Јошка Фишер: Србија нема перспективу учлањења у ЕУ док не реши питање спољних граница

Poruka
19.903
Fišer: „Hoćete mir? Onda Srbija mora u EU!“

0,,1040634_1,00.jpg

...
„Raspoloženje članica EU u vezi sa podnošenjem zahteva za dobijanje statusa kandidata za članstvo Srbije u EU je negativno. Većina država bi najradije zaustavila proces proširenja. Citiraju se anonimne diplomate u Briselu, koje kažu kako je podnošenje zahteva Srbije preuranjeno. Po tom pitanju, inače, vlada neprijatno ćutanje.
...
Srbija prvo mora da zna koje su joj granice

Srbija nema perspektivu učlanjenja u EU dok ne reši pitanje spoljnih granica. Evropljani imaju iskustvo sa Kiprom. Po drugi put im se neće desiti da prime zemlju u članstvo, koja nije rešila pitanje granica. A to pitanje je prisutno u kontekstu Srbije i Kosova, ali i po pitanju BiH i Republike Srpske, mada više skriveno. A mora se rešiti i pitanje ratnih zločinaca i pre svega Ratka Mladića koji se krije u Srbiji i čije je izručenje Haškom sudu neminovno.
...
Ali, ona ne može zaboraviti da mora zavesti red i mir u svom neposrednom susedstvu i da se ne može nadati da će neko drugi rešiti krizu. Balkan je deo Evrope, i EU mora rešiti njegove probleme. Zahtev Srbije za dobijanje statusa kandidata za članstvo je stoga istorijska šansa“.

Цео текст
***************

Ето,и Јошка Фишер недвосмислено каже да Србија ,ако жели да постане чланица ЕУ,мора да се одрекне дела своје територије.

Нико не треба да има сумње у то да владајућа гарнитура у БГ ово савршено добро зна,па се поставља питање на који начин су спремни да реше овај проблем.
 
ovako je njegova izjava mnogo blize istini

Слажем се.Међутим ,ова власт активно води политику учлањења и питање је да ли ће стати код питања целовитости државе или ће на неку муљажу,у садејству са ЕУ менторима, откачити део Србије зарад неког формалног потписа на папиру у којем би писало да је Србија тамо неки (друг)члан.
 
Ne mislim da je rekao da treba da se odreknemo dela teritorije.Ti si to tako protumacio.Nisu ludi da se zahebu opet,to su pametni ljudi,ne prave dva puta iste greske....

Не,него је мислио да је ЕУ џабе дизала војну машинерију и бомбардовала Србију ,окупирала Космет,да би га на крају Србија ослободила,а ЕУ је радосно прихватила.z:lol:

Иначе,Јошка Фишер није део тима који води/је водио ЕУ и Немачку и није део екипе којие је радио на уништавању Србије.А,то се јасно види из његових изјава како је Србија "изазивала ратове".z:D

ПС
Немој да се правимо наивни...Зна се на шта је он мислио.
 
Слажем се.Међутим ,ова власт активно води политику учлањења и питање је да ли ће стати код питања целовитости државе или ће на неку муљажу,у садејству са ЕУ менторима, откачити део Србије зарад неког формалног потписа на папиру у којем би писало да је Србија тамо неки (друг)члан.

Чак ни (друг) члан,
него просјак који клечи испред врата и чека да му се
неки као он смилује
и прихвати
статус кандидата,
а за пријем,
е, па сачекаћете мало ....

Е, ту нас је довела мудра политика ДОС-ЗЕС-а ....

Далеко, баш далеко ....
 
To sto je ovaj tip rekao znaju svi, Nasi su ocigledno spremni da ispune sve uslove, a ocuvanje KiM u granicama Srbije je samo retorika - oni lazu, mi znamo da lazu i oni znaju da mi znamo da lazu. Cini mi se da je tu najveci problem na koji nacin to prevaliti preko jezika i nepoznanica kako bi narod posle toga reagovao. Ovako, jos imaju vremena da nas polako prepariraju kako su ucinili sve u njihovoj moci, ali nije islo. Ocekujem za neko vreme laganu promenu retorike tipa: Vazno je da ce Srbija i kiM biti u granicama EU u kojoj unutrasnje granice nisu bitne. Jedini spas nam je da se UE raspadne.
 
