Referendum o nezavisnosti RS

RSmusliman

Domaćin
Poruka
3.743
"Сада је сасвим јасно да је Бошњацима приликом потписивања Дејтонског споразума речено: ви само потпишите, а ми ћемо учинити све да РС одузмемо овлашћења и да Босна буде централизована! Иако то нико неће да призна, реалан живот и генеза свега што се догодило показују да је било баш тако. И да постоје опасна обећања раније дата једној страни. У таквој ситуацији, остаје нам само да се боримо за наша легитимна права. Референдум о томе да ли овај народ жели да живи у Босни или изван Босне, сасвим сигурно ће доћи на ред", истакао је Додик.


На питање имали ли рјешење у случају да Инцко покуша да га смијени, Додик је рекао да је спреман за све њихове авантуре, али да не зна колико су они спремни.

"Шта ако ја не прихватим одлуку? И ако је не прихвате Влада и Скупштина? Шта ће да ураде? Да доведу тенкове да ми забране да уђем у зграду Владе? Па, не морам ја ни да уђем у зграду, могу да сазовем седницу у приватној кући и да кажем да су они окупатори. Статус је тешко питање, решава се споро. Али, са поносом. Ја сам поносан на чињеницу да ћемо одржати референдум", поручио је премијер Српске.



http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=14640



Bravo Milorade
 
Амбасадор Руске Федерације у БиХ Александар Боцан Харченко изјавио је да Русија, као чланица Савјета за провођење мира, неће прихватити никаква бонска овлашћења високог представника у БиХ, додајући да је потпуно очекивано реаговање Владе Републике Српске и најава одржавања референдума.


"Ми из Русије, као чланови Савјета за имплементацију мира, нећемо прихватити никаква бонска овлашћења, јер је и ова ситација потпуни доказ да та овлашћења ни у ком смислу не помажу рјешавању проблема и зато нисмо подржали ни ову изјаву /амбасадора ПИК-а/, као што нећемо подржати ни у будућности ниједну одлуку којом се врши притисак на један ентитет у БиХ", рекао је Харченко.

http://rtrs.tv/vijesti/vijest.php?id=14633
 
Hahahahaha

Zna Incko dobro, kao i OHR, pa i komplet medjunarodni cinioci koji imaju uticaja u BiH, da Dodika ne mogu, ne smeju, ali i ne zele da smene..

Ma koliko to mozda besmisleno izgledalo u ovom momentu, ali dosta jakih krugova ide na ruku Dodiku i daje mu sve jaca ledja za odrzavanje referenduma, a naravno sve po sistemu..

"Jedno pricamo, drugo radimo",

Uostalo kao i do sada...

Tacka.
:rtfm:
 
Opet ovakva tema.

Kad će biti više taj referendum? Život prolazi, mi starimo pa onda umiremo, a ništa se s mrtve tačke ne pomjera.

Polako srbine, posto si verni srbin federacije, onda ce lepo da ti godi ova stara uzrecica
"Dok se hodzino samelje", pa i vezano za referendim, bice kako je i najavljeno sredinom ove godine, nadam se da nisi toliko ostario da docekas..

Blago meni> :poklon::mazi:

Tacka.
:rtfm:
 
Ja sam protiv toga....
Iz vise razloga, a najveci je sto se RS daju lazne nade o spajanju sa RS (Srbija)...
Prilikom boravka na celoj teritoriji Bosne, u sva tri dela, video sam da su za vecinu stvari i manjkavosti krivi sami politicari i administracija RS...
I dok se muslimanski deo razvija, srpski propada...
Hrvate vuku iz Zagreba i njima odgovara rascep bosne.
Ono sto je katastrofalno je nacin rada RS, a to je mito i korupcija na svakom koraku...
I ako zelite da otvorite privatan biznis u muslimanskom delu , dacete za "njihovu stvar" ali ni visina nije velika, i sa smenom celnika se zna da ste dali za njihovu stvar...
Sa druge strane u bilo kom delu RS ce se opstinari smenjivati na svaka tri meseca ako moze, i svaki ce negirati prethodnog, a pozivanje na sluzbeni glasnik dobija kao odgovor "nismo ga jos dobili" sa zakasnjenjem od 2 godine...

I posle se cude ljudi kako to da se RS ne razvija, a muslimanski deo razvija.
Pa svako pametan ce uloziti svoje pare i rad u muslimanski deo, a niko pametan a posten nece u RS deo....
Na hrvatskom delu vec ima puno problema kad se zeli raditi a sa srpskom nacionalnoscu...

Dokle god je vazniji jedan politicar od stvarnog stanja i razvoja mesta u kojima zive ljudi, dotle ce politikanti donositi bedu ljudima....
 
icon_triprsta.gif
:zskace::zskace::zskace:


 
Polako srbine, posto si verni srbin federacije, onda ce lepo da ti godi ova stara uzrecica
"Dok se hodzino samelje", pa i vezano za referendim, bice kako je i najavljeno sredinom ove godine, nadam se da nisi toliko ostario da docekas..

Blago meni> :poklon::mazi:

Tacka.
:rtfm:

Ja sam vjeran Bosni i Hercegovini, a ne bilo kojem entitetu.
Isto ste govorili i prošle godine, pa smo u novu ušli sa najavom za mogućnošću da entiteti izgube još koju nadležnost sada u februaru kada se u Madridu budu morali sastati svi lideri političkih stranaka iz cijele BiH.

Takođe, ste prošle godine istu priču pričali, malo adrenalin ostalim neupućenim forumašima dizali (poput Srbinu Srbinoviću, koji pokušava kroz pjesmice pokazati svoje neznanje), a istovremeno je BiH uz i Dodikovu saglasnost predala zahtjev za prijem u NATO i postala nestalna članica UN.

Baš se radi na nezavisnosti, nema šta...:zjelka:
 

Back
Top