Inicijativa da se uhapsi dr. Edvard Taub

Pa i moj profesor biologije sekao žabu neuspavanu da bi pokazao kako reaguje,nerve i ostalo...Jel i njega u zatvor...Ali kako bi nauka napredovala ako nema rasparanja životinjskih tela?

Edvard Taub je bio na sudu, ali je valjda bio zastareo slučaj, ako se dobro sećam...


URADIMO NEŠTO: TAUBA U ZATVOR!!!

P.S. Tvoj profesor biologije je monstrum!!! Valjda postoji zakon da to tako ne može, mora da se secira životinja dok je uspavana, čak ja mislim da je sad i to zabranjeno, mora dok je mrtva.
 
Pa i moj profesor biologije sekao žabu neuspavanu da bi pokazao kako reaguje,nerve i ostalo...Jel i njega u zatvor...Ali kako bi nauka napredovala ako nema rasparanja životinjskih tela?

Pa i moj profesor anatomije je sekao koleginicu neuspavanu da bi pokazao kako reaguje,nerve i ostalo...Jel i njega u zatvor...Ali kako bi nauka napredovala ako nema rasparanja ljudskih tela?

Zaista bolesno. :thumbdown:

Uzgred, s obzirom da su desetine generacija prošle kroz hiljade vivisekcija, mislim da zaista nije neophodno dalje mrcvariti životinje, zar ne? :think:
 
Pa i moj profesor anatomije je sekao koleginicu neuspavanu da bi pokazao kako reaguje,nerve i ostalo...Jel i njega u zatvor...Ali kako bi nauka napredovala ako nema rasparanja ljudskih tela?

Zaista bolesno. :thumbdown:

Uzgred, s obzirom da su desetine generacija prošle kroz hiljade vivisekcija, mislim da zaista nije neophodno dalje mrcvariti životinje, zar ne? :think:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vivisection

Samo pogledaj ovu prvu slikuz:cry:
 
A zasto rasporuju ljudska tela? I ono zavestanje organa,da ti posle smrti sve povade mi je grozno i da te sahrane kao praznu koznu vrecu...Hajd da tokom zivota das organ zato sto zelis da pomognes najblizem,ali ovo mi je neshvatljivo...

a zasto da rasporuju zivotinjska....u 21 veku?

a organe koji nikome posle smrti ne trebaju,treba dati nekome kako bi mu se spasao zivot
ako to nije dovoljan razlog,ne znam sta je
 
Izvini, ali stvarno ne razumem :eek:. Kako je sekao zenu nazivo, neko to gledao ucenja radi, pretpostavljam, ili je u pitanju nesto sto izmedju redova nisam uspela da shvatim ?

Deo moje poruke je sklopljen od parafraze poruke na koju sam odgovarao i nekih stvarnih slučajeva vivisekcije ljudi iz proteklih vekova.
Aludirao sam na to vivisekcija životinja nije neophodna za dalji razvoj nauke, jer sve što se moglo na taj način saznati smo saznali.
Između ostalog, životinje su fiziološki, anatomski i morfološki, pa i to što smo saznali i nije od neke velike koristi, osim veterinarima.
 
Nauka trazi svoje.....

Koja nauka?! Jesi li čuo za napredak tehnologije? Za videoprojektore isl? Zašto svaki put ponavljati neku besmislenu vežbu?! Ako, primera radi, na drugoj godini veterine ima 10 grupa za vežbe, treba li za svaku vivisekciju koja se radi na vežbama iz fiziologije, mikrobiologije, parazitologije isl. da se ubije, otruje, zarazi mikroorganizmima... po 10 žaba/miševa/pilećih embriona?! Zar nije logičnije i humanije da se sve to jednom snimi pa da se snimak pušta studentima iz svih 10 grupa te godine, i sledeće i one tamo... Asistent na fiziologiji mi je lepo pretio da od, tipa, 30 studenata koji u jednoj grupi polažu praktični bar 8-9 njih dobije vivisekciju koja nosi najviše poena od svih zadataka i da bez nje, sve i da savršeno uradiš ostatak praktičnog, pitanje je da li ćeš proći. Mislim, pričao je celoj grupi a gledao u mene, tadašnjeg volontera u Orki, jedinu koja se sklanjala da ne gleda kako bez prethodnog omamljivanja etrom dekapituju žabu, onda joj odsecaju deo po deo da bi na kraju demonstrirali aktivnost jednog nerva u nozi. Naravno da sam napustila fax pošto sam odslušala fiziologiju.
 

Back
Top