Poremecaj neupotrebe supstanci
Prikazujem rezultate 1 do 1 od 1

Tema: Poremecaj neupotrebe supstanci

Zainteresovan član
    Učlanjen
    01.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    32

Podrazumevano

~ - u daljem postu znaci "priblizno, oko, tako negdje, skoro..."
    + ... - u daljem tekstu znaci da je govornik rekao još nešto osim navedenog, ali da ja mislim da je to nešto što nije od značaja za moju temu, i ne mijenja »stvar.«

Evo jedan realisticni esej (prica/pripovjetka) koji je toliko realistican da je pravi NAUCNI dokaz za to kako bi jedna zakleta nedrogerasica koja jeste "vuk svima" kada bi u odredjenom momentu uzela Heroin prestala zavazda to da bude. Da li je prica istinita ili ne... prosudite sami, ali to i nije bitno, jer siguran sam da znate da su takve stvari i inace realne.

§

Djevojka, kaze da je muslimanka, ludo voli covjeka koji zivi daleko od nje ~1.000.000 km, a on je zao, kaze. Nikad ga ne bi zvala samoinicijalno,- jer za tu ljubav i zna da je luda-ljubav(bukvalno), i to zna sve dok je ovaj ne pozove (na tel. broj, naravno). A tada, osvoji je nekako njegov glas... I, kako je on poziva samo kad oce da ona ode tamo kod njega, i da mu da pare, ona to i uradi, jer, nekako je jace od nje, kaze. Tu bude mozda i seksa, nije htjela o tome da prica, a nisam je ni pitao. Uglavnom: on joj tad trazi pare, "sto vise to bolje", i ona mu ih da, da mu sve svoje pare sto ustedi od plata koje je privrijedila od zadnjeg njegovog poziva te vrste do ovog sad. Kapirate? Sebi ostavi tek toliko da se vrati nazad... Zove je jednom u ~4 god.

§

Dakle, umjesto da svoje pare cuva za porodicu, majku, tatu, bolesnu-babu, brata, sebe,- za ljude koji sa njom dijele pare, ona to daje "voljenom"...>>VUK JE (ona)

§

-Ona meni kaze: Izvini druze sto te zovem ovako kasno. Ajde molim te, (zove me iz toga grada) posto si ti ...(preskocicu komplimente) reci sto da cinim, jace je od mene... moram nesto, jer ovo se stalno ponavlja, evo me opet tamo, uzeo mi je i ove 4 plate sto sam ustedila, ostala sam bez icega. +...
    -Ja: Aha... dala si mu, znaci, 4 plate...
    -Ona: jace je od mene (ali suprotno od arogantnog glasa, ili glasa tipa "zar ti to vec nisam rekla") + ...
    Ja: cutim < --razmisljam o necemu: prije 4 dana sanjao sam san koji je, osim u samoj zavrsnici, cijelo vrijeme iste tematike koja se ovoj dogadja sa ovim, ali/samo drugi ljudi su u pitanju u tom snu, i druga mjesta. Ljudi-tog-sna (ovaj tip, njegova zena, i ova moja nesrecna drugarica, ali ne oni nego drugi ljudi kojima se isto to sve zbiva...) na koncu sna nalaze se na mjestu gdje ja ne bih volio da mi se nadje heroin (kad bi bas morao da ga imam, a to ne moram stvarno, ali eto...), tj. na poslednjem mjestu gdje bih ga u tom slucaju "sakrio". Na tom mjestu ovaj i njegova zena ubijaju nesretnicu. To - a to je, od kad sam prije nekoliko nedjelja od tad uzeo heroin PRVI san u kome glavna tematika sna nije bila to sto sam tad uzeo. I POSLEDNJI ako racunamo samo vrijeme do tog poziva,- tad je i poslednji. Ne daje li mu to sto se provukao izmedju silnih i nasilnih "heroinskih snova" nekakvu vaznost? Razmisljam da li da joj kazem taj san, u vidu poruke da bude oprezna, da se pazi... da se sto ne desi. Ja i ona vjerujemo u telepatiju (i to da ljudi nekad cak i nesvjesno komuniciraju tako) te bi pricanje ovoga sna mog za nju predstavljalo poruku upozorenja.
    - Ja: ...(pricam san, naglabam tumacenje)... ...bjez od tuda sto prije da te ne ubije. + ...
    ────────────

ŠTO NAM JE PROMAKLO:
    Trebalo je ovako:

-Ja: VIdi, sestro (uzrecica sestro, ne bukvalno sestra), sad i ne mozes nista, ali sledeci put kad te bude zvao, i kad to bude jace od tebe da odes tamo, i kad ti trazi pare, ti si zari Sv. Iglu (ja za drogu imam uzrecicu da je sveta, pa otuda sv.) u gresnu ruku, pa ce heroin biti jaci od tebe, a ne on ("i dobro znas da svi su smesni porkaj tebe") te mu onda... ne moram ti ni pricati znaces sama ti tad sve (polomi telefon, jer broj ti i ne zna na pamet (cim te zove retko), da ne bi mogao da te zove, a ti njega i ne zoves nikad, i vracaj se na voz.)
    ════════════

Dakle, da li bi trebao da se i PNS uvrsti u spisak poremecaja? (Od [P]oremecaj Zlo[n]eupotrebe [S]upstanci, ili samo [P]oremecaj [N]eupotrebe [S]upstanci.)

Zvanicna medicina nije mogla da pomogne ovoj djevojci povodom njenog problema... i dalje je to nešto "jače od nje", iako je posjetila brojne stručnjake. Preostalo joj je jedino da sledeci put proba ovo... A, zar ne?

(Ovo je, naravno, sve samo prica, realisticna fikcija, ali i dokaz za neke stvari.)
    Poslednji put ažurirao/la loraloralai : 08.01.2010. u 21:51

Slične teme

1. Poremećaj zloupotrebe supstanci
    Autor tgdanijela u forumu Psihologija
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 16.07.2010., 21:25
  2. POREMECAJ SNA??
    Autor studentkinja u forumu Zdravlje
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 29.03.2009., 15:35
  3. Gde mogu nabaviti neke od ovih supstanci
    Autor JoVaNNbG u forumu Razno
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 29.11.2008., 21:17
  4. Elektricna svojstva hemijskih elemenata i supstanci?
    Autor Me1 u forumu Prirodne nauke
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 29.08.2006., 00:01

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •