photoshop

Znam za DZ samo slabije posecujem taj sajt, pitam jer vidim da devojka trazi pomoc za Undo a posecuje ovaj pdf. duze vreme pa mi cudno da ne zna za Ctrl + z i History. :)
 
Glupo bi bilo kada bi za svaku sitnicu isli u skolu.Ako devojka zeli da dizajnira vizitke,oglase,logo-e i druge stvari moj odgovor je skola.Ali ja mislim da ona zeli samo da nauci neke osnovne stvari kako bi mogla da doradi neku svoju sliku,ubaci koji element ili nesto slucno u tom slucaju i treba da pita a ljudi dobre volje ce odgovoriti.
 
i nije, ne kazem zato postoje skole i tamo pitas a i nauce te ponesto za divno cudo

Koja glupost. Znaci za svaku sitnicu upisaces skolu. Pa znam gomilu ljudi koji su sami naucili photoshop ili neke druge programe a vecina njih zna bolje da radi u njima nego oni koji su isli u skolu za to.

Pre 5 godina jedan ortak kupio komp prvi put u zivotu. Nije znao ni kako da ga ugasi pravilno, ni folder da napravi...ma nista. I stalno je "smarao" sa pitanjima koji su smesni za nekoga ko cak i malo zna da radi na kompu.
Danas decko ne da razbija racunare za samo 5 godina nego ubija.Od pravljenja sajtova ,rada u raznim grafickim programima ..itd...I u nikakvu skolu nije isao vezanu za to.
 
Glupo bi bilo kada bi za svaku sitnicu isli u skolu.Ako devojka zeli da dizajnira vizitke,oglase,logo-e i druge stvari moj odgovor je skola.Ali ja mislim da ona zeli samo da nauci neke osnovne stvari kako bi mogla da doradi neku svoju sliku,ubaci koji element ili nesto slucno u tom slucaju i treba da pita a ljudi dobre volje ce odgovoriti.

Ma ni za to joj ne treba skola. Ali treba da ima smisla za to i da uzme neku knjigu i tutorijale i da vezba svaki dan i za 2-3 meseca ce znati da radi solidno a vremenom ce to ici sve bolje i bolje.
 
zbog zdrastvenih problema skoro celi zivot nisam u mogucnosti da se krecem van stana, tako da mi ne zamerite na pitanjima, znam da pitam osnovne stvari... Ko zeli da pomogne hvala mu. Uostalom imam 16 godina i tek odnedavno sam pocela da radim sa photoshopom...:zstidljivko:
 
Koja glupost. Znaci za svaku sitnicu upisaces skolu. Pa znam gomilu ljudi koji su sami naucili photoshop ili neke druge programe a vecina njih zna bolje da radi u njima nego oni koji su isli u skolu za to.

Pre 5 godina jedan ortak kupio komp prvi put u zivotu. Nije znao ni kako da ga ugasi pravilno, ni folder da napravi...ma nista. I stalno je "smarao" sa pitanjima koji su smesni za nekoga ko cak i malo zna da radi na kompu.
Danas decko ne da razbija racunare za samo 5 godina nego ubija.Od pravljenja sajtova ,rada u raznim grafickim programima ..itd...I u nikakvu skolu nije isao vezanu za to.


Zato nam tako ide u Srbiji, svako radi tudj posao, nisi razmisljao malo o tome. VKV radnik je u obezedjenju, Hirurg se bavi ekonomijom, Stampar radi u skladistu gvozdjarske firme. Nauce oni nema sta ali nije u struci.

A te osobe sto kupe kompjuter i uzimaju hleba iz usta drugome oni su druga prica, meni je rad n a kompjuteru hleb a drugom zajebavanje sebe i drugog jer ce kad tad doci da praze pomec da nekako zavrsi ozbiljan posao a to se ne moze objasniti na ovakvim forumima
 
Zato nam tako ide u Srbiji, svako radi tudj posao, nisi razmisljao malo o tome. VKV radnik je u obezedjenju, Hirurg se bavi ekonomijom, Stampar radi u skladistu gvozdjarske firme. Nauce oni nema sta ali nije u struci.

A te osobe sto kupe kompjuter i uzimaju hleba iz usta drugome oni su druga prica, meni je rad n a kompjuteru hleb a drugom zajebavanje sebe i drugog jer ce kad tad doci da praze pomec da nekako zavrsi ozbiljan posao a to se ne moze objasniti na ovakvim forumima

Ne ide nam zato tako vec zbog lopova koji upravljaju drzavom. Sta me briga ako si ti isao u skolu za graficki dizajn recimo ako neko ko nije isao u tu skolu radi posao bolje od tebe. Svako moze da radi ono sto misli da voli i zna. A sad ako je neko isao u skolu za nesto ne znaci i da je dobar u tome.

Ne znam da li znas kako stvari funkcionisu na zapadu ali tamo covek promeni struku nekoliko puta u toku svog zivota.To sto si ti zavrsio skolu za nesto ne znaci da ces citav zivot to i raditi.
 
Poslednja izmena:
Zato nam tako ide u Srbiji, svako radi tudj posao, nisi razmisljao malo o tome. VKV radnik je u obezedjenju, Hirurg se bavi ekonomijom, Stampar radi u skladistu gvozdjarske firme. Nauce oni nema sta ali nije u struci.

A te osobe sto kupe kompjuter i uzimaju hleba iz usta drugome oni su druga prica, meni je rad n a kompjuteru hleb a drugom zajebavanje sebe i drugog jer ce kad tad doci da praze pomec da nekako zavrsi ozbiljan posao a to se ne moze objasniti na ovakvim forumima

Dzabe ti sva skola ako je neko kreativniji i mastovitiji + bolje crta od tebe,te stvari dolaze rodjenjem,skola je tu da ih istakne.Postoje ljudi koji su rodjeni za dizajn i slicne stvari zar oni treba da odustano od toga samo zao sto su zavrsili nesto drugo i da mesto ustupe nekim likovima koji ne znaju cica glisu da nacrtaju ali su zavrsili skolu.Dizajn,slikarstvo,muzika i pisanje su stvari za koje nije toliko potrebna skola koliko je potreban talenat.
Sem toga ako ti odlicno radis svoj posao zbog cega se onda bojis da ce ti neki amater preuzeti posao.
A kao trece devojka dodje i trazi par saveta oko Ps - a a ti odmah od muve pravis magarca.Ako neces da pomognes nemoj,ja cu da odgovorim onoliko koliko znam.
 
Ima svačega, ali nema elementarnih stvari. Svi podrazumevaju da se korisnici rađaju sa osnovnim znanjem.
Ja Fotošop znam, ali kopam za osnovama Ilustratora (i ne nalazim ih...), pa sasvim razumem Danku.

A dobro ako hoces da naucis program onda kupis neku knjigu koja ima cisto ono osnovno da naucis alate i sl. a zatim posle mozes preko tutorijala da kupis razne fore.
 

Back
Top