Europsko prvenstvo u rukometu 2010 - Austrija

Car Zg

Iskusan
Poruka
6.456
http://www.euro2010.at/en/extras/tournament/browser/

Dakle za 10-ak dana počinje prvenstvo. Iz prvog dijela ždrijeba za polufinale kokuriraju Hrvati, Danci i Srbi (mada ne znam ko vam igra ko fali), a iz drugog (težeg) dijela ždrijeba mislim da Francuzi i Šveđani imaju nešto veće izglede od Španjolaca i Nijemaca. Favoriti za zlato Francuzi naravno.

Mi dolazimo sa podmlađenom ekipom, čak 4 debitanta i bez 10-ak ranije standardnih igrača (među kojima je i kapetan Metličić). Glavna mana Hrvatske je obrana, a prednost u odnosu na zadnja prvenstva par krila Čupić - Štrlek, kakve nismo imali od Smajlagića i Ćavara.
 
Care, super sto si otvorio temu, imam par pitanja za tebe. z:mrgreen: Nisam u prilici gledati ove tekme sa turnira u Austriji, pa me interesuje na sta lice ovi tvoji reprezentativci- mislim na igru. z:mrgreen: Kako su se snasli debitanti? I sta je sa Metlicicem, Spoljaricem i Dominikovicem? Lino ih se odrekao?

Dosta za pocetak. z:mrgreen:
 
Care, super sto si otvorio temu, imam par pitanja za tebe. z:mrgreen: Nisam u prilici gledati ove tekme sa turnira u Austriji, pa me interesuje na sta lice ovi tvoji reprezentativci- mislim na igru. z:mrgreen: Kako su se snasli debitanti? I sta je sa Metlicicem, Spoljaricem i Dominikovicem? Lino ih se odrekao?

Dosta za pocetak. z:mrgreen:

Štrlek je najjače lijevo krilo koje smo imali od Ćavara, mali je strašan. Golman (Čarapina ili Šego) prosječni, kao i svi naši golmani. Mataija i Marić su juniorski svjetski prvaci od prošle godine i neće imati neku minutažu. Obrana nam je zasada očajna, nemamo halfova za našu 3-2-1 jer se Lino odrekao ovih gore, petljamo nešto 6-0, 5-1, zasada je to jako slabo. I kronični je problem Balića i njegovog ega, ko da je cijela repka postala njegov taoc otkada više nije najjači. Više štete nego koristi, ali opet to je Ivano Balić...vidjet ćemo...na ovom turniru tak tak...

A na šta liče tvoji reprezentativci. Ima kakvih otkaza i pyzdarija?z:mrgreen:
 
  • Podržavam
Reactions: M-M
Moji reprezentativci ne igraju na EP-u. z:mrgreen: Navijam za tvoje. z:) I hvala na odgovorima, imam ja jos pitanja. z:mrgreen:

Znam da je Dominikovic bio povrjedjen, Metlicic nije puno igrao za klub, ali mi je opet cudno da ih Lino tek tako otpise. Je li bilo nekih sukoba sa njima? Od one price sa Dzombom nisam bas u toku s kim se jos zakacio. z:mrgreen: Za Balica se pisalo da ima neku povredu ledja? Je li Sola sad u stozeru reprezentacije kao trener golmana?
 
Srbija pobedila Sloveniju prilicno uverljivo u pripremama, videcemo sada dvomec sa Francuzima u Fracuskoj gde smo i sta smo. Ne mora nista da znaci i ako pobedimo ali tempiranje forme i stvaranje pozitivne atmosfere u ekipi je bitno jer je dosao novi trener koji je veoma iskusan. Cvetkovic je zapoceo neki posao i po meni ga odradio solidno jer je vratio ekipu u vrh svetskog rukometa gde realno i pripada, ali je imao i ogromne oscilacije na SP u Hrvatskoj pravdavsi se time da su igraci umorni? Kako nisu umorni igraci Francuske, Nemacke, Danske nego samo nasi? To je neko neiskustvo trenera i ta jalova objasnjenja mu zameram, a i neke padove u igri kada recimo izgubimo od Svedske sa 37:29 u borbi za sedmo mesto ili protiv Poljske katastrofalnih 35:23 (21:7), mislim da to jedna ozbiljna svetska ekipa to sebi ne sme da dozvoli. Videcemo da li ce Sead promeniti taj nas mentalitet ali se nadam boljem plasmanu u Austriji jer smo malo iskusniji za to prvenstvo u Hrvatskoj a i trener je odstranio dva igraca koja su ostarela i usporavala nasu igru iako su mnogo dali u predhodnom periodu.
Zao mi je samo sto Vujin ne igra jer on mnogo znaci na poziciji desnog beka ali sta je tu je, a i Milutin Dragicevic sto je napravio onu glupost na SP u Hrvatskoj i otisao iz reprezentacije samovoljno i zbog te gluposti tesko da ce igrati za Srbiju u skorijoj buducnosti. A pogledajte kako je gradjen da se covek uplasi od njega http://www.thw-provinzial.de/thw/gal1444.jpg
Sve u svemu videcemo kada pocne EP da ne pricamo previse da se ne bi neprijatno iznenadili, a kakav je rukomet danas sve je moguce.
 
