Kanada - ne mogu naci informaciju
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Kanada - ne mogu naci informaciju

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Kanada - ne mogu naci informaciju

Pozdrav svima i sretna

pregledao sam citav forum, pratim krstaricu preko godinu dana, i nadam se da nisam izostavio ili slucajno preletio neku temu u vezi imigracije za kanadu.

ali nigdje nisam nasao nekoga ko je sa porodicom, tj. i sa djecom otisao za kanadu.

zbog toga pitanje, dali ima neko da mi u par recenica nesto kaze o tome.
    moj slucaj je da sam ozenjen i imam 3 djece. i ako nisam tip koji zeli da osigura svaki korak, ipak nebih volio da se upustam u neke totalno neizvjesne avanture - upravo zbog djece.

kako je zivjeti sa djecom u kanadi? ja vec dugo godina zivim u njemackoj i moram priznati da je ovdje zivot sa 3 djece sve drugo osim kvalitetan. sto se tice novca ne bih se mogao zaliti ali ipak uvijek se kreces na rubu i nemozes bas mnogo sebi priustiti. najveci problem je ovdje sto njemci nisu bas odusevljeni kada se radi o djeci. njima je drazi pas nego dijete.

sljedeca stvar je da na testu ispunjavam 68 bodova ALI samo ako sam prvo pitanje dobro shvatio.
    pitanje je:
    "...Obtained a two-year diploma, trade certificate or apprenticeship and completed at least 14 years of full-time or full-time equivalent studies..."
    e sada moram vas da pitam da li ovo dolazi za mene u pitanje jer ja sam zavrsio 10 godina skole, zavrsio zanat od 2 godine i posljije nekoliko godina sam onda poceo opet da idem u skolu i zavrsio sam 2 godine za informaticara. nikako da shvatim, mozda upravo zbog toga sto sam test vec bezbroj puta ponavljao

radno iskustvo - morali biti u jednom bloku ili se racuna da sam npr. radio 2 onda 5 itd. godina pa se sve te godine uzmu u racunicu?

ukratko o nama.
    ja sam zavrsio informatiku u smjeru programiranja ali nemam radnoga iskustva zato sto sam po zavrsetku poceo da radim kao web designer.
    u staroj struci, metalostrugar, imao bih nekih 10-tak godina radnoga iskustva.

zena mi je zavrsila 3 godine skole za stomatolosku pomocnicu ili kako se vec kaze - malo me gramatika napustila uglavnom to je ona sto pored zubara stoji i dodaje instrumente itd.
    medzutim kod zene je problem da nema mnogo radnoga staza, zbog odgoja djece je bila kuci.

meni je 40 a zeni 35 godina.

sta bi radili u kanadi to je sasvim nebitno jer vrsta posla meni licno nije vazna ako se moze zivjeti donekle normalno od toga. posto sam nekoliko godina radio kao konobar pretpostavljam da bi se mogao za pocetak i takav posao naci. ali neznam jer pisem iz daljine i nemam nikakvoga iskustva sto se tice rada u kanadi.

posto kanadu planiramo vec nekoliko godina ostaje nam izgleda samo jos zahtjev za permanent resident, bar mi tako mislimo. jer posao nismo mogli u ovim godinama da nadzemo - da sam ranije nasao krstaricu ustedio bih par godina na trazenju posla
    neznam sta vi mislite dali je ovo najbolji put za kanadu?
    jer mi bi normalno ako moze sto prije, a ko nebi.

sta mislite vi dali ima mogucnosti za nas u kanadi, onako realno gledano jer vi ipak imate vise iskustva sto se tice kanade. molim vas, znam da je tesko odgovoriti na moja pitanja ali molio bih vas da bar pokusate.

hvala i veliki pozdrav

Elita Moderna Pevacica (avatar)
    Učlanjen
    27.01.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    191

Podrazumevano Re: Kanada - ne mogu naci informaciju

Kada si ziv i zdrav svuda imas puno mogucnosti. Zelim ti sve najbolje.
    Ja kazem istinu i niko mi ne veruje. A sta da lazem...?
    Ceterum censeo Russiam esse delendam.

