Mesić pomilovao ubicu Srba

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Hrvatski predsednik Stjepan Mesić smanjio je za godinu dana kaznu Siniši Rimcu, jednom od ubica 12-godišnje Aleksandre Zec i njene porodice krajem 1991, u Zagrebu. Rimac je bio osuđen na osam godina zatvora za ubistva u Pakračkoj poljani u zapadnoj Slavoniji, pošto je ustanovljeno da je lično učestvovao u likvidacijama srpskih civila krajem 1991. Rimac nije osuđen za ubistvo 12-godišnje Aleksandre Zec u decembru 1991, koju su kao i njene roditelje, imućne Srbe iz Zagreba, pobili on i njegovi saborci pod komandom Tomislava Merčepa koji je tada bio savetnik ministra policije. Njihovi iskazi u kome su priznali zločin nisu naime korišćeni zbog proceduralne greške, za šta je javnos optuživala Vladimira Šeksa kao tadašnjeg tužioca. Podsetimo da je Mesić za dve godine smanjio kaznu Stjepanu Grandiću pripadniku tzv. gospićke grupe osuđenom na 10 godina zatvora zbog organizovanja ubistva 23 srpska civila kod Gospića ujesen 1991. Samom Merčepu koji se dovodi u vezu sa zločinima nad Srbima u Zagrebu,Vukovaru, Pakračkoj Poljani i Gospiću do sada nije suđeno.

http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=50856&Itemid=26

Само да се подсетимо на овај свети дан ко су нам комшије.
 
predsednici to rade, verujem da im nisu namere da ubicu nagrade za zlocin, vec mozda upravo suprotno, da pokazu da svako zasluzuje pomilovanje

Tadić pomilovao Zorana Stanojevića, koji je u Prištini osuđen na 15 godina
25.Avg.2009, Izvor: Press Online

Predsednik Boris Tadić pomilovao je policajca Zorana Stanojevića iz Starog Grackog kod Lipljana, koga je Međunarodni sud u Prištini 2002. godine osudio na 15 godina zatvora zbog navodnog ubistva jednog albanskog civila u selu Račak. Stanojević je u zatvoru proveo sedam godina, a kaznu je izdržavao u Prokuplju

Zoran je sve vreme tvrdio da nije kriv, a prema procenama upućenih stručnjaka, tokom sudskog procesa nisu izvedeni čvrsti dokazi da je on ubio civila u Račku.
- Obraćao sam se ovih godina svim nadležnim..
http://www.vesti.rs/Vesti/Tadic-pom...-koji-je-u-Pristini-osudjen-na-15-godina.html
 
Hrvatski predsednik Stjepan Mesić smanjio je za godinu dana kaznu Siniši Rimcu, jednom od ubica 12-godišnje Aleksandre Zec i njene porodice krajem 1991, u Zagrebu. Rimac je bio osuđen na osam godina zatvora za ubistva u Pakračkoj poljani u zapadnoj Slavoniji, pošto je ustanovljeno da je lično učestvovao u likvidacijama srpskih civila krajem 1991. Rimac nije osuđen za ubistvo 12-godišnje Aleksandre Zec u decembru 1991, koju su kao i njene roditelje, imućne Srbe iz Zagreba, pobili on i njegovi saborci pod komandom Tomislava Merčepa koji je tada bio savetnik ministra policije. Njihovi iskazi u kome su priznali zločin nisu naime korišćeni zbog proceduralne greške, za šta je javnos optuživala Vladimira Šeksa kao tadašnjeg tužioca. Podsetimo da je Mesić za dve godine smanjio kaznu Stjepanu Grandiću pripadniku tzv. gospićke grupe osuđenom na 10 godina zatvora zbog organizovanja ubistva 23 srpska civila kod Gospića ujesen 1991. Samom Merčepu koji se dovodi u vezu sa zločinima nad Srbima u Zagrebu,Vukovaru, Pakračkoj Poljani i Gospiću do sada nije suđeno.

http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=50856&Itemid=26

Само да се подсетимо на овај свети дан ко су нам комшије.
Због таквог понашања ће изумрети хрватска нација.
Не умеју они да се погледају у огледало.
 
