Precenjeni filmovi....

Nisam gore rekao da nema simbolizma, već da ga nema preterano, jer je sve jako prijemčivo.
Pupoljak je pisalo na njegovim sankama, tako da ni to nije neka komplikovana metafora s kojom treba iči u prevelke dubioze i objašnjavati je, iako se može podvoditi pod simboliku i raščlanjivati se.
S druge strane, i da zanemarimo scenarijo i sve to, građanin kejn je tih četrdesetih godina kada je smimljen, uneo mnoštvo novina, čak se smatra i pretečom noir filmova. Inovativan je bio u montaži, po prvi put su korišćene kadar-sekvece, na taj način formirajući priču u priči i stvarajući dva sveta koja traju uporedo jedan sa drugim (zato sam malopre pomenuo onu scenu sa agnes, a ne zbog simbolike/ iako sam mišljenja da se simbolizam može pronaći svuda ako se za njim traga). Uveo je na film drugi i treći plan. Takođe je jedan od prvih filmova sa flešbekovima ovakvog tipa, koji su kasnije koristili svi koji su stigli (na uspešan ili manje uspešan način). Pored svega toga, Orson je imao svega 25-26 godina kada ga je režirao.
Ono, nije da mi je građanin kejn omiljeni film, niti najbolji film na svetu, niti sam ja ikada bio ostrašćeni poštovalac bilo čega, samo sam osetio potrebu da na njegov račun uputim i nekoliko lepih reči, jer, smatram, da je film postavio neke nove standarde, s tehničke strane gledano, i postao preteča nekih stvari.

Po pitanju tehničkog pristupa film jeste remek delo tog doba iako u crno belom .Čudan film ili ga voliš ili ne voliš.Više mi smeta preterano potenciranje tog filma kao najboljeg u rasponu od više desetina godina negoli sam film.Sviđa mi se tvoja recenzija filma.Thnx dude.
 
Gravity
Svi djelovi Lord of the Rings-a
Svi djelovi Hobbita
DEFINITIVNO svi djelovi Ratova zvijezda
Hrabro srce
Amadeus
Vuk sa Wall Street-a
Što se naših filmova tiče to su
Podzemlje (mislim tako da se zove film Emira Kusturice)
Mi nismo anđeli prvi dio
Ivkova slava
Montevideo

Svi osim Gravity su dobri filmovi, neki cak i odlicni. Mislim na strane, za nase se delimicno slazem.
 
Dog Day Afternoon, kreće interesantno a onda brzo odluta sa dobre putanje, najveći problem mi je što film sve vreme kao da ima neki vajb komedije, a završava se veoma tragično i bizarno

- - - - - - - - - -

Grand Budapest Hotel sam sad odgledao i definitivno je jedan od najprecenjenijih filmova...

uh Sotire ne bih se složio, scenografija, kostimi, boje i enterijer mnogih prostorija u filmu, pa i sama priča su odlični
 
Poslednja izmena:
Celokupno delo Kventina Tarantina. Poštujem njegovo znanje, njegov nesumnjivi talenat i ljubav prema filmskoj umetnosti. Međutim, njegovi filmovi su mi šuplji, bez ikakve supstance. Samo estetika i poetizacija nasilja. Kako je jednom rekao Abas Kiarostami: "Ne zanimaju me njegovi filmovi, koliko on sam (kao ljubitelj filma)".
 

Back
Top