Tezimo zabranjenom?

Plutarh

Gost
Poruka
2.359
Ova mala knjizica koju sam dobio od prijatelja objasnjava mnostvo stvari vezanih za desavanja u vezi religije, morala, politike i sl.
Radi se o tome da ce ili istina pobijediti ili ce pobijediti bijeg iz realnosti u kojekakve nirvane i "transcendentne svijetove" i sl.
Nadajmo se da ce da pobijedi istina, realnost i sve sto je na njima zasnovano, jer drukcije se ne moze zivjeti.
Mislim da bi trebalo osnovati stranku na bazi istinoljubivosti i krenuti u konacno odvajanje od svih onih koji ne zele da materijalizuju svoj ideal. Nadcovjek je zivo, materijalno bice, i svi kojima istina lezi na srcu trebaju da se stave pod zastavu ovog ideala, jer je istina nadljudska. A ako vam nije dovoljno bistro oko da vidite ignoranciju svih nihilistickih religija i sistema, onda je dovoljno da pogledate na zivotinje biljozdere i njihove prizemne porive i neslogu, pa da vidite sta ove prethodne ceka.

http://www.megaupload.com/?d=JV52M06H
 
Plutarh,
smatram da ce tvoja istinoljubiva stranka imati jako mnogo clanova u pocetku. Oni koji u sustini razmisljaju slicno kao i ti ce se uclaniti jer se smatraju istinoljubivim a oni koji su orjentisani (po tvom ili mom misljenju) prema nerealnim svjetovima ce se uclaniti jer i oni smatraju da su istinoljubivi a da smo mi ti koji nista ne razumijemo i kojima treba pomoc. I tako.... zivjecemo sretno do kraja zivota.

Pokusala sam download tu knjizicu ali ni meni ne ide. Postoji li kakav drugi link?
 
Oni koji budu vjerovali u boga, sigurno nece vjerovati u Nadcovjeka, i lako ce ih biti proglasiti neprijateljima. Ali jedna bitna stvar je, da ce doci vrijeme kad ce u Evropi nastupiti Budizam i kad vise nece ni biti bogomoljaca. Tek tada ce pokret za Natcovjeka biti moguc, mada je i sada moguc individualno u smislu pribiranja znanja i raznih sposobnosti.
 
Poslednja izmena:
Zaista ne vidim sta moze da porekne postojanje duhovnog i nematerijalnog , a inace odavno nisam video da neko tako arogantno zauzima stav savrseno objektivne i svespoznajuce individue ... a da ne zaboravim polarizovan skepticizam cije je postojanje uopste paradoksalno.... no eto ima i takvih slucajeva...
pozdrav od polucoveka o nadcovece.....;)
 
Sta to zoves "polarizovanim skepticizmom"?

Ja sam na drugoj temi pisao o tome kako ljudi odbacuju moral, jer hriscanstvo zabranjuje svaku patnju, a bori se protiv patnje preko sazaljenja. U svemu tome postoji jedno pravilo: gdje se sretnu sazaljenje i preziranje, tu nastaje nistavilo. E to nistavilo ce biti presudno za masovni skok u budizam.
Jer sve sto se danas radi je motivisano hriscanstvom, pa i oni koji se zovu "ateistima". Svima njima visi slina sazaljenja.
 
Sta to zoves "polarizovanim skepticizmom"?

Ja sam na drugoj temi pisao o tome kako ljudi odbacuju moral, jer hriscanstvo zabranjuje svaku patnju, a bori se protiv patnje preko sazaljenja. U svemu tome postoji jedno pravilo: gdje se sretnu sazaljenje i preziranje, tu nastaje nistavilo. E to nistavilo ce biti presudno za masovni skok u budizam.
Jer sve sto se danas radi je motivisano hriscanstvom, pa i oni koji se zovu "ateistima". Svima njima visi slina sazaljenja.

Bices dobre volje da mi objasnis kako to hriscanstvo zabranjuje patnju...?
a inace navedenim pojmom mIslim na ucestalu pojavu ljudi da prisvajaju skepticizam samo kada su u pitanju njima suprotna misljenja pa zato kazem polarizovan ...
 
Poslednja izmena:
Šta će biti sa nama mučenicima što smo negde između deizma i ateizma...
Učeni ljudi nas zovu agnostici ?
Ne moraš da citiraš Evanđelje znam sve o mislećima tj neopredeljenima....Zanima me tvoje mišljenje ?
 
Poslednja izmena:
Istinoljubivost postoji i u hriscanstvu u NZ (preuzeta iz Perzije), i iz njega ce iznici prezir, "jer snaga znanja goni nas u nihilizam". Jasno je da covjek koji zna vise, vise i prezire. A sazaljenje je vec prisutno u NZ. S druge strane obrazovanje napreduje munjevitom brzinom. Ceka se samo na razvoj obrazovanja. Mislim da su Francuzi u tome najdalje odmakli i da su to ujedno i najslabiji ljudi u Evropi.
Budizam ce biti vrhunac tog slabljenja i te slabosti.
 
