GLAD

0077

Elita
Poruka
24.748
čitam i kažu 500 hiljada ljudi u Srbiji gladno u 2009g.
nigde ne mogu da nadjem podatak koliko gladnih bilo 1980,1990 .1999..2000g
 
Ma to je sve u cilju toga da kada gradjani Srbije na leto nagrnu na razna belosvetska mora da lepo izgledaju i budu fit a ne debeli. Vlada misli na to. A ne da tamo kad odes u Grcku recimo izbacis stomacinu i brukas Srbiju. Ovako ces ravnog stomaka na plazu i ponosno predstavljati svoju zemlju.
 
glad01fl4.jpg

da li je ovo buducnost u Srbiji??
 
čitam i kažu 500 hiljada ljudi u Srbiji gladno u 2009g.
nigde ne mogu da nadjem podatak koliko gladnih bilo 1980,1990 .1999..2000g

Neces ni naci podatke za te godine, jer u tim godinama nije bilo gladnih na nacin kako je to sada (odnosno podaci za proslu godinu), iz prostog razloga jer tadasnji "rezim" Slobodana Milosevica nije dozvolio da bude ovako nesto, a resavao je jednostavnim nacinima i jednostavnim metodama..

Humanitarnim akcijama, angazovanjem crvenog krsta, raznim vrstama pomoci, a priznali to ili ne, tada se i radilo, makar i za male plate ali se radilo i nije bilo otpustanja i ostavljanja ljudi na ulicama kao sada..

Dovoljno je reci da su podaci porazavajuci, ma koliko ko pljuvo na ono vreme i hvalio sadasnje..

Tacka.
:rtfm:
 
Neces ni naci podatke za te godine, jer u tim godinama nije bilo gladnih na nacin kako je to sada (odnosno podaci za proslu godinu), iz prostog razloga jer tadasnji "rezim" Slobodana Milosevica nije dozvolio da bude ovako nesto, a resavao je jednostavnim nacinima i jednostavnim metodama..

Humanitarnim akcijama, angazovanjem crvenog krsta, raznim vrstama pomoci, a priznali to ili ne, tada se i radilo, makar i za male plate ali se radilo i nije bilo otpustanja i ostavljanja ljudi na ulicama kao sada..

Dovoljno je reci da su podaci porazavajuci, ma koliko ko pljuvo na ono vreme i hvalio sadasnje..

Tacka.
:rtfm:

Bile su njive poorane a stale po selima bile su neke pune ,neke sa po jednim grlom a sad je tamo paucina. Ljudi ! Pa u Bazaru pored mene prodaje se Holandski crni luk okrugao kao lopta za tenis,pasilj iz Argentine,Makedonska paprika i Grcke lubenice.To sirotinja ne kupuje a niko nista ovde ne proizvodi ili samo u tragovima.Sta da pricamo ?Ko hoce da seje mora avansno da plati seme,gorivo i sve sto treba a psenicu da preda za dz. na potvrdu pa kad bude para platice mu koliko hoce. bice gladi tek.
 
ljudi za vreme Milosevica ljudi su radili,fabrike proizvodile,Srbija izvozila,ni dinar nije bila zaduzena,izborili se od inflacije,pare isle u drzavu...
ma ja sam se osvestio od evroatlanske demokratije...cim budu prvi izbori znam kome cu da dam moj glas...kakav tadic bre otpustio je pola radnika...i to od onih koji su imali posao u 2008...
 
Ajde bre....kakvi ste vi skeptici.......nemogu da verujem !!!

U Americi ima 30% beskućnika a 25.000.000 prima hranu po nekakvim crkvenim i narodnim kuhinjama a koliko je gladno to ni oni sami neznaju.... a vi se ovde sramotite kada kažete da kod nas gladuje samo 700.000 ljudi.

Dobro..... oni imaju i 30% debelih i isto toliko gojaznih a najviše 10% onih "normalnih" ali mene intersuje sa čim mi možemo da se pohvalimo pred Jevropom ako ne po broju gladnih.....zar vam nije jasno da od EU nema ništa dok pola Srbije ne bude gladno a ona druga polovina na prosjačkom štapu....daj bre dozovite se napokon pameti i poslušajte botu....on nama samo peva o EU a "ko peva zlo ne misli".....

pa vi razmislite hoćete li radije da gladujete i da budete sirotinja i beda ili će te u Jevropu....na 4 noge .....
 
Poslednja izmena:
Ajde bre....kakvi ste vi skeptici.......nemogu da verujem !!!

U Americi ima 30% beskućnika a 25.000.000 prima hranu po nekakvim crkvenim i narodnim kuhinjama a koliko je gladno to ni oni sami neznaju.... a vi se ovde sramotite kada kažete da kod nas gladuje samo 700.000 ljudi.

Dobro..... oni imaju i 30% debelih i isto toliko gojaznih a najviše 10% onih "normalnih" ali mene intersuje sa čim mi možemo da se pohvalimo pred Jevropom ako ne po broju gladnih.....zar vam nije jasno da od EU nema ništa dok pola Srbije ne bude gladno a ona druga polovina na prosjačkom štapu....daj bre dozovite se napokon pameti i poslušajte botu....on nama samo peva o EU a "ko peva zlo ne misli".....

pa vi razlislite hoćete li radije da gladujete i da budete sirotinja i beda ili će te u Jevropu....na 4 noge .....

brate eto tebi jevropa...id slobodno....i ti i ZES i svi..a mi koji ostanemo bice nama bolje...takvi nam ne trebaju
 

Pa znaš li da u Americi 80% stanovništva nema kuću ?

Ima jedan manji deo što je kupio i odplaćuje na 20-30-40 godina kroz kredite (zato su sada pukli i ova kriza) oko 40% je stanar u tuđoj kući i plaća zakup.

A 30% nema ni posao ni socijalno a kuca je za njih misaoni pojam. Zive u kanalizacijama, depoima, napuštenim četvrtima i sl.
 
Po ovoj poslovici mi smo sve samo ne gladni. Ni B od BUNE a Tadic i kompanija je8u i ne zale. Tako nam i treba ...

Tadić ne valja, ljudi su gladni, treba da se bune ... vidim tebi je dobro, smestio si dupe ispred monitora i pametuješ ... ako neko treba da ga podrži i pravi od blata to si između ostalog ti. Ybt koji ste vi licemeri svi odreda! z:D
 

Back
Top