.
Na isti način možeš da tvrdiš i da proces fermentacije mleka i dobijanja sira negira boga. :dash:


Vidim da imas nesto protiv jevreja.

Malo patiš od manije gonjenja, a?
Ko je pisao Stari zavet? Jevrejski čobani.
Teško da mogu da napišem da su vijetnamski kovači pisali Stari zavet, zar ne? :roll:


Smeta ti sto su ti cobani bili mudriji nego danasnji evolucionisticki naucnici
i prihvatili spasenje koje im je ponudjeno, s punim srcem i zahvalnoscu...

Ono što meni smeta su lezilebovići, koji nemaju ništa u tikvi, pa to opravdavaju tumačenjima svetih knjiga, koja im pašu.
Da su ti čobani bili mudriji nego naučnici danas, Sveto pismo ne bi bilo puno kontradiktornosti i netačnih tvrdnji, a zbog istog se ne bi vodilo toliko ratova i toliko ljudi stradalo.


Drugo malo se raspitaj koje bio pisac koje knjige u pismu i nemoj sa nipodastavanjem da pricas o njima.
Svaki od tih pastira je ljudsko bice, ako ti je to promaklo...:confused:

Pa šta ako je ljudsko biće? :dontunderstand:
To ne znači da se ne može ukazivati na očigledne gluposti, izmišljotine i propagandu koju su zapisali.


Da uvek je problem u coveku.
Gresan je.
Ne moze biti u Bogu.
Savrsen je.
Prosto za onoga ko razmisla logicno...

Zanimljivo.
Pošto je bog savršen, a Sveto pismo nesavršeno i više od toga, kontradiktorno i po delovima netačno, onda Sveto pismo nikako ne može biti božja reč.
Prosto za onoga ko razmislka logično... :lol:


Upravo suprotno.
Hriscanstvo u centar svih zbivanja stavlja Boga,
a evolucija coveka...
naucnice.
I samo uz Boga covek ima sansu,
ostali ce se i dalje vuci po evolucionim "karikama koje nedostaju"...:per:

Na koji to način jedan prirodni proces, kao što je evolucija u centar stavlja čoveka?! :eek:
Evo, da ti nacrtam:
evolution+tree.jpg



Ljudskim delatnostima...
Hm...
dakele, i sad i nezive stvari su u mogucnosti da evoluiraju...
Bez prisustva coveka. Pretpostavljam da je i to prirodan proces??? :hahaha::hahaha:

I posle reci da zastupnici kreacionizam nisu zatucani... :roll:
Pogledaj na netu termine kao što su socijalna evolucija, kulturna evolucija, ekonomska evolucija, tehnološka evolucija, itd. :rtfm:


Jesi li siguran da je taj "zdrav razum" na koji se pozivas zaista zivi u to realnosti ili je pusta fikcija onih koji bi da budu iznad Boga???
To sto ti nazivas budalastinama biblija je davno opisala:

Da, siguran sam. :)


Ti od naucne logike ne vidis logiku pisma koja je vrlo jednostavna.
A kada bi umeo da je sagledas video bi svu lepotu i jednostavnost Bozju.
Tada ti ne bi bilo tesko da shvatis ni kreacionizam ni svu ludost evolucije...

Logika Svetog pisma? Misliš logika koja će da objasni zbog čega je toliko puno kontradiktornosti i netačnih tvrdnji?
Jedva čekam da čujem tu logiku. :ceka:
To što si ti... ovaj, jednostavan, ne znači da i bog mora biti... ovaj, jednostavan.
Uzgred, objasni ti meni u čemu je ludost evolucije? Možda je i gravitacija ludost?
Deder, skoči sa zgrade, pa proveri tu "lepotu i jednostavnost božju". :roll:


Ja ne kazem da nema napretka u nauci. U tehnickom smislu.
Nauka ima svoje mesto u zivotu coveka i korisna je samo onda kada uzdize i slavi Tvorca,
u suprotnom je destruktivna...

Drugim rečima, dokle god nauka donosi novac i vlast zatucanim verskim fanaticima, onda je dobra. :roll:



Posmatramo prirodu iz razlicite perspektive i uocavam upravo dijametralno suprtotne stvari...
Zato je to tako.
Ja vidim ocima ono sto Bog trazi da vidim i primetim, sto je na moju korist,
a ti trazis ono sto ne postoji...

