pauza posle srednje
Strana 1 od 5 12345 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 116

Tema: pauza posle srednje

Obećava skoljkica90 (avatar)
    Učlanjen
    16.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano pauza posle srednje

sta mislite o pravljenju 1 god pauze posle srednje, do upisa faksa?
    razlozi..... bilo sta... odlucis da malo "odmoris mozak", putujes, ucis jezike, citas, razmisljas o tome sta bi studirala... ili jednostavno ne upadnes zeljeni faks u prethodnom roku i silno se razocaras.

gube li se radne navike, ili je to mozda dobra opcija? jeste li tinejdzeri razmisljali o tome?

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Podrazumevano Re: pauza posle srednje

Ja sam pravio pauzu. Mada vise iz razloga sto nisam bio nacisto sta cu sa sobom. Posle sam upisao fax i evo, sad ga uspesno privodim kraju.

Elita gost 36952 (avatar)
    Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Vrlo rizicna odluka. Godinu dana je dug period tokom koga ces se udaljiti od skolovanja, a posle se tesko nastavlja. Cak i da nastavis bez problema glupo je da odlazes zavrsetak skolovanja godinu dana - zavrsi taj posao pa onda idi dalje i u radi sve to sto bi htela posle srednje skole.

Samo da napomenem da nisam tinejdzer jer se ne znamo sa foruma. Ja sam odrasla osoba koja je mama jednog tinejdzera, a imala sam pauzu u skolovanju i skupo me je to kostalo, mnogo zivaca sam potrosila i dodatnih problema sebi napravila. Zavrsila sam fakultet, ali sa ovim iskustvom ti najiskrenije kazem da je to veoma klizav teren i da se ne bi trebalo zezati uopste.

Veliki pozdrav i mnogo srece!

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    Vrlo rizicna odluka. Godinu dana je dug period tokom koga ces se udaljiti od skolovanja, a posle se tesko nastavlja. Cak i da nastavis bez problema glupo je da odlazes zavrsetak skolovanja godinu dana - zavrsi taj posao pa onda idi dalje i u radi sve to sto bi htela posle srednje skole.

Samo da napomenem da nisam tinejdzer jer se ne znamo sa foruma. Ja sam odrasla osoba koja je mama jednog tinejdzera, a imala sam pauzu u skolovanju i skupo me je to kostalo, mnogo zivaca sam potrosila i dodatnih problema sebi napravila. Zavrsila sam fakultet, ali sa ovim iskustvom ti najiskrenije kazem da je to veoma klizav teren i da se ne bi trebalo zezati uopste.

Veliki pozdrav i mnogo srece!
    Potpisujem. Vrrrrlo rizicno, mada ponekad moze biti korisno. Ja sam u tih godinu dana dobrano osetio sta je to biti tinejdzer bez posla i perspektive. Da se razumemo, matematiku potrebnu za studiranje nisam imao, pa nije bilo teorije da nastavim posle srednje skole, barem ne uspesno. Ukratko, jesam pauzirao, jer nisam ni hteo na studije. Posle sam se predomislio, posle dva tri vaspitno obrazvna samara, koje mi je udelio zivot.
    I matematiku sam naucio.....

Treba ti samo :

WILL FOR POWER.

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Ja znam da misljenje nekoga ko je mnogo stariji deluje prevazidjeno. I mi smo bili tinejdzeri i mislili da sve znamo Znam previse ljudi koji nikada posle nisu nastavili skolovanje i kaju se i dan danas. Jedino bi ne daj Boze neki zdravstveni problem bio dovoljan razlog za pauzu.

Problem je ako ne radis nista jer je besposlenost opasna iz mnogo razloga, a problem je i ako moras da se zaposlis, osetis neke pare, posle ne bi da napustis posao, pa ces uporedo, a to mogu samo veoma veoma disciplinovani ljudi.

Eto, da ne davim vise.

PS Paganko, bravo za istrajnost!

PPS Ako nije tajna, mislim da bi bilo brlo korisno o kakvim "vaspitno poravnim samarima" je rec

Učlanjen
    16.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Nee, naravno da je misljenje starijih dobrodoslo.
    Nego sam ja cula mnogo razlicitih stavova na tu temu... od toga da "zaglupis", ucenje prestane da te zanima, izgubis volju i verovatno se odrices buduceg skolovanja... do toga da ako ne upadnes onde gde zelis.. bezveze je upisivati nesto drugo samo da bi se zvao "student"... i da pauziranje nije nista strasno, jer gotovo na svakom fakultetu jako mali broj sve zavrsi u roku od 4 godine...

A da li je tacno da kad pauziras godinu posle srednje, ne mozes da budes redovan, vec samo vanredan student?