Bices dobre volje da mi objasnis kako to hriscanstvo zabranjuje patnju...?
a inace navedenim pojmom mIslim na ucestalu pojavu ljudi da prisvajaju skepticizam samo kada su u pitanju njima suprotna misljenja pa zato kazem polarizovan ...

Pa hriscanstvo je stalo na stranu svih onih koji najvise pate, prvo od ljudi, pa onda od svega ostalog. Plus sto sa porastom inteligencije, raste i osjetljivost na patnju.
 
Porastom inteligencije...

Pazi ako sam mogao da se slozim sa svim recenim do sada u temi, i da dodam argument koji te brani , a to je da oci izvan pratnje vide bolje od ociju iz pratnje, kako da se slozim sa povecanom inteligencijom...
To povecanje je bilo kratkotrajni period, trajalo 20tak godina i to je to...
Pomrece ti ljudi i neces imati problema sa tim...
 
Da to bi se moglo tako protumaciti ako potragu za istinom poistovetis sa potragom za znanjem ....
no ta dva su potpuna railzcita, u ovom slucaju istina se ne saznaje ves spoznaje, spoznaje srcem.... To je po meni velika razlika...
a ako vec spominjemo novi zavet
Hrist popirlicno jasno odgovara na ovo pitanje kada kaze , parafraziram
da ce unizeni biti prvi, a uzviseni poslednji....
 
U knjizi ima jedan primjer o boli, kad se covjek posijece ispod vode, on isprva ne osjeca bol, ali kad izadje iz vode, on primijeti ranu. A o boli onda odlucuje zbir svih mogucih uzroka, a on je veci kod obrazovanih ljudi. Nije tu ni bitno sta je bila istina...

Vec sada se primjecuje veliko gomilanje znanja iz oblasti medicine. A po Platonu je medicina jedna od prvih po istinoljubivosti. Znanje i istina se mogu dovesti na istu ravan, bitno je, kao i u slucaju Nadcovjeka, orjentir, cilj prema kojem se mjeri istinitost....
 
Poslednja izmena:
Zaista ne vidim sta moze da porekne postojanje duhovnog i nematerijalnog , a inace odavno nisam video da neko tako arogantno zauzima stav savrseno objektivne i svespoznajuce individue ... a da ne zaboravim polarizovan skepticizam cije je postojanje uopste paradoksalno.... no eto ima i takvih slucajeva...
pozdrav od polucoveka o nadcovece.....;)

Niti vidim shta mozhe da dokazhe , jedino nekakav kruznhi tok misli ,prema kojima bi se duhovno dokazivalo pretpostvkama baziranim na duhovnom i tako u beskonachno , po meni je duhovno samo bila idealizovana reakcija na ono shto se nerazume , al je debelo zazhivela .
Naravno ako pod duhovnim mislimo na nematerijalno realno postojanje.
A duh kao odomacen izraz shirok izraz je prihvaljtiv ( izrazi tipa on je slobodan duh ) .

Takvi su manje-vishe svi filozofi , i takvi i treba da budu , ali naravno uz mogucgnost preispitivanja svojih stavova .
 
Ova mala knjizica koju sam dobio od prijatelja objasnjava mnostvo stvari vezanih za desavanja u vezi religije, morala, politike i sl.
Radi se o tome da ce ili istina pobijediti ili ce pobijediti bijeg iz realnosti u kojekakve nirvane i "transcendentne svijetove" i sl.
Nadajmo se da ce da pobijedi istina, realnost i sve sto je na njima zasnovano, jer drukcije se ne moze zivjeti.
Mislim da bi trebalo osnovati stranku na bazi istinoljubivosti i krenuti u konacno odvajanje od svih onih koji ne zele da materijalizuju svoj ideal. Nadcovjek je zivo, materijalno bice, i svi kojima istina lezi na srcu trebaju da se stave pod zastavu ovog ideala, jer je istina nadljudska. A ako vam nije dovoljno bistro oko da vidite ignoranciju svih nihilistickih religija i sistema, onda je dovoljno da pogledate na zivotinje biljozdere i njihove prizemne porive i neslogu, pa da vidite sta ove prethodne ceka.

http://www.megaupload.com/?d=JV52M06H

Svaka religija je manje-vishe nihilistichka , jer negira vrednosti van svojih , a najgore je shto nikad ne uspeju lepo da ih negiraju , nego ih samo veshto zamaskiraju i mistifikuju , i zadrzhe .
A juche sam gledao nekakav dokumentarac o istoriji obozhavanja bogova , to jest o istoriji "boga" , i tu se nekako ubacila definicija boga kao ultimativne realnosti , shto je van svake pameti .

Nadchovek jeste dostizhan ideal , ali mi nije jasno da li zagovarash totalno eliminisanje poriva , ili njihovu kontrolu vrshenu od strane individue ?

