Za ljubitelje zippo upaljaca

Pozdrav ljubitelji zippo upaljaca!!! Interesuje me misljenje kolekcionara i ljudi koji se stvarno razumeju u ovu temu o ovom mom upaljacu.
Inace, imam problem kao jos neki ovde, prvo je ispala osovinica, a kasnije su pukle i 2 sarkice. Rado bih ga popravio i nastavio sa zadovoljstvom da ga koristim.
Pozdrav.
cgy2q
bOlZg.jpg

NrV97.jpg
 
@ CiliZIPPO:
Pozdrav, upaljač je jubilarac za 50 godina Zippa. Po kodovima sa donje strane i obliku vidim da je replika iz 1937 godine (original Zippo, napravljen po modelu za 37-mu). Što se tiče osovine, to nije problem, ali šarkice jesu. Ne možeš samo da ih vratiš pošto su iz jednog dela sa telom upaljača. Ja sam uspeo da popravim jedan sličan problem na jednom baš vrednom upaljaču, a iskoristio sam jedan jefitini Zippo, odsekao šarkice sa malo metala iz kućišta i zalepio na polomljeni. Jako je pipavo i meli je uspelo tek posle par sati probavanja, proba, pokušaja i promašaja. Naravno, nije ko novo (poklopac ima veoma mali zazor od oko pola milimetra sa strane šarkica, ali otvaranje/ zatvaranje radi potpuno normalno. Javi ako ti treba detaljniji opis ili slike.
Pozdrav,
 
ljudi kazite mi kako da provalim koja je razlika izmedju rimskih brojeva i obicnih brojeva ispod zippo upaljaca tipa J je mesec oktobar a 08? a rimski VI.V,VII itd?
Imaš na predhodnoj strani foruma moje objašnjenje za rimske brojeve. Arapski brojevi su od 2001. godine (oznaka 01), pa nadalje. Ima i jedan izuzetak, a to je 2000. godina gde su neke serije imale obe oznake (2000/XVI)
799px-Zippo_2000_XVI_B.jpg

Pozdrav,
 
@Giurra
Hvala puno na pomoci, bas sam se mucio da rastumacim. Znam da je upaljac sa pocetka '90.-tih ili kraja 80.-tih donet iz Italije i da je poprilicno bio skup, sa sve original kremenjem, benzinom i fitiljima koje imam jos uvek.
Mislim da bi mog oca, kao i mene, bas zanimalo jos detalja u vezi njega. Ukratko jedna situacija u vezi ovog upaljaca gde smo skontali da je bas vredan. Na letovanju u Grckoj, ne znam u kom gradu, Solun ili Paralija, posetili smo specijalizovanu radnju za zippo i lik koji je tamo radio sa ponosom pokazuje neke svoje kolekcije i otac vadi ovaj upaljac i kaze "nemas ovakav". Prodavcu se menja pogled i lice i pocinje da nudi 100 DEM i bilo koji upaljac iz radnje, nama tad nije bilo do para i cale ga iskulirao.
Uglavnom, ne bih slao ko zna kome preko neta ovaj upaljac na popravku, ali bi nam porodicno bas znacilo kad bi ga osposobili.
Pozdrav,
 
Nema na čemu. Inače, klub Zippo kolekcionara Srbije priprema sajt i baš je jedna od stranica koju ja pravim o Zippo kodovima i oznakama sa donje strane. Plus, priprema se posle toga i detaljni opisi svake od generacija sa promenama na kućištu, ulošku, amblemima...
Sajt nije još uvek gotov, ali se očekuje u narednih par nedelja. Spremaju i prikazi upaljača sa galerijama slika, istorijatom Zippa, "gde kupiti" itd. Biće jako zanimljivo.
Što se tiče eventualne popravke mislim da ti izbor jako sužen i to: slanje u Zippo (jako skupo pošto moraš da ga šalješ u Bradford), slanje u Nemačku gde imaju isto ovlašćen servis (isto skupo) i da ga nosiš u Knez Mihajlovu (ne znam tačno gde, moraš da se raspitaš) i to nije ovlašćen servis i naplatiće ti popravku. Ovlašćeni servis za Zippo u Srbiji ne postoji, a ovlašćeno predstavništvo za Srbiju je Europen (njihova adresa je na Zippo-vom spisku predstavništva). Nažalost od njih nikakve vajde pošto posle nekoliko pokušaja kontaktiranja u vezi kolekcionarskog kluba i popravki se nisu udostojili ni da odgovore. Ukratko, od njih mrka kapa. Mislim da ti je najbolja varijanta da probaš sa ovim majstorom iz Knez Mihajlove samo malo proguglaj o adresi. Ja sam ga jednom našao, ali to je bilo davno i ne sećam se detalja...
 
ZIPPO-vci ćao. Evo još jednog zaljubljenika u ZIPPO upaljače. Za sve one koji imaju bilo kakav problem sa ovim divnim upaljačima informacija da je ovlašćeni zastupnik kompanije ZIPPO u Srbiji firma "Europen Trade" iz Beograda,Trg Republike 3/5, i kod njih možete rešiti svaki problem, ljudi su ok. Inače garancija na njih je doživotna.

Exej, hvala na informaciji... Mozes li mi molim te reci da li se, i koliko placa, jer koliko mi je poznato, njihov servis je besplatan, ali ipak, u Srbiji smo... I da li je potrebno nesto od papira koji idu uz original upaljace, jer imam neke mnoooooogo matore, originale, al' bez papira. Hvala :)
 
Bio sam do Europena i jedino što nude je da zamene unutrašnjoj upaljača za dž. Što se tiče kućišta su mi rekli da mora da se šalje u najbliži Zippo Clinic koji je u Nemačkoj, naravno uz moje plaćanje poštarine. Da li neko zna nekog majstora koji to popravlja ovde?
 
Pozdrav, evo i mene, novim u ovim vodama...
Naleteo sam na upaljac sa sledecim oznakama
Hvataj11.jpg

Sliku dela koji se puni, cekam, pa kada stignem, izbacicu i njega. Upaljac ima oznaku Marlboro na sebi, deo koji drzi kremen je od mesinga...
Da li neko moze da mi kaze, da li je ovo original?
 
Pronasao sam jedan zippo na polici, da ga moji ne koriste i pomislih: "Ne treba da dzupi tek tako, na polici, hajde ja da maznem"

Ali, u njemu nema kremena ni benzina. Gde mogu da kupim kremen u Beogradu? (gorivo na trafici, jelte ;) )

A inace, hvala svima koji ste postovali na temu, informacije su bile i vise nego korisne! :)))
 
pozdrav svima ja sam isto ljubitelj zipo upaljaca iako se bas i ne razumem mnogo u njih narocito u te oznake ja imam 2 zipa i mislim da su oba kopija pa bih zamolijo za pomoc da mi neko kaze dali je neki original evo slika hvala unapred :D
.posto nisam u mogucnosti da bolje slikam evo napisacu sta pise ispod: 1. U ZIPPO XII BRADFORD.RA. MADE IN U.S.A
2. J ZIPPO XII BRADFORD.PA. MADE IN U.S.A
 
cao svima, imam zippo upaljac.. stric mi ga je doneo s ratista iz vukovara.. kad je bio ranjen vojska mu ga je poklonila.. kako da znam da je orginal.. jer mi lose pali... ali kad se upali ni uragan ga ne moze ugasiti.. :)) mislim da mu je los fitilj stavljen... :)) gdje mogu u crnoj gori nabaviti dobar fitilj i benzin za zippo..?? unaprijed hvala...
 

Back
Top