sportak ili stedisa?

mnogi ne znaju pa se varaju,pa mise da je pravilo cim je jak,potrosi i boga..netacno,ja imam 1.8.110 ks.al je manje auto,i lagan je,ja vozim 5 gdje kljudi gule 3,il 4,i ovi laici neki,vjecita svadja,nije im jasno kako ne trosi,lazem kazu itd..hehe
 
Imao 2000 ccm i 110 ks i išao odlično, potrošnja oko 15 l plina i još zadnja vuča, ma niko na semaforu ni da primiriše. E sad i to je imalo svoju cenu. Auto star 28 godina nije baš za prženje. Pošto su počeli kvarovi vrlo često otišao je i sad imam samo 60 ks ali sam zadovoljan brže mi ne treba...
 
mnogi ne znaju pa se varaju,pa mise da je pravilo cim je jak,potrosi i boga..netacno,ja imam 1.8.110 ks.al je manje auto,i lagan je,ja vozim 5 gdje kljudi gule 3,il 4,i ovi laici neki,vjecita svadja,nije im jasno kako ne trosi,lazem kazu itd..hehe

kod modernih automobila v6 i v8 su veoma optimizovani i razliku u potrosnji uglavnom pravi tezina/velicina vozila

sto znaci da jedan isti auto sa v6 v8 motorom trosi zanemarljivo manje u odnosu na taj isti auto sa v4 motorom od recimo 2000 kubika.

samim tim se zato danas skoro i ne prodaju limuzine sa v4 motorima vec samo uglavnom sa v6 ili v8 . kazem uglavnom.
 
tako je,tezina je kljucna..pa mislim na prosjek neki 10-15 god starosti je jos uvjek kod nas...odprilike..mom je auto skoro 20 god,a reg mi je godisnje oko 300e,svaki put,pa strasno...a po zakonu u kom ja zivim u klasi preko 200 cc i 100kw svejedno onda koliko imas..premija je npr za to oko 500 e pa osini,tako da se u odnosu za ove kao malo jace a koliko platim mnogo,mozda i isplati ovo jaxce onda he...
 
'98 Rover 416Si, 1.6L 111ks, ~1250kg.
Solidno startan i dosta elastican za svoju klasu i svoje vreme. Trosi do 10L po gradu i 7-7,5L na auto-putu u granicama pristojne voznje. Daleko je od sportskog, zbog izuzetno mekog vesanja, koja mu s druge strane daje najudobniju voznju u klasi, pa i vise. Velika mana motoru je sto mnogo oseca svako kilo vise.

'06 Honda Civic hatchback, 1.8L 140ks, ~1350kg.
Sa sport opremom ima daleko tvrdja i sportskija vesanja, nesto je i nizi, a gume su nizeg profila, za nijansu sire. Uz vrlo direktan volan, sveukupni utisak je daleko ludji auto, zujalica. Tesko ga je voziti na finjaka. Mada izuzetno elastican, motor ipak nije predvidjen da se bavi nosenjem velikog tereta, iako je sam auto kao putnicki za tu namenu vrlo zahvalan. Potrosnja mu je naspram onoga sto nudi i vise nego zavidna. Do 9L po gradu, cak i kad se malo stisne i 7,5L na auto-putu pri 140km/h.
 

Back
Top