P.S: Link radi
 
"Poriva"? Sta je kod tebe "poriv"? Koja to religija "negira" koju?
Neka se malo procita prilozeno.

Pod "porivom" se mogu podrazumevati nagoni ( zelja za picem i jelom , seksom , i slichno ) koji lako izmachu kontroli i koje religije ( pogotovo abrahamske ) hoce da iskorene , ali im se to chesto obije o glave .
A religije najbolje negiraju druge religije ( budizam ne rachunam , ne znam zashto se budizam smatrai religijom koliko je drugachiji od ostalih religija ) , jer svaka postulira svog boga kao glavnog i jedinog i svoje uchenje kao glavno i jedino istinito , a kako vrednosti i vrline vezuju za svog boga i uchenje , time negiraju iste vrednosti i vrline van svoje religije .
 
Da ne bih citirao vise postova odgovoricu u ovom koliko mogu uopsteno na svaki upucen mojim komentarima...
dakle zaista ne vidim nikakav napredak coveka, jer vise znanja ne smatram bilo kakvom evolucijom istog , sta vise meni sve ukazuje u ovom drustvu bez izuzetaka na dekadenciju ljudskih sposobnosti kako umnih tako fizickih i do toga ih dovodi upravo posvecivanje materijalnom i zatvaranje u krug pitanja istog karaktera...opet po meni...
slazem se da su sve religije iskljucive , ali mislim da takve moraju i biti inace bi bile besmislene.......
no smatram da se npr. istorijske cinjenice iz biblije mogu dokazati i smatram da ako se bilo koja ne moze dokazati ili se pak dokaze suprotno cela biblija i sve u njoj receno pada u vodu....
samim tim logicno je da se ne slazem sa bilo kakvom mogucnoscu postojanja i razvoja nadcoveka....
 
Pa biblija , pre svega stari zavet ima istorijsku osnovu , ali sa debelim mitoloshkim dodatkom , jer sam stari zavet je istorija Jevrejskog naroda upakovana u format pogodan za religiju ( u to doba nije ni postojao pravi nacionalni identitet van religije ) .

A shirenjem znanja shire se i mogucnosti , danas je recimo prisutan strah od kompjutera , ranije je to bio strah od parne mashine ( koji je na nekim mestima veoma eskalirao , skoro do pobune ) , ali ipak vecinu tehnoloshkih dostignuca primamo mahinalno i koristimo ih , iako postoji strah od novih saznanja , i pomalo je apsurdno govoriti o nekorisnosti saznanja , kad je saznananje jedan od kamena temeljaca ljudskog drushtva i kad svakodnevno ubiremo plodove saznanja i ne razmishljajuci o tome .
 
Poslednja izmena:
Pa biblija , pre svega stari zavet ima istorijsku osnovu , ali sa debelim mitoloshkim dodatkom , jer sam stari zavet je istorija Jevrejskog naroda upakovana u format pogodan za religiju ( u to doba nije ni postojao pravi nacionalni identitet van religije ) .

vidis , ako si vec ateista koliko sam shvatio slobodno mozes da se sluzis ovakvim argumentima npr.
ako vernici kazu da je biblija rec bozja , onda ona mora da bude u celosti tacna , nema mitoloske podloge samo istina , iako ti to mozda deluje cudno, ali biblija je prihvatljiva samo ako je tacno sve od Adama i Eve preko Kaina i Avelja , Sodome i Gomore , potopa , prelaska preko Crvenog mora...
jer netacnost bilo kojeg podatka dovodi u sumlju i bozje zakone , zakone koji se odnose na moral , deset bozjih zapovesti...dakle bilo kakvu ideju Hriscanstva...
 
vidis , ako si vec ateista koliko sam shvatio slobodno mozes da se sluzis ovakvim argumentima npr.
ako vernici kazu da je biblija rec bozja , onda ona mora da bude u celosti tacna , nema mitoloske podloge samo istina , iako ti to mozda deluje cudno, ali biblija je prihvatljiva samo ako je tacno sve od Adama i Eve preko Kaina i Avelja , Sodome i Gomore , potopa , prelaska preko Crvenog mora...
jer netacnost bilo kojeg podatka dovodi u sumlju i bozje zakone , zakone koji se odnose na moral , deset bozjih zapovesti...dakle bilo kakvu ideju Hriscanstva...

E to je problem , absolut ili nishta , bozhji zakoni su bozhji zakoni , i cela biblija treba da se svede na bozhije zakone , bez mesija , bez motiva , bez natprirodnog , ostalo je sve reklama koja je popuilarizovala te zakone , ali je Hrishcanstvu ( i svim ostalim abrahamskim religijama ) taj mitoloshki element uchino medvedju uslugu , jer iako ti zakoni imaju smisla (i trebaju biti apsolut , jelte , zakoni su ) , kao apsolut je predstavio i ekstremne gluposti i time samim tim veru pretvara u ono slepo .
 

Back
Top