Učlanjen
    28.06.2005.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio skoljkica90 Pogledaj poruku
    i da pauziranje nije nista strasno, jer gotovo na svakom fakultetu jako mali
    Ovo bi bio ispravan argument kada se za tih godinu dana nista ne bi desavalo sa licnoscu i sa okolnostima buduceg studenta. Nije isto pasti godinu i napraviti pauzu pre studiranja! Tehnicki rec je o istom vremenu, ali kada padnes godinu ti za to vreme ucis, u kontaktu si sa gradivom, sa kolegama, ides u korak sa svojom generacijom, mentalno si u toj materiji, a kada pauziras pre fakulteta ulazis u sasvim novi nacin zivota (bilo da radis ili da se provodis), gubis korak sa svojom generacijom...

btw pre ce padati na ispitima onaj ko se udaljio od skole nego onaj ko kontinuirano nastavlja da radi, cak i ako se za to vreme obrazuje na neki nacin (navela si ucenje jezika). To jednostavno nije isto jer su ispiti ozbilja stvar i potrebna je disciplina u radu, a ucenje jezika iz hobija je nesto drugo. Tako da argument da ljudi i onako ne zavrsavaju u roku nema nikakve veze u ovom kontekstu.

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Citat Original postavio Harmony Pogledaj poruku
    PPS Ako nije tajna, mislim da bi bilo brlo korisno o kakvim "vaspitno poravnim samarima" je rec
    Ukratko, video sam kako funkcionise svet u kojem si niko i nista. Stam i je i preostalo? Da radim u jedinoj fabrici u gradu na ugovor, sklapam osigurace na pokretnoj traci kao idiot? Ili u komunalnom, ili da "valjam neku robu". Ili naprosto da vegetiram roditeljima na grbaci.

Na drugi strani vecina prijatelja se razbezala po fakultetima. Zaista je bilo inspirativono gledati ih koko vode svoj zivot u drugom gradu... Bilo mi jenaprosto lepo kako su postali samostalni za tako nisku cenu.....

Sada su doduse stvari ispale naopako. Vecina ih je zaglibila na faxu, ili su se vratili kuci, a ja se i dalje drzim. Mozada je bas to razlog.

Da, potreban je veliki trud, napor i ogromna volja i zelja da se nastavi, posle tolike pauze.
    A da li je tacno da kad pauziras godinu posle srednje, ne mozes da budes redovan, vec samo vanredan student?
    Nije. Ja sam redovan student, sa dobrom drzavnom stipendijom. Niko mi nikad nije postavljao pitanje pauziranja.

Nego sam ja cula mnogo razlicitih stavova na tu temu... od toga da "zaglupis", ucenje prestane da te zanima, izgubis volju i verovatno se odrices buduceg skolovanja... do toga da ako ne upadnes onde gde zelis.. bezveze je upisivati nesto drugo samo da bi se zvao "student"... i da pauziranje nije nista strasno, jer gotovo na svakom fakultetu jako mali broj sve zavrsi u roku od 4 godine..
    Niko se ne zaglupi. Samo izgubi volju. I da, beveze je upisvati bilo sta, to se ponajcesce zavrsi bacenom godinom, sto je daleko gore od pauze. To sam vise puta imao prilike da vidim.

Domaćin zeljko612 (avatar)
    Učlanjen
    15.08.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    78

Aham,pauza obavezno.Bice lud provod te godine

Iskusan Padre (avatar)
    Učlanjen
    15.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    146

Ja sam napravio pauzu i nije mi zao.
    Medjutim ta godina ne treba da bude godina za gluvarenje vec godina kada ces odluciti sta zelis da studiras, radis u zivotu i sl. Takodje ta godina podrazumeva da treba da nastavis da radis na sebi. Dakle recimo upises neki kurs jezika i sl. gde ces i dalje da vezbas male sive vijuge...
    Ono sto npr. neke crkve i verske zajednice (katolici, protestanti...) pruzaju mogucnost je da mladi odu negde na 3-6 meseci, volontiraju (dakle rade za neki minimalni dzeparac, stan i hranu) i upoznaju mlade iz razlicitih drzava i sl. uceci ujedno neki jezik, mogucost da se mladi upoznaju, rasire vidike...

Veoma poznat Mrs_Sick (avatar)
    Učlanjen
    02.11.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    9
    Reputaciona moć
    170

Uglavnom smo slabog karaktera, pa nas posle zabole zadnjica za školu kad jednom prestanemo da idemo.
    Znači zavisi od osobe.
    Ali, časti izuzecima, mislim da je godina free pre faxa nije loša, ja bih upisala tonu kurseva, našla bih neki posao za minimalac, bavila se hobijima...
    Al' nema.