Beban, napolje!

Domaćin VanZandt (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Moj ti je najprijateljskiji savet da ako imas radnu vizu za Nemacku lepo tu ostanes i uzivas. Zasto mislis da bi ti bio zivot kvalitetniji u Kanadi (pogotovo u poredjenju sa zivotom u Nemackoj)?

Ako mislis da preterujem, uzmi ovih dana neki kraci odmor pa pravac Kanada da malo vidis kako izgleda klima za pocetak.

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Pre dva dana sam razgovarao sa sestrom koja već 15 godina živi u Kanadi, i koja mi već dve godine traži način da odem tamo. U međuvremenu se malo-malo menjaju neki zakoni. Elem, kako sada stvari stoje:
    Odeš sam, kao turista. Ako imaš već Nemačko državljanstvo, ni ne treba ti viza. Tamo nađeš posao, tj. poslodavca koji je voljan da ti da sve garancije i potrebne papire da će te zaposliti. Onda tražiš radnu vizu.
    Kada dobiješ radnu vizu, onda možeš i da dovedeš porodicu (kao turiste). Žena ponovi isto što i ti da dobije radnu vizu.
    E, onda podnesete zahtev za pemanent resident. Uglavnom nikoga ne odbijaju, kada su u pitanju porodice, pogotovo bele sa decom, dok pojedince ponekad odbiju i pored radne vize.
    Po dobijanju residenta, verujem da već znaš, nakon tri godine možeš tražiti državljanstvo.

E, sad...ne znam koliko je to tebi sve izvodljivo, jer to košta, ali svakako je bolje i tako, nego krenuti sa porodicom grlom u jagode. Ako uspeš, dovedeš i njih, a ako ne, vratiš se u Nemačku, i nikom ništa.
    Sa strugarskim zanatom i iskustvom od nekih 10 godina, tamo možeš naći dobro radno mesto sa visokom satnicom. Pogotovo ako imaš iskustva na univerzalnom strugu. Takvi strugari im fale, jer su njihovi uglavnom svi osposobljeni samo za automate. Znam da nije isto stajati nad strugom i sedeti za računarom, ali programera imaju na kilo. Drž' se ti struga!

Želim ti svako dobro! Pošto ja nameravam da krstarim kamionom po celoj Kanadi, ako ostaneš na Krstarici, možda te i posetim nekada. hehehehe

Buduća legenda Дон (avatar)
    Učlanjen
    29.01.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    558

Citat Original postavio VanZandt Pogledaj poruku
    Moj ti je najprijateljskiji savet da ako imas radnu vizu za Nemacku lepo tu ostanes i uzivas. Zasto mislis da bi ti bio zivot kvalitetniji u Kanadi (pogotovo u poredjenju sa zivotom u Nemackoj)?

Ako mislis da preterujem, uzmi ovih dana neki kraci odmor pa pravac Kanada da malo vidis kako izgleda klima za pocetak.
    Ebeš klimu! Važan je standard, školstvo, zdravstvena i socijalna zaštita, niska stopa kriminala, odnos prema strancima...
    Kada sve to imaš, onda ti je toplo oko srca i na minus 40.

Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio Donqihote Pogledaj poruku
    Ebeš klimu! Važan je standard, školstvo, zdravstvena i socijalna zaštita, niska stopa kriminala, odnos prema strancima...
    Kada sve to imaš, onda ti je toplo oko srca i na minus 40.
    Pa sve to ima u Nemackoj i dosta bolje nego u Kanadi. Klima je samo extra bonus.