Zanimljivo je da ja mogu da merim to što ne postoji, dok ti tvoje izmišljotine ne možeš.


milijarde godina...

smesno...

Ono što bi bilo smešno, da nije tragično, je samo tvoje neznanje i uporno nastojanje da se istim javno hvališeš. :(


Biblija je nastla u razmaku od oko 15 vekova i veliki broj pisaca, kako starog tako i novog zaveta.
Dakle morao bi da se umnozis i razvuces na 15 vekova, plus da budes nadahnut Bozjim duhom za tako nesto.
A posto evolucija barata sa karikama koje nedostaju, mozda ce to i biti moguce,
taman da dokazete jos da je covek = Bog

Kakvim karikama koje nedostaju? :confused:
Jedino što nedostaje su daske u glavama onih koji Sveto pismo doslovno shvataju.
Nego, ovo nije odgovor na moje pitanje.


Rekoh ti Bog ne daje pogresne informacije...
Bog je progovorio covecanstvu raspolozivim (grehom nacetim ljudima)

Izlazak, rat Isusa Navina, redosled stvaranja, pokolj dece... mnogo pogrešnih informacija za nekoga ko ne daje pogrešne informacije.
Taj ni srednju školu ne bi završio. :thumbdown:


Ja pisah, ali nema ko da cita...

budzislav:
Jevreji zapocinju dan sa zalaskom sunca
A Rimljani u sred noci!!!

Dakle oko pola dana kasnije
(malao manje)

Vaskrsenje se dogovilo trecega dana i to nije sporno.
Nije receno da ce biti kad istekne 72 sata ili posle 48 sati i slicno...
(od momenta raspeca)

petak - raspece se dogodio pred pocetak subote
subota cela - pocivase u miru po zakonu
nedelja - vise od pola dana boravio u grobu

Ako bismo gledali po satnici,
On nije boravio 72 sata u grobu
ali je u svakom slucaju u sva tri dana bio u grobu...

I gde su ovde tri dana i tri noći? :ceka:
 
Laganje, izmišljanje i falsifikovanje, što su sve atributi često viđeni uz hrišćanske hroničare, su po tebi iznad merila logike i čvrstih dokaza? :eek:

Rekao sam da necu na ovom postu vise govoriti na temu evolucije, jer nije u redu.
Ipak, moram se osvrnuti smo na ovu tvoju recenicu.

Ne znam jesi li svestan cinjenice kakvim se sve izmisljanjima, lazima, falsifikovanjima i prevarama bave evolucionisticki naucnici.
Pa to ni pas s` maslom ne bi progutao!!!

Naravno, ne kazem da su svi to radili.
Jedan deo njih je to radio nesvesno, zaslepljen postulatom da je nauka nepogresiva jer,
boze moj, sama rec nauka ima tezinu... hmm.
To me podseca na rimokatolicku crkvu koja je sama sebe,
(bas kao i nauka)
proglasila nepogresivim autoritetom.

Doduse, da budemo realni, naucnici u malo slabijoj formi, ali zato dobro organizobanoj
mrezi svoga propagiranja,
kroz ozakonjen skolski sistem, sprovode to u delo i to vrlo uspesno.:think:

A ti procitaj malo i nesto sa strane, posto to isto savetujes drugima, bice ti jasnije...
Mozda...

A da se mi ipak na ovom postu vratimo temi.

Tice se Hrista, Njegovog mesijanstva, ili mozda samo odvajanja od glavne linije judaizma,
i pitanje Njegovih prorocanstava.

Misljenja sam, na osnovu Sv. Pisma da je Isus, ne samo nareceni Mesija, vec i prorok, i da ne zaboravimo ono najvaznije, nas Spasitelj i otkupitelj greha. Trece lice Bozanstva,
koji jeste, koji bese i koji ce doci!

U svakom slucaju, on je zuzeo jedan potpuno novi smer u judaizmu,
zeleci radikalno da ga izmeni, procisti i usmeri u pravcu kojeg su jevreji nisu drzali u potpunosti.
 
Ne znam jesi li svestan cinjenice kakvim se sve izmisljanjima, lazima, falsifikovanjima i prevarama bave evolucionisticki naucnici.
Pa to ni pas s` maslom ne bi progutao!!!

