Spajanje sistema zvucnika
Prikazujem rezultate 1 do 11 od 11

Tema: Spajanje sistema zvucnika

Zainteresovan član bloodthirsty (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Spajanje sistema zvucnika

Dakle za 5 meseci keva uzima neki kredit nbtno i daje mi 200 e da sredim sobu.Jedno od stvari koje zelim da uradim jeste da kupim jos jedan sistem 5.1 zvucnika i da ih rasporedim po coskovima kako treba ali da jedan 5.1 sistem bude rasporedjen po gornjim coskovima a drugi po donjim coskovima.E sad, razmisljao sam da kupim jos jedan dvd da bih mogao da imam napajanje za te zvucnike.Medjutim, posto imam jedan dvd koji mi skuplja prasinu na tavanu mislio sam njega da aktiviram, ali onda kada budem pojacavao na primer moracu da pojacam prvo prvi video pa onda drugi.Jedino resenje je da kupim identican video i identicne zvucnike pa dajedan daljinski pojacava ravnomerno zvuk.Isto, ovaj dvd ima ulaz za usb a ja sam ga povezao preko cinca.Dakle ulaz ne bi bio problem jer imam sa cim da povezem 2 dvdia i komp.Ali pitam se da li bi zvuk bio izjednacen, da ne bude efekat eha?! Prilicno zbunjujuce.Palo mi je na pamet da povezem na iste ulaze za zvucnike ali verujem da to nije resenje.Jer mi to ustvari nisu ulazi nego...Ne izgledaju ovako: http://www.benchit.rs/tests/multimedia/vivax/DVD_Rec/slike/velike/IMG_1626.jpg
    vec imaju plus i minus i stipaljke...Prilicno nestrucno objasnjeno ali sta cu kada se ne razumem bas
    Hvala na pomoci u svakom slucaju.
    Ako je napad najbolja odbrana, onda je odbrana najgora odbrana?!

Zainteresovan član sashac (avatar)
    Učlanjen
    13.02.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    2
    Reputaciona moć
    44

Podrazumevano Re: Spajanje sistema zvucnika

Ala je teeebi dooosadno...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Unhappy Re: Spajanje sistema zvucnika

Citat Original postavio bloodthirsty Pogledaj poruku
    Dakle za 5 meseci keva uzima neki kredit nbtno i daje mi 200 e da sredim sobu.Jedno od stvari koje zelim da uradim jeste da kupim jos jedan sistem 5.1 zvucnika i da ih rasporedim po coskovima kako treba ali da jedan 5.1 sistem bude rasporedjen po gornjim coskovima a drugi po donjim coskovima.E sad, razmisljao sam da kupim jos jedan dvd da bih mogao da imam napajanje za te zvucnike.Medjutim, posto imam jedan dvd koji mi skuplja prasinu na tavanu mislio sam njega da aktiviram, ali onda kada budem pojacavao na primer moracu da pojacam prvo prvi video pa onda drugi.Jedino resenje je da kupim identican video i identicne zvucnike pa dajedan daljinski pojacava ravnomerno zvuk.Isto, ovaj dvd ima ulaz za usb a ja sam ga povezao preko cinca.Dakle ulaz ne bi bio problem jer imam sa cim da povezem 2 dvdia i komp.Ali pitam se da li bi zvuk bio izjednacen, da ne bude efekat eha?! Prilicno zbunjujuce.Palo mi je na pamet da povezem na iste ulaze za zvucnike ali verujem da to nije resenje.Jer mi to ustvari nisu ulazi nego...Ne izgledaju ovako: http://www.benchit.rs/tests/multimedia/vivax/DVD_Rec/slike/velike/IMG_1626.jpg
    vec imaju plus i minus i stipaljke...Prilicno nestrucno objasnjeno ali sta cu kada se ne razumem bas
    Ja ne znam kako se povezuju zvucnici i to uzeo sam skoro neku miniliniju bez zvucnika i hocu da kupim zvucnike i da sve to povezem preko kompa i to.....ali neam pojma

Učlanjen
    04.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

pitaj nekoga u kompjuter sopovima sta ti treba i pokazi tj slikaj ulaze i pokazi im i pitaj jel moguce povezati to tako je najbolje a zvucnike kupis 5.1 najbolji su.Ili 7.1
    @sashac sta cu volim kreativnost.Treba da vidis ostatak plana za sobu...Pomenicu stvari kao sto su neonke, led trake, vise monitora..... I tako to