Rukometna reprezentacija Srbije poražena je u Tulonu od Francuske rezultatom 27:24 (16:10) u pripremnoj utakmici za Evropsko prvenstvo u Austriji.

Drugi meč dva tima na programu je u utorak. Najefikasniji u našem nacionalnom timu bili su Ivan Nikčević sa šest, Momir Ilić i Alem Toskić sa po tri gola. Sa druge strane, olimpijske i svetske prvake predvodili su Karabatić, Gigu i Fernandes sa po četiri pogotka.

Izabranici Seada Hasanefendića su uspeli da ublaže poraz u drugom poluvremenu iako su u 25. minutu gubili čak sa devet golova razlike - 6:15. Do odlaska na odmor su uspeli da smanje na šest golova razlike (10:16), a u nastavku i da ga prepolove na konačnih 24:27.

Izvor B92
 
Rukometna reprezentacija Srbije savladala je olimpijskog i svetskog šampiona, Francusku, rezultatom 30:28 (17:12) u drugom pripremnom meču dva tima.

U prvoj utakmici dve ekipe, odigranoj u nedelju, Francuzi su slavili sa 27:24. To je bila pretposlednja provera izabranika Seada Hasanefendića pred Evropsko prvenstvo koje se održava u Austriji od 19. do 31. januara. Srbiju u subotu očekuje poslednji test sa selekcijom Egipta u beogradskom sportskom centru ’Šumice’ od 20.30 časova.

Izvor B92

Evropska kuća rukometa (EHF) odobrila je nastup desnog krila Milana Torbice za reprezentaciju Srbije, tako da je sada spisak od 26 igrača naše nacionalne za Evropsko prvenstvo u Austriji konačan i kompletan.

Na osnovu dokumentacije, utvrđeno je da Torbica nije nastupao ni za jednu drugu selekciju u svojoj karijeri, pa se s tim u skladu može registrovati za srpski nacionalni tim.

Na šampionatu Evrope rukometna reprezentacija Srbija je u grupi sa Islandom, Danskom i Austirjom, a sve utakmice igraće u Lincu.

Izvor Blic
 
Poslednja izmena:
Ja sam tek sada video da nije pozvan Rastko Nikolić :eek: ...takva ljudina i majstor na crti bio bi za svaku reprezentaciju suvo zlato ali izgleda ne i nama...zaista neshvatljivo z:((
Za Bojinovića i nisam začuđen što nije pozvan (iskreno ja bih ga i ranije odstranio) jer nisam pristalica takvih tipova igrača...i Momir Ilić da sam selektor (a nisam) kod mene ne bi imao mesta u reprezentaciji...to su sebični igrači tipa kao nekada Nedeljko Jovanović i takvi rukometaši pri padu igre svojim ponašanjem na terenu demorališu ekipu...njima je prepotentnost i nadmenost na prvom mestu...nema veze što su u svojim klubovima jedni od najboljih,jednostavno kao bivši rukometaš znam da takvi loše utiču na ekipu,pogotovu kada su u reprezentaciji zajedno iskusni igrači i mlade nade.
 
Ja sam tek sada video da nije pozvan Rastko Nikolić :eek: ...takva ljudina i majstor na crti bio bi za svaku reprezentaciju suvo zlato ali izgleda ne i nama...zaista neshvatljivo z:((
Za Bojinovića i nisam začuđen što nije pozvan (iskreno ja bih ga i ranije odstranio) jer nisam pristalica takvih tipova igrača...i Momir Ilić da sam selektor (a nisam) kod mene ne bi imao mesta u reprezentaciji...to su sebični igrači tipa kao nekada Nedeljko Jovanović i takvi rukometaši pri padu igre svojim ponašanjem na terenu demorališu ekipu...njima je prepotentnost i nadmenost na prvom mestu...nema veze što su u svojim klubovima jedni od najboljih,jednostavno kao bivši rukometaš znam da takvi loše utiču na ekipu,pogotovu kada su u reprezentaciji zajedno iskusni igrači i mlade nade.

