Koji album ???

gaul

Početnik
Poruka
4
Pozdrav,

Nov sam u svijetu filatelije i numizmatike i treba mi par savjeta. Pa ako želite da podijelite iskustvo samnom.

Naime, koji albume da nabavim ?

Da li gotove albume (sa oštampanim stranicama) ili one ''druge'' koji imaju one zaštitne trakice ?

Da li sam da pravim albume (to sam negdje pročitao) da štampam na listove...

I kako se koriste hawid trakice ?

I ima li neko iskustvo sa albumom za markice ''Shaubek'' od 64 stranice, da li je dobrog kvaliteta ?

I koje da koristim sa crnim stranama ili bijelim stranicama ?

I ako sam zaboravio da pitam nešto bitno, a vi znate da je bitno....recite

Naravno i sa albumima za notafiliju i numizmatiku...bilo šta da bih trebao da znam

HVALA

Ah da...da li u CG ima neko udruženje filatelista, ili numizmatičara, ili da se kupi negdje pribor...opet ako neko zna :)
 
Poslednja izmena:
Pazi, lep i koristan pribor ne mozes naci ni u Srbiji a kamoli u Crnoj Gori...Mislim da je za numizmaticki pribor najbolje otici u Nemacku...
E sad, ne bih mogao da ti delim neke extra savete jer sam i ja pocetnik, mozda ima godinu i po dana kako se bavim numizmatikom ali za to vreme sam dosta stvari naucio...Ja licno kupujem papire i kartoncie pa sam pravim album, nekako mi je sladje da sam pravim i da se bakcem oko toga nego da kupim sve gotovo...Ne znam koji je abum najbolji ali mogu ti udeliti jedan savet koji je jako jako koristan, a to je da prvo skupljas jedan period novca ili markica pa da postepeno prelazis na drugi, ne treba skupljati sve od jednom...Jer kao sto rece jedan forumas, sakupljanje moze trajati vecno...PozZz
 
Pazi, lep i koristan pribor ne mozes naci ni u Srbiji a kamoli u Crnoj Gori...Mislim da je za numizmaticki pribor najbolje otici u Nemacku...
E sad, ne bih mogao da ti delim neke extra savete jer sam i ja pocetnik, mozda ima godinu i po dana kako se bavim numizmatikom ali za to vreme sam dosta stvari naucio...Ja licno kupujem papire i kartoncie pa sam pravim album, nekako mi je sladje da sam pravim i da se bakcem oko toga nego da kupim sve gotovo...Ne znam koji je abum najbolji ali mogu ti udeliti jedan savet koji je jako jako koristan, a to je da prvo skupljas jedan period novca ili markica pa da postepeno prelazis na drugi, ne treba skupljati sve od jednom...Jer kao sto rece jedan forumas, sakupljanje moze trajati vecno...PozZz

Jovke, ko ti kaže da ne možeš da nađeš u RS i CG? možeš i to vrlo jeftino i šta ti duša poželi...ako neko ne može, ne znači da ga nema
 
SJK.jpg
 

Back
Top