Zainteresovan član
    Učlanjen
    03.01.2010.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Talking Re: Spajanje sistema zvucnika

pitaj nekoga u kompjuter sopovima sta ti treba i pokazi tj slikaj ulaze i pokazi im i pitaj jel moguce povezati to tako je najbolje a zvucnike kupis 5.1 najbolji su.Ili 7.1
    @sashac sta cu volim kreativnost.Treba da vidis ostatak plana za sobu...Pomenicu stvari kao sto su neonke, led trake, vise monitora..... I tako to
    Imam zvucnike (drvene) 2 tacka 1.Znaci wufer je toliko jak da su mi preporucili to bolje nego 5.1 (msm za tu cenu).U sobi od dzidzadzadza ima i dve neon lampe koje funkcionisu naravno (upalim ih kad god ocu da inpresioniram ribu hehe).E sad to "budzanje sobe me je proslo,nego sta kazes za te led trake?Gde se to prikljucuje koliko kosta....?Znam odprilike kako izgledaju.To nebi bilo lose dodje riba i ono ide "jebatcu te-vristaces:

Veoma poznat Tzar (avatar)
    Učlanjen
    23.03.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    422

@bloodthirsty

Koji ce ti sa prostenjem dva 5.1 sistema. Koji ce ti dva dvd-a kad imas komp. Treba ti samo jedan komp i jedan set zvucnika i tv. Nemoj da maltretiras kevu da uzima kredit za takve gluposti...
    Are we sane or have we lost it once again
    We can only hope this day will come to an end

Učlanjen
    04.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

ne uzima za to nego uzima da te sobe zavrsi pa ostaje nesto para xD

Učlanjen
    04.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio MrDome4u Pogledaj poruku
    Imam zvucnike (drvene) 2 tacka 1.Znaci wufer je toliko jak da su mi preporucili to bolje nego 5.1 (msm za tu cenu).U sobi od dzidzadzadza ima i dve neon lampe koje funkcionisu naravno (upalim ih kad god ocu da inpresioniram ribu hehe).E sad to "budzanje sobe me je proslo,nego sta kazes za te led trake?Gde se to prikljucuje koliko kosta....?Znam odprilike kako izgledaju.To nebi bilo lose dodje riba i ono ide "jebatcu te-vristaces:
    http://www.elektrodigital.co.rs/Srpski/Dekorativna%20rasveta/Flex%20smd%20led.htm

Elita Iwan91 (avatar)
    Učlanjen
    01.12.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    204

ne znam sta ti ocekujes od toga sto radis, al svaki audofil i zaljubljenik u hi fi ce ti reci da je to bacanje para, jer ces samo smanjiti kvalitet zvuka..
    previse zvunih izvora u predposavljam ne tako velikoj prostoriji..
    drugo za ta pare kupis 2.1 sistem tipa pt6021 i dobru zvucnu, i postigo bi 5 X vise engo ovim sto radis, sto se tice kvaliteta zvuka..
    a to je najbitnije..i pre nego sto ista radis idi u prodavnicu i pitaj da ti puste jedan ovakav 2.1 sistem i promenices misljenje odma..
    `Stupid is as stupid does` Forrest Gump

Veoma poznat Watchman (avatar)
    Učlanjen
    21.09.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    448

Cemu komplikovanje. Palo ti je na pamer uparivanje dva 5.1 zvucna sistema, a mi treba da razbijamo glavu kako to da bude funkcionalno. Ako 5.1 ne zadovoljava tvoje potrebe kupi 8 kanalni sistem, a taj pokloni nekome.

Učlanjen
    04.04.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Pa u tome je stvar.Dakle pitam za savet da li je dobro i da li postoje veci sistemi od 5.1 i 7.1 i da li je moguce upariti bilo koja dva sistema da to bude uredu i bez komplikacija u upotrebi.

Slične teme

1. Spajanje lap top-a s televizorom
    Autor omen.1608 u forumu Prenosivi računari
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 22.05.2009., 11:05
  2. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.01.2009., 18:16
  3. Spajanje TV sa kompom !
    Autor Droid u forumu Hardver
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 01.09.2008., 18:57
  4. Spajanje po smislu.