But, butkica - pečenje

Nozem napravim ureze, manje, u njih zabadam komadice belog luka, zatim ga dobro posolim, onako utrljam so, sipam vode, ne preko buta vec u sud u koji se pece, znaci pored buta, e sad dodash sev zacine josh koje volish, ali ja dodam samo komadice slaninice, isto tako "uguram" parcice slanine ureze u meso i nishta vishe.Prekrijem alu folijom i tako pecem na 150 stepeni , otprilike 2-2,5 sata, zatim otkrijem foliju , povecam na 200 temperaturu i ako nema dovoljno masnoce, dodam malo, pa se tako zapece.Ovako but moze da se jede vruc, onda ga isecem i vratim u tom saftu, a moze i hladan, izvadim na neku tacnu i kada se ohladi odlicno je kao hladno pecenje.Isto ovako radim i sa "vratom"
 
A mozes i prvo da ga skuvas, naravno stavis zacine koje volis i kad je skoro gotovo ubacis u zagrejanu rernu, prelijes uljem i peces dok ne dobije rumenu boju.Na kraju moze i da se "osmudi" kad se iznosi na sto.
 
Svinjski but u komadu,tezine 2-3kg.Kako ga ispeci,rerna,da bude socno a ima koricu.Zacini nisu problem,imam sve moguce i nemoguce.?


nemate pojam svi vi gore z:lol:z:lol:

evo kako

moze da mu se nareze kozica kao sah tabla premaze maslinovim uljem i utrlja morska so
pa u tepsiju stavite cetiri polovine veceg crnog luka u komadu i na njih postavite but. nema masnoce dodatne
onda u rernu na 150 stepeni 3 sata ne dirati !!!!!

vic je u slaboj vatri /zato je 150 stepeni/
i dugo pecenje
ipak naravno pratiti pecenje kako se ne bi prepeklo , kako bi ostalo socno :))
prijatno :)))

ja kad kuci u hlebnoj peci pecenm pecenje na drva, kozica bude tako hrskava i meso tako socno i peceno da pecenje secem tanjirom !!!!!

udarim ivicom tanjira po pecenju i secem ga u komade kao nozem !!!!
tako je hrskava kozica a unutra socno !!!!!!!!

sretna nova godina :zjelka2:

i pesma prigodna :
 
Proko ti pojma nemas.
Ja kad imam svinjski but od 3 kg. ne pitam za recept ispecem i to super, svako zna svoj ukus tako i pece. Moj sin da metnem 4 glavice crnog luka i da to vidi ne bi ni pogledao, a kamoli da jede.Sve je dobro pripremljeno ako odgovara ukusu onoga ko to jede.:zgrudvanje:z:girl:
 
sama kazes da ako odgovara ukusu onda je dobro, pa sta je onda problem???

luk je samo kao "podmetac" da se meso ne zalepi za tepsiju a moze /ko voli kao i ja/ da se iskoristi i za sos posle sa svom mocom koja se skupila

"ti kad imas but od 3 kg ne pitas za recept" ????????????
ja imam recept proveren u svim vrstima peci a ti ?

i ko onda nema pojma????
mozda se samo ne razumemo?

pozdrav za kumanovo /bio sam pre desetak dana kod kumova u ... kako se sad zove ulica a staro ime joj je 11 oktombri?/
 
Proko ocigledno da se ne razumemo, a ja lepo pisem srpski da me i bog razume.Diskutujem o ukusima!!! :zgrudvanje: Zato i jedemo razlicite stvari, zato postoje svakojake kuhinje, neke slane, neke slatkaste, neke sa mesom, neke bez.
Inace hvala na pozdravu, ulica se i dalje zove "11 Oktobar" nismo je menjali. :zpozdrav:
 

Back
Top