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

VanZandt tvoj savjet je doista dobronamjeran i ima mnogo istine u tvojim rjecima.
    ali njemacka nije vise ono sto mnogi misle. i ko god da ti kaze kako je u njemackoj sve super taj ne govori istinu jer je jednostavno zatvorio oci i nije spreman da se suoci sa realnoscu.

a realnost je u njemackoj sljedeca:
    skolstvo im je po standardu svake godine na zadnjim mjestima po pisa ranglisti.
    zdrastveni sistem je dobar. medzutim svake godine se sve vise uskracuje i tendira prema americkom sistemu. osnovne stvari su ok, ako ti je potreban doktor.
    ali nedaj boze da ti bude nesto ozbiljnije a ti nisi privatno dovoljno osiguran. primjer: prije nekog vremena su covjeka izbjeglicu, iz afrike, pustili da umre zato sto navodno nije bio dovoljno osiguran... time dolazimo odmah na sljedecu temu...

a ta tema je meni licno najvazniji faktor zasto bi isao van njemacke.
    ovdje si uvijek stranac i to ti njemac svaki dan i svakom prilikom da do znanja. jednostavno nisi rado vidzen i socijalno drustvo te samo trpi zato sto ti je zakon dao dozvolu boravka i rada.
    primjer prije nekoliko dana: jedna familija, sa filipina, sa kojom se druzimo izasla sa sinom u park. prilaze im postariji njemci i govore im "smrdljivi stranci sto se nevratite u dzunglu iz koje ste dosli" - skontaj!

a ono sto sam pisao da njemac vise voli psa nego djete... to je istina.
    gledaj, ja sa 3 djece nemam sanse da dobijem stan, dobar stan na dobrom mjestu.
    zasto? zato kad imas 3 djece njemac te gleda kao jevreja u 2 svjetskom ratu - to je cinjenica koja je u njemackoj na dnevnome redu.

stopa kriminala je postala katastrofalna a najgore, i uisto i najtuznije, je da se ulicama seta omladina sa svojih 13-14 godina i kod svakoga je pivska flasa u ruci. cigarete i droga u tim godinama je sasvim normalna.

socijalna zastita je u redu. izgubis posao drzava te financira, ako heoces mozes tako godinama dobivati vise socijalne pomoci nego sto bi mogao poslom zaraditi.
    ali pazi, i to ima svoju negativnu stranu koju sam ja sam na sebi dozivio. covjek se oopusti i stane u razvoju. jednostavno te boli ... ima drzava neka me izdrzava - u tom smislu nekako

vidis, to je njemacka ali ja opet kazem njemacka je dobra i bolja od 80% drugih drzava na globusu.
    i cinjenica je da i u njemackoj ima masa ljudi koji su sretni. ali opet ti kazem to su ljudi koji su zatvorili oci pred stvarnosti i koji su se jednostavno pomirili sa tim da su narod 2. klase.

vjeruj mi ja ne ocekujem da mi bude bolje u kanadi, ozbiljno. ja cak racunam da ce mi biti losije jer mi je sasvim jasno da i u kanadi nije sve zlato sto sija.
    ali ipak se nadam malo boljem zivotu gdje ljudi nisu ovako hladni, negativno i donekle neprijateljski prema meni kao strancu naklonjeni.

VanZandt nadam se da sada mozes shvatiti moju zelju za iseljenjem.

e, moj Donqihote... ti se mene sada cisto zapalio sa svojim postom
    sala na stranu ali tvoja ideja nije nimalo losa. to bi za mene znacilo da moram podhitno uzeti njemacki pasos i idemo... tj. ja idem
    (jao boli glava kad na to pomislim, godinama sam se protivio da uzmem njihov pasos a sada izgleda...)

pises da su univerzalni strugari trazeni a ja sam upravo na univerzalnom stroju. 2 godine sam bio na cnc programiranju i pustio se toga jer mi je cisto bilo dosadno.

haha ono sto pises sa programerima je jako dobro. a u pravu si. mislim ono realno gledano, pa taj dio zemaljske kugle je izmislio i programiranje i web design i cisto sumnjam da samo na jednoga kao mene cekaju

ej a znas da bi to bio pravi fazon kada bi se negdje sreli u kanadi, ja sam "ZA"

hej Moderna Pevacica kamo srece da ti meni jednu zapjevas negdje van njemacke umjesto da mi pises odgovore

hvala svima na odgovorima i veliki pozdrav

Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Zdravo temponaut, pa hvala na opsirnom objasnjenju, razumem ja zasto ti zelis da odes u Kanadu. Samo obavezno uzmi nemacko drzavljanstvo i pasos, za slucaj da ti se ne dopadne da mozes da se vratis bez problema. Bojim se da Kanada nije ono sto ti mislis. Zato ostavi sebi odstupnicu pa daj sebi malo vremena u Kanadi da vidis sta je i kako je i da uporedis sa Nemackom. Ako vec toliko zelite da odete, idite, inace cete se kajati sto niste probali.