Otprilike na prste možemo da nabrojimo nalaze koji su bili falsifikovani, a koje su kao falsifikate upravo prokazali naučnici zastupnici teorije evolucije, a falsifokovali su ih češće trgovci i amateri, nego naučnici. Pri tome se nijedan od falsifikata ne koristi ni za šta.
No, slobodan si da navedeš na nekoj od tri teme posvećene evoluciji i kreacionizmu, sva ta silna izmišljanja. :)


Jedan deo njih je to radio nesvesno, zaslepljen postulatom da je nauka nepogresiva jer,
boze moj, sama rec nauka ima tezinu... hmm.

Odakle ti ideja da je nauka nepogrešiva? :eek:
Naučnici prvo smatraju da nauka nije nepogrešiva. Da tako ne misle, još uvek bi smo se vozili taljigama. :roll:
U nauci se sve podvrgava ispitivanju.
Što neko reče, potrebno je naći samo jedan jedini dokaz pa da cela teorija evolucije sutra padne u vodu.
Na primer, naći fosil zeca u kambrijumskom sloju i nema više teorije evolucije... puf!
Problem kreacionistima predstavlja što takvih dokaza nema, pa se onda na razne načine dovijaju pomoću falsifikata, laži, izmišljotina, itd.

To me podseca na rimokatolicku crkvu koja je sama sebe,
(bas kao i nauka)
proglasila nepogresivim autoritetom.

Nauka sebe nije proglasila nepogrešivim autoritetom. Ostavi se te kreacionističke propagande, samo pokazuješ koliko su kreacionisti nesvesni sveta oko sebe. :roll:


Doduse, da budemo realni, naucnici u malo slabijoj formi, ali zato dobro organizobanoj
mrezi svoga propagiranja,
kroz ozakonjen skolski sistem, sprovode to u delo i to vrlo uspesno.:think:

Šta sprovode?
Dakle tebi je neka teorija zavere izgovor za slab uspeh u školi i to što si bio suviše lenj da učiš? :lol:


A ti procitaj malo i nesto sa strane, posto to isto savetujes drugima, bice ti jasnije...
Mozda...

Kao na primer? :ceka:



Tice se Hrista, Njegovog mesijanstva, ili mozda samo odvajanja od glavne linije judaizma,
i pitanje Njegovih prorocanstava.

Misljenja sam, na osnovu Sv. Pisma da je Isus, ne samo nareceni Mesija, vec i prorok, i da ne zaboravimo ono najvaznije, nas Spasitelj i otkupitelj greha. Trece lice Bozanstva,
koji jeste, koji bese i koji ce doci!

U svakom slucaju, on je zuzeo jedan potpuno novi smer u judaizmu,
zeleci radikalno da ga izmeni, procisti i usmeri u pravcu kojeg su jevreji nisu drzali u potpunosti.

OK, sve je to lepo i imaš svo pravo da veruješ u to, nego mene još uvek zanima tvoja tvrdnja da znaš da je Isus Mesija, na osnovu navodno ispunjenih proročanstava iz Svetog pisma.
Pošto smo do sada naveli najmanje četiri neispunjena proročanstva, od kojih neka nisu ispunjena, jer je činjenično utvrđeno da uslovi koji su zahtevani nisu ostvareni, a neka nisu ispunjena po samim rečima Svetog pisma; interesuje me opravdanje za tvrdnju da je Isus Mesija.
 
Seme žene
I još mećem neprijateljstvo između tebe i žene i između sjemena tvog i sjemena njenog; ono će ti na glavu stajati a ti ćeš ga u petu ujedati. (1. Moj.3:15)
Ispunjenje
A kad se navrši vrijeme, posla Bog Sina svog Jedinorodnog, koji je rođen od žene i pokoren zakonu. (Gal. 4:4)

Obećano seme Avraamovo
Kad će od Avrama postati velik i silan narod, i u njemu će se blagosloviti svi narodi na zemlji? (1. Moj. 18:18)
ispunjenje
Vi ste sinovi proroka i zavjeta koji učini Bog s očevima vašim govoreći Avraamu: i u sjemenu tvom blagosloviće se svi narodi na zemlji. (Dela 3:25)

