Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka 2011.
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka 2011.

Ističe se
    Učlanjen
    23.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka 2011.

Ministar odbrane Dragan Šutanovac izrazio je danas očekivanje da će sledeće godine u ovo vreme biti završena profesionalizacija Vojske Srbije i da će potom predsednik Srbije Boris Tadić moći da ukine služenje vojnog roka.

Šutanovac je na ambasadorskoj konferenciji u Beogradu istakao da je osnovni cilj tog ministarstva u ovoj godini završetak profesionalizacije Vojske Srbije.
    Ukoliko ne bude promena u budžetu ili većih poremećaja na tržištu rada, proces profesionalizacije vojske moći će da bude završen u predvidjenom roku, rekao je ministar.
    Šutanovac je podsetio da su proizvodi srpske odbrambene industrije prisutni na tržištima Iraka, Alžira, SAD, Kanade i drugih zemalja i zahvalio se ambasadorima Srbije na pomoći u realizaciji izvoznih poslova zatraživši da to čine i ubuduće.
    Šutanovac je najavio da 18. januara u Beograd stiže delegacija Ministarstva odbrane Crne Gore, s kojom će se razgovarati o podeli imovine bivše zajedničke države.
    Prema njegovim rečima, Srbiji bi trebalo da pripadne šest letilica, koje su ostale u Podgorici, kao i jedan trenažer za obuku pilota.
    Šutanovac je ukazao i na značaj medjunarodne saradnje Ministarstva odbrane čime se "podiže ugled ne samo vojske, već i države".
    On je naglasio značaj učešća u mirovnim operacijama UN dodajući da je uz Liban, vojska dobila poziv za učešće u mirovnoj operaciji UN na Kipru, zajedno sa slovačkim i mađarskim kontigentom "plavih šlemova".
    Šutanovac je podsetio da je jedan od zadataka tog ministarstva bilo vraćanje poverenja u Vojsku Srbije i da su danas naše oružane snage postale institucija koja je po poverenju gradjana odmah iza Srpske pravoslavne crkve.
    Ministar odbrane je istakao da o povećanom poverenju gradjana u vojsku svedoče i rezultati istraživanja, prema kojima je medju oružanim snagama najmanje korupcije, i značajno veće interesovanje za upis na vojne škole i Vojnu akademiju.

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/171283/Kraj-profesionalizacije-vojske-i-ukidanje-vojnog-roka-2011

Eto malo jedne teme koja je, pretpostavljam, zanimljiva za forumashe...Izgleda smo dzaba krechili svih minulih godina, kad ce svi u NATO....

Gazija nije na forumu
    Nije bitno sa koje si strane drug,ako im i danas verujes, onda si lud
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Podrazumevano Re: Kraj profesionalizacije vojske i ukidanje vojnog roka 2011.

Domaćin Yopa_2.0 (avatar)
    Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Da se pofalim, ja zamrz'o godinu na faksu i idem na Topcider (branik otadzbine) u martu.

Gazija, o's mi dodjes u posetu jednom, da pohasamo po jedan vojnicki pasulj sa slaninicom?

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Yopa_2.0 Pogledaj poruku
    Da se pofalim, ja zamrz'o godinu na faksu i idem na Topcider (branik otadzbine) u martu.

Gazija, o's mi dodjes u posetu jednom, da pohasamo po jedan vojnicki pasulj sa slaninicom?
    nema to vise sad se jede u askari samo burek , pica , pljeskavica ... trodon , dzojus i pajica ...
    The Show Must Go On...

Primećen član Kyle Broflovski (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

Citat Original postavio Gazija Pogledaj poruku
    Туре то није добро за тебе..немој се радујеш...па та војска вас је спашавала и по БиХ и по КиМ-у!
    Ако будемо професионално радили..нема вам спаса!
    Don't look so stricken. The first shot will kill you

Elita
    Učlanjen
    17.06.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Крај одбране земље би био прикладнији назив.

