Dinkić: Posao za 16.000 pripravnika

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
6. januar 2010. | 08:31 | Izvor: B92, Tanjug
Beograd -- Država će u ovoj godini finansijski podržati zapošljavanje 16 hiljada pripravnika u privatnom sektoru, a prvi konkursi biće objavljeni u februaru ove godine.


Ministar ekonomije Mlađan Dinkić najavio je da će pripravnici će u prva tri meseca rada biti u obavezi da volontiraju i za to vreme dobijaće po 10.000 dinara mesečno od države, a kada firme obave izbor i zaposli nekog od njih, to će biti ugovor na dve godine.

U prvoj godini, pripravnik će dobijati od države 20.000 dinara mesečno, uz plaćene doprinose, osim poreza na platu, koju plaća firma, rekao je Dinkić.

Ukoliko bi posle probnog rada pripravnici dobili radno mesto u prvoj godini bi imali zaradu od 18.000 do 20.000 dinara, koja bi se isplaćivala iz državne kase, a poslodavac bi plaćao samo porez na te plate. Obaveza poslodavca bi bila da pripravnike zadrži i naredne godine i da im u tom periodu isplaćuje zaradu, kao i da uplaćuju poreze i doprinose.

Za aktivne mere zapošljvanja, kako je naveo, ove godine će iz budžeta biti izdvojeno 3,7 milijardi dinara, dok će za javne radove u manje razvijenim područjima biti obezbedjeno manje novca nego u 2009. godini.

Prema Dinkićevim rečima, ovaj paket mera za podsticanje zapošljavanja i proizvodnje, Vlada bi trebalo da usvoji iduće nedelje.

U 2009. bez posla ostalo 60.000 ljudi

Moguće i veće plate

Dinkić je dodao da je privredni rast u Srbiji moguć već u prvom kvartalu iduće godine, pa bi plate budžetskih korisnika i penzije mogle da budu odmrznute u septembru, što bi podstaklo tražnju, a time i domaću proizvodnju.



U Srbiji je u prošloj godini, usled ekonomske krize, 60.000 ljudi izgubilo posao, rekao je Dinkić. On je istakao da je anketa o radnoj snazi, koja oslikava stvarnu nezaposlenot, pokazala da je bez posla 457.000 gradjana, dok je pre godinu dana bilo 517.000 onih koji aktivno traže radno mesto.

"Na evidenciji Nacionalne službe za zapošljavanje na kraju prošle godine bilo je 723.350 nezaposlenih, ali medju njima ima i onih koji su prijavljeni samo da bi ostvarili neka prava", rekao je Dinkić.

Stopa stvarne nezaposlenosti u Srbiji je, kako je dodao, 16,6 odsto, a najveća je bila 2005. godine, kad je iznosila 21,8 odsto.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=01&dd=06&nav_id=402342

Каква је то рођачко-пријатељска држава која спонзорише приватнике,односно да будем прцизнији;једнима отима све,и оснивачки улог а пријатељским и рођачким фирмама обезбеђује бесплатну радну снагу?
 
Pa zar vec nisu po tom sistemu zaposlili 20000 na pocetku prosle godine???

Znam u firmi gde radi jedna moja prijateljica su primili par tih pripravnika a zatim su stare radnike poceli da zaje-bavaju ,smanjili im plate,neki popili otkaz i sl.

Ali generalno kakva je to bolidna zamisao. Drzava daje privatnicima besplatnu radnu snagu. Ima li jos negde to na svetu.
Znaci drzavu ce to na mesecnom nivou kostati samo za plate 1,6 miliona evra. Hahahahahaa!!! Neverovatno nesto. Kakva gomila lopova,olosa i glupaka vodi ovu drzavu.
 
Pa zar vec nisu po tom sistemu zaposlili 20000 na pocetku prosle godine???

Znam u firmi gde radi jedna moja prijateljica su primili par tih pripravnika a zatim su stare radnike poceli da zaje-bavaju ,smanjili im plate,neki popili otkaz i sl.
Па то и кажем.Динкић обезбеђује пријатељима добар начин да пљачкају и понижавају раднике.
 
Pazi sta time dobija.

Neki privatnik recimo uzece 10-ak tih pripravnika koji ce mu raditi za DZ i automatski za mesec-dva kad se isti uhodaju moze da da otkaz ljudim akoji su do tada radili za njega .A to c se i desavati u 90% slucajeva ako ne i vise.

A drzavu ce to za plate i ako uplacuje i staz itd da kosta preko 3 miliona evra mesecno znaci oko 40 miliona godisnje.
Za te pare mogli su da pokrenu proizvodnju u nekoj od propalih fabrika i urade zaista nesto konkretno.
Ali posto je ova janjicarska vlast poznata po tome da od konkretnih stvari jedino sto radi to je kradja onda nista ne mozemo pametno ni da ocekujemo od njih.
 
Pa zar vec nisu po tom sistemu zaposlili 20000 na pocetku prosle godine???

Znam u firmi gde radi jedna moja prijateljica su primili par tih pripravnika a zatim su stare radnike poceli da zaje-bavaju ,smanjili im plate,neki popili otkaz i sl.