BIvsi ministar inostranih poslova SR Nemacke i lider partije zelenih u Nemackoj je zavrsio svoju ljigavu politiku prema srbima jednom zauvek,
Nadam se da ce da pozeleni od napretka Srbije u narednim godinama...

Tacka
:rtfm:

tAKO JE MISLILA I ŠPANIJA PA ODJEDNOM...4 MIL.NEZAPOSLENIH...
 
ne bih se ja sekirao

vise mi trebamo njima, nego oni nama. koliko su se samo potrudili od 1990. do danas.

dok smo mi za to vreme samo propatili i napatili se

dakle, da vidimo koje uslove treba oni da ispune

npr - da nam izruce one nemce iz prizrena koji 1999. pobise iz cista mira dva srpska gradjna, pred velikim siptarskim auditorijumom
 
ne bih se ja sekirao

vise mi trebamo njima, nego oni nama. koliko su se samo potrudili od 1990. do danas.

dok smo mi za to vreme samo propatili i napatili se

dakle, da vidimo koje uslove treba oni da ispune

npr - da nam izruce one nemce iz prizrena koji 1999. pobise iz cista mira dva srpska gradjna, pred velikim siptarskim auditorijumom

Tačno...prvo da iskorene korupciju jer je to gore kod njih nego kod nas...drugo,da se izbore sa velikim kompanijama koje su vlasnici svega i svačega...treće,da se edukuju jer su toliko plitki da ne znaju ni na karti da pokažu granice Evrope...četvrto,da se reše uticaja Amerike koja ih tako glupe vuče za nos...peto,da definišu vlasništvo nad sopstvenom teritorijom pošto im veliki deo iste pripada Nato mašineriji...šesto,da iskorene pedofiliju,prostituciju i homoseksualizam koji su se kod njih uvrežili...sedmo,da iz bankarskog ropstva oslobode sopstvene stanovnike...osmo,da se iskreno pokaju i plate odštete za ratove koje su vodili i bogatstva ostalog sveta koja su pokrali na svim meridijanima pa se prave blesavi...deveto,da se oslobode verovanja da su nešto posebno i da imaju pravo da tlače sve ostale,boljke koja je u Evropi zastupljena od uništenja Inka i Maja od strane Španaca i Portugalaca pa preko Engleza,Francuza i Nemaca do krajnjih ljigavaca i poltrona Italijana...eto,to su neki osnovni globalni uslovi a kada ih ispune onda bi mogli da popričamo..ovako,ne vidim svrhu ulaska u Evropu,mogu da oduševe samo Palmine pristalice koje su pola života provele u svinjcu i kokošinjcu
 
ne bih se ja sekirao

vise mi trebamo njima, nego oni nama. koliko su se samo potrudili od 1990. do danas.

dok smo mi za to vreme samo propatili i napatili se

dakle, da vidimo koje uslove treba oni da ispune

npr - da nam izruce one nemce iz prizrena koji 1999. pobise iz cista mira dva srpska gradjna, pred velikim siptarskim auditorijumom

Ма нећу на данашњи Дан да се нервирам само да потсетим да се ради о:


bivši nemački šef diplomatije Joška Fišer za Zidojče cajtung.
 
Ne mislim da je rekao da treba da se odreknemo dela teritorije.Ti si to tako protumacio.Nisu ludi da se zahebu opet,to su pametni ljudi,ne prave dva puta iste greske....
Ово је истина кад су Немци у питању. Али којој гарнитури Јошка припада?;)
 
ne bih se ja sekirao

vise mi trebamo njima, nego oni nama. koliko su se samo potrudili od 1990. do danas.

dok smo mi za to vreme samo propatili i napatili se

dakle, da vidimo koje uslove treba oni da ispune

npr - da nam izruce one nemce iz prizrena koji 1999. pobise iz cista mira dva srpska gradjna, pred velikim siptarskim auditorijumom


ma trebamo im do moga z:mrgreen:.................ili se moze reci da im trebamo samo toliko jer ne zele da imaju problematicnu zemlju u svom komsliluku............
 

Back
Top