Da li biste se odazvali na opštu mobilizaciju?

Da li biste se odazvali pozivu na opštu mobilizaciju?

  • DA

    glasova: 93 59,2%
  • NE

    glasova: 64 40,8%

  • Ukupno glasova
    157
  • Anketa je zatvorena .

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
Kada bi u ovom trenutku Republika Srbija bila ugrožena, i kada bi bila proglašena opšta mobilizacija, da li biste se odazvali pozivu i branili zemlju?

Interesuje me s obzirom da se u poslednje vreme toliko priča o patriotizmu i povećanom interesovanju i poverenju u vojsku, a forum je, kao i realna svakodnevica, pun nacionalista i patriota, ali i umerenih i liberalnih, Srba i ne-Srba, a svi tvrde da poštuju i vole zemlju čiji su građani
 
Kada bi u ovom trenutku Republika Srbija bila ugrožena, i kada bi bila proglašena opšta mobilizacija, da li biste se odazvali pozivu i branili zemlju?

Interesuje me s obzirom da se u poslednje vreme toliko priča o patriotizmu i povećanom interesovanju i poverenju u vojsku, a forum je, kao i realna svakodnevica, pun nacionalista i patriota, ali i umerenih i liberalnih, Srba i ne-Srba, a svi tvrde da poštuju i vole zemlju čiji su građani

Bi bi, kako ne bi. Eremita bi bio prvi. z:Dz:Dz:D

E da mi je to dočekat da vidim tog papka kako mora ići na prvu liniju. z:D
 
Ovako sad u mirnom periodu kad se caska na forumu, svi koji se dice njihovim patriotskim duhom bi se odazvali, medjutim da se stvarno zarati i da postoji mogucnost da ne moras da se odazoves vec je to stvar tvoje volje, skoro sve forumske patriote bi i dalje krstarile ovdje.

Kakva je sad situacija u Srbiji po pitanju izbegavanja mobilizacije? Da li se ide na vojni sud, da li sledi neka sankcija, koja bi trebalo da svede na minimum izbegavanje odziva?
 
Kakva je sad situacija u Srbiji po pitanju izbegavanja mobilizacije? Da li se ide na vojni sud, da li sledi neka sankcija, koja bi trebalo da svede na minimum izbegavanje odziva?

Sto se mora, nije tesko. A vjerovatno postoje neke sankcije ukoliko se izbjegne mobilizacija, no znas kako ako imas nekog jakog da stane iza tebe, nece ti nista.

Ne znam kakve su sankcije, ali ja bih to sveo na novcanu kaznu, malo vecu, pa ili plati ili idi da ratujes.
 
:ok:


Prvo me zanima koji je cilj napada kao sto je bio na milosevica..do juce bi se branila yugoslavija sad je raspala srbija..sutra beograd..na kraju branim svoju sobu sta vec..poenta sta branimo..koja uverenja..ciju politiku..koju teritoriju ako se zarati zbog odvajanja vojvodine sutra

Nebitno, u slučaju spoljašnje agresije ugroženi su život i imovina tvojih bližnjih i tebe lično
 
Za sve one koji su odgovorili sa da - da li to DA važi bezuslovno, ili samo u slučaju lične ugroženosti i ugroženosti svojih bližnjih? Npr, ukoliko ste iz Vojvodine ili Šumadije, da li biste se odazvali pozivu da branite neki drugi deo zemlje, Kim ili pak južnu Srbiju?

Glasao sam za ne, jer se ovde asocira na ugroženost države.

Ako bi NAROD bio ugrožen (ljudi su mi važni, a države odlaze i dolaze), na primer ako bi Bugari počeli da ubijaju ili proteruju, Srbe iz istočne Srbije, odazvao bih se na mobilizaciju protiv takve eventualne bugarske agresije.
Ali, ako bi ova država donela odluku za mobilizaciju koja podrazumeva da ta Vojska napadne Kosovo, Albaniju, Makedoniju, Hrvatsku, BiH, itd, ne bih se odazvao (i otišao bih iz zemlje).
Ako bi neko dao život za ovakvu
Srbiju (a ne za narod), to znači da je njegov/njen život jeftin.
 
saradjivao bi sa agresorom..sprovodio propagandnu kampanju u vidu da nas ne napadaju kao narod i drzavu vec nas napadaju zbog vlasti..organiozvao bih mrezu kvislinga placenih od strane agresora da ubedjuje ljude da napuste borbene polozaje dok bi elitne diverznatske grupe radile na podmestanju lokatora na vitalne tacke odbrane itd itd..kad se rat zavrsi ..kandidovao bi se za precednika na prvim "demokratskim" izborima i ne bih priznao glasove sa onih teritorija koje vecinski glasaju protiv mene..ukoliko se moja volja ne prizna organizovacu demonstracije..
itd itd..z:poz:
 
Glasao sam za ne, jer se ovde asocira na ugroženost države.

Ako bi NAROD bio ugrožen (ljudi su mi važni, a države odlaze i dolaze), na primer ako bi Bugari počeli da ubijaju ili proteruju, Srbe iz istočne Srbije, odazvao bih se na mobilizaciju protiv takve eventualne bugarske agresije.
Ali, ako bi ova država donela odluku za mobilizaciju koja podrazumeva da ta Vojska napadne Kosovo, Albaniju, Makedoniju, Hrvatsku, BiH, itd, ne bih se odazvao (i otišao bih iz zemlje).
Ako bi neko dao život za ovakvu
Srbiju (a ne za narod), to znači da je njegov/njen život jeftin.

A ako bi došlo do agresije bez genocida nad stanovništvom, tada se ne bi odazvao?
A zašto ne zbog akcije na KiM, pa oni su deo Srbije, to bi bio oslobodilački pohod, a ne invazija ili agresija
 

Back
Top