EPS misli da je iznad svih nas

Браво !


Када би се просветари више позабавили "науком" а мање монополисањем , верујем да би и народ другачије гледао на њих али да је правде па да их СВЕ ђутуре избаце са посла и запосле неке друге, свежије , скромније и заинтересованије за посао и децу коју треба да поучавају не би нам ни омладина била неписмена као уосталом и бар 50% њих, тих просветара.

Jednom recju, svece!!! z:D
Nema prosveta monopol, eno ti privatni univerziteti, platis (debelo) i ocas posla dobijes diplomu, kojom mozes da obrises dupe. Zna se ko se skoluje na raznim Singidunumima i Magatrendima. Misice i lezilebovici...
 
Poslednja izmena:
u svim normalnim drzavama , radnici u privatnom sektoru imaju 30-40% vece plate nego u sto ih imaju radnici u drzavnom.

sto znaci da bi ako su prosek plate u privatnom sektoru 20.000 vi u drzavnom ne bi trebali da imate vise od 15.000 prosecno.

Samo sto kod nas privatnici koriste bedu ovu koju su vlasti stvorile u drzavi i veliku nezaposlenost i tu malodusnost i manjak samopostovanja kod naroda pa im daju plate od 15000. Posto eto uvek ce naci neku budalu ili sirotana koji ce prihvatiti da radi za te pare.
 
Ko ocekuje??? Pa ja ti kazem lepo. Sta tebe briga sto tamo neki radnici EPS-a ili bilo koji drugi se bore za svoja prava i svoj bolji zivot. Nego lepo sestro bnori se i ti. Lepo u strajk i trazi da imas 50000 dinara recimo ili vise. A mogla bi to ova drzava da ti da samo da nisu ovakvi lopovi na vlasti koji kradu i tvoj novac a i od ostatka naroda pa zato ti eto imas recimo tih 30000.

Umesto da se divis svakome ko pokusava da u ovoj lopovskoj drzavi se izbori da bude posteno placen za svoj rad ti ga pljujes.

ej bre ona koja radi 12 sati nedeljno efektivno i ima vise od 6 meseci godisnjih odmora i slobodnih dana godisnje, i ima platu od 40.000 dinara se buni sto neko tamo ko radi 40 sati nedeljno iliti 3 puta vise od nje , i nema ni zimski ni letnji raspust ni bozicni ni uskrsnji raspust, prima eto 50.000 dinara....


smesno
 
upravo tako.

ona u prosveti radi efektivno 3 dana u nedelji po 4 sata, ima 6 meseci godisnjeg odmora, i prima za to 40.000 dinara platu! a buni se sto neko ko radi 8 sati 5 dana u nedelji, i ima manje od mesec dana odmora prima 50.000 dinara!

pa po toj logici ona bi trebala da prima maksimum 20.000 sobzirom koliko malo radi i koliko ti prosvetari nista konkretno tu decu ne uce!

Ako je sve tako divno i krasno, pitam se sto ne idete u prosvetu. I onaj ko se tu zaposli, grebe i rukama i nogama da se dokopa neke firmice.
 
Poslednja izmena:
Jednom recju, svece!!! z:D
Nema prosveta monopol, eno ti privatni univerziteti, platis (debelo) i ocas posla dobijes diplomu, kojom mozes da obrises dupe. Zna se ko se skoluje na raznim Singidunumima i Magatrendovima. Misice i lezilebovici...

Pa ovaj krem srpskog drustva koji se nakrao u zadnjih 20 godina tu skoluje svoju retardiranu decu. Tj tu im nabavlja diplome da bi posle mogli da ih ubace negde preko veze ili da se hvale kako im je dete intelektualac
 
Samo sto kod nas privatnici koriste bedu ovu koju su vlasti stvorile u drzavi i veliku nezaposlenost i tu malodusnost i manjak samopostovanja kod naroda pa im daju plate od 15000. Posto eto uvek ce naci neku budalu ili sirotana koji ce prihvatiti da radi za te pare.

veruj druze u vecini privatnih firmi se daju takve plate jer se nema za vise a ne zato sto je gazda prljavi kapitalista koji izrabljuje radnike.

vecina firmi su mala i srednja preduzeca sa do 10tak zaposlenih , dok tog izrabljivanja imas samo u velikim firmama.
 
Нека се неко од вас распита како се понашају они крвници на Заводу за запошљавање и то сви одреда.