Hrvatski predsednik Stjepan Mesić smanjio je za godinu dana kaznu Siniši Rimcu, jednom od ubica 12-godišnje Aleksandre Zec i njene porodice krajem 1991, u Zagrebu. Rimac je bio osuđen na osam godina zatvora za ubistva u Pakračkoj poljani u zapadnoj Slavoniji, pošto je ustanovljeno da je lično učestvovao u likvidacijama srpskih civila krajem 1991. Rimac nije osuđen za ubistvo 12-godišnje Aleksandre Zec u decembru 1991, koju su kao i njene roditelje, imućne Srbe iz Zagreba, pobili on i njegovi saborci pod komandom Tomislava Merčepa koji je tada bio savetnik ministra policije. Njihovi iskazi u kome su priznali zločin nisu naime korišćeni zbog proceduralne greške, za šta je javnos optuživala Vladimira Šeksa kao tadašnjeg tužioca. Podsetimo da je Mesić za dve godine smanjio kaznu Stjepanu Grandiću pripadniku tzv. gospićke grupe osuđenom na 10 godina zatvora zbog organizovanja ubistva 23 srpska civila kod Gospića ujesen 1991. Samom Merčepu koji se dovodi u vezu sa zločinima nad Srbima u Zagrebu,Vukovaru, Pakračkoj Poljani i Gospiću do sada nije suđeno.

http://glassrbije.org/index.php?option=com_content&task=view&id=50856&Itemid=26

Само да се подсетимо на овај свети дан ко су нам комшије.

ne branim nikog ali me interesuje ko su ubice nad preko 200 000 pobijenih jugoslovena u ratovima. od tog broja 30 000 su srbi a ko je pobio preostalih 170 000?
 
ne branim nikog ali me interesuje ko su ubice nad preko 200 000 pobijenih jugoslovena u ratovima. od tog broja 30 000 su srbi a ko je pobio preostalih 170 000?

Tih 170 000 izvršilo je seppuku, to je jedino objašnjenje, jer znamo da Srbi nisu nikoga ubili.
.Лепо пише на шта се односи тема.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Убице сте вас двојица.Лепо пише на шта се односи тема.

Šta sad, jel' i Milun "ustaša"? :lol: e jesi inferioran....

Ono što ti ne razumiješ (i pitanje je da li ti se uopće isplati pojašnjavati) je to da čin predsjedničkog pomilovanja nije čin negiranja krivice nego čin smanjenja kazne.

Dakle, likovi su za svoja nedjela osuđeni i dobili su kazne. Nakon određenog vremena, imaju pravo aplicirati za pomilovanje koje je u stvari čin smanjenja kazne predsjedničkom milošću radi nekih razloga koji su u međuvremenu nastali a koji nisu postojali u momentu izricanja kazne. Razlozi mogu biti razni, recimo teška bolest, itd. Prijedlozi idu od strane komisije za pomilovanja.

Recimo, nedavno je odbio Hrvoja Petrača, ne sjećam se koji su njegovi razlozi bili. Mesić je inače u dva mandata, odnosno posljednjih deset godina, pomilovao 761 osuđenika od ukupno 4650 podnesenih molbi.

Rimcu je kazna smanjena za godinu dana. Branku Ljubišiću, zapovjedniku logora smrti u Bileći u kojem su mučeni hrvatski vojnici i policajci, zatvor je također smanjen sa 14 na 13 godina Mesićevim pomilovanjem - to ne spominješ?
 
Branku Ljubišiću, zapovjedniku logora smrti u Bileći u kojem su mučeni hrvatski vojnici i policajci, zatvor je također smanjen sa 14 na 13 godina Mesićevim pomilovanjem - to ne spominješ?
To ne pominjem jer nisam znao,ali ne odobravam.Ubicama sa dokazanom krivicom ne treba smanjivati kaznu.Ko jednom ubije,ubiće drugi put još lakše.
 
Убице сте вас двојица.Лепо пише на шта се односи тема.

ne opravdavam nikakav zlocin ma bio on ustaski ili cetnicki ili balijski.
mesic nije dobro postupio i u pravu si sto ga kritikujes
ali nije fer sto si u poslednjoj recenici rekao da vidimo ko su nam komsije
mislim nije fer opterecivati , barem ne omladinu i sledece generacije sa obe strane granice sa tim zlocinima koje su pocinili ocevi i dedovi na obe strane.
zelis li ti svakog hrvata koji dodje na kopaonik ili u beograd da gledas kroz prizmu tih zlocina?
nadam se da svojoj deci ne iznosis ovakve stavove.
u protivnom ni tvoje dete a ni hrvatsko nece smeti posetiti beograd odnosno dubrovnik............a nije fer jer deca nisu nista kriva.
inace veci sam srbenda od tebe ali biti pravi srbin ne znaci automatski i mrzeti hrvata.
zlocini su uzas koji ostavlja oziljke u svim narodima i niko na njih nije imun . ali dovoljno je shvatiti da u ratu nema nevinih i da su krivci na obe strane i trebaju biti kaznjeni bas zato da ti ne bi ovo danas napisao.
naravno mesicu ovo stvarno nije trebalo. znao je da ce da ovim postupkom otvori stare rane a ipak je to ucinio.
dakle . slazem se sa tvojim stavom ali moj odgovor se odnosi na tvoju zadnju recenicu.
 