Obećano sjeme Isakovo

I reče Bog: Zaista Sara žena tvoja rodiće ti sina, i nadećeš mu ime Isak; i postaviću zavjet svoj s njim da bude zavjet vječan sjemenu njegovom nakon njega. (1. Moj. 17:19)
ispunjenje
Avraam rodi Isaka. A Isak rodi Jakova. A Jakov rodi Judu i braću njegovu. (Mat. 1:2)

Obećano seme Jakovljevo
Vidim Ga, ali ne sad; gledam Ga, ali ne izbliza; izaći će zvijezda iz Jakova i ustaće palica iz Izrailja, koja će razbiti knezove Moavske i razoriti sve sinove Sitove. (4. Moj. 24:17)

ispunjenje
Sina Jakovljevog, sina Isakovog, sina Avraamovog, sina Tarinog, sina Nahorovog. (Lk. 3:34)

Iz Judinog plemena

Palica vladalačka neće se odvojiti od Jude niti od nogu njegovih onaj koji postavlja zakon, dokle ne dođe Onaj kome pripada, i Njemu će se pokoravati narodi. (1. Moj. 49:10)
ispunjenje
Sina Aminadavovog, sina Aramovog, sina Esromovog, sina Faresovog, sina Judinog. (Lk. 3:33)

Naslednik prestola Davidovog

Bez kraja će rasti vlast i mir na prestolu Davidovom i u carstvu njegovom da se uredi i utvrdi sudom i pravdom od sada dovijeka. To će učiniti revnost Gospoda nad vojskama. (Isa. 9:7)
ispunjenje
Pleme Isusa Hrista, sina Davida Avramovog sina. (Mat. 1:1)

Zvaće se Emanuilo -"Bog sa nama"
Zato će vam sam Gospod dati znak; eto djevojka će zatrudnjeti i rodiće Sina, i nadjenuće Mu ime Emanuilo. (Isa. 7:14)
ispunjenje
Eto, djevojka će zatrudnjeti, i rodiće Sina, i nadenuće Mu ime Emanuilo, koje će reći: S nama Bog. (Mat. 1:23)

Mesto rođenja - Vitlejem
A ti, Vitlejeme Efrato, ako i jesi najmanji među hiljadama Judinim, iz tebe će mi izaći koji će biti Gospodar u Izrailju, kome su izlasci od početka, od vječnih vremena. (Mih. 5:2)
ispunjenje

A kad se rodi Isus u Vitlejemu judejskom, za vrijemena cara Iroda, a to dođu mudraci s istoka u Jerusalim. (Mat. 2:1)


Vreme rođenja Hristova
Zato znaj i razumi: Otkada iziđe riječ da se Jerusalim opet sazida do pomazanika vojvode biće sedam nedelja, i šezdeset i dvije nedjelje da se opet pograde ulice i zidovi, i to u teško vrijeme. (Dan. 9:25)
ispunjenje
U to vrijeme pak iziđe zapovijest od ćesara Avgusta da se prepiše sav svijet. Ovo je bio prvi prepis za vladanja Kirinova Sirijom. (Lk. 2:1-2)

Rođen od device
Zato će vam sam Gospod dati znak; eto djevojka će zatrudnjeti i rodiće Sina, i nadjenuće Mu ime Emanuilo. (Isa. 7:14)
ispunjenje
A rođenje Isusa Hrista bilo je ovako: kad je Marija, mati Njegova, bila isprošena za Josifa, a još dok se nisu bili sastali, nađe se da je ona trudna od Duha Svetog. (Mat. 1:18)

Darivan od careva (mudraca)
Carevi tarsiski i ostrvljani doneće dare, carevi šavski i savski daće danak. Klanjaće mu se svi carevi, svi narodi biće mu pokorni. (Ps. 72:10-11)
ispunjenje
A kad se rodi Isus u Vitlejemu judejskom, za vremena cara Iroda, a to dođu mudraci s istoka u Jerusalim... I ušavši u kuću, videše djete s Marijom materom Njegovom, i padoše i pokloniše Mu se; pa otvoriše dare svoje i darivaše Ga: zlatom, i tamjanom, i smirnom. (Mat. 2:1, 11)