Ali generalno kakva je to bolidna zamisao. Drzava daje privatnicima besplatnu radnu snagu. Ima li jos negde to na svetu.
Znaci drzavu ce to na mesecnom nivou kostati samo za plate 1,6 miliona evra. Hahahahahaa!!! Neverovatno nesto. Kakva gomila lopova,olosa i glupaka vodi ovu drzavu.


pa to im je kaptalisticka fora da vrte radnike ko na traci . rade ljudi po 6 meseci godinu dana onda popiju otkaz i stizu nove ovce.
 
Pa zar vec nisu po tom sistemu zaposlili 20000 na pocetku prosle godine???

Znam u firmi gde radi jedna moja prijateljica su primili par tih pripravnika a zatim su stare radnike poceli da zaje-bavaju ,smanjili im plate,neki popili otkaz i sl.

Ali generalno kakva je to bolidna zamisao. Drzava daje privatnicima besplatnu radnu snagu. Ima li jos negde to na svetu.
Znaci drzavu ce to na mesecnom nivou kostati samo za plate 1,6 miliona evra. Hahahahahaa!!! Neverovatno nesto. Kakva gomila lopova,olosa i glupaka vodi ovu drzavu.

ma strasno.

a sve to p[lacamo mi gradjani preko povecanih poreza na imovinu, novih akciza na benzin poskupljenja struje i slicno :evil:
 
Каква је то рођачко-пријатељска држава која спонзорише приватнике,односно да будем прцизнији;једнима отима све,и оснивачки улог а пријатељским и рођачким фирмама обезбеђује бесплатну радну снагу?
...
Ништа ново.Имао сам прилике да видим како такав систем запошљавања функционише у страним банкама.Доведу 20 волонтера са бироа држе их 9 месеци о трошку државе а након тога у радни однос приме једног и ли два радника,наравно ако су се показали односно ако су падали на нос од посла пошто су поред свог редовног посла радили и сијасет туђих.После тога поново доведу 20 волонтера...и све тако у круг.
 
...
Ништа ново.Имао сам прилике да видим како такав систем запошљавања функционише у страним банкама.Доведу 20 волонтера са бироа држе их 9 месеци о трошку државе а након тога у радни однос приме једног и ли два радника,наравно ако су се показали односно ако су падали на нос од посла пошто су поред свог редовног посла радили и сијасет туђих.После тога поново доведу 20 волонтера...и све тако у круг.

u pravo tako.;

A sve to im je omogucio izdajnik i diktator Boris Tadic sa svojim lopovima.
 
Ma najbolje da te pare potrose u PIO fond, ionako im fale...
Ili da subvencionisu Zeleznicu...

Bolje je bilo sta da urade sa tim parama nego sto ih poklanjaju nekim lopovima koji sebe nazivaju biznismenima. Ima milijardu stvari na koje te pare mogu pametnije da se uloze nego sto ih trpaju u dzepove raznih kriminalaca bliskih vlasti koji eto imaju firmice razne.
 
Od kada su na vlasti, otpusteno je na stotine hiljada ljudi. Sada nudi (ali samo kao mogucnost) zaposljavanje 16000 pripravnika. U firmama koje su zatvorili? Tadic je pred izbore obecavao 500000 (pola miliona) radnih mesta. Dovedes narod do prosjackog stapa, strpas ga u red pred narodnu kuhinju (koju si ti osnovao) i izigravas spasioca ljudi kojima si oduzeo posao i egzistenciju. I sto je najinteresantnije - to prolazi. Oni ce opet glasati za njega.
 
Те мере против незапослености када младим људима са 23-26 година држава налази и гарантује посао неодољиво ме подсећају на комунистичка времена. Ако је и од Динкића много је.z:cry:
 
Ocigledno da niste u situaciji da budete pripravnici i da u tome vidite jedinu sansu za posao. Dobro je ako neko vidi u mladim i talentovanim ljudima konkurenciju na poslu jer se i on sam na taj nacin vise trudi. A danas svi gube posao i za to nisu krivi pripravnici koji vide jedinu sansu da na ovaj nacin nadju posao. Ja sam zavrsio fakultet i ispostavilo se da mi je ovo jedina sansa. Jel mislite da je meni lako da me ko pripravnika sikaniraju i omalovazavaju na poslu i da to zasluzuje svaka fakultetska diploma, a bice ih mnogo koje na ovaj nacin traze svoje parce hleba? Bolje se drzite svog posla jer vama nije doslo do guse!
 
ne radujte se prerano...jer sve se na obecanjiva i odrzava...i ima jedna lepa poslovica koja to lepo definise...svi je znate.....vec i to dobro....
ostase nam i bez radnih mesta ljudi al kud i gde ce sad zaposliti kad ovoliko firmi zatvorise meni nije jasno...preciznije UPOPASTISE SVE....
 
Nema se vremena da se zali za proslim danima. Treba nam posao sad i bez cekanja. A krivce treba kazniti na izbore, i ja sam za to da Dinkic, sada vec dozivotno upamcen kao "najpametniji" asistent u drzavi, treba prvi da dodje i samnom da trazi posao u Le pa da vidi kako je. Izigrava mi naucnika i investitora al u Bg, nek dodje u Le da vidi koliko ljudi ceka na zavod za jedno pripravnicko mesto.
 

Back
Top