ne opravdavam nikakav zlocin ma bio on ustaski ili cetnicki ili balijski.
mesic nije dobro postupio i u pravu si sto ga kritikujes
ali nije fer sto si u poslednjoj recenici rekao da vidimo ko su nam komsije
mislim nije fer opterecivati , barem ne omladinu i sledece generacije sa obe strane granice sa tim zlocinima koje su pocinili ocevi i dedovi na obe strane.
zelis li ti svakog hrvata koji dodje na kopaonik ili u beograd da gledas kroz prizmu tih zlocina?
nadam se da svojoj deci ne iznosis ovakve stavove.
u protivnom ni tvoje dete a ni hrvatsko nece smeti posetiti beograd odnosno dubrovnik............a nije fer jer deca nisu nista kriva.
inace veci sam srbenda od tebe ali biti pravi srbin ne znaci automatski i mrzeti hrvata.
zlocini su uzas koji ostavlja oziljke u svim narodima i niko na njih nije imun . ali dovoljno je shvatiti da u ratu nema nevinih i da su krivci na obe strane i trebaju biti kaznjeni bas zato da ti ne bi ovo danas napisao.
naravno mesicu ovo stvarno nije trebalo. znao je da ce da ovim postupkom otvori stare rane a ipak je to ucinio.
dakle . slazem se sa tvojim stavom ali moj odgovor se odnosi na tvoju zadnju recenicu.
To što je njihov predsednik glup ili korumpiran pa radi ovo što radi,nikako nije moj problem.Ako ovako budu birali budale,ovde će se kad-tad ponovo ratovati a ja neću biti taj koji će da strada neobavešten a nadam se ni oni Srbi koji su sada 20-30 godina mlađi od mene.
 
ne opravdavam nikakav zlocin ma bio on ustaski ili cetnicki ili balijski.
mesic nije dobro postupio i u pravu si sto ga kritikujes
ali nije fer sto si u poslednjoj recenici rekao da vidimo ko su nam komsije
mislim nije fer opterecivati , barem ne omladinu i sledece generacije sa obe strane granice sa tim zlocinima koje su pocinili ocevi i dedovi na obe strane.
zelis li ti svakog hrvata koji dodje na kopaonik ili u beograd da gledas kroz prizmu tih zlocina?
nadam se da svojoj deci ne iznosis ovakve stavove.
u protivnom ni tvoje dete a ni hrvatsko nece smeti posetiti beograd odnosno dubrovnik............a nije fer jer deca nisu nista kriva.
inace veci sam srbenda od tebe ali biti pravi srbin ne znaci automatski i mrzeti hrvata.
zlocini su uzas koji ostavlja oziljke u svim narodima i niko na njih nije imun . ali dovoljno je shvatiti da u ratu nema nevinih i da su krivci na obe strane i trebaju biti kaznjeni bas zato da ti ne bi ovo danas napisao.
naravno mesicu ovo stvarno nije trebalo. znao je da ce da ovim postupkom otvori stare rane a ipak je to ucinio.
dakle . slazem se sa tvojim stavom ali moj odgovor se odnosi na tvoju zadnju recenicu.[/QUO

Tako kako ti govoriš su samo Srbi vaspitavali svoju decu. Drugi su uvek vaspitavali da su Srbi galavni krivci za sve. Jer drugčije ne možeš objasniti da se sve isto ponavlja, isto zadojeno mržnjom prema svemu što je Srpsko. To se provlači od 1914 (čak i pre), i uvek isto životinjsko klanje našeg naroda. Tri zadnja rata su to i dokazala. I sada većina hrvata isto vaspitava svoju decu kao i što su njih njihovi očevi i dede i pradede. To je zadojeno
mržnjom i to i sada pokazuju. Možda si u pravu , ima ih 10 %, koji nisu. Ali to je manjina
.
 
Kad vec nije mogao da dodje na okupirano Kosovo - Mesic je izabrao drugi nacin da nam cestita Bozic - tako sto ce pomilovati ubicu Srba.

Mesic je ovim potezom jasno rekao da je USTASA , i da po njemu , ubistvo srpskog deteta od 12 godine zasluzuje kracu kaznu zatvora od 8 godina na koliko je ovaj ubica osudjen od strane hrvatskog suda. Po mesicu ubistvo Srbina zasluzuje istu kaznu kao ubistvo psa....

Toliko o njima
 
Poslednja izmena:

Back
Top