Obećava
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

A sto se ti druze ne bi vratio tamo gde si rodjen,najverovatnije bi ziveo ko Car?

Obećava
    Učlanjen
    14.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    30

@ Kralj
    Kako mislis, ziveo bi kao car? Sta pod tim podrazumevas?

Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Citat Original postavio KraljInterneta Pogledaj poruku
    A sto se ti druze ne bi vratio tamo gde si rodjen,najverovatnije bi ziveo ko Car?
    Bio jednom jedan Drug koji je ziveo kao Car, ali ne verujem da se to dogadja svima koji se vrate

Obećava
    Učlanjen
    28.12.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Verujem da je stekao nesto,da ima nesto iza sebe,veliko iskustvo ako nista drugo... temponaut je otisao daleko a sada zeli jos dalje,zasto bi to radio kada bi mogao da se vrati tamo gde je rodjen i gde bi ga komsije makar gledale kao Cara,sigurno bi imao bolje odelo i kola od komsiluka ako nista drugo. Pa ja licno bih se osecao kao Car kada bih se iz inostranstva vratim sa "meckom" medju "jugice",banalan i glup primer,ali ne razmisljam u ovo doba dana mnogo. :-) A bice da sam skroman i zadovoljan malim.

VanZandt,pricas li to Drugu Titu ili...? ;-)

Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Aha, o Drugu Titu (fali smajli :ljubicicabela: )

Početnik
    Učlanjen
    13.09.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

pozdrav,

poslje vasih odgovora bilo je mnogo razmisljanja sta da radimo, da li da podnesemo radnu vizu ili da podnosimo zahtjev za pr.

neznam sta vi mislite o sljedecem: mi bi da podnesemo zahtjev za pr i dok je on u procesu mi bi trazili posao. pa ako uspije sa poslom onda je dobro a ako ne uspije onda nikome nista, u tom slucaju bi morali jednostavno cekati da li ce proci zahtjev za pr.

ali sada jednu stvar ne shvatam. posto moj zanat (metalostrugar) nije na listi za Federal Skilled Worker Program, ja uopste neshvatam da li mi mozemo uopste podnjeti zahtjev za pr i na koji nacin onda.

vidite jos jednu stvar. moj gazda bi bio spreman da mi da pismeno da sam kod njega zadnjih 4,5 godine radio kao strugar, a bio bi isto tako spreman da mi napise da sam navodno radio kao varioc i metalostrugar, posto je zanat varioca na listi za Federal Skilled Worker Program.
    sta mislite koliko je to pametno uraditi, jer bojim se da na bilo koji nacin kanada provali fazon i onda sam sve upropastio.

i jos nesto bi vas pitao. da li je istina ako se u zahtjevu napise da imas namjeru da zivis u yukon da su ti sanse vece da prije udzes u kanadu. posto navodno u vancouver ima dovoljno radne snage i nezaposlenih - koliko je ovo istina neznam, tako mi je danas savjetovano.

pozdrav

Učlanjen
    15.05.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    104

Jel' imate vi nemacko drzavljanstvo za pocetak?
    Nemojte bez toga nista da preduzimate, to vam je zlata vredno.

Ako ikako mozete idite da vidite tu Kanadu prvo, zajedno ti i supruga, pa onda donosite odluke. Znam da se ponavljam, ali ne bih volela da izgubite sta imate pa da se posle kajete.

Sto se pitanja tice na zalost ne znam odgovore

Slične teme

1. Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 06.05.2006., 01:53
  2. gde mogu naći...
    Autor bljux u forumu Hardver
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.01.2006., 13:50
  3. Gde mogu naci...
    Autor ZalePniCa u forumu Srbija
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 12.09.2005., 11:33