Šta čitaju vaši roditelji

Rado, mislim da izbor knjiga nema veze sa godinama. Jednostavno ljudi vole razlicite stvari.

To stoji! Ali, priznaćeš, malo je žena mojih godina koje vole SF, a omladina to obožava i preporučuje. Ja klimakterična, preferiram dramu, deca pričaju o omiljenoj lektiri koja je odavno iza mene. Plašim se, promaći će mi nešto što nikako ne bi smelo. Ne potcenjujem ničiji ukus, jednostavno posmatram i biram. Ipak sam ja deo gomile, a prevazišla sam period kada mi je bilo važno da iz nje štrčim.
 
...tata je zarazen sportskom literaturom jer je sportista pa mu je to deo doskolovavanja...kada uzme u ruke knjigu Federerov rad nogu ja umrem od smeha, 250 strana o nogama jednog coveka...no dobro to mu je posao...inace ponekad voli istorijske knjige posebno o Krstasima...Mama cita sta joj padne pod ruku, na putu do posla prolazi kraj Mamuta i kupi novo sa liste, dobro - lose nije bitno samo da je preporuka na poledjini knjige dobra...mislim da najvise voli ruske klasike ali ljusti top 10 IPS-a...
 
Knjige koje su poslednjih nekoliko meseci odusevile moju mamu:
Svet koji nestaje - Činua Ačebe (Dereta)
Zadnja stanica - Džej Parini (Dereta)
Deca ponoći - Ruždi
Pola žutog sunca - Čimamanda Ngozi Adiči (Laguna)
Moramo da razgovaramo o Kevinu - Lajonel Šrajver (Laguna)
Careva deca - Kler Mesud (Mono i Manjana)
Doba Šive - Manil Suri (Mono i Manjana)
Kamenje predaka - Aminata Forna (Mono i Manjana)


I tako dalje... da ne gnjavim više.
Trenutno čita "Vikend" Bernharda Šlinka i nije oduševljena (za razliku od "Čitača")
 
Vrlo interesantna tema (bar meni)...
Zakljucujem da :
-mame vise citaju:
-ako roditelji citaju.to rade i deca;
-roditelji i deca citaju razlicite zanrove;
-ocevi preferiraju sportsku literaturu...
-Radda65 nije bas zadovoljna sa dobijenim informacijamaz:)
A,ja - saram po zanrovima... trenutno me drzi tinejdzerska literatura (kraduckam iz decije sobe) - odlicna je za dobro raspolozenje:zskace:
 
Stekla sam utisak da je većina posetilaca ovog potforuma dosta mlađa od mene, pa dođoh na ideju da pitam kakva su interesovanja vaših roditelja, koji su mi generacijski bliži a možda nisu na Krstarici.
Unapred hvala svima koji bi eventualno odgovorili na temu.

kad je bila mladja citala je najvise knjige o kulturi, umetnosti pogotovo, istoriji, politici i sl...slikar je, a studirala je FPN...tako da je sve u vezi toga interesuje
a sad se uhvatila politike i ne pusta, mislim na knjige koje se bave tom tematikom, pa i po neka teorija zavere, opet vezana za politiku, i tako :aha:
nikad nije nesto bila luda za romanima, za razliku od mene :lol:
ovo pricam za mamu
cale je vec gutao romane najvise...vidi se na koga sam :lol:
 
Poslednja izmena:
Stekla sam utisak da je većina posetilaca ovog potforuma dosta mlađa od mene, pa dođoh na ideju da pitam kakva su interesovanja vaših roditelja, koji su mi generacijski bliži a možda nisu na Krstarici.
Unapred hvala svima koji bi eventualno odgovorili na temu.

Moj otac je citao sve (vaznije) knjige u vojsci, a ovako pamtim da je citao "Vreme smrti", "Korene", "Deobe" i "Voda nesto nosi" i "Samrtno prolece".

Moja majka samo "Strah od letenja".
 
Moj otac je citao sve (vaznije) knjige u vojsci, a ovako pamtim da je citao "Vreme smrti", "Korene", "Deobe" i "Voda nesto nosi" i "Samrtno prolece".

Moja majka samo "Strah od letenja".

Podsetila si me na mog tatu. I on je to isto kupovao i čitao kad sam ja bila tinejdžerka. Pored njega sam rano zavolela Zilahija (ali i Remarka, Hemingveja). Ćosića još nisam iščitala, nešto me mrzi, a i on mi je ostao od oca, koji ga je dokupljivao kako je šta izlazilo.
 
Poslednja izmena:
moj otac uglavnom neke vezane za politicku scenu srbije,kaad je bio mladji,koliko ja znam,voleo je krimice i vesterne(ukoliko se knjige sa kaubojima nazivaju isto kao i filmovi?:think:
a mama,ona doprema knjige od prijateljica,bude tu svacega,ali sada preferira da meni diskretno da do znanja koju bi knjigu volela da joj uzmem iz biblioteke:lol:
inace,moja majka je citala hari potera,nakon sto ja zavrsim sa njim,i hrabro odolevala podsmevanju svog supruznika,ni sin je nije stedeo:lol:
inace,sad sam duzna da joj nbavim "Crveni sator",msm da tako bese:lol:
 
moj otac uglavnom neke vezane za politicku scenu srbije,kaad je bio mladji,koliko ja znam,voleo je krimice i vesterne(ukoliko se knjige sa kaubojima nazivaju isto kao i filmovi?:think:
a mama,ona doprema knjige od prijateljica,bude tu svacega,ali sada preferira da meni diskretno da do znanja koju bi knjigu volela da joj uzmem iz biblioteke:lol:
inace,moja majka je citala hari potera,nakon sto ja zavrsim sa njim,i hrabro odolevala podsmevanju svog supruznika,ni sin je nije stedeo:lol:
inace,sad sam duzna da joj nbavim "Crveni sator",msm da tako bese:lol:

pozdravi mamu :zskace:
:lol:
 

Back
Top