Онакво ниподаштавање, понижавање и опхођење према људима који су не својом вољом и због незнања или нестручности остали без посла је толико срамотно и испод сваког нивоа људскости да човеку не преостаје ништа друго до да им пожели да се и сами нађу са ове стране шалтера тј. без посла .

Ја лично не знам никога и нисам чуо за случај да је тај биро некоме пронашао посао.
Замисли само како се осећа онај који проведе у чекаоници бироа малте не оно време колико је радно време запослених у бироу,пошто им је тамо радно време 5-6 сати,барем је тако било када сам ја имао потребу да због оверавања здравствене књишице боравим у тој институцији.
 
Ako je sve tako divno i krasno, pitam se sto ne idete u prosvetu. I onaj ko se tu zaposli, grebe i rukama inogama da se dokopa neke firmice.

pa ko ne ide? pa za prosvetu su ti redovi za zaposljavanje veci nego nekad redovi za mleko.

jer u srbiji gledano prema radnom satu - nema bolje placenog posla od prosvete

svako ko je mogao se zaposlio u prosveti,. evo moj komsija koji je zavrsio ETF, nije trazio posao u elektrodistribuciji nego se zaposlio kao profesor u tehnickoj skoli.

to ti pokazuje da je mnogo lakse i lepse a i isplativije raditi u prosveti nego u elektrodistribuciji
 
Sindikat EPS ne odustaje od zahteva za povećanje mase zarada za 20 odsto, a uskoro bi im se mogli pridružiti i članovi Konfederacije slobodnih sindikata koja okuplja radnike drugih velikih državnih firmi, pišu Novosti.

Taj list navodi da u Vladi Srbije na pitanje hoće li izaći u susret zahtevima zaposlenih u EPS i ostalim državnim firmama odgovaraju podacima o zaradama u ovim kompanijama.

Rasponi bruto zarada u JP EPS u prošloj godini kretali su se od 34.250 dinara do čak 493.228 dinara, koliko iznosi najviša zarada u ovoj kompaniji, rečeno je Novostima u Vladi. List piše i da je, pri tom, prosečna neto zarada u EPS prošle godine bila 51.146 dinara.

Prema usvojenom planu za 2010, najviši nivo neto zarada imenovanih, odnosno izabranih lica, predviđen je u rasponu od 442.034 do 471.826 dinara za generalnog direktora, do 406.361 dinara za njegovog zamenika, dok je za direktore privrednih društava namenjena mesečna zarada od 354.719 do 378.192 dinara! Ovakvu odluku doneo je Upravni odbor EPS još 11. marta prošle godine.

Prosečna zarada u EPS, inače, skoro je na nivou one koju primaju zaposleni u "Telekomu Srbija"
, a koji, da podsetimo, za razliku od EPS, imaju žestoku konkurenciju u čak dva privatna mobilna operatera.

Poređenja radi, Srbijagas ima prosečnu zaradu od 50.682 dinara. Takođe, plate zaposlenih u EPS danas su u proseku čak za 15 hiljada dinara više nego radnika PTT, firme koja je jedna od retkih državnih kompanija koja radi sa profitom.

Zaposleni u državnim firmama, da podsetimo, već drugu godinu dele sudbinu državnih činovnika i penzionera, odnosno prihodi su im zamrznuti na nivou iz januara 2009. godine.

Posle godinu dana primene ove, kako se u prvi mah činilo, diskriminatorske odluke, čini se da je upravo zamrzavanje ličnih dohodaka u javnim preduzećima učinilo da zaposleni čiji je poslodavac država značajno bolje prolaze nego oni koji rade za privatne vlasnike.

Poslednji statistički podaci, naime, kažu da je prosečna plata zaposlenog danas u privredi i nominalno i realno pala i da iznosi neto svega 29.172 dinara.

Dakle...
Gospoda iz EPS-a traze povisicu od 20 %, topli obrok od 5000 d i regres.
Mislim da te dzabalebarose iz monopolskih firmi treba najuriti, pa onda prodati privatniku. E, da vidimo kako ce onda da se ponasaju.

Нећу спомињате имена,али само да кажем да је један мој познаник,министар у покрајинској влади запослио сина у ЕПС-у који нема адекватну школу да тамо ради и који сада тамо седи,џебалебари и прима плату.

