Gasi se komp. pomoć

borkostar

Početnik
Poruka
16
Sve je normalno i odjednom se ugasi kao da je nestala struja a nije
ne prikazuje nikakvu grešku samo se opet upali i nastavljam po starom.
Ovo se desi otprilike jednom dnevno.
Pomislio sam da nije crko kuler na procesoru, skinuo ga očistio, sve je normalno.
-Možda umišljam ali čini mi se da mi komp kao da gubi snagu, da se nekako odjednom smanji brzina kulera, kao da mu nešto odvuče struju. To je neko usporenje otprilike jedno 5% brzine. Promenio sam kuler ali se isto dešava.
-Dali se možda zbog toga ugasi (ali u trenutku gašenja ne radi se ništa komplikovano i tad ni ne uspori kuler uopšte,tj. ne primetim nikakvo variranje). Napomena : kada ga skroz opteretim u everestu ili sa nekom jačom igricom ne gasi se, ugasi se onako iz čista mira
-Ako neko može neka proba da mi pomogne.
HVALA
 
meni se sam gasio ,
a kad sam ga otvorio na kuleru tona prashine ,
kuler na grafickoj "korodirao" zaglavio se i vishe ne vrti, dobro barem ne pravi buku vishe kao ranije.
elem, nakon sto sam ocistio , vishe se ne gasi sve radi ok.
 
I ja sam imao takav problem..
Al' kod mene se gasio kad ga opteretim, igricom ili nakon duzeg rada...
Rastavio sam ga. Kuler je bio toliko zaprljan da se nije mogao okretati...
Odnio sam ga kod vulkanizera i on ocistio onim sto peru auta..oblak prasine izasao :D
 
proveri temperature pod everestom i bios-om, ukoliko je prevelika temperatura, ume da se ugasi. Koje je snage napajanje koje imaš? Menjaj napojne kablove, drugu se isto desilo, nosio u servis, kod njih je radilo po 8 sati koliko traje smena, a kod njega opet se gasio sam od sebe dok nije izmenjao napojne kablove, a pošto ti je računar star godinu dana i ako imaš garanciju nosi u servis. . .
 
a da li si pokusao da instaliras nov OS ?

da li si nesto cackao u biosu ?

mozda je neka greska u uredjaju sve mu raskaci pa opet prikaci jer mozda se kuler pogubio

ako nista od toga ne uspe nosi ga u servis ako je jos pod garanciom
 
a da li si pokusao da instaliras nov OS ?

da li si nesto cackao u biosu ?

mozda je neka greska u uredjaju sve mu raskaci pa opet prikaci jer mozda se kuler pogubio

ako nista od toga ne uspe nosi ga u servis ako je jos pod garanciom

Kad izvadim bateriju BIOS i vrarim radi 2-3 dana,probo sam dizati sistem i opet se dsilo.
Sve sam delove zameno procesor,RAM-e,grafičku,napajanje i jedino nisam matičnu ploču
samo znam da integrisana grafička na ploči je crkla:confused:
 
Mislim da ako si mu ti nesto menjao ako sam dobro razumeo,garancija tu vise ne vazi.Ako je u pitanju lap top ...desava se i sledece.....mozda ti je baterija otisla ,i otisao onaj adapter ...kompijuter radi radi, kada se pregreje tj.zagreje onaj adapter on jednostavno stane zatim se ponovo sam upali.ADAPTER AKO GA TAKO ZOVU NA KABLU STO JE.

A ako je fiksni komp pogledaj mozda neki kablic nema dobar kontakt a nalazi se blizu kulera i on vrteci zagreva prostor malo oko sebe i mozda kablic se pregreje i komp stop ,zatim opet proradi
 
Poslednja izmena:

Back
Top