Elita Сталкер (avatar)
    Učlanjen
    20.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3339

Јел то значи да ће се расформирати џогер бригада ?
    Срећу за све,бесплатно,и нека нико одавде не оде незадовољан !

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Citat Original postavio al bundy Pogledaj poruku
    nema to vise sad se jede u askari samo burek , pica , pljeskavica ... trodon , dzojus i pajica ...
    'Bes mi sve, znao sam da ces ti da pomenes neke opijate, sve u cilju diskreditacije nase Narodne Armije. Pa je l' vidis ti da ja ovde 'ocu da privolim drugara nam manjinske orijentacije da sa mnom izede koju halal slanincinu, a ti tu pominjes kojekakve sto legalne, sto nelegalne supstance.

Mislim, nije da vojniku najbolji drug nije buksna od kojih sest santima i po grama, al' opet...

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1358

Citat Original postavio Yopa_2.0 Pogledaj poruku
    'Bes mi sve, znao sam da ces ti da pomenes neke opijate, sve u cilju diskreditacije nase Narodne Armije. Pa je l' vidis ti da ja ovde 'ocu da privolim drugara nam manjinske orijentacije da sa mnom izede koju halal slanincinu, a ti tu pominjes kojekakve sto legalne, sto nelegalne supstance.

Mislim, nije da vojniku najbolji drug nije buksna od kojih sest santima i po grama, al' opet...
    u pravu si , zaboravio sam da su u tim krajevima odakle nas drugar dolazi , gadljivi i uzasnuti nad tim supstancama ,silly me
    The Show Must Go On...

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Pa da, malo senzibiliteta, misha mu ebem...

Zainteresovan član
    Učlanjen
    19.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

sad se vidi ko je ko,mislim ovi sto se raduju su klinci

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

E pa upravo zbog takve vase "ljubaznosti " , tj . tim provokacijama za svinjsko meso , vecini Bosnjaka ne pada na pamet da redovno sluzi vojsku ... I jos sto ima takvih nacionalistickih kretena koliko hoces, pa ne vidim nijedan dobar razlog zasto bih ja sluzio vojsku ....

Primećen član Kyle Broflovski (avatar)
    Učlanjen
    09.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    38

E pa upravo zbog takve vase "ljubaznosti " , tj . tim provokacijama za svinjsko meso , vecini Bosnjaka ne pada na pamet da redovno sluzi vojsku ... I jos sto ima takvih nacionalistickih kretena koliko hoces, pa ne vidim nijedan dobar razlog zasto bih ja sluzio vojsku ....
    Ја ти лепо рекох...иди за турску..де се наљути!
    Don't look so stricken. The first shot will kill you

Gazija nije na forumu
    Iskusan Gazija (avatar)
    Učlanjen
    01.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    98

Citat Original postavio Kyle Broflovski Pogledaj poruku
    Ја ти лепо рекох...иди за турску..де се наљути!
    Ako Bog da , ali samo turisticki

Učlanjen
    19.04.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    84

Niko nije mislio nista lose, nego se ti lako vredjas.

EDIT: Dobro, Bandi mozda i jeste, zao je to i prek ravnicar.
    Poslednji put ažurirao/la Yopa_2.0 : 05.01.2010. u 19:57

Slične teme

1. Sluzenje vojnog roka - da ili ne?
    Autor SAS19 u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 27.09.2010., 13:14
  2. Ukidanje obaveza služenja vojnog roka?!
    Autor spirittt u forumu Politika
    Odgovora: 137
    Poslednja poruka: 11.11.2009., 23:16
  3. Sluzenje vojnog roka
    Autor rhythmking u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 114
    Poslednja poruka: 15.09.2009., 12:15
  4. Otkup vojnog roka
    Autor French Spirit u forumu Vojska, policija i avijacija
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 06.07.2005., 06:24
  5. sluzenje vojnog roka?