I can help you see the light out of your despair,
    You tie the rope, I'll kick the fu*kin' chair!

Iskusan NICS (avatar)
    Učlanjen
    08.08.2003.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    113

lako je napraviti pauzu teze je posle pauze uzeti knjige i ucuti, pitaj svoje muko drustvo da li su oni upisali srednju posle vojske garantujem ti da 95% nije, pri tom ne mislim vojsku ovu sa civilnim sluzenjem nego pravu pre '88
    http://thumbnails113.imagebam.com/47289/07764f472886413.jpg

Poznat Oktobar1864 (avatar)
    Učlanjen
    23.01.2007.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    120

Ne.
    Zaboraviš pola stvari što si naučio.

Bolje pauza pre posla a nakon faksa.
    ~Feel her body rise, when you kiss her mouth among the fields of gold.~

Veoma poznat Limunovo_Drvo (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    176

Ne preporučujem. Čovjek izgubi navike za učenje.
    Ispuni oči suzama, nada se rađa iz beznađa...
    Kad se ruke moje vezane razdvoje.

Domaćin Evergreen86 (avatar)
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

razlozi..... bilo sta... odlucis da malo "odmoris mozak", putujes, ucis jezike, citas, razmisljas o tome sta bi studirala... ili jednostavno ne upadnes zeljeni faks u prethodnom roku i silno se razocaras.

gube li se radne navike, ili je to mozda dobra opcija? jeste li tinejdzeri razmisljali o tome?
    Ja cu to da gledam da izbegnem,ali ono sto me stvarno plasi je sto se za FON koji imim nameru da upisem,radi test iz matematike,ako mi nekada nesto nije islo to je matis.FUCKK

Veoma poznat
    Učlanjen
    29.12.2007.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Loša opcija je u svakom slučaju...retko ko ako pauzira završi fax...razočaraćeš se tako i tako...a neko možda i zna šta upisuje i šta želi pa razočarenja nisu u opciji....meni je to debilno, jer srednja škola nije ništa teško od čega bi trebao da odmaraš mozak....tako da sve u svemu izgovor...

Domaćin pooslica (avatar)
    Učlanjen
    10.01.2010.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    63

Ja necu praviti nikakvu pauzu posle srednje, zelim da zavrsim sa skolovanjem sto pre.

Bulletdodger nije na forumu
    Aus dem Paradies, das Cantor uns geschaffen, soll uns niemand vertreiben können.
    Iskusan Bulletdodger (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    101

Naravno da sam razmishljao , ali nisam u situaciji da mogu sebi priushtiti pauze .
    ...Meine Seele selber ist diese Flamme:
    unersättlich nach neuen Fernen .

Elita
    Učlanjen
    14.03.2004.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    14
    Reputaciona moć
    1712

Citat Original postavio Evergreen86 Pogledaj poruku
    Ja cu to da gledam da izbegnem,ali ono sto me stvarno plasi je sto se za FON koji imim nameru da upisem,radi test iz matematike,ako mi nekada nesto nije islo to je matis.FUCKK
    Pa onda je vreme da krenes sa nadoknadom. Meni je trebalo oko 2 meseca da savladam ponovo svo gradivo matematike za srednje skole. Ako sad krenes, imaces sasvim dovoljno vremena. Nemoj pauzirati ako vec znas sta hoces. Samo kreni u realizaciju.

Buduća legenda Reckless (avatar)
    Učlanjen
    24.08.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    313

Ja sam bio za to kad sam bio u srednju, medjutim sad mislim da je to glupost. Zavrsis fax sto prije i svoj si covjek.

Iskusan Djole238 (avatar)
    Učlanjen
    31.08.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Ја ћу паузирати 99 посто,али после ћу вишу школу вандредно 3 год.
    Немам неку жељу за факсом...

Poznat G.H.O.S.T. (avatar)
    Učlanjen
    26.09.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    4
    Reputaciona moć
    108

Moze da ispadne dobra opcija ako napravis pauzu, putujes, citas, razmislis koji bi fax upisao, pa onda pokidas taj fax.Lose je uradis sve navedeno a ne pokidas fax.
    Holiness is in right action, and courage on behalf of those who cannot defend themselves.

Učlanjen
    16.10.2008.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    34

Hmm...

Veoma poznat Limunovo_Drvo (avatar)
    Učlanjen
    09.11.2006.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    5
    Reputaciona moć
    176

Evo pola godine unapred ja se brinem oko upisa na fakultet
    A troumim se još uvijek
    Ispuni oči suzama, nada se rađa iz beznađa...
    Kad se ruke moje vezane razdvoje.

Domaćin
    Učlanjen
    02.05.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    75

tebi je kraj ako još nisi odlučio

Slične teme

1. Sta posle srednje???