Није проблем у ЕПС-у.ЕПС је систем који се никада не сме продати,јер је то јавно добро и јавни сервис грађана Србије,него је проблем у онима који управљају њиме,а то је ЕУропска криминална власт.
 
ej bre ona koja radi 12 sati nedeljno efektivno i ima vise od 6 meseci godisnjih odmora i slobodnih dana godisnje, i ima platu od 40.000 dinara se buni sto neko tamo ko radi 40 sati nedeljno iliti 3 puta vise od nje , i nema ni zimski ni letnji raspust ni bozicni ni uskrsnji raspust, prima eto 50.000 dinara....


smesno

Koliko ti radis, s obzirom da letujes u hotelima 5*, klopas u fensi restoranima, a visis 24 h na ovom forumu. Osim ako ti ovo nije radno mesto... ups... ako ovo nisu tri radna mesta...(24 h : 3 = 8h).
 
Ako je sve tako divno i krasno, pitam se sto ne idete u prosvetu. I onaj ko se tu zaposli, grebe i rukama inogama da se dokopa neke firmice.

Pa nije to bas tako.

Evo prijateljica jedna moja iz Subotice radi kod nekog privatnika i pokusala je da se ubaci u neku srednju skolu ekonomiju da predaje posto ima ekonomski fax. I otvorilo se jedno mesto cak se njen cale raspitivao kod nekog lika za neku vezu ali ovaj mu je rekao da se dzabe cima posto je to rezervisano za neku kojoj je gradonacelnik SU veza.


Generalno kad se pogleda stanje u drzavi raditi u prosveti je i pored svega super.Radis u toplom,drzavna plata,prijavljen sve po propisima,nije nista tesko samo ako imas zivaca sa decom. Mozda mislim da je malo lakse muskarcima to danas raditi zbog nevaspitane dece nego zenama ali u sustini to je cak sjajan posao kakvo je stanje u drzavi.
 
Pa ovaj krem srpskog drustva koji se nakrao u zadnjih 20 godina tu skoluje svoju retardiranu decu. Tj tu im nabavlja diplome da bi posle mogli da ih ubace negde preko veze ili da se hvale kako im je dete intelektualac

Tacno tako,i njihov mali slatki s(malo s)ingidunumski(Cumetski) intelektualac ce da se zaposli u tatinoj firmi,i pricac kako je uspesan i mnogo dobar lik i super..

A za temu,svi treba da imaju plate po 1500 evra,sto se mene tice! Ali ne sada i ne u ovom trenutku! Doci ce nasih 5 minuta,nekad.
 
Pa, rekoh da ti je radno mesto na forumu i nije 10 sati, nego 24 sata. z:mrgreen:

forum mi upravo i sluzi za ubijanje vremena na radnom mestu od jedne do druge musterije.

ne razumes ti to kako je, uvek si bila na drzavnoj sisi.

a ja bi se inace uvek menjao sa tobom.

sta , da radim u prosveti to bi mi bilo ko neki hobi a pored toga mogao bih da radim ne jos jedan nego jos dva posla.

drugi je problem sto ste vi prosvetari lenstine, pa necete da radite jos jedan posao osim tog prosvetarskog i ako imate vremena da radite jos najmanje 2.
 
Ajde kad smo kod privatnika..

Pekar u mom kraju(jaka firma ipak),ima i mlin svoj,i svasta nesto.. Ima oko 120 zaposljenih radnika,od cistacica,preko pekara do vozaca..

Radi mi stric tamo pa zato znam plate,recimo pekar ima oko 40.000,vozaci 30-32.000,ali niko nema ispod 25.000,i to je samo par njih valjda..

Radi se po 8,nekad pola sata duze..
Ali razbija covek od posla,svaka mu cast. I fazon placanja mu je koliko radis tolika i plata,mozes ti i 3 smene da radis ako izdrzis z:)
 
Malopre rece da nema para da im daje vise od 15 'iljadarki plus sto se skoro hvalio kako ne placa porez. z:(

ja sam rekao da vecina vlasnika firmi nema jer je 70% firmi u srbiji u blokadi. ja nisam u blokadi ja spadam u onih 30% srecnika sto im firme nisu unistene u kreditima i propale.

a sad sto ti prosvetarko ne znas ni da procitas onos to ja napisem to je tvoj problem.

a plate u privatnom sektoru i jesu tako male jer vlast otima nama koji zaista nesto radimo u ovoj drzavi i daje vama debelguzim budzetskim parazitima , koji radite celog zivota manje od porodilja na trudnickom.
 

Back
Top