Ratko a ne Rastko Nikolic. On vec ima dosta godina a i u zadnje vreme ne pruza dobre partije ni za klub a ni za reprezentaciju i zato i nije pozvan. Sead je zvao samo najspremnije igrace a Nikolic to nije. Kao sto smo videli iz njegove izjave jer nije pozvan jedva je cekao da se otkaci od reprezentacije samo je trazio povod za to. Sto se tice Bojinovica on je bio igracina i znao je da podigne publiku na noge, po meni on je kao Vlade Divac u kosarci znaci veliki motivator. Ali svemu dodje kraj pa tako i njemu jednostavno suvise je trom a u modernom rukometu se to ne prasta.
Sto se tice Momira sta reci o igracu koji daje najvise golova u najvecem klubu na svetu? Covek moze da resi ono sto drugi ne mogu i kao takav nam treba i nije istina da je prepotentan i nadmen da je takav ne bi ni igrao za reprezentaciju. Sto se tice Nedeljka Jovanovica on je bio najbolji svetski igrac a to ne moze da bude svako ko uhvati loptu u ruke i izadje na tarafleks. U svakoj ekipi postoje igraci koji ulaze srcem i sa malo vise emocija a jedni od tih su bas taj Nedeljko i Ilic i zato im tesko pada kada gubimo. Takvi igraci nam trebaju oni koji igraju srcem za svoju zemlju takav je bio i Bojinovic ali jednostavno vise ne igra na visokom nivou a za Srbiju mogu da igraju samo najbolji.
 
Ma ajde on je i u reprezentaciji u svakoj utakmici najbolji strelac sto dovoljno govori o njegovim kvalitetima. A ako mislis da znas bolje od Seada i trenera Kila onda su trebali tebe da postave za selektora :)

Pa šta ako je jedan od najboljih strelaca...to ne govori i da je najbolji.
Kvaliteti se ne pokazuju samo golovima već i kompletnim zalaganjem na terenu...recimo u odbrani koja je više od pola dobijene utakmice je teška rupa i totalno je nezainteresovan (kao i N.Jovanović) sa spuštenim rukama i kao da jedva čeka da krene u napad...takva igra pojedinca ili još jednog u odbrani nas sigurno vodi u poraz.
I šta onda..."dao je naviše golova" z:(( ...j.beš tvoje golove kada si upropastio utakmicu tamo gde smo trebali da ih dobijemo-odbranom...mi igramo inače odličnu odbranu sa odličnim kretanjem i preuzimanjima igrača ali to izgleda ne važi i za Ilića jer je on "zvezda" tima i bajo ej,dolazi iz Kila...zab.le me odakle dolazi,takvih sam se nagledao "iz velikih klubova" koji su upropastili reprezentaciju...igrači kao što su Anđelković i Šešum trebaju da budu nosioci naše igra a ne nadmeni Ilić.
Ne treba biti selektor da bi se ovakve očigledne situacije videle.
 
Pa šta ako je jedan od najboljih strelaca...to ne govori i da je najbolji.
Kvaliteti se ne pokazuju samo golovima već i kompletnim zalaganjem na terenu...recimo u odbrani koja je više od pola dobijene utakmice je teška rupa i totalno je nezainteresovan (kao i N.Jovanović) sa spuštenim rukama i kao da jedva čeka da krene u napad...takva igra pojedinca ili još jednog u odbrani nas sigurno vodi u poraz.
I šta onda..."dao je naviše golova" z:(( ...j.beš tvoje golove kada si upropastio utakmicu tamo gde smo trebali da ih dobijemo-odbranom...mi igramo inače odličnu odbranu sa odličnim kretanjem i preuzimanjima igrača ali to izgleda ne važi i za Ilića jer je on "zvezda" tima i bajo ej,dolazi iz Kila...zab.le me odakle dolazi,takvih sam se nagledao "iz velikih klubova" koji su upropastili reprezentaciju...igrači kao što su Anđelković i Šešum trebaju da budu nosioci naše igra a ne nadmeni Ilić.
Ne treba biti selektor da bi se ovakve očigledne situacije videle.

