Pokušajte ovako: OVAKO JE HUMANIJE!

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Poštovani prijatelji ribolovci,

Znam da je nama sa "Zaštite životinja" zabranjeno da upadamo na vaš forum, ali s obzirom da i sam ponekad pecam, voleo bih da vam objasnim kako da se zabavite, a nikoga ne ugrozite, odnosno usmrtite. Uhvatite ribu, ako je važan ulov, ako je retka ili zanimljiva vrsta, ako je velika, ili vama simpatična, slikajte se s njom i što brže možete vratite je u vodu. Tako je humanije, da budemo ljudi! Tako više nećete ležati uveče budni i shvatiti da ste uništili jedan život. Životinje osećaju kao i ljudi. Molim vas probajte OVAKO, ovako je HUMANIJE!

Najiskrenije vaš,

Rastko Pocesta

Svima srećna badnji dan i pravoslavni božić, kao i svi nadolazeći praznici!

Setite se ovoga, kada sledeći put krenete na pecanje!
 
Naravno, osim ako je ne planiram za lonac.

Nikada ne bih mogao da pojedem nekog od onih starih somova koji su po vek u Dunavu preziveli. Niti da ostavim ulov "za svinje" il da ga bacim. Takodje ono sto je sitno, uvek vratim (da dodje opet kad poraste)...

Sve treba s merom raditi. A vi se pre brinite za ove sto mrezama love na crno. Ali i komercijalno. Na udicu niko jos nije istrebio neku vrstu ribe...
 
Poštovani prijatelji ribolovci,

Znam da je nama sa "Zaštite životinja" zabranjeno da upadamo na vaš forum, ali s obzirom da i sam ponekad pecam, voleo bih da vam objasnim kako da se zabavite, a nikoga ne ugrozite, odnosno usmrtite. Uhvatite ribu, ako je važan ulov, ako je retka ili zanimljiva vrsta, ako je velika, ili vama simpatična, slikajte se s njom i što brže možete vratite je u vodu. Tako je humanije, da budemo ljudi! Tako više nećete ležati uveče budni i shvatiti da ste uništili jedan život. Životinje osećaju kao i ljudi. Molim vas probajte OVAKO, ovako je HUMANIJE!

Najiskrenije vaš,

Rastko Pocesta

Svima srećna badnji dan i pravoslavni božić, kao i svi nadolazeći praznici!

Setite se ovoga, kada sledeći put krenete na pecanje!

Hvala na cestitci!

Tako svi pravi ribolovci i rade! z:poz:
 
Poštovani prijatelji ribolovci,

Znam da je nama sa "Zaštite životinja" zabranjeno da upadamo na vaš forum, ali s obzirom da i sam ponekad pecam, voleo bih da vam objasnim kako da se zabavite, a nikoga ne ugrozite, odnosno usmrtite. Uhvatite ribu, ako je važan ulov, ako je retka ili zanimljiva vrsta, ako je velika, ili vama simpatična, slikajte se s njom i što brže možete vratite je u vodu. Tako je humanije, da budemo ljudi! Tako više nećete ležati uveče budni i shvatiti da ste uništili jedan život. Životinje osećaju kao i ljudi. Molim vas probajte OVAKO, ovako je HUMANIJE!

Najiskrenije vaš,

Rastko Pocesta

Svima srećna badnji dan i pravoslavni božić, kao i svi nadolazeći praznici!

Setite se ovoga, kada sledeći put krenete na pecanje!

Da rezimiram... Predlazes da probodem usta ribi, da se navlacim s njom, natezem dok je ne izdaju zadnji atomi snage, slikam je i onda pustim nazad u vodu ne bi li neko drugi imao isto zadovoljstvo, koji ce postupiti na isti takav nacin... I tako dok - sta!? Ne crkne? Dok joj usta ne budu toliko izranjavana i pocepana da ne moze vise jesti? Hmmm OK. Sta je tu konkretno humano? Shvati, najstrasnije su one stvari koje mozes preziveti, ne one od kojih ces umreti!

Da se razumemo, nisam od onih koji sve vole da ponesu kuci. Ali ima dana kad mi je namera da od onoga sto ulovim spremim corbu. I apsolutno nemam problem da pri tom par riba lisim zivota (a i drugih jestivih zivotinjica). Jednostavno, ako sam sposoban da ulovim, i imam gde da ulovim, necu da kupujem u ribarnici! I apsolutno se protivim prisiljavanju drugih ribolovaca da vracaju ulov osim ako su u pitanju zasticene vrste ili ulovi ispod mere. Eventualno bih se zalozio o za vracanje kapitalnih primeraka.

Licemerni razlozi udruzenja "za zastitu zivotinja" i "sportskih uhvati-pusti" ribolovaca me ne zanimaju. Ovi prvi treba da imaju na umu da je svrha postojanja nekih zivih bica samo da budu karika u lancu ishrane, a ovi drugi treba da shvate da vode nisu osiromasene zato sto neko sa 3 stapa upeca "punu cuvarku" vec zato sto se (i)legalno koriste neke mnogo efikasnije metode vec 20+ godina u nazad, njihov metod nece NIKADA dati rezultat.
 
1zlvq7q.jpg



ne,ovako je najhumanije......
 
Poslednja izmena:
Tako svi pravi ribolovci i rade! z:poz:

I onda pravac ribarnica ili pijaca da kupi onu humano "upecanu" ribu... :per:

Sve sto mislim da je malo za tu vrstu vratim u vodu, ne pecam kada je vreme mresta i toliko od mene... To sto ja ulovim sa mojim jednim jedinim stapom za vralicarenje ( i mozda par puta odem sa 3 na cekanje) neko dodje da strujicom i ulovi za pola sata...
Svima svaka cast i postovanje, svako ima svoj stav i misljenje, ali svi sto kude lovce i rbolovce bolje da tu energiju i vreme iskoriste na one koji sebe samo nazivaju tim imenima...
 

Back
Top