CGI

film je extra...mislim da sam procitao da je fantasticno okruzenje radjeno uz pomoc programa koji se zove Vue xStream...to je po meni program broj 1 za izradu prirodnog okruzenja...
 
Cuo sam da je dosta programa bilo tu, kako rece an00bys, Vue xStream, maya, z-brush, i sl. Poprilicno efektivno. Zao mi je sto ga nisam pogledao u 3d bioskopu a imao sam priliku. Ono sto mi se ne svidja jeste koncept dizajn, kao i uopsteno cela razvojna prica uzimajuci i glavne karaktere (antagonist i protagonist). Tako da , Kameron je imao jaku tehnicku podrsku, ogromno filmsko iskustvo , novac, a ono sto je uradio... Napravio je sexualizvoane plave strupfove koji simbolisu domorodce koji se bore protiv nabedjenih zlih osvajaca u potrazi za prirodnim resorsima, a okolina je varijanta Parka iz doba jure i evoksa. Jos sto se tice tehnicke strane, mogli su malo da naprave sve karaktere manje gumenim (inace tipicno za danasnji CGI), valjda jos uvek nisu ovladali face rigg-om kao uopsteno kombinacijom mapa sa pokretima.....
 

Back
Top