hrana za tarantulu

Milipeda

Početnik
Poruka
14
Da li neko zna gde u Beogradu mogu da nabavim hranu za tarantule! Nebih da naruucujem od ljudi iz Novog Sada ili Nisa ili drugih gradova po Srbiji :) posto ljudi nece da salju male kolicine (sto je i razumljivo)!
 
Ma vec sam bio u pet centru nemaju oni zivu hranu!
A kad hoces da znas z:) treba ju mi bubasvabe, crvi, rovci i tome slicno!
Pomoglo bi mi i ako znate gde se prodaju zivi mamci za pecane posto i odatle ima nesto da se probere.....
 
ijoj :sad2:
fuj :lol:
rovci i bubasvabe....znas kad bih to unela u kucu...ustvari....pa prvu tarantulu ne bi pustila u kucu :lol:

Super su al,mislim da ipak ne bih mogla da spavam nocu...stalno bih brinula da slucajno nije izasla iz terarijuma :lol:
 
Ma šta im praviš volju nisu u svom rodnom kraju, probaj nešto što i ljudi jedu verujem da će joj se nešto dopasti. Sve životinje na svetu jedu dobar deo ljudskog jelovnika. Kakve bube...pasulj. Dobro ne baš pasulj ali eksperimentiši malo možda otkriješ novi način ishrane.
 
Milipeda molim te uclani se na onaj sajt koji sam gore postavila i tamo pitaj sve sto te zanima.


Prvo, ako im ostavis meso i mesne preradjevine umesto crva i ostalog, tarantula ce pre umreti od gladi nego sto ce to pojesti - jer oni skoro da i ne vide, vec reaguju na vibracije. Eventuelno mozes da oblikujes od piletine ili junetine duzi komadic pa da tako vuces pincetom po dnu terarijuma u nadi da ce ova prihvatiti podvalu, ali i tada moras da pazis da greskom ne zagrize pincetu inace ce zeznuti zube (a ne rastu im novi).
E sad, posto imaju mnogo brzi metabolizam od nas, ne znam kako ce reagovati na takvo meso koje je tretirano.

Drugo, nikako je ne pustaj da se sama snalazi po kuci, njima je potrebna odgovarajuca vlaznost vazduha i toplota (u zavisnosti od vrste), a neke podvrste su jako osetljive pa im je neophodan i higrometar.

Ti crvi koji su za pecanje su toksicni, stvarno ne mogu da se setim zasto pa ne bih da lupim, ali pitaj na onom forumu, tamo su ljudi koji drze vec godinama ove zivotinje, razmnozavaju ih i zaista uvek izadju u susret.

Hahahahaha, jesi probao da je pomazis? :mrgreen:
Ako nisi, i ne pokusavaj.
 
ma znam ja sve to i9mam tarantule vec 2 god nego mi je nabavka hrane jedini problem
al reko kad vec covek daje savete...........

A sta da ti kazem, ako ti to smatras savetima onda uzmi pa probaj sa pasuljem :)


Znam, isti sam problem imala sa hranom. Zato sam te i uputila na mesto gde su i meni pomogli.
Koje tarantule imas?
 

Back
Top