Bekstvo u Egipat
Kad Izrailj beše dete, ljubih ga, i iz Misira dozvah sina svog. (Os. 11:1)
ispunjenje
I on ustavši uze dijete i mater Njegovu noću i otide u Misir. (Mat. 2:14)

Pokolj dece
Ovako veli Gospod: Glas u Rami ču se, naricanje i plač veliki; Rahilja plače za djecom svojom, neće da se utješi za djecom svojom, jer ih nema. (Jer. 31:15)
ispunjenje
Tada Irod, kad vide da su ga mudraci prevarili, razgnevi se vrlo i posla te pobiše svu djecu po Vitlejemu i po svoj okolini njegovoj od dvije godine i niže, po vremenu koje je dobro doznao od mudraca. (Mat. 2:16)

Obećani Hristov preteča
Glas je nekoga koji viče: Pripravite u pustinji put Gospodnji, poravnite u pustoši stazu Bogu našem. (Isa. 40:3)
ispunjenje
U ono pak doba dođe Jovan Krstitelj, i učaše u pustinji judejskoj. I govoraše: Pokajte se, jer se približi carstvo nebesko. (Mat. 3:1-2)

Služba u Galileji
Ali neće se onako zamračiti pritješnjena zemlja kao pre kad se dotače zemlje Zavulonove i zemlje Neftalimove, ili kao posle kad dosađivaše na putu k moru s one strane Jordana Galileji neznabožačkoj. Narod koji hodi u tami videće vidjelo veliko, i onima koji sjede u zemlji gde je smrtni sjen zasvijetliće vidjelo. (Isa. 9:1-2)
ispunjenje
A kad ču Isus da je Jovan predan, otide u Galileju. I ostavivši Nazaret dođe i namjesti se u Kapernaumu primorskom na međi Zavulonovoj i Neftalimovoj. Da se zbude šta je rekao Isaija prorok govoreći: Zemlja Zavulonova i zemlja Neftalimova, na putu k moru s one strane Jordana, Galileja neznabožačka. Ljudi koji sjede u tami, vidješe vidjelo veliko, i onima što sede na strani i u sjenu smrtnom, zasvijetli vidjelo. (Mat. 4:12-16)

Čudotvorac
Tada će se otvoriti oči slijepima, i uši gluvima otvoriće se. Tada će hromi skakati kao jelen, i jezik nijemog pjevaće, jer će u pustinji provrijeti vode i potoci u zemlji sasušenoj. (Isa. 35:5-6)
isunjenje
I prohođaše Isus po svim gradovima i selima učeći po zbornicama njihovim i propovijedajući jevanđelje o carstvu, i iscjeljujući svaku bolest i svaku nemoć po ljudima. (Mat. 9:35)

Prorok
Proroka isred tebe, između braće tvoje, kao što sam ja, podignuće ti Gospod Bog tvoj; njega slušajte. (5. Moj. 18:15)
ispunjenje
A ljudi vidjevši čudo koje učini Isus govorahu: Ovo je zaista onaj prorok koji treba da dođe na svijet. (Jn. 6:14)

Sveštenik kao Melhisedek

Gospod se zakleo, i neće se pokajati: ti si sveštenik dovijeka po redu Melhisedekovom. (Ps. 110:4)
ispunjenje
Gde Isus uđe napred za nas, postavši poglavar sveštenički dovijeka po redu Melhisedekovom. (Jev. 6:20)

Posebna ličnost - karakter
I na Njemu će počivati Duh Gospodnji, duh mudrosti i razuma, duh saveta i sile, duh znanja i straha Gospodnjeg. (Isa. 11:2)
ispunjenje
I Isus napredovaše u premudrosti i u rastu i u milosti kod Boga i kod ljudi. (Lk. 2:52)

Odbačen od Jevreja
Prezren beše i odbačen između ljudi, bolnik i vičan bolestima, i kao jedan od koga svak zaklanja lice, prezren da Ga nizašta ne uzimasmo. (Isa. 53:3)

ispunjenje
K svojima dođe, i svoji Ga ne primiše. (Jn. 1:11)

