Сенилне Јованке се нико не плаши!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Након тридесет година изолације Јованка Броз, 85-годишња удовица некадашњег доживотног председника СФРЈ,добила документа.Може да путује ,постала сенилна такве се нико не плаши!

Али моје питање се односи на године терора према овој жени која је можда могла бити
први женски председник СФРЈ.

Њена биографија је једнако интересантна.

Јованка Будисављевић Броз мајор ЈНА.

Јованка Будисављевић је рођена 7. децембра 1924. селу Пећанима, у Лици, од оца Миће и мајке Милице као друго дете у породици. Са 17 година је ступила у Савез комунистичке омладине Југославије. Године 1943. током Другог светског рата рањена је у ногу и разболела се од тифуса, а те године јој је погинуо брат Максим и умро отац. У 21. години је добила два Ордена за храброст, а такође је и носилац Партизанске споменице 1941. Јосипа Броза Тита је први пут упознала приликом немачког десанта на Дрвар 1944. године.

Живот се одвијао и сада су је се сетили многи, јер сенила Јованка више није претња.
Оптужена је као Руски шпијун ,оптужена да жели власт!

Истина јесте да би многи радије гласали за њу него друге политичаре,а ми смо изгубили прилику да бившу нам државу води једна ЖЕНА!
 
459px-Broz_jovanka.jpg


Мајор ЈНА!

Да ли је сметала ЖЕНА на власти,на брдовитом Балкану?
 
Poslednja izmena:
Након тридесет година изолације Јованка Броз, 85-годишња удовица некадашњег доживотног председника СФРЈ,добила документа.Може да путује ,постала сенилна такве се нико не плаши!

Али моје питање се односи на године терора према овој жени која је можда могла бити
први женски председник СФРЈ.


Њена биографија је једнако интересантна.

!

Невероватно шта ти пишеш... стварно се питам да ли је са тобом све у реду... одакле ти идеја ДА ЈЕ МЕСТО ПРЕДСЕДНИКА ДРЖАВЕ НАСЛЕДНО ПРАВО ЖЕНЕ ПРЕДСЕДНИКА... и које су њене препоруке за то место, то што је била
"другарица" зликовцу...???????

Па зар се комунисти нису борили ПРОТИВ МОНАРХИЈЕ И НАСЛЕДНОГ ПРАВА ВЛАДАВИНЕ...

Ето, овим примером показујеш ко сте и шта сте - болесници...
 
Невероватно шта ти пишеш... стварно се питам да ли је са тобом све у реду... одакле ти идеја ДА ЈЕ МЕСТО ПРЕДСЕДНИКА ДРЖАВЕ НАСЛЕДНО ПРАВО ЖЕНЕ ПРЕДСЕДНИКА... и које су њене препоруке за то место, то што је била
"другарица" зликовцу...???????

Па зар се комунисти нису борили ПРОТИВ МОНАРХИЈЕ И НАСЛЕДНОГ ПРАВА ВЛАДАВИНЕ...

Ето, овим примером показујеш ко сте и шта сте - болесници...

Nemoj da se uzbuđuješ čoveče to ona namerno provocira a i izgleda da nije popila lekove...a čim to ne uradi ona otvara ovakve nebulozne teme.z:hm:

Sad će verovatno sledeća da bude ORA Moravaz:mrgreen:
Ili Kako smo na radnoj akciji gradili autoput Beograd -Zagreb:zcepanje:
 
Невероватно шта ти пишеш... стварно се питам да ли је са тобом све у реду... одакле ти идеја ДА ЈЕ МЕСТО ПРЕДСЕДНИКА ДРЖАВЕ НАСЛЕДНО ПРАВО ЖЕНЕ ПРЕДСЕДНИКА... и које су њене препоруке за то место, то што је била
"другарица" зликовцу...???????

Па зар се комунисти нису борили ПРОТИВ МОНАРХИЈЕ И НАСЛЕДНОГ ПРАВА ВЛАДАВИНЕ...

Ето, овим примером показујеш ко сте и шта сте - болесници...

Јесу борили се !
Она би ишла на гласање као и сви други,сигурно би победила

Јавна је тајна да је Јованка требала бити председница СФРЈ и да је у тиме себе пронашла у притвору.А да ли би била добра или не требала је историја да одлучи,овако остају нагађања.
 
Јесу борили се !
Она би ишла на гласање као и сви други,сигурно би победила

Јавна је тајна да је Јованка требала бити председница СФРЈ и да је у тиме себе пронашла у притвору.А да ли би била добра или не требала је историја да одлучи,овако остају нагађања.

Pa kad bi se kandidovala možda bih i ja pobedila i bila predsednik z:mrgreen:
 
Ala ga preteraste...
To oko nasledstva prestola je manje vise, smesno i raspravljati..
Jovanka je bila prva dama, kao sto je to trebalo i da bude dok je za to bilo vreme..

Bilo, proslo, sad, jedino sta nije dobro sto je ostavljena u takvom ocajnom stanju, jer posteno priznacemo, ako nije uprljala ruke nici, a kako mi se cini nije, ne razumem taj odnos prema zeni jednog drzavnika, pa makar to bio i Tito..

Pored toga, ona je bila isuvise jaka zena, koliko je u vreme vladavine Tita "uzivala" u svim blagodetima, toliko je i ispastala posle njegove smrti, sve te blagodeti, jos po stare dane..

Nije ovo sramota za Jovanku nego za domacina..

Tacka.
:rtfm:
 
Јел читаш ти историју,друг Тито и другарица Јованка се упознаше у Дрвару,у пећини.

............dobar dan.dobar dan .ja sam Jovanka.ja sam tito i sad cu da te karam.kako vi kazete druze tito.kazem,kazem nego sta.milorade ,zovi nemce i trazi taim maut ,morcu da karam?!razumem druze tito.
 
Јесу борили се !
Она би ишла на гласање као и сви други,сигурно би победила

Јавна је тајна да је Јованка требала бити председница СФРЈ и да је у тиме себе пронашла у притвору.А да ли би била добра или не требала је историја да одлучи,овако остају нагађања.

Ахаха... па стварно иди са овим коментарима на пдф хумор... комунисти и гласање... писали људи о ћоравим кутијама... ај' не брукај се више...
 

Back
Top