New York, New York

17917929_1314245635353249_141029349484280841_o.jpg
 
Da se i ja pridružim muzičkom opusu. :)

Nisam imala ni malo sumnje da je ovaj film već bio i naravno, bio je i to na veri prvoj strani.:lol: Ipak, mislim da ovo nije bilo-pesma i spot inspirisani filmom Doručak kod Tifanija. Pesmu baš volim iako nije deo mog trenutnog raspoloženja (da naglasim :) ) , a kadrovi NY u kojima se karikira doručak ispred juvelirnice, skroz su mi simpatični.



Evo kako je to izgledalo i u filmu

600full.jpg
 
Evo još jedna pesma inspirisana filmom, potpuno sastavljena od rečenica iz filma Građanin Kejn. Pošto se film dobrim delom i odigrava u NY, ima veze sa ovom temom. Meni je pesma fenomenalna, ukačena je nit koja prožima film-egzibicionizam,glad za ljubavlju i obožavanjem,potreba za životnom predstavom .Ona mi trenutno više prija .The Union Forever ili Xanadu po meni..kako god, nema takvog mesta, a nema ni takve ljubavi :)


I neću više pesme..obećavam . Evo slika :lol:

citizen-kane.jpg
 
Kačite slobodno muziku, fotke bilo šta što ima veze sa NY-om. Pa ja sam ovde kačio maltene sve, od preporuka za knjige Vudi Alena, poezije Miguela Pinera i Majkl Medsena, traktate o povezanošću Skorsezeovih filmova sa filozofijom Fridriha Ničea... a od muzike sve preko Beastie boys-a, 50 cent-a, Lu Rida, Rolling stones-a ( sad ću da zakačim opet klip koji mi je omiljen, ali izgubljen na ko zna kojoj strani)... pa sve do Džrzi šou rijalitija :mrgreen:

 
Kačite slobodno muziku, fotke bilo šta što ima veze sa NY-om. Pa ja sam ovde kačio maltene sve, od preporuka za knjige Vudi Alena, poezije Miguela Pinera i Majkl Medsena, traktate o povezanošću Skorsezeovih filmova sa filozofijom Fridriha Ničea... a od muzike sve preko Beastie boys-a, 50 cent-a, Lu Rida, Rolling stones-a ( sad ću da zakačim opet klip koji mi je omiljen, ali izgubljen na ko zna kojoj strani)... pa sve do Džrzi šou rijalitija :mrgreen:


Onda evo slike jedne ikone prošlog veka - Endi Vorhol na ulicama NY :)

2015_11_27-Andy_Warhol-33.jpg


p.s.

Koliko znam, on je snimao i filmove, ali ja nisam gledala ni jedan..
 
Prozor u dvorište (Rear Window) :)

Iako je ceo film snimljen u holivudskim studijima, inspiracija za dvorište sa zgradama je originalno iz NY. Navodno, to dvorište još uvek postoji u Grinič Vilidžu u izvornom obliku sa neznatnim kozmetičkim promenama

Rear-Window.jpg


d77eec39764ba1084ed624ca1621a3b0--rear-window-alfred-hitchcock.jpg
 

Back
Top