Njegov slavni ulazak u Jerusalim

Raduj se mnogo, kćeri sionska, podvikuj, kćeri jerusalimska; evo, Car tvoj ide k tebi, pravedan je i spasava, krotak i jaše na magarcu, i na magaretu, mladetu magaričinom. (Zah. 9:9)

ispunjenje
Uzeše grane od finika i iziđoše Mu na susret, i vikahu govoreći: Osana! Blagosloven koji ide u ime Gospodnje, car Izrailjev. A Isus našavši magare usede na nj, kao što je pisano: (Jn. 12:13-14)


Verovatnoća da bilo koji čovjek koji živi u sadašnjosti ispuni osam proročanstva je 1 : 100.000.000.000.000.000. Šansa da jedan čovek ispuni svih 48 proročanstva koja se odnose na Hrista bila bi 1 naprema 10 na 157! (Peter Stoner: Science Speaks)





 
Otprilike na prste možemo da nabrojimo nalaze koji su bili falsifikovani, a koje su kao falsifikate upravo prokazali naučnici zastupnici teorije evolucije, [/CODE]
Da na prste... (samo nisi rekao koliko desetina ili stotina naucnika)

Odakle ti ideja da je nauka nepogrešiva? :eek:
...
Što neko reče, potrebno je naći samo jedan jedini dokaz pa da cela teorija evolucije sutra padne u vodu.
Na primer, naći fosil zeca u kambrijumskom sloju i nema više teorije evolucije... puf!
Problem kreacionistima predstavlja što takvih dokaza nema, pa se onda na razne načine dovijaju pomoću falsifikata, laži, izmišljotina, itd.
Iz prakse...
Osvrni se covece oko sebe, videces da se u skolama uci po principima evolucije,
ako se slucajno pomene nesto sto se ne podupire stav evolucije, ucenicima se zamera
preti slaboom ocenom... Samo mi nemoj pricati o postenju naucnika, molim te
(opet ti kazem cast svim izuzecima)
Nauka sebe nije proglasila nepogrešivim autoritetom. Ostavi se te kreacionističke propagande, samo pokazuješ koliko su kreacionisti nesvesni sveta oko sebe. :roll:
Ja nisam ni rekao da se proglasila, ali prakticno tako postupa, a onda je to fakticko stanje.

To ti je kao na pocetku prosle decenije, Sloba je vikao SRBIJA NIJE U RATU
a bombe pljuste li pljuste!!!

Nije najbolji primer vise je ilustracija...

OK, sve je to lepo i imaš svo pravo da veruješ u to, nego mene još uvek zanima tvoja tvrdnja da znaš da je Isus Mesija, na osnovu navodno ispunjenih proročanstava iz Svetog pisma.
Pošto smo do sada naveli najmanje četiri neispunjena proročanstva, od kojih neka nisu ispunjena, jer je činjenično utvrđeno da uslovi koji su zahtevani nisu ostvareni, a neka nisu ispunjena po samim rečima Svetog pisma; interesuje me opravdanje za tvrdnju da je Isus Mesija.

Vidim da se ovaj covek pod nadimkom cobi63 potrudio brze nego ja da potkrepi neke cinjenice.

Batali me vise evolucije, od nje mi se povraca!

Pogotovo od najnovijih (za nas u Srbiji) emisija o dinosaurusima gde se uz pomoc kompjutera pravi lazna slika o dogadjanjima u prethodnim vremenskim epohama.

Ne poricem postojanje dinosaurusa, to je evidentno,
ali dati sebi za pravo da oblikujes misice, boju ociju, pokrete, pa cak i URLIK!!!
E za to stvarno treba masta!!!
Ne postoji mogucnost da znate gradju glasnih zica,
pa cak i da znate, ne znate koja je visina, boja i narocito NACIN na koji se oglasavala ta zivotinja...
I sada ces mi ti govoriti o postenju naucnika....
Ajde molim te...
Postenije je reci MOZDA BI OVAKO MOGLO BITI
|Slusaj tekst naratora ne postoji u njegovom tekstu rec MOZDA

I nesto bih te zamolio.

Svako od nas ostaje na svojoj strani.
Meni je logika koju sledim ispravna, tebi nije, i obratno.
Posto se ne mozemo sresti i sloziti oko toga NI POD TACKOM RAZNO
hajde da batalimo vise ovaj razgovor.

