TMF

sanja293

Zainteresovan član
Poruka
287
Za sve kolege koje studiraju tehnologiju i metalurgiju ili nameravaju da studiraju...Interesuju me sva iskustva...U vezi posla,u vezi predmeta,profesora,ispita...
Pisite ljudi...z:poz:
 
Nije lose na TMF-u ;) Ja evo na tom faksu godinama ;) Faks je tezak ali zanimljiva je to profesija, profesori su u principu ok, ne "lete previsoko". Trenutno najveci problem po mom misljenju je to sto jos uvek mnoge stvari vezano za stari, novi zakon i "izmiksani"zakon (kome pripadam) nisu definisane pa tu dolazi do problema :confused:
A za posao cemo videti, teska posla u Srbiji ako se nesto ne promeni ovde uskoro.

Pa zar stvarno nema jos ljudi sa TMF-a na Krstarici? :think:
 
Nije lose na TMF-u ;) Ja evo na tom faksu godinama ;) Faks je tezak ali zanimljiva je to profesija, profesori su u principu ok, ne "lete previsoko". Trenutno najveci problem po mom misljenju je to sto jos uvek mnoge stvari vezano za stari, novi zakon i "izmiksani"zakon (kome pripadam) nisu definisane pa tu dolazi do problema :confused:
A za posao cemo videti, teska posla u Srbiji ako se nesto ne promeni ovde uskoro.

Pa zar stvarno nema jos ljudi sa TMF-a na Krstarici? :think:

Ima z:lol:
 
Sry, pravo da ti kazem, smaralo me da citam...JA iskreno nisam nesto odusevljena, zapravo , razocarana sam faxom jer sam ocekivala nesto vise...e sada, to je moje iskustvo..
 
Sto se mene tice mene je ovaj interesovao...Profesori na katedri su svi extra,i mene je zanimao bas ovaj smer...Pored neorganske tehnologije moje opcije su bili smer zastite zivotne sredine i tehnologija materijala...Pa kontrola je ok samo sto je ja nisam razmatrala zbog profesora na toj katedri koji mi se nikako ne svidjaju:confused:
 
Druga. Kakav je tvoj smer i sta mislite o kontroli kvaliteta? Koji je uopste najbolji smer?

NHT je odlisan smer, veoma interesntna materija. Recimo, BIB, FI i HI nisam razmatrala uopste. Eventualno materijali i zastita. Kod nas ima malo ljudi, sto je dobro a i profesori su skroz ok.

Kontrola... Nisam odusevljena ekipom na katedri.
 
Mene u sustini ne zanima koja je ekipa, preofesora i kretena imas na svakoj. Sta je najisplativiji smer u smislu da ces sigurno naci posao? OHT sigurno a cula sam i da su kontrolori sada trazeni. FI je sranje, jer uvek postoji jaca farmaceutska tehnologija na farmaciji, Zastita je takodje sranje jer sada svaki fax prirodnih nauka ima zastitare, jedina razlika je u nazivu smera, a i ekoloska svest u ovoj zemlji nije bas na nekom nivou..Hemijsko procesno je vise masinski smer tako da, to nije interesantno..
 
Mene u sustini ne zanima koja je ekipa, preofesora i kretena imas na svakoj. Sta je najisplativiji smer u smislu da ces sigurno naci posao? OHT sigurno a cula sam i da su kontrolori sada trazeni. FI je sranje, jer uvek postoji jaca farmaceutska tehnologija na farmaciji, Zastita je takodje sranje jer sada svaki fax prirodnih nauka ima zastitare, jedina razlika je u nazivu smera, a i ekoloska svest u ovoj zemlji nije bas na nekom nivou..Hemijsko procesno je vise masinski smer tako da, to nije interesantno..

U principu ne mozes da znas 100% koji smer ti nudi najvece sanse, pogotovo sada kada je kod nas industrija u raspadu (ako si mislila na Srbiju). A koliko znam"napolju" ima dosta ponuda za tehnologe.
 
ima li neko da podijeli iskustva sa fizikom na fakultetu???? ja planiram da upisem smjer biohemijski inzinjering i biotehnologije pa bi svaka informacija dobro dosla :)
 
ima li neko da podijeli iskustva sa fizikom na fakultetu???? ja planiram da upisem smjer biohemijski inzinjering i biotehnologije pa bi svaka informacija dobro dosla :)

ne upisuj BIB ako mislis da ostanes u srbiji.... HI, OHT ili NHT su pravi izbor :) sve ostalo je sviranje u frulicu :)

fizika je mnogo manji problem od mate i hemije na prvoj godini :)
 

Back
Top