Surovost sa zivotinjama

Grunf1942

Domaćin
Poruka
3.333
Vidim da se više od 127 000 članova učlanilo u peticiju protiv Guillerma Vargasa Jimeneza,poznatijeg kao Habacuca.Za neupućena ceo zločin se može čuti ovde!!!
___________________________________________________________________________________
Avgust 2007.-Cela Srednja Amerika duboko je šokirana strašnom sudbinom psa Natividada,koji je par nedelja pre ubijen od strane drugog psa u Kosta Riki,i to još pred policijom i obezbeđenjem.Niko nije mogao da sanja da će ovakav zločin inpirisati bolesnog "umetnika" na još krvaviji zločin i to u ime umetnosti.
***
Avgust 2007.Managua,Nikaragva-Kostarikanski umetnik Giljermo Vargas Himenez(eng.Guillermo Vargas Jimenez),poznatiji pod umetničkim imenom Habacuc,inspirisan zločinom protiv jadnim Natividadom,plaća dvoje dece da mu uhvate psa na ulici.Njega takođe nazivaju Natividad,a on ga vezuje za zid svoje galerije i izgladnjuje.Iznad njega je psećom hranom napisao:"Eres Lo Que Lees"("You are what you read").

Ali,sada dolazi do glavnog dela priča,šta se desilo sa psom?

Guillermo Vargas,Habacuc,je novinama i medijima rekao da je pustio psa posle 3 sata i da je eksperiment bio da se vidi ljudska reakcija.

Drugi kraj priče kaže da je pas umro od gladi u toj galeriji.

Guillermo Vargas,Habacuc,je zbog ovog(kako navode kreatori peticije)i zbog životnog dela izabran kao jedan od 6 predstavnika Kosta Rike na "Bienal Centroamericana Honduras 2008."

Posto je samo nasu peticiju prihvatilo 127 hiljada,internacionalnu je mnogo više ljudi.Na ovo Habacuc je rekao da je takođe potpisao peticiju!

Ako je istina što se priča,onda je Exposición N° 1(kako ga je nazvao)jedan od najmonstruoznijih zločina nad životinjama ikada.

Istinita priča je sledeća:"Ljudsko društvo Sjedinjenih država"bilo je informisano da je Habacuc pokušao da izgladni psa,ali da je on u međuvremenu uspeo da pobegne(posle 1 dana mučenja).

Predstavnici svetske organizacije za odbranu životinja su razgovarali sa organizatorima Bienala '08 u Hondurasu i dogovorili se da nijedna životinja neće biti zlostavljana na tom takmičenju.

In memory of two Natvidads:

Natvidad Canda(????-2007),killed by two rottweilers
Natvidad(????-????,maybe 2007),killed or not killed in the name of ar
 
Još će sude životinjama za međusoban obračun...Ne kažem da je ovaj umetnik normalan,ali ne bi mu trebalo suditi jer je besmisleno,životinje mogu biti objekti a ne i subjekti prava pa da imaju neka prava,inače tog čiču samo treba staviti u ludnicu...

Sutra će neki avangardni "umetnik" izgladnjivati dete koje će možda, a možda i neće umreti od gladi.
Što se tiče toga da životinje ne mogu biti subjekti, to zavisi od zemlje do zemlje. ;)
 
9362-10577.jpg


fotas1.jpg


foca2.jpg


madrehijo.jpg


skinnedbabyifaw406k.jpg


matanza.jpg


focas_asesinadas.jpg




941412.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
Nazalost, kazne ne postoje jer je "zetva foka" dozvoljena a hakapik (alatka kojom ubijaju foke) po studijama zvanicnih kanadskih veterinarskih ustanova "ako se koristi na pravi nacin ubija brzo i bezbolno" !!! Neke organizacije su predlagale da se foke ubijaju puskom jer je mnogo humanije ali to nije prihvaceno jer je skuplje i oduzima vise vremena (citavih 45,2 sekunde po zivotinji ???). U prevodu, ovakav nacin ubijanja je najisplativiji i nece se menjati dok donosi novac...
 
Ma sve peticije su dzaba jer mnogo ljudi ima koristi od tog monstruoznog ubijanja neduznih foka!
Tako stradaju i jadni kitovi,nisu ni oni u boljoj situaciji....... "Cuveni" yushin maru bi rade volje bez ikakvih problema posuo benzinom i spalio sa sve posadom...
 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam EU je zabranila uvoz proizvoda od foka ove godine,tako da ce uskoro nadam se prestati posto smo im tim peticijama unistili trziste!!!
Ne znam koliko jos zemalja uvozi te proizvode ali znam da ni Amerika ne uvozi...
Te sve likove koji to rade treba po istom postupku ako se ja pitam:azdaja::azdaja::azdaja:
 
A ne, kitove ubijaju u "naucne svrhe!"

ballena.jpg


210337959_ab57a9c51e.jpg


Faroes_02.jpg


1198222894_g_1.jpg

Ne mogu da verujem sta moje oci vide...sta reci...ne znam ni sta mogu da ucinim vise...clan sam greenpeace organizacije, ne jedem meso, ne nosim krzno i kozu i opet sticem utisak da nista bitno nisam uspela da uradim...kakva tuga...ne znam da li ce moja deca uopste uspeti da vide pojedine vrste zivotinja...kakva tuga...horor
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ovo je bilo podloz:((

Mislim da je posteno da se stavi upozorenje, linkovi, a ne ovako, i jos naslov... Kapiram da je ironija, ali ipak nema smisla.
U pravu si.
Izmenila sam naslov teme, dodala nešto kao upozorenje, bar privremeno, a autora molim da tu korekciju bolje uradi.
Potpuno razumem tvoje motive (odnosi se na autora teme), apsolutno se slažem i sa činjenicom da od zatvaranja očiju nema ništa i da je važno ljude upoznati sa onim što se dešava čak i ovako surovo... kako bi im se slike urezale.
Ipak, ne možemo nikog prisiliti na nešto štro ne želi da vidi. Zato te molim da bar promeniš naslov ili staviš link ka fotografijama, umesto da stoje ovde postavljene.
Hvala na razumevanju i saradnji.
 

Back
Top