Posto si odgovor na pitanje dobio od cobi63 a ne od mene,
to ne umanjuje vrednost biblijskog teksta, zar ne, a i kako bi?
Prihvatio odgovor ili ne ne dotice me.
Pusti vise umovanje koje je beskorisno.
Dogovoreno?
 
Da li po ,,Bibliji '' verovati da je Isus iznad-bolji od drugih ljudi,kako je izjavio?
Koji hriscani se drze toga ,i da l postoje oni koji ne moraju doslovno ili tumace drugacije?
:zima2: :zimag:

Isus je naravno morao biti bolji od drugih jer je savrsen i Bozji SIn ( tako pise u Bibliji )koji je ziveo na nebu eonima godina kod svog Oca Boga Jehove....

Na zemlju je dosao da bi dao svoj savrseni zivot za otkup greha covecanstva..
Tj poslat od Oca da ispuni Bozju nameru...

to je ukratko :zimag:
 
Verovatnoća da bilo koji čovjek koji živi u sadašnjosti ispuni osam proročanstva je 1 : 100.000.000.000.000.000. Šansa da jedan čovek ispuni svih 48 proročanstva koja se odnose na Hrista bila bi 1 naprema 10 na 157! (Peter Stoner: Science Speaks)

:klap:
A dokaz da je Hristos ispunio proročanstva pišu u istoj knjizi u kojoj su proročanstva izneta.
Pri tome za pokolj dece znamo da se nije odigrao.

Ulazak na magarcu u Jerusalim - ako neko zna da Mesija treba da određenog dana na magarcu uđe na određenu kapiju, njemu je problem za ispunjenje tog proračanstva tačno šta?

primer 1:

"Mesija će uđi u Beograd kroz zapadnu kapiju, vozeći "Punto"."
Odoh da nazovem rent-a-car i da se provozam pored Genex-ovih kula.
Možete da počnete da mi se molite. :hahaha:

Dobio je ime Emanuilo.

primer 2:
"Mesija će biti nazvan Milorad."
Nema problema, odoh da promenim ime. :lol:


No, da li postoji neki objektivan dokaz da je Hristos zaista ispunio proročanstvo?
Neki dokaz koji se može proveriti i nezavisno verifikovati?
Za makar jedno proročanstvo?
Ne baš... trenutno nema dokaza ni da je Hristos zaista postojao.
Malo ste se preračunali sa onim verovatnoćama, jer verovatnoća da neko ko ne postoji ispuni sva proročansva vezana za Mesiju je nula. :bye:


Da na prste... (samo nisi rekao koliko desetina ili stotina naucnika)

Ma šta kažeš? I koji su od tih falsifikata u upotrebi? Koji od tih falsifikata nisu otkrili drugi naučnici kada su pokušali nezavisnu verifikaciju?
:bye:

Iz prakse...
Osvrni se covece oko sebe, videces da se u skolama uci po principima evolucije,
ako se slucajno pomene nesto sto se ne podupire stav evolucije, ucenicima se zamera
preti slaboom ocenom... Samo mi nemoj pricati o postenju naucnika, molim te
(opet ti kazem cast svim izuzecima)

Iz koje prakse?
Učenik koji ne nauči gradivo i treba da dobije slabu ocenu.
Samo mi nije baš jasno kakve veze škola ima sa naučnicima.
Naučnikom možeš da postaneš tek na postdiplomskim studijama, a ja koliko znam ima i onih koji podupiru kreacionizam, a imaju doktorske titule i ne fali im ni dlaka sa glave.
Opet izmišljaš... :thumbdown:


Ja nisam ni rekao da se proglasila, ali prakticno tako postupa, a onda je to fakticko stanje.

Gde se to praktično postupa kao da je nauka nepogrešiva?
To što si ti bio slab đak i što su ti ostale traume iz osnovne škole nema nikakve veze sa naukom nego isključivo sa tobom.


To ti je kao na pocetku prosle decenije, Sloba je vikao SRBIJA NIJE U RATU
a bombe pljuste li pljuste!!!

Kakve veze ovo sa naukom ili sa temom ili sa digresijom ima, zaista ne shvatam. :confused:


Vidim da se ovaj covek pod nadimkom cobi63 potrudio brze nego ja da potkrepi neke cinjenice.