Pa zbog odbrane je pozvan Lapcevic da popuni rupe. Mora da se zna ko sta igra u reprezentaciji. Ilic je tu da pravi razliku u napadu. Ne ocekujes valjda od prvog strelca da igra i napad i odbranu a da ostane svez kao kupus do kraja utakmice.
Kad bi se i fudbal tako igrao kao sto ti pricas, recimo Inzagi da se vraca na svoju polovinu da oduzima lopte i da trci do protivnickog sesnesterca da da gol. Zato i postoje specijalisti za odbranu i napad. I Lapcevic je nekada bio prvi strelac u nasoj reprezentaciji ali jednostavno vise nije onaj suter kao sto je bio i specijalizovao se covek za odbranu gde mu nije potrebna tolika pokretljivost kao u napadu i zato tu igra Ilic koji se mnogo bolje krece.
I ja uopste ne vidim kada se Ilic toliko hvalio da je neka zvezda ti si to umislio. Skromnijeg coveka u zivotu nisam video, toliko se ponasa normalno na terenu da je to cudo. Pa pogledaj mu dres u svakoj utakmici kada igra za reprezentaciju on se mokar od glave do pete i uvek iscepan jer na njemu prave najbrutalnije faulove i da li si negde procitao da se zalio na to?
Kako moze Andjelkovic da ti kreira igru kad je fizicki mnogo slabiji od bilo kod naseg beka? Pa nije on Balic ***. Ajde Sesum je mlad i brz i ima visinu pa i sut sa distance a od svega toga Andjelkovic ima samo brzinu. Ne kazem da je los igrac naprotiv on je jedan od mojih omiljenih igraca ali ja opet kazem objektivno da nema kvalitet da bude centralna figura, dok je Vujin druga prica on bi to mogao da bude ali necemo o njemu jer njega nema.
U svakom slucaju imas cudan pogled na rukomet ali to je tvoje misljenje iako se ne slazem sa njim. Videcemo uostalom, vec sutra pocinje EP pa cemo videti ko je bio u pravu. Mozda niko.
 
Dotakao si se i Lapčevića...tu bi tek bilo rasprave ali stvarno da stavimo ti i ja tačku na ovo jer sigurno se ne bi složili oko 90% stvari...možda i jesam malo oštriji ali za 25 godina aktivnog igranja rukometa i imam pravo da kažem i iznesem ove zamerke jer u dušu poznajem ovaj sport...jednostavno,različite poglede i shvatanja imamo na ovaj prelep sport.
 
Dotakao si se i Lapčevića...tu bi tek bilo rasprave ali stvarno da stavimo ti i ja tačku na ovo jer sigurno se ne bi složili oko 90% stvari...možda i jesam malo oštriji ali za 25 godina aktivnog igranja rukometa i imam pravo da kažem i iznesem ove zamerke jer u dušu poznajem ovaj sport...jednostavno,različite poglede i shvatanja imamo na ovaj prelep sport.

To sam i ja rekao. Sto se tice Lapcevica i meni bas nije jasno ali valjda Sead ima neku svoju viziju. Ne bi dzaba bio trener u najjacoj ligi na svetu, valjda vidi nesto sto nas dvoje ne vidimo. Uostalom videcemo sutra gde smo i sta smo u svetu rukometa.
 
Poslednja izmena:
Mi izgleda krećemo bez 2 prva lijeva vanjska Valčića i Lackovića. Sreća da smo tu jaki sa Vukovićem iz Gummersbacha i Bičanićem iz Ademar Leona pa bi se trebalo nadomjestiti dok se ne vrate poslije 1. faze.

ko vam ostade od pre par godina? samo Balic?
doduse Lackovic igra ispod nivo vec poslednje 3 godine, ako ne gresim
rukomet je jedini sport gde volim da vas gledam

poceli nasi protiv Islanda, za sad smo u grcu z:(
 
Ukljucio sam se na pola prvog poluvremena i igra je uzasna. Sve vreme igramo sa igracem manje i svaki napad ide sa bekovske pozicije gde sutiraju Ilic, Sesum, Stojanovic pa koja lopta prodje. Pivot kao da ne igra a krila pogotovo Kojic ne ume da da gol sa svoje pozicije i kad ima i do 4-5 metra slobodno oko njega. Blagi uzas!
Jedina svetla tacka Stanic.
 

Back
Top