Ovaj... znaš li ti šta su činjenice?
cobi63 je od činjenica izneo samo onaj proračun verovatnoće.;)


Batali me vise evolucije, od nje mi se povraca!

Sasvim verovatno.
Neka bakterija je evoluirala tako da može da živi u tvom probavnom traktu i svojim izlučevinama ti izaziva neprijatnost.
Elementarno. :lol:


Pogotovo od najnovijih (za nas u Srbiji) emisija o dinosaurusima gde se uz pomoc kompjutera pravi lazna slika o dogadjanjima u prethodnim vremenskim epohama.

Misliš na naučno-popularne emisije?
To su umetničke vizije, koje služe da zainteresuju decu da uče. Niko ne tvrdi da su se stvari zaista tako odigravale.
Bolje to da gledaju, nego "Grand".


Ne poricem postojanje dinosaurusa, to je evidentno,
ali dati sebi za pravo da oblikujes misice, boju ociju, pokrete, pa cak i URLIK!!!
E za to stvarno treba masta!!!
Ne postoji mogucnost da znate gradju glasnih zica,
pa cak i da znate, ne znate koja je visina, boja i narocito NACIN na koji se oglasavala ta zivotinja...

Zapravo za to treba puno podataka.
Mišići se vrlo lako oblikuju na osnovu podataka o skeletu, kvadratno-kubnog proračuna i upoređenja sa srodnim životinjama.
Boja očiju se dobija na osnovu upoređenja sa srodnim životinjama.
Boja kože se dobija na osnovu nalaza.
Pokreti se dobijaju na osnovu skeleta i kinematike.
Urlik se već ne može dobiti. Može se sračunati jačina i boja, ali preko toga je zaista reč o čistoj spekulaciji.


I sada ces mi ti govoriti o postenju naucnika....
Ajde molim te...
Postenije je reci MOZDA BI OVAKO MOGLO BITI
|Slusaj tekst naratora ne postoji u njegovom tekstu rec MOZDA

Naučnici nisu pravili te emisije. Njih su pravili animatori, po scenariju koji su pisali scenaristi, platili producenti, režirali režiseri, itd.
Te iste ekipe prave i filmove.
U jednom trenutku su konsultovali nekog paleontologa i od onoga što im je rečeno uzeli su ono što im se uklapa u scenario.

Šta je sledeće što ćeš pokušati?
Duško Dugouško je zec visko dva metra, koji govori. Naučnici su nepošteni. :hahaha:


Svako od nas ostaje na svojoj strani.
Meni je logika koju sledim ispravna, tebi nije, i obratno.
Posto se ne mozemo sresti i sloziti oko toga NI POD TACKOM RAZNO
hajde da batalimo vise ovaj razgovor.

Važi, samo ako mi dozvoliš da te ispravim. Ja sledim logiku, a ti ne.

Posto si odgovor na pitanje dobio od cobi63 a ne od mene,
to ne umanjuje vrednost biblijskog teksta, zar ne, a i kako bi?
Prihvatio odgovor ili ne ne dotice me.
Pusti vise umovanje koje je beskorisno.
Dogovoreno?

To što ti misliš da je cobi63 dao odgovor upravo pokazuje tvoj nedostatak logike.
Ono što ste vas dvojica demonstirali se naziva "kružno rezonovanje" i česta je logička greška pripadnika avramskih religija.
Zapravo toliko je česta da postoje i posebne slike za hrišćane:
break-the-cycle.jpg


Ukoliko je potrebno mogu da nađem tvoje poruke koje odgovaraju svakom od navedenih koraka. :bye:
 
Хришћани верују да је Исус месија (то јест, Христ) чији је долазак најављен у Старом завету, што је основна тачка њиховог разилажења са јудаизмом. Хришћани претежно верују да је Исус инкарнација Бога, Син Божји који је дошао да донесе спасење и измирење с Богом, који је васкрсао након свог распећа. Нетројствени хришћани проповедају разне друге интерпретације везане за његову личност (види христологија). Остала хришћанска веровања укључују Исусово безгрешно зачеће, чуда, испуњење библијских пророчанстава, вазнесење у небо и други Христов долазак. vikipedia


Na koji nacin je inkarnacija?:worth::worth::worth:
(Tim sto je Mesija?)Odnosno time sto je